Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-03-06, 01:27   #1
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Exclamation Semnati petitia pentru Alex

Cine il cunoaste pe Alex XX stie foarte bine cum a murit si ca este o mare nedreptate. Haideti sa dam dovada inca o data ca suntem uniti si sa ajutam familia lui Alex si nu in ultimul rand, sa ne razbunam un prieten care efectiv A FOST UCIS.. ! Un urma discutiilor intre motociclisti a fost propus un miting... Pentru aceasta ne trebuiesc 200 de semnaturi.. Cine este de acord este rugat sa posteze mai jos numele si seria de buletin cum s-a facut pe toate forumurile. S-au strans deja 130. Cititi mai jos!

Quote:
Originally Posted by Luiza
in acesta seara, intre orele 23-02, postul OTv a invitat familia lui ALEXANDRU MARINCIU, motociclist plecat dintre noi pe 9 iunie 2004. schema accidentului simpla: neacordare de prioritate. un politist aflat in masina personala intoarce pe o strada cu cate o singura banda pe sens si nu acorda prioritate motocicletei. in urma accidentului, ALEX si-a pierdut viata (25 ani). acum, dupa mai bine de 1 an si jumatate, dosarul sta lipit bine de un birou, mai face ture intre procuratura si politie, se TARAGANEAZA toata treaba.
culmea culmilor: politistul implicat in acest accident mai are un alt dosar cu un motocilist - alex DUTU-. pe dutu l-a urmarit pana la el acasa si cand alex si-a deschis poarta sa isi bage mobra in curte, garcea al nostru ii sare in spate si il darama pe motociclist in propria curte. alex a cazut cu motorul peste el s-a ales cu probleme grave la umar. in 2 minute apar si alte echipaje de politie. a doua zi, alex dutu este sunat de procuror si este informat ca este acuzat de ultaj. E STRIGATOR LA CER. omul, atacat in propria curte este dat in judecata. numai in romania victima este data in judecata. nu pot sa cred cum acelasi politist, implicat in 2 dosare cu motociclisti, un dosar omor din culpa, celalalt o mascarada de prost gust. si DEMIREL- el garcea- lucreaza inca la udriste si NIMENI nu face nimic.

chiar nu se poate face nimic? imi vine sa urlu, sa plang, sa bat pe cineva. un garcea imputit mi-a omorat un prieten bun si nu pateste nimic.
iar alex era... un copil, un suflet minunat, un motociclist f bun si a murit nevinovat. e strigator la cer.

nu mai stiu ce sa spun sau sa fac. de un an si jumatate vad parintii aia cum se sting pe zi ce trece, cum durerea ii rapune si mor ca nu pot sa fac nimic. doar sa plang, sa spuspin, sa urlu ca nu pot da timpul inapoi, ca nu pot sa-l aduc printre noi, ca nu pot sa-i razbun moartea nedreapta.

imi cer scuze daca am plictisit cu topicul asta, dar innebunesc de durere si oftica.

ALEXE odihneste-te in pace si arata-ne tu ce sa facem sa razbunam disparitia ta.
iar ALEX DUTU sa-l faca pilaf la proces pe nenorocitul asta, ca in momentul asta e singurul care poate sa ii faca ceva. restul suntem prea mici si neinsemnati
Quote:
Originally Posted by Luiza
in urma discutiei cu Alex Dutu, se propune sa facem un "miting" in parcarea din fata Parlamentului. motocicletele parcate legal. mai asteptam 2 saptamani sa vedem daca se misca ceva in urma emisiunii de aseara. daca nu, ne vom vedea cu totii in parcarea din fata Parlamentului. in acesta idee, va rugam pe toti, chiar daca nu l-ati cunoscut, sa veniti, sa fiti alaturi de familia si de prietenii lui.

.. un moment in care comunitatea moto trebuie sa dovedeasca cat este de unita, ca este realmente o comunitate.

in acest moment este conceputa o petite ce va fi inaintata ministrului Blaga si trebuie adunate minim 200 semnaturi. va rog din suflet, cei ce doriti sa semnati petitia, motociclisti sau nemotociclisti, sa va scrieti pe forum numele complet si seria de buletin. voi veni cu hartiile la voi sa semnati.

multumesc
Deasemenea va rog sa urmariti link-urile unde se discuta pe aceasta tema :

http://www.motociclism.ro/forum/inde...howtopic=37603

http://www.sbz.ro/modules.php?name=F...ewtopic&t=7932

http://www.motorzone.ro/forum/viewto...er=asc&start=0
TazzY is offline  
Old 06-03-06, 14:25   #2
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

done...
dar.... de p forumul asta...doar eu?!
SpeedeR is offline  
Old 06-03-06, 18:25   #3
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Unhappy Re: Semnati petitia pentru Alex

SpeedeR din pacate da... Se pare ca pe ceilalti nu ii intereseaza....

P.S. : Multzumesc mult..
TazzY is offline  
Old 06-03-06, 18:46   #4
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Thumbs up Re: Semnati petitia pentru Alex

Quote:
Originally Posted by MAU
Este stabilit. Se va organiza un miting pe 2 roti in amintirea lui Alex si pentru a readuce in atentie cazul.

Deocamdata se stie sigur ca va fi intr-o sambata ... cu adunarea in jur de ora 14 ... pe traseu cartier Tei - centru - parlament (casa poporului) ... mai discutam inca unde ne intalnim si ce traseu exact urmam in functie si de aprobarile primite.
Tot in functie de arobari si de vreme mitingul va fi peste 3 sau 4 saptamani. V-am anuntat din timp ca sa va aranjati programul sa nu aveti scuze sa nu veniti.
O sa va tinem la curent in momentul in care se stie exact data ora si traseul.

Pentru semnaturi ... Lizuka va asteapta la service ...
Deci s-au strans toate semnaturile..
TazzY is offline  
Old 06-03-06, 19:02   #5
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

si ar fi frumos sa participam si cu ceva masini, zic eu...
eu as vrea sa fiu si pe 2 roti..dar momentan nu se poate..
poate la anul..
si nu cred k sunt singurul...deci , se baga careva?!
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 06-03-06, 19:15   #6
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

@SpeedeR Ar fi o idee... I dont know...
TazzY is offline  
Old 06-03-06, 19:18   #7
HORIA_STI

Stage 3
 
HORIA_STI's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 98
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

Da intradevar este strigator la cer efectiv dar daca la Udriste inca mai bantuie urmele comunismului si a militeiei probabil va mai dura ceva vreme pana se va solutiona cazul (sper sa se solutioneze spre bine)...in orice caz cum a spus si Speeder am putea sa venim si cu cateva masini desi sint sigur ca vor veni enorm de multe ceea ce este imbucurator,pentru ca la urma urmei si noi sintem in aceeasi galeata cu motociclistii ca nu cred sa fie pe la Udriste vreun politist care sa ne aiba la suflet...din dementi,descreierati si domne' "copii de bani gata care rup masini scumpe" nu ne scoate nici unu. VA SALUT si daca va pot ajuta cu ceva va rog apelati cu incredere. Va pup
__________________
TRUCKER BY DAY,BIKER BY NIGHT
HORIA_STI is offline  
Old 06-03-06, 19:20   #8
HORIA_STI

Stage 3
 
HORIA_STI's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 98
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

Horia Bucur / GX 347 842
HORIA_STI is offline  
Old 06-03-06, 19:23   #9
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

Multumim mult Horia.. O sa iau legatira cu tine zilele astea pentru a semna.... Multumesc inca o data...
TazzY is offline  
Old 06-03-06, 19:30   #10
HORIA_STI

Stage 3
 
HORIA_STI's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 98
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

Nici o probleme prietene sint cu voi pana la capat chiar daca nu ne cunoastem pentru ca asa ceva nu este posibil pentru ca de absolut toti politistii care au comis fapte penale si in special au fost si mediatizati nu s-a auzit nimic...probabil le-a luat 1 milion din salariu... PS: nu posed net asa ca daca te pot ajuta cu ceva te rog suna la 0724 884 131 / 0747 121 091
HORIA_STI is offline  
Old 06-03-06, 19:36   #11
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

OK... Am vorbit cu Luiza. A spus ca este ok cu masinile.. Acum avem nevoie de ajutorul celor cu 4 roti... Banuiesc ca toti dintre voi avti prieteni cu masini tunate etc... Explicatzile va rog situatia si poate o sa se stranga si ceva masini... O sa vorbesc cu Gratzian sa faca un topic global pe tema asta.... Sa seram ca va fi ok... Peace!
TazzY is offline  
Old 06-03-06, 19:47   #12
HORIA_STI

Stage 3
 
HORIA_STI's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 98
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

ok hai ca ma apuc si eu sa imprastii vestea si daca imi poti da o data aproximativa sa stiu ce sa le spun baietilor ar fi si mai ok.Iar cu masinile poti fi sigur ca vor fi multe ca sint destiu care vor sa se revolte in fata celor care ne iau taloanele si permisele...si mai sint si tari in gura.Tinem legatura ori pe forum ori la telefon. Take care.
HORIA_STI is offline  
Old 06-03-06, 19:49   #13
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

noi o sa fim pe akolo
numai sa stim kand si unde sa ne strangem..
sper sa se miste ceva cu ocazia asta
SpeedeR is offline  
Old 06-03-06, 19:53   #14
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

Horia imi pare rau dar nu pot spune o data... Am vorbit cu totii pe SBZ si mitingul a fost acceptat. Acum sa decidem cand. O sa va tin la curent. Cum aflu ceva o sa te sun si o sa postez aici.. Peace
TazzY is offline  
Old 06-03-06, 19:53   #15
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Semnati petitia pentru Alex

Semnat... azi.
Lao is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -