Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-08, 23:02   #46
gunball

Stage 5
 
gunball's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 523
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Ar trebui sa fie finala si libere...
pai asa scrie in program, dar se mai tine cont de program pentru ca azi nu a fost intocmai cum a fost scris.
gunball is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 00:06   #47
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Problema a fost ca a venit cineva de la Pompieri... sau de la ce era el... si a zis ca nu mai stau, ca a fost contractul doar pana la 14:30, si era deja vreo 16:00... si a zis: "noi plecam si va lasam sa ramaneti aici, treaba voastra". Si atunci nu mai avea cum sa lase sa intre si restul care mai erau, in afara celor din semi-finala.
asta a fost negociat rezonanbil.
nu asta a fost problema fundamentala.
eu stiu ca s-a dat absolut oricine s-a inscris.
vineri, au fost calificarile, si s-a dat toata lumea, s-a stat pana noaptea tarziu acolo, corect?
sambata s-au calificat 5
pe langa cei 5 calificati, din diverse motive, au aparut altii care vroiau sa se dea, de placere... : "ai vazut ce de lume e? cum sa nu ma dau" e una din replicile, sau argumentele aduse...
am facut evenimente de-a lungul timpului in care s-a dat cine a vrut.
si acum la fel
dar daca este o regula minima... de ce sa trebuiasca sa o incalcam?

cei nemultumiti ca nu au putut sa se dea cand au vrut ei, ii rog sa se duca, sponsorizati de noi la KOE, in finala, fara sa fie inscrisi.
sau la biliard, popice, tir, fotbal, orice vor....
si sa participe, dupa aia mai vorbim

vreti o pista, vreti apreciere, vreti recunoastere... dar pana nu demonstram ce putem face, nu o sa avem nimic.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 00:13   #48
Dani_E21

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,111
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

cine a ajuns in finala?
Dani_E21 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 15:37   #49
The_Jackal
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
The_Jackal's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 47
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

am auzit sa RRM a castigat finala..........felicitari McMate.........ai 2 castiguri la activ........go for 3 consecutive wins........bafta
The_Jackal is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 19:25   #50
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Castigatorii au fost:

1. RRM
2. JAC
3. B XXX (urs numere rosii)

Din cate au zis acolo premiile anuntate n-au mai existat, s-au dat 3 kituri de frane pentru toate locurile.

Cu toate ca as fi ocupat locul 2 dupa puncte, dupa cum au spus ei, m-au descalificat pentru iesirea in viteza in care am lovit gardurile. Am ramas cu semnalizarea si bara sparte, moralu la pamant si clasicul "lasa ca vedem data viitoare"... Daca nu as fi sperat ca aratand maxim de efort reusesc sa impresionez pozitiv nici nu m-as fi obosit sa mai fac iesirea aia... E vina mea ca mi-am facut sperante degeaba, altele sunt aranjamentele...
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 20:56   #51
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

FELICITARI MCMATE(RPM) | FELICITARI NSL!!! FELICITARI TUTUROR!!!

and@flexus...man nu vb. asa...ca nu e vina lor in final...oricum ai facut ceva spectacol!! Good work...si acum sa iti spun si eu clasica replica? Nu, iti spun altcva...in viziunea mea nu conteaza podiumul aatat de mult pe cat participarea
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 21:10   #52
maryo86

Stage 3
 
maryo86's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 133
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Tot respectul pentru castigator! Nu am fost ieri dar din cate am vazut azi nu ii iesea nimic ba chiar incurca pe ceilalti. Daca el este cel mai bun atunci suntem departe .........In rest totul a fost excelent si foarte foarte bine organizat.
__________________
_________________________
maryo86 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 21:14   #53
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Quote:
Originally Posted by flexus View Post
Castigatorii au fost:

1. RRM
2. JAC
3. B XXX (urs numere rosii)

Din cate au zis acolo premiile anuntate n-au mai existat, s-au dat 3 kituri de frane pentru toate locurile.

Cu toate ca as fi ocupat locul 2 dupa puncte, dupa cum au spus ei, m-au descalificat pentru iesirea in viteza in care am lovit gardurile. Am ramas cu semnalizarea si bara sparte, moralu la pamant si clasicul "lasa ca vedem data viitoare"... Daca nu as fi sperat ca aratand maxim de efort reusesc sa impresionez pozitiv nici nu m-as fi obosit sa mai fac iesirea aia... E vina mea ca mi-am facut sperante degeaba, altele sunt aranjamentele...
am inceput sa aud din ce in ce mai des treaba asta cu aranjamentele...spune-mi si mie care sunt aranjamentele ?

P.S Tin sa le multumesc celor care au apreciat chestiile alea mici pe care le-am facut si m-au aplaudat cand am luat Cupa si TIN SA LE MULTUMESC SI CELOR CARE AU HUIDUIT CAND AM LUAT CUPA...
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp

Last edited by MC Mate; 19-10-08 at 21:20.
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 21:27   #54
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Quote:
Originally Posted by maryo86 View Post
Tot respectul pentru castigator! Nu am fost ieri dar din cate am vazut azi nu ii iesea nimic ba chiar incurca pe ceilalti. Daca el este cel mai bun atunci suntem departe .........In rest totul a fost excelent si foarte foarte bine organizat.
Daca era vb de mine, io azi am iesit pe circuit stiind k se va umple forumu de ,,mama ce praf era ala'' , ,, ce cauta asta aici'' bla bla chesti tipic romanesti, dar avand in vedere k asta este prima data cand a fost circuit am zis sa incerc si eu circuitul la fel cum si HAI si KNS au incercat de ieri iar azi KNS dupa-amaiaza mergea BLANA.Nu pun la suflet rautatile gratuite, mi-ar placea k lumea daca are ceva rau de zis, sa zica ceva obiectiv nu k ,,mai rau ii incurca'' pt k intre noi 3 nu se incurca nimeni pe nimeni, k sa inveti tre sa te dai si tocmai daia mi-am luat inima in dinti azi si m-am dat pe circuit... iar cei care zic rautati doar de dragu de a le zice il astept cu un PM sa ne dam intr-o seara undeva la unele din rondurile binecunoscute de cei ce indragesc driftul si sa vedem cine pe cine incurca
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 21:34   #55
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
Daca era vb de mine, io azi am iesit pe circuit stiind k se va umple forumu de ,,mama ce praf era ala'' , ,, ce cauta asta aici'' bla bla chesti tipic romanesti, dar avand in vedere k asta este prima data cand a fost circuit am zis sa incerc si eu circuitul la fel cum si HAI si KNS au incercat de ieri iar azi KNS dupa-amaiaza mergea BLANA.Nu pun la suflet rautatile gratuite, mi-ar placea k lumea daca are ceva rau de zis, sa zica ceva obiectiv nu k ,,mai rau ii incurca'' pt k intre noi 3 nu se incurca nimeni pe nimeni, k sa inveti tre sa te dai si tocmai daia mi-am luat inima in dinti azi si m-am dat pe circuit... iar cei care zic rautati doar de dragu de a le zice il astept cu un PM sa ne dam intr-o seara undeva la unele din rondurile binecunoscute de cei ce indragesc driftul si sa vedem cine pe cine incurca

ca intotdeauna,mereu,permanent,oricum,oricand,exista "carcotasi"...

Felicitari razvane, nu lua in seama un simplu "spectator" !
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 21:37   #56
maryo86

Stage 3
 
maryo86's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 133
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
Daca era vb de mine, io azi am iesit pe circuit stiind k se va umple forumu de ,,mama ce praf era ala'' , ,, ce cauta asta aici'' bla bla chesti tipic romanesti, dar avand in vedere k asta este prima data cand a fost circuit am zis sa incerc si eu circuitul la fel cum si HAI si KNS au incercat de ieri iar azi KNS dupa-amaiaza mergea BLANA.Nu pun la suflet rautatile gratuite, mi-ar placea k lumea daca are ceva rau de zis, sa zica ceva obiectiv nu k ,,mai rau ii incurca'' pt k intre noi 3 nu se incurca nimeni pe nimeni, k sa inveti tre sa te dai si tocmai daia mi-am luat inima in dinti azi si m-am dat pe circuit... iar cei care zic rautati doar de dragu de a le zice il astept cu un PM sa ne dam intr-o seara undeva la unele din rondurile binecunoscute de cei ce indragesc driftul si sa vedem cine pe cine incurca
Sa inteleg ca ai luat-o ca pe o jignire?!!! Probabil m-am exprimat gresit.Ai dreptate in fond eu am masina dar sincer nu am avut tupeu sa ma inscriu chiar daca atunci cand am aflat de eveniment eram foarte hotarat.Scuze daca te-am ignit cu ceva !!!! Feicitari oricum si sper ca pana la urma sa ma ai si pe mine ca adversar!!!
maryo86 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 21:47   #57
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Quote:
Originally Posted by maryo86 View Post
Sa inteleg ca ai luat-o ca pe o jignire?!!! Probabil m-am exprimat gresit.Ai dreptate in fond eu am masina dar sincer nu am avut tupeu sa ma inscriu chiar daca atunci cand am aflat de eveniment eram foarte hotarat.Scuze daca te-am ignit cu ceva !!!! Feicitari oricum si sper ca pana la urma sa ma ai si pe mine ca adversar!!!

"Daca el este cel mai bun atunci suntem departe ........." ce ai scris tu...nu vad ca pe un compliment..sincer:-X...
nu degeaba are de 2 ori locul 1...zic eu
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 21:53   #58
maryo86

Stage 3
 
maryo86's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 133
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
"Daca el este cel mai bun atunci suntem departe ........." ce ai scris tu...nu vad ca pe un compliment..sincer:-X...
nu degeaba are de 2 ori locul 1...zic eu
Nu am vrut sa-i fac un compliment sau sa-l jignesc.Mi-am dat cu parerea la ce am vazut azi chiar daca am exagerat putin.Are dreptate " Daca nu incerci nu ai cum sa inveti".Bravo lui si de acum innainte are un fan:P.
maryo86 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 22:33   #59
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

MC Mate..nu te mai ambala ca degeaba. Asa e romanu ca numa atata poate, sa stea pe margine si sa comenteze. De asta sunt si eu satul si mai mult ca sigur ca si tu esti satul. Am stat si sambata si duminica si am filmat tot evenimentul si cand te dadeai tu am auzit tot felul de comentarii de 2 lei "iesi afara ca esti varza" , "eu ma dadeam mai bine". Numa cacaturi de genul asta...lasa-i sa comenteze ca toti sunt eroi. Imi pariez viata ca multi dintre ei de acolo nu au nici carnet si se cred mari piloti. Era evident ca era pentru tine prima data cand te dadeai pe un circuit si a fost ok pentru prima oara..Ai talentul necesar pentru asa ceva pe care il vei dezvolta in timp, asa ca nici sa nu ii bagi in seama pe toti papagalii ca nu are rost. Iti urez mult succes in continuare.
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 19-10-08, 22:37   #60
agentu`secret

Stage 4
 
agentu`secret's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 182
Default Re: Campionatul National de DRIFT & Burn - Finala 2008

RRM a luat ceva? PT CE? nu am vazut nimik la el sa impresioneze ...o pisica chinuita care incerca sa rupa aderenta ..fara spectacol ...un FART
agentu`secret is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -