Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Old School Cars

Old School Cars Old School Cars - Masini Retro

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-13, 23:40   #1
Croandu

Stock
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 4
Default Reconditionare!

Salut !

De curand am "descoperit" driftul cu o dacie, si as vrea sa aprofundez subiectul. De aceea acum caut o masina ieftina cu tractiune spate, de preferat functionabila, de restul ma ocup eu. Suma de care dispun pentru masina nu este pre mare asa ca nu prea am sa tin cont de anul sau starea masinii ! De la un Opel Manta A din 1970 sau Kadett C 1978, pana la un bmw e30, orice m-ar interesa !
Ce masina credeti voi ca ar fi cea mai potrivita pentru asa ceva ? sau daca aveti voi una de vanzare, dati-mi detalii si poate batem palma. Multumesc.
Croandu is offline   Reply With Quote
Old 26-11-14, 20:05   #2
paul bmw

Stage 2
 
paul bmw's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 55
Default Re: Reconditionare!

toate modele astea ce zici sunt un pic rare ..in afara de e30 care de moment se mai gasesc....pentru drift iti trebuie si putere nu neaparat tractiune spate ....am niste prieteni care se ocupa cu asa ceva si de curand au luat un sierra motor 2000 benzina .....cum nu dispun baieteii de multi $$$ au usurato la max ,grup sudat ,radiator de racire mare si mult cox....asa ceva ai putea face si tu ,,,,un sierra cu un 2.0 sau un swap de scorpio...si facut low cost
paul bmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -