Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-08, 03:59   #1
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Thumbs up Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

Daniel Onoriu este unul dintre invitatii speciali ai primei editii 4 TUNING FESTIVAL, care s-a desfasurat in acest week-end la Romexpo. Cu aceasta ocazie, Daniel si-a expus impresionanta sa colectie de masini si motocicleta preparata unicat in Romania, numite de el “baietii mei rai”. La eveniment a participat si Sorin Ene – alias HAI, noul copilot al echipajului ONO41 in Campionatul National de Raliuri.


“Am participat la 4 TUNING FESTIVAL si ca expozant, dar si cu demonstratii auto, stiti ca imi place sa fiu spectacol.. A fost primul eveniment de asemenea amploare de la noi, prima editie, si e firesc sa fiu alaturi de Gratian si de comunitatea 4tuning. Este bine ca a inclus si o latura de rally, pentru ca imi doresc sa fiu recunoscut nu doar ca pasionat de motoare tari si multi cai putere, ci mai ales ca pilot de raliu, o profesie in adevartul sens care nu este deloc usor de intretinut. Am fost cu toti „baietii mei rai”, masini de strada si masini de competitie. M-am simtit extraordinar.”, a declarat Daniel.

Daniel a expus in cadrul 4 TUNING FESTIVAL masinile sale de competitie Mitsubishi EVO 6 (Campionatul National de Viteza in Coasta), EVO 9 (Campionatul National de Raliuri DUNLOP) si EVO 8 (masina de antrenamente), o parte din masinile sale de strada Subaru Impreza si Porsche 996 turbo, dar si motocicleta sa, un model preparat Yamaha R1.

La eveniment a fost prezent si Sorin Ene, “Haiu” cum il stiu cunoscatorii, unul dintre cei mai buni drifteri din Romania. Cu aceasta ocazie, Daniel si Sorin au anuntat si prima lor participare in Campionatul National de Raliuri ca si echipaj.


“Desi nu am experienta in raliuri, sunt un bun cunoscator al masinilor puternice si al senzatiilor pe care acestea ti le ofera. Pe Daniel il stiu de foarte multa vreme, nici el nefiind strain de fenomenele de tuning si drift. Este un membru de baza al comunitatii noastre si tocmai acest liant sper sa fie secretul unei reusite ca si echipaj. Imi doresc sa iasa totul bine in colaborarea noastra si sa avem succes in urmatoarea etapa a campionatului de la Iasi”,
a declarat Sorin Ene.

“Mie imi este greu sa mai zic ceva despre copilotul meu. Am facut atatea schimbari anul acesta, am incercat atatea solutii care pareau optime si oportune la momentul respectiv, incat acum imi doresc doar sa avem locul nostru pe podium la Iasi fara incidente si sa ne intelegem si pe viitor foarte bine. Nu vreau sa fac previziuni sau promisiuni pentru 2009”, a declarat Daniel.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Haiu_cu_daniel.jpg
Views:	1841
Size:	25.3 KB
ID:	677610   Click image for larger version

Name:	Daniel_cu_Haiu.jpg
Views:	2907
Size:	59.9 KB
ID:	677611  
__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 09:51   #2
cata_cve

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 75
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

multa bafta va urez !
cata_cve is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:11   #3
vlad_ct

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 128
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

succes baeti!
vlad_ct is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:19   #4
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

Cea mai frumoasă surpiză ! Succes maxim să aveţi !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:30   #5
razzwan
Opel Driver

Stage 5
 
razzwan's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 564
Member of:
[Opel]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

bafta in continuare
razzwan is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:53   #6
vitezoman

Stage 4
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 172
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

sa fiti cei mai buni ,si succes in continuare
vitezoman is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 11:08   #7
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

Va urez mult succes si sa fiti cei mai buni.Felicitari HAI-iule
da_joint is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 11:32   #8
aditzu08

Stage 5
 
aditzu08's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 483
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

Sa aveti succes baietii ca de buni oricum sunteti cei mai buni.Felicitari HAI-ule
aditzu08 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 12:02   #9
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

Multa bafta baieti si sper sa obtineti nu doar un loc pe podium... ci pe primul !
- din pacate in Romania nu se pune prea mare accent pe sportul asta si in general pe alte sporturi (inafara de sportul rege ... plin de ***) , daca nu ai o baza materiala puternica cu care sa contribui langa micile/marile sponsorizari , nu prea ai sanse la nimic . Nu il cunosc personal pe HAI dar din cate am vazut de-a lungul timpului cred ca ar face fata cu succes si la volanul unei masini de raliu . (ca de show ne-a convins ca e apt )
- cat despre evolutia lui Onoriu , Jos Palaria ! la cat mai multe cupe !
__________________
"Take care of your body. It's the only place you have to live." http://www.naturalfit.ro/
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 12:55   #10
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

A fost frumos...o sa fie superb si o sa le iasa perfect !!!
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 12:55   #11
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

bafta baieti....HAI-ule numai respect pt ce ai facut la 4tuning days
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 14:23   #12
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

HAI-ule, concentreazate ca putere de munca ai
Tot respectul pentru demonstratiile de la 4tuning festival
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 15:05   #13
hihi

Stage 3
 
hihi's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 97
Member of:
[SKODA]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

sa speram ca de acum inainte 41 va fi doar pe podiumuri. Bafta
hihi is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 15:16   #14
Gaijin

Stage 3
 
Gaijin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 122
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

Bravo Baieti
Gaijin is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 15:23   #15
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Noul copilot si “baietii rai” ai lui DANIEL ONORIU la 4TUNING FESTIVAL

Nu ma asteptam la asa copilot cred ca o sa faca o echipa buna multa bafta sa fie cu noroc.
Bobby boss is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -