Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Nissan or Porsche ?
Nissan Skyline GT-R 182 58.90%
Porsche GT2 127 41.10%
Voters: 309. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-09, 14:50   #181
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Quote:
Originally Posted by 993turbo View Post
Profit 90% ?? Nu exista asa ceva nicaieri in lume, poate la droguri ) Cred ca glumesti, nici nu viseaza cineva la asa ROI, s ar apuca toate corporatiile mari de facut masini..
Ma rog, si cand spui 911 Turbo = performante mai slabe e parerea ta, nu si a mea .. Din fericire fiecare alege ce vrea, eu chiar admir un Vertu, ai vazut cum e fabricat? Pt aia imi place, pt munca aia migaloasa "impachetata" in el, e ca o bijuterie care poate fii purtata de barbati, o bijuterie tehnologica (prefer varianta titan, nu aur..) Nu pt ca trebuie sa platesc 30k Euro pe el. La fel si cu un Turbo/GT2, daca mi l permit, mi l iau, simplu. Daca nu, caut ceva mai ieftin care sa mi ofere senzatia aceea speciala. Pe care GT-R ul nu mi o ofera (l am condus, pe pista inca, nu din auzite) Chestiune de gusturi? Poate unii se uita numai la raportul pret/performante..dar atunci mai bine iei un Z06 sau un Evo sau un Lotus, nu? sau o Skoda RS TDI? pana unde impingem asta? Pana unde ne tine buzunarul..Comparatia e intre GT2 si GT-R, daca vb de performanta GT2 castiga, daca vb de raport pret/performanta castiga GT-R, daca vb de feeling, castiga GT2 din nou..alegerea e a voastra.
1. Ca GTR35 ii rupe capul lui Porsche 997 Turbo nu o spun eu o spun rezultatele.
http://www.fastestlaps.com/index.php...xcludewet=true

2.Vertu este un telefon de epatare si basini, daca vrei ceva deosebit iti iei un ceas scump nu un telefon, bijuterie tehnologica e smartphone-ul, Vertu este doar o bijuterie nu si tehnologica, daca tie Nokia ala imbracat in bijuterie ti se mai pare telefon e treaba ta, eu il vad ca pe o basina proasta.

3.Pe langa senzatie ne referim si la performanta pura, adica timpi, asa ca senzatie fi sigur ca un Caterham sau un Ariel Atom este mult peste GT2 ca senzatie si da, se poate vorbi si de Z06 (mai slab insa ca GTR35), doar ca e vb de GTR in topic de-asta nu l-am mai adus in discutie, de altfel mai nou putem vb. si de ZR1 care rupe GTR-ul si care deocamdata a batut si 997 GT2.

4.Da GT2 castiga dar la o diferenta de timpi infima si la o diferenta de bani dubla, oare merita sa paltesti dublu si sa sa vezi niste faruri de GTR la mica distanta in spate???
__________________
Mazda MX5 ND 2.0 Revolution

BMW 535d(E60)- 2005

Nissan Pathfinder 2.5 dci - 2006 (Sold)

Last edited by GTR; 19-05-09 at 14:53.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 09:59   #182
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

GTR vorbesti fara sa stii...de unde stii tu ca au luat o platforma de tuareg si au scos o masina mai proasta? cayenne-ul e unul dintre cele mai vandute si cele mai performante SUV-uri la ora actuala...on si off road...iar despre platforma...sa stii ca sunt diferite...si nici sasiurile nu se fac in acelas loc....intradevar au o asemanare destul de mare...si poate ca usile si eu stiu ce elemente seamana..dar stii vorba aia..nu tot ce seamana si rasare..

iar cu GT2 vs GTR...discutia nu are rost...cine are bani cumpare GT2...restu GTR..sa se multumeasca cu garantia voalata daca conduci sportiv masina sau daca folosesti launch control...sau multe alte cretinimi de genul asta....sa fim seriosi..pe hartine masina se lauda foarte frumos...daca cand pui in folosinta "optzionalele" risti ramai cu buza umflata...nimeni nu zice ca nu ar fi o masina beton daca ar face tot ceea ce zice ca face...dar nu e asa…
Si ca si parere personala…eu zic ca vechiul skyline era mult mai frumos…


Quote:
Originally Posted by GTR View Post
4.Da GT2 castiga dar la o diferenta de timpi infima si la o diferenta de bani dubla, oare merita sa paltesti dublu si sa sa vezi niste faruri de GTR la mica distanta in spate???
DA !! pentru ca mereu GTR va fi LOOOZER in lupta contra GT2.....WINNING IS WINNING...BY AN INCH OR BY A MILE ! film tampit dar replica e geniala !

Last edited by morghen; 28-05-09 at 10:03.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 11:51   #183
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
GTR vorbesti fara sa stii...de unde stii tu ca au luat o platforma de tuareg si au scos o masina mai proasta? cayenne-ul e unul dintre cele mai vandute si cele mai performante SUV-uri la ora actuala...on si off road...iar despre platforma...sa stii ca sunt diferite...si nici sasiurile nu se fac in acelas loc....intradevar au o asemanare destul de mare...si poate ca usile si eu stiu ce elemente seamana..dar stii vorba aia..nu tot ce seamana si rasare..

iar cu GT2 vs GTR...discutia nu are rost...cine are bani cumpare GT2...restu GTR..sa se multumeasca cu garantia voalata daca conduci sportiv masina sau daca folosesti launch control...sau multe alte cretinimi de genul asta....sa fim seriosi..pe hartine masina se lauda foarte frumos...daca cand pui in folosinta "optzionalele" risti ramai cu buza umflata...nimeni nu zice ca nu ar fi o masina beton daca ar face tot ceea ce zice ca face...dar nu e asa…
Si ca si parere personala…eu zic ca vechiul skyline era mult mai frumos…

DA !! pentru ca mereu GTR va fi LOOOZER in lupta contra GT2.....WINNING IS WINNING...BY AN INCH OR BY A MILE ! film tampit dar replica e geniala !
Sa-ti demonstrez incultura ta auto:

1. Luna trecuta am scapat de Cayenne S 2003 si tare ma bucur ca am scapat de experienta Cayenne.

2. Cata incultura auto sa ai si sa mai si "claxonezi" daca nu stii ca, Cayenne are platforma de Touareg.
un exemplu din alte mii de rezultate pe GOOGLE

"Porsche's Cayenne and Volkswagen's Touareg are brothers - built on the same platform with many shared parts. "
http://www.autoexpress.co.uk/carrevi...s_cayenne.html

3. Singura problema GTR este plecarea dar problema rezolvata cu un kit pt cutia de viteze.

Ce zice ca face si nu a facut?; garantia nu e voalata, daca o sa-i citesti cartea tehnica o sa gaseti totul acolo.

"DA !! pentru ca mereu GTR va fi LOOOZER in lupta contra GT2"

Vezi ca sunt cam la egalitate ba chiar are GTR un mic avantaj se pare si e cam rusinos pt GT2 o masina care costa dublu:

http://www.fastestlaps.com/index.php...=46a06c22ab41a

Incearca sa te documentezi inainte sa ma contracarezi asa vehemet, aici se vorbeste pe argumente reale nu din filme, vise sau pareri personale sentimentale si sa nu ma intelegi gresit, ador marca Porsche (mai putin Cayenne) dar mai mult apreciez raportul pret/performanta.

Last edited by GTR; 28-05-09 at 18:05.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 13:00   #184
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

poi parca era cam asa : porsche turbo < gt-r < gt2.
si toti cazusem de acord, ca performante cel putin, si ca gt2 e mai rapid pe pista. acum deunde e si peste gt2?
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 14:16   #185
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

ce e dedreptul hazliu e faptul ca de la inceputul topicului te lupti aici sa demonstrezi nu stiu ce(cred ca nici tu nu mai stii)...si mai si jignesti oamenii pentru o troaca(de ce e troaca? pt ca pt 98% din oamenii de aici e absolut indiferent ce stie si ce face un GTR sau un GT2).....momentan sunt implicat in proiectul "Colorado" care e urmatorul porsche cayenne....intradevar au destule piese comune sau care seamana...dar nu inseamna ca sunt aceeas masina si nici pe departe nu inseamna ca sunt masini rele...si pot sa te asigur ca google e doar reflexia discutiilor de pe forumuri...nu neaparat adevarul,
Cele doua masini nu se fac in acelas loc si difera substantial.

pana la urma nu am inteles...tu ai un GTR? sau vrei sa-ti iei?
morghen is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 15:49   #186
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
ce e dedreptul hazliu e faptul ca de la inceputul topicului te lupti aici sa demonstrezi nu stiu ce(cred ca nici tu nu mai stii)...si mai si jignesti oamenii pentru o troaca(de ce e troaca? pt ca pt 98% din oamenii de aici e absolut indiferent ce stie si ce face un GTR sau un GT2).....momentan sunt implicat in proiectul "Colorado" care e urmatorul porsche cayenne....intradevar au destule piese comune sau care seamana...dar nu inseamna ca sunt aceeas masina si nici pe departe nu inseamna ca sunt masini rele...si pot sa te asigur ca google e doar reflexia discutiilor de pe forumuri...nu neaparat adevarul,
Cele doua masini nu se fac in acelas loc si difera substantial.

pana la urma nu am inteles...tu ai un GTR? sau vrei sa-ti iei?
1. Arata-mi mie jignirile.

2. Troaca e Cayenne-ul ala in al carui proiect esti bagat tu si poate reusiti sa-l faceti si fiabil, dar daca lucrezi la un asemenea proiect cum de nu stiai ca au platforma comuna sau nu stii ce inseamna aia platforma???

3.autoexpress uk nu e un forum - este un articol oficial

4."google e doar reflexia discutiilor de pe forumuri" - scuza-ma dar e cea mai mare ineptie, google este un motor de cautare si nicidecum exlusiv in forumuri

5. Procentul ala cu 98% din oameni e parerea ta bazata pe ...... nu stim pe ce, parerea mea este ca cei de aici sunt interesati de orice comparatie, doar este un forum auto nu de pictura.

6. Eu ce am afirmat am argumentat cu teste si articole, nu cu pareri strict personale.

7. Nu am GTR si nici nu este in un target neaaparat, mai nou exista si ZR1.
Targetul urmator este un 4x4 bun si un STI.

P.S.
1. Referitor la Cayenne - achizitionat de nou din Germania, nu a vazut niciodata off-road si nici un fel de camp sau noroi, nu a fost forjat deloc, a avut reviziile la timp, a facut 80 mii in 6 ani si a avut nenumarate probleme mai mult sau mai putin importante, dar la o masina cu pret de achizitie de peste 80 mii sa ai atatea probleme intr-un stil foarte linistit de exploatare si in asa putini km este inadmisibil.
(fise bujii 2 randuri, bascule fata spate, flansa intermediara cardan, rabatare bancheta spate, senzori parcare fata, finisare proasta parte inferioara bord, crom degradat hayon, etc. si troncanea iar ceva pe fata cand am vadut-o.)
Deci crede-ma ca in afara e Range Rover Sport si ARO nu am vazut "JEEP" mai prost.

2.Am un topic deschis "SUPERCAR roundup" si poate ti-e mai usor sa vezi voturile acordate de mebrii forumului pentru o gama mai mare.

Dupa cum observi si in acest topic avantajul voturilor GTR este foarte clar asa ca nu sunt singurul care am o parere mai buna in comparatia de fata.

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
poi parca era cam asa : porsche turbo < gt-r < gt2.
si toti cazusem de acord, ca performante cel putin, si ca gt2 e mai rapid pe pista. acum deunde e si peste gt2?
Rectific, la egalitate pe pista si mai slab GTR35 la drag.

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...07#post2358807

Last edited by aleks; 29-05-09 at 00:35.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 17:33   #187
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Insusi modul tau de exprimare gen mitic este jignitor.

daca nu ai GTR si nu vrei sa-ti iei..nu stiu ce tot militezi atata pentru masina aia...daca e pana acolo GTR-ul se strica mai repede si mai des decat orice troaca de porsche...tot ce tre sa faci e sa-i dai o lansare cu launch control...si asta nu o spun eu...o spun...articolele.

Google este un motor de cautare..exact..care cauta prin gunoaiele ce le scriem totzi...si daca 20 de incapatzanatzi scriu ca GTR e aur si GT2 e zacusca sau invers...google asta vede..tu asta vezi si asta crezi...ma intzelegi ce vreau sa spun?

in final nici nu stiu de ce m-a bagat cu tine in discutie...parca am mai avut ceva discutii cateva pagini mai jos si tot fara rost...eu macar i-am mai dat niste credite la GTR..dar tu tot neclintit ai ramas...si am sa fac ce am facut si atunci....bine..ai tu dreptate..si daca ai si daca nu...tot una imi e.

numa' bine!
morghen is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 18:02   #188
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
Insusi modul tau de exprimare gen mitic este jignitor.
Asta este in funtie de intelectul celui care citeste.

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
daca nu ai GTR si nu vrei sa-ti iei..nu stiu ce tot militezi atata pentru masina aia...daca e pana acolo GTR-ul se strica mai repede si mai des decat orice troaca de porsche...tot ce tre sa faci e sa-i dai o lansare cu launch control...si asta nu o spun eu...o spun...articolele.
Cine a spus ca nu vreau sa-mi iau, am spus ca nu intra in calculele actuale si mai exista un concurent serios in pret/performanta ZR1 (oricum cu 40 mii mai scump) si pana sa am banii disponobili vedem ce mai apare.
Nu te obliga nimeni sa dai lansare cu launch control, pleaca foarte bine si fara si iti mai explic inca 1data - a aparut remediu pentru launch control ca sa-l poti folosi in voie.

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
Google este un motor de cautare..exact..care cauta prin gunoaiele ce le scriem totzi...si daca 20 de incapatzanatzi scriu ca GTR e aur si GT2 e zacusca sau invers...google asta vede..tu asta vezi si asta crezi...ma intzelegi ce vreau sa spun?launch control
Daca nu stii cu ce se mananca GOOGLE mai bine de abtii ca aberezi.

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
in final nici nu stiu de ce m-a bagat cu tine in discutie...parca am mai avut ceva discutii cateva pagini mai jos si tot fara rost...eu macar i-am mai dat niste credite la GTR..dar tu tot neclintit ai ramas...si am sa fac ce am facut si atunci....bine..ai tu dreptate..si daca ai si daca nu...tot una imi e.
Tu nu ai spus decat povesti neargumentate, pologhie ieftina poate sa faca oricine.

numa' bine!

P.S. Chiar daca GT2 este PUTIN mai rapid decat GTR pretul GT2-ului este mai mult decat dublu , este absurd sa dai 100 de mii de EURO in plus pe o masina pt istorie sau o diferenta minima de performnta.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 18:05   #189
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Sa-ti demonstrez incultura ta auto:

1. Luna trecuta am scapat de Cayenne S 2003 si tare ma bucur ca am scapat de experienta Cayenne.

2. Cata incultura auto sa ai si sa mai si "claxonezi" daca nu sti ca, Cayenne are platforma de Touareg.
un exemplu din alte mii de rezultate pe GOOGLE

"Porsche's Cayenne and Volkswagen's Touareg are brothers - built on the same platform with many shared parts. "
http://www.autoexpress.co.uk/carrevi...s_cayenne.html

3. Singura problema GTR este plecarea dar problema rezolvata cu un kit pt cutia de viteze.

Ce zice ca face si nu a facut?; garantia nu e voalata, daca o sa-i citesti cartea tehnica o sa gaseti totul acolo.

"DA !! pentru ca mereu GTR va fi LOOOZER in lupta contra GT2"

Vezi ca sunt cam la egalitate ba chiar are GTR un mic avantaj se pare si e cam rusinos pt GT2 o masina care costa dublu:

http://www.fastestlaps.com/index.php...=46a06c22ab41a

Incearca sa te documentezi inainte sa ma contracarezi asa vehemet, aici se vorbeste pe argumente reale nu din filme, vise sau pareri personale sentimentale si sa nu ma intelegi gresit, ador marca Porsche (mai putin Cayenne) dar mai mult apreciez raportul pret/performanta.
trebuia sa incerci cayenne turbo s.sa vezi acolo performante pentru suv.si nu vorbesc din reviste.
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 18:20   #190
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Asta este in funtie de intelectul celui care citeste.

Nu te obliga nimeni sa dai lansare cu launch control, pleaca foarte bine si fara si iti mai explic inca 1data - a aparut remediu pentru launch control ca sa-l poti folosi in voie.

P.S. Chiar daca GT2 este PUTIN mai rapid decat GTR pretul GT2-ului este mai mult decat dublu , este absurd sa dai 100 de mii de EURO in plus pe o masina pt istorie sau o diferenta minima de performnta.
Ca in filme aici pe forum...)

Remediumul la "launch control" a aparut!!! sau mai bine zis a disparut!!!
Adica la modelele noi l-au scos de tot sa nu se mai foloseasca ca start de curse!!!

Mie imi place la nebunie GTR-ul si o sa imi cumpar unul dar nu inteleg pe unii care cred ca este masina "totala", este o masina destul de ieftina pt ceea ce ofera, nimic mai mult.
Este foarte bine ca exista masini scumpe gen:GT2,Ferrari,Lambo etc....
De ce sa nu ne putem distinge prin ceea ce conducem???
Ar fi o catastrofa sa conducem cu totii aceleasi feluri de masini si sa fu..em aceleasi femei!!

Eu as cumpara oricand un GT2 sau un Bugatti sau un McLaren F1...chiar daca pt ceea ce pot sunt foarte scumpe, dar si foarte rare....si asta este mai important decat 1-2 sec undeva pe planeta asta masurate.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 18:25   #191
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Bun argumentul asta cu voturile

Avand in vedere ca aici daca ai face BMW vs orice ar castiga BMW nu cred ca este un criteriu prea grozav ce voteaza toti frustratii fara niciun argument sau sa aiba macar idee de ce voteaza.



STII, STII, STII, STII...

PS: Nici daca mi-ar da Nissan de mancare nu as putea sa fiu asa subiectiv si fanatic cu panarama asta de masina, da-o dracu ca tot tabla este...doar nu a revolutionat felul de a trai.
Probabil la fel ca fanatii BMW tu esti un complexat de subiectul GTR, sincer cred ca te depaseste rau.

Subiectiv ai fost tu tot timpul, polologhie fara argumente.

Eu am o incapatanare obiectiva (argumentata) tu si "morghen" aveti una subiectiva (neargumentata).

Pentru voi GOOGLE culege informantii doar de pe forumuri )) Wikipedia si Oxford Dictionary of English sunt niste prostii, cred ca ati gresit forumul, cautati forumul "savantilor necunoscuti".

P.S.
Poate-mi aratati si mie un argument adus de voi, nu doar pareri personale.

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Ca in filme aici pe forum...)

Remediumul la "launch control" a aparut!!! sau mai bine zis a disparut!!!
Adica la modelele noi l-au scos de tot sa nu se mai foloseasca ca start de curse!!!

Mie imi place la nebunie GTR-ul si o sa imi cumpar unul dar nu inteleg pe unii care cred ca este masina "totala", este o masina destul de ieftina pt ceea ce ofera, nimic mai mult.
Este foarte bine ca exista masini scumpe gen:GT2,Ferrari,Lambo etc....
De ce sa nu ne putem distinge prin ceea ce conducem???
Ar fi o catastrofa sa conducem cu totii aceleasi feluri de masini si sa fu..em aceleasi femei!!

Eu as cumpara oricand un GT2 sau un Bugatti sau un McLaren F1...chiar daca pt ceea ce pot sunt foarte scumpe, dar si foarte rare....si asta este mai important decat 1-2 sec undeva pe planeta asta masurate.
GTR nu este o masina totala, doar o masina care ofera foarte mult in banii ei la fel ca si ZR1.

Last edited by aleks; 28-05-09 at 19:06.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 22:53   #192
Bambina

Stage 3
 
Bambina's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 105
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
[VW]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Offfff...nici nu stiu cum sa incep, avand in vedere ca postul meu anterior a fost sters datorita lipsei unui argument. Pai hai sa incep cu argumente...

Din punctul de vedere al unui iubitor de automobile as alege GT2 datorita faptului ca este o masina mai exclusivista si mult mai rara decat GT-R, este ceva rar...
Din punct de vedere al conducatorului auto, al participantului la curse si al cetateanului cu un buget mediu as alege fara sa clipesc GT-R. O masina cu un potential fantastic, deloc comuna, o masina care te pune in situatia sa nu poti cere cat poate ea oferi.
Nu pot sa ma apuc acum sa fac o analiza a celor doua masini pentru ca iar as fi pus in situatia de a alege intre Chuck Norris si Bruce Lee...
Nissan a dat 7,29 min pentru un Nurburgring Lap, Porsche a venit si i-a acuzat ca mint spunand ca in Septembrie 2008 chiar ei au facut un tur de Nurburgring cu un GT-R in 7,54 min (fara nicio modificare si cu gumele stock).
Un alt test facut in aceeasi toamna de catre Drivers Republic a avut urmatoarele rezultate: GTR - 7,55 si GT2 - 7,49
Pe pista celor de la Speedway Motors din Las Vegas, revista auto Motor Trend a testat atat GT-R cat si Ferrari 599 GTB Fiorano si Porsche 911 GT2 intr-un test comparativ. Rezultatele au fost urmatoarele aproximativ egale (un usor avantaj pentru ultimele doua).

Ca o concluzie finala, in opinia mea sunt doua masini asemanatoare ca performanta (cu un mic plus pentru GT2), dar in ceea ce priveste raportul performanta/pret nu cred ca cineva (cunoscator sau necunoscator) ar putea vedea alt castigator in afara GTR-ului.
Bambina is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 00:36   #193
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Vă rog eu mult să nu o luaţi personal, nu vreau să şterg şi să modific posturi cu informaţii în ele doar din cauza agresivităţii în limbaj sau în păreri.
Puţină flexibilitate în opinii şi o notă de calm în postări n-ar strica...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 02:24   #194
Bambina

Stage 3
 
Bambina's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 105
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
[VW]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Vă rog eu mult să nu o luaţi personal, nu vreau să şterg şi să modific posturi cu informaţii în ele doar din cauza agresivităţii în limbaj sau în păreri.
Puţină flexibilitate în opinii şi o notă de calm în postări n-ar strica...
Daca la mine te referi, te rog sa nu iti faci nicio problema. Postul meu a fost sters datorita faptului ca nu am prezentat nici un argument si a fost sters corect. Nu continea nici un fel de informatie si alegerea mea nu era argumentata in nici un fel.
Bambina is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 08:06   #195
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Nissan Skyline GT-R vs. Porsche GT2

asa si acum on-topic: prefer GT2 pentru ca e mai frumos...si daca se strica ceva...porsche e in germania....iar nissan in japonia....si deci experienta service-urilor cu un porsche in europa e mult mai mare decat cu un GTR.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	retarded.jpg
Views:	51
Size:	35.2 KB
ID:	940191  

Last edited by aleks; 29-05-09 at 08:40. Reason: citeşte deasupra, citeşte dedesubt...
morghen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -