Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-09, 15:15   #1
Cigo

Stage 3
 
Cigo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 113
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[VW]
Default Motocicleta de la Chanel

Motocicleta de la Chanel

La ultimul pictorial ce a avut loc in Paris in fata magazinului Chanel, ce credeti ca a atras privirile tuturor? Nu, nu fotomodelele sau hainele de ultima fita, ci o motocicleta semnata Chanel.


Motorul, unul extrem de luxos, a atras atentia tuturor curiosilor aflati in zona si mai ales paparazzilor.

Aceasta motocicleta n-ar fi o noutate pentru cunoscatori, intrucat acum ceva timp cei de la Chanel au lansat un concept car cu acelasi nume.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	16136.jpg
Views:	1696
Size:	50.3 KB
ID:	1034989  
Cigo is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 16:58   #2
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Jugul coborât pe telescoape şi evacuarea care trece prin dreptul piciorului stâng sunt... Păcat !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 21:53   #3
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Asa se intampla cand uiti ce meserie de baza, ce pasiune ai si intri in pasiunea altora ... Evacuarea aia e pusa ca nuca in perete
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 22:14   #4
DarKane

Stage 4
 
DarKane's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 241
Default Re: Motocicleta de la Chanel

motoreta aia e facuta cum trebuie.nu mai comentati aiurea sa faceti posturi ca habar nu aveti.motoreta asta vrea sa fie un cafe racer...google it...
DarKane is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 22:23   #5
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Meştere, sălbatici nu suntem, iar cafe racere am văzut şi live, dar tot nu pot să înţeleg ce caută evacuarea aia în dreptul pulpei (nici din punct de vedere estetic, nici tehnic). Ştii cum e să te arzi cu evacuarea ? Dacă nu, Google it...
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 23:45   #6
noxe

 
noxe's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 100
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Motocicleta de la Chanel

esti tare frate .. google it..


..mda frumos motorul pacat ca nu-mi place
noxe is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 18:25   #7
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: Motocicleta de la Chanel

chanel ar trebui sa se ocupe de haine si atat!
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 18:55   #8
Stressjr_Speeddemon

Stage 3
 
Stressjr_Speeddemon's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 113
Default Re: Motocicleta de la Chanel

bah hai ma sa fim seriosi ca nu atingi cu picioru plus ca peste evacuare vine o bucata unde vine piciorul asa ca... si sa fim seriosi eu nu cred ca coco channel a zis aici punem metal aici nu aici evacuarea care ar da frumos sa vina exact unde sta asta de o conduce !!! e facuta de oameni cu cap asta ca nu e facuta "no-name" si chinezismele de 1000 de euro de 125 sunt gandite si asta care probabil a costa vro 10000 de $ sau poate mult mai mult sa nu fie gandita si facuta cum trebuie sa fim seriosi plus ca este doar o chestie de imagine si daca esti fan channel si ai milioane in cont o cumperi doar ca scrie pe ea channel oricum eu nu cred ca e de vanzare si nici nu cred ca o sa se mai fabrice inca una pentru simplul fapt ca e doar pentru imagine cred
__________________
Www.Stressjr.wix.com/bazzar
Stressjr_Speeddemon is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 19:01   #9
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Ai fi putut posta şi fără apelativul "bă", dar putem să trecem peste. Dacă pentru tine a avea câteva milioane de euro = a fi snob şi a cumpăra ceva pentru că poartă marca Chanel... nici nu mă mai leg de apelativele pe care le foloseşti.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 19:10   #10
Stressjr_Speeddemon

Stage 3
 
Stressjr_Speeddemon's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 113
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Ai fi putut posta şi fără apelativul "bă", dar putem să trecem peste. Dacă pentru tine a avea câteva milioane de euro = a fi snob şi a cumpăra ceva pentru că poartă marca Chanel... nici nu mă mai leg de apelativele pe care le foloseşti.
bun poate am gresit ca am zis "bă" defapt am scris "bah" dar eram destul de grabit si doream sa le dau un raspuns celor care cred ca motoreta asta e facuta fara cap si ca te arzi de la evacuare lucru care nu e deloc adevarat , iar la faza cu cateva milioane nu ma refeream la mine ma refeream la cei care au "cateva milioane" = in jur de 7 sute sa zicem si nu au ce face cu ei poate vor sa o cumpere cum tu iti cumperi o bicicleta la vro 12 milioane in loc de o bicicleta scott de 2000 - 3000 mii de euro poate asa vor si persoanele respective in loc sa cumpere ceva care e peste tot cum ar veni si nu costa foarte mult poate prefera sa isi cumpere ceva mai exclusivist asta nu inseamna ca sunt snobi acum serios tu sa ai milioane de $ ti-ai cumpara logan sau rolls ?

Last edited by Stressjr_Speeddemon; 06-08-09 at 19:13.
Stressjr_Speeddemon is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 19:20   #11
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Din moment ce suntem pe un forum dedicat în mare parte tuningului, hai să abordăm altfel problema. Dacă vreau ceva exclusivist, îmi cumpăr o motocicletă şi mi-o modific. Nu eşti cu nimic mai presus dacă-ţi iei chiloţi Armani, D&G, etc. (scuze dacă vi se pare deplasată comparaţia, dar mie mi se pare cât se poate de normală). Personal, decât să-mi iau motocicletă de la marca Chanel, care nu se remarcă nici prin design, nici prin vreo performanţă de invidiate, mai bine îmi iau Harley Sportster şi un cunoscător mă va privi cu mai multă admiraţie, decât dacă aş avea - WOW - motocicletă făcută de un "parfumar".
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 19:35   #12
Stressjr_Speeddemon

Stage 3
 
Stressjr_Speeddemon's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 113
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Din moment ce suntem pe un forum dedicat în mare parte tuningului, hai să abordăm altfel problema. Dacă vreau ceva exclusivist, îmi cumpăr o motocicletă şi mi-o modific. Nu eşti cu nimic mai presus dacă-ţi iei chiloţi Armani, D&G, etc. (scuze dacă vi se pare deplasată comparaţia, dar mie mi se pare cât se poate de normală). Personal, decât să-mi iau motocicletă de la marca Chanel, care nu se remarcă nici prin design, nici prin vreo performanţă de invidiate, mai bine îmi iau Harley Sportster şi un cunoscător mă va privi cu mai multă admiraţie, decât dacă aş avea - WOW - motocicletă făcută de un "parfumar".
aham bun tu zici ca e facuta de un parfumar dar tu prin faptul ca ai zis ahhh un parfumar sa iti reamintesc ca Ferruccio Lamborghini avea parintii fermieri si era un constructor de tractoare si vindea aparate de aer conditionat ? ce ar fi fost sa nu cumpere nimeni Lamborghini ca e facut de un taran care vinde electronice .. ? ai dreptul sa comentezi pe forum nu ? dar nu comentarile altora ci subiectul tu comentezi ce scriu eu si apare acolo Super Moderator... exprimati parerea cum o exprim si eu nu sari de cur in sus si cum spui tu in mare parte tuningului de ce se posteaza ceva ce nu e tunat ? si tu crezi ca ala si a transformat fabricat de ambalat parfumuri in fabrica de piese pentru motorete gen aia din poza ? de zici ca e facuta de un parfumar ? sta el noapte si o asambleaza pe w.c. si daca nu iti place cuvantul "cur" il schimb in fund numai discrimina si motoreta aia nu o sa se vanda datorita faptului ca scrie channel pe ea ci pentru simplul fapt ca altuia ii place ce tie iti displace .

Last edited by Stressjr_Speeddemon; 06-08-09 at 19:44.
Stressjr_Speeddemon is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 19:44   #13
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Rangul meu pe acest forum n-are nicio legătură cu discuţia pe care o purtăm aici. Nu cred că ai avut de suferit din cauza asta.

Lamborghini a făcut o perioadă tractoare, apoi a trecut la supercar-uri. Din întâmplare, reprofilarea s-a făcut FANTASTIC DE BINE.
Chanel a făcut o viaţă-ntreagă parfumuri şi haine, şi s-a trezit că e cazul să facă şi o motocicletă, care n-are nicio treabă cu termenul în sine. Din întâmplare - sau nu - "reprofilarea" este un eşec total.

PS: sunt sigur că se vor găsi destui care vor cumpăra prostia asta.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 19:45   #14
Stressjr_Speeddemon

Stage 3
 
Stressjr_Speeddemon's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 113
Default Re: Motocicleta de la Chanel

bine "tie iti displace "." ala e un punct !
Stressjr_Speeddemon is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 20:28   #15
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Motocicleta de la Chanel

Să nu fie cu supărare, dar din ultimele trei postari ale tale sincer iti spun că n`am inteles nimic ...
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -