Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-04-06, 00:11   #1
bavareze

Stage 4
 
bavareze's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 254
Default accident ono. cine ce stie ?

http://www.sbz.ro/modules.php?name=F...ewtopic&t=8483

Quote:
Originally Posted by sssst
pe scurt despre ono ..(acum am ajuns de la spital)
splina scoasa, stomac cusut coasta rupta clavicula din nou si un picior luxat! colana este ok in urma radiografiilor!
asta am aflat eu de la doctori pana sa plec de la urgenta!

accidentul a avut loc cativa m inaintea magazinului OK. vina soferului auto care din pacate se afla in masina cu nevasta si , ceea ce e mai grav, cu un copil mic (in masian se observa caruciorul)

maine o sa aflam mai multe cand se va trezi pt k il tin sedat pana la 9 dimineata

wtf?

Click image for larger version

Name:	ddd75869-c422-9e3e-5fe714abada89aca.jpg
Views:	1292
Size:	193.1 KB
ID:	94206Click image for larger version

Name:	dddb659c-cdbf-6acd-fad98d69b7d65d13.jpg
Views:	845
Size:	161.5 KB
ID:	94207Click image for larger version

Name:	image009_197.jpg
Views:	825
Size:	126.7 KB
ID:	94208Click image for larger version

Name:	image010_179.jpg
Views:	942
Size:	129.1 KB
ID:	94209
bavareze is offline  
Old 28-04-06, 14:48   #2
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Unhappy Re: accident ono. cine ce stie ?

Din pacate aseara la pauza meciului am auzit vorbe prin cartier ca s-ar fi lovit un motor de un Tico foarte grav undeva pe langa strada mea... ne-am grabit cu totii spre locul acela si pe drum ma suna cineva sa ma intrebe dak stiu ceva de Ono... in momentul ala mi s-au taiat picioarele pentru ca am realizat ca e vba de el...

Am ajuns la intersectia strazii Maria Rosetti cu Caragiale si am vazut un Tico de-a curmezisul si un Ninja verde zdrobit pe jos...

Am vbit cu cei care deja erau la Spital si se pare ca Ono era in operatie... A avut stomacul fisurat si splina sparta, de unde a rezultat o puternica hemoragie interna, si mana si piciorul drept date peste cap. In cursul noptii am aflat ca a iesit cu bine din prima operatie (cea menita sa ii opreasca hemoragia), iar la ortopedie au vazut ca in ciuda faptului ca erau date peste cap, nu avea nici o fractura. Acum este in afara oricarui pericol, dar inca este sub anestezie.

Vina a fost a celui cu Tico, care nu s-a asigurat cand a intrat pe Maria Rosetti. Am inteles ca la volan era un preot...

Oricum, acum Ono are nevoie de tot sprijinul spiritual din lume, si cum toti stim ca este un luptator, va reusi sa treaca si peste aceasta incercare... Doamne ajuta!

p.s.: pozele astea le-am facut eu exact cand am ajuns la locul accidentului (dupa ce salvarea plecase de ceva timp) si le-am dat mai departe... deci kiar asta e accidentul din nefericire)
Attached Files
File Type: 3gp Acident Ono.3gp (239.3 KB, 693 views)
File Type: 3gp Accident Ono 2.3gp (257.2 KB, 338 views)
File Type: 3gp Accident Ono 3.3gp (192.2 KB, 271 views)

Last edited by Achim; 28-04-06 at 14:53.
Achim is offline  
Old 28-04-06, 16:50   #3
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?


Din fericire.. cred ca se poate spune.. ca nu a fost mai rau si a scapat cu hemoragie si luxatii
Insanatosire grabnica.
WhiteRaven is offline  
Old 28-04-06, 16:53   #4
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

Sa dea DUmnezeu sa se insanatoseasca cat mai repede ! Inca o victima a neantentiei anumitor soferi fata de motociclisti ! Stare celor din masina se cunoaste?
Skma is offline  
Old 28-04-06, 17:00   #5
Oportunity

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 40
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

yep..ono era cu motorul lui colonelu' pt leasing ..colonelu mi-a povestit ca a mai dat un motor la un rpieten si ca si acel motor s-a facut praf..dar prietenul nu are decat cateva zgarieturi.ono o sa fim alaturi de tine
Oportunity is offline  
Old 28-04-06, 17:13   #6
CRY

Stage 2
 
CRY's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 62
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

Dumnezeu sa te ajute sa te refaci cat mai repede.Asta se intampla parca mereu celor buni!!!!!Suntem alaturi de tine si lupta sa te faci bine.
CRY is offline  
Old 28-04-06, 17:48   #7
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

Quote:
Originally Posted by Skmadtm
Sa dea DUmnezeu sa se insanatoseasca cat mai repede ! Inca o victima a neantentiei anumitor soferi fata de motociclisti ! Stare celor din masina se cunoaste?

stii tu sigur ca soferul e de vina??! nu ca ma iau de tine dar vreau sa stiu eu sigur nu speculatii! din cate am inteles eu tico a facut o manevra cica fara sa se asigure! dar eu sunt curios cu cat mergea ono(spun asta pt ca am vazut accident asemanator si motorul avea vreo50-60km/h si nu arata asa rau cum vad pozele,deci trag concluzie ca el avea destul) ....

ps:sa dea d-zeu sa isi revina cat mai repede...nimeni nu vrea raul unui om dar tuturor se poate intampla!
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline  
Old 28-04-06, 17:54   #8
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

Nu sunt eu de la Politie da din ceea ce au spus cei de mai de sus se pare ca cel cu TIco e de vina si inclin sa cred si mai mult asta fiindca impactul a fost chiar pe aproximativ mijlocul lungimii caroseriei deci se pare ca nu a avut cum sa evite
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
Skma is offline  
Old 28-04-06, 17:59   #9
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

In legatura cu copilul si femeia se mai stie ceva? Dumnezeu sa-i ajute pe toti din acest "Crash"...
DAFTEK is offline  
Old 28-04-06, 20:34   #10
dog

Stage 3
 
dog's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 129
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

ono,sa te faci bine lumea te asteapta,asta e se mai intampla si dastea ,dar trebuie sa trecem peste.Dumnezeu sa te ajute k ai nevoi.
te vrem inapoi ONO
dog is offline  
Old 28-04-06, 20:57   #11
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

Bine ca a scapat!
xxdadixx is offline  
Old 28-04-06, 20:59   #12
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

foarte dureros...
dimineata am plans dar se pare ca si-a mai revenit de dimineata pana acum...dar chiar daca...asta inseamna soferul de masini si motoristii...
ROMANUL NU ESTE EDUCAT CU MOTOCICLISTII!!! si nimeni nu poate nega asta...
Oricum este un baiat de nota 20 care nu merita asa ceva...cum spunea si CRY...Dc numai oamenii buni sunt pedepsiti de Dumnezeu?
orlando is offline  
Old 28-04-06, 21:26   #13
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

n-am cuvinte decat sa spun insanatosire grabnica tuturor...
Bogdan_mb is offline  
Old 28-04-06, 21:44   #14
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

Insanatosire grabinca ... sa revii din nou printre motoare si roti acolo unde iti place
Vladz is offline  
Old 28-04-06, 21:48   #15
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: accident ono. cine ce stie ?

info noi ...

forjatorul nostru preferat s`a trezit....este bine...ii este foame .... si este putin agitat ... !!!
blowwind is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -