Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care dintre mashini isi merita banii? Dar si dotariile?
Daewoo Cielo Executive 28 16.57%
Dacia Logan 46 27.22%
Chevrolet Kalos 36 21.30%
Renault Clio Symbol 40 23.67%
Suzuki Swift 19 11.24%
Voters: 169. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-12-05, 13:44   #31
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default

kalos-ul tunat arata cel mai bine
cannavaro is offline  
Old 28-12-05, 23:10   #32
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

fugi de logan ca haleste mult si dai peste kalos care haleste si mai mult. macar in dacie nu stai ca intr-o cutie de chibrit.
shadowro is offline  
Old 28-01-06, 21:54   #33
Dragos90

Stage 4
 
Dragos90's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 254
Member of:
[Competitor CNCA]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadowro\"
fugi de logan ca haleste mult si dai peste kalos care haleste si mai mult. macar in dacie nu stai ca intr-o cutie de chibrit.
......apropo in logan stai ca intr-o cutie de carton! suzuki swift e cea mai potrivita
Dragos90 is offline  
Old 31-01-06, 05:49   #34
Axll

Stage 3
 
Axll's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 142
Default

fratelo daca ai 8-9000 de euroi faci o plimbare pina in germania si iti iei un bmw de rupi gura tirgului. ai si dotari si comfort si viteza

parerea mea
__________________
am vrut mai mult decit...normal
Axll is offline  
Old 31-01-06, 10:40   #35
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dacicu\"
din cate stiu eu suzuki swift e facut in Ungaria care hai sa fim seriosi nu cred ca prea se pricep la masini, cielo arata la fel ca cel din 1995 fara nici cea mai mica modificare doar ca sunt mai proaste, kalosul numai in romania apare sub numele de chevrolet in rest apare ca daewoo kalos, clio e urat cu spume mai urat chiar si decat loganul si clioul nu este destul de spatios si mai este si facut de turci. eu zic ca loganul este cea mai buna alegere dar daca se ajunge la preturi de peste 12.000 de euro un opel astra G nou.
bun...hai sa iti dau niste informatii...sa nu mai vb din auzite
1 la mana..suzuki da,e facut in ungaria,dar deja au ceva experienta in domeniu de cativa ani,masinile swift fiind considerate dintre cele mai fiabile masini ieftine din toata europa.
2 la mana..kalosul se numeste chevrolet la noi in tara pt ca daewoo a fost preluat de chevrolet aproape in toata lumea..spun aproape pt ca unele fabrici nu au fost cumparate,si spre exemplu iti dau fabrica de la craiova..de aceea nu se numeste daewoo pt ca le-a cam expirat contractul la prietenii de la fabrica
3 la mana..cielo arata tot asa pt ca nu s-a mai cumparat drept de manufacturare in continuare..oricum era primul si ult model din serie,doar ca acum are motor cica mai bun si cica euro3.
4 la mana..fabrica unde e facuta o masina nu conteaza...si daca tu imi spui ca ungaria si turcia sunt mai prejos decat romania,atunci promit ca logan imi iau...dom'le...renault au dorit de mult o masina ieftina cu care sa \"fure\" piata..au incercat cu clio simbol...dar daca ai avea informatii,ti-ai da seama ca este DOAR ASAMBLAT in turcia..piesele provenind din tari de pe tot mapamondul...s-a ales aceasta strategie pt ca e ieftina mana de lucru...
5 la mana...pt ca renault nu au reusit cu ala...au incercat cu vestitul LOGAN...despre care...la banii acestia si simtim toti in sufletul nostru,ca e un gunoi de masina...o masina care la aproape 6000 de euro in anul 2006 vine fara dotare de fabricatie cu servo...aia nu e masina...ar trebui sa isi bage coada intre picioare pt ca multi fabricanti ar scoate preturi mai joase daca ar scoate masini in care confortul,siguranta,eleganta mai mult sau mai putin,fiabilitatea,nu conteaza...pt ca SIGUR CEI DE LA RENAULT NU S-AU gandit la aceste lucruri...
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"
sandrei is offline  
Old 31-01-06, 10:47   #36
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

si apropo \"dacicu\" ...nickul spune ca esti fan dacia ...spune-mi si mie ce intelegi prin faptul ca \"suzuki swift e facut in ungaria si ca ei nu se pricep la masini?\" tu crezi ca acolo a fost proiectat...si ca piesele sunt 100% maghiare..???te inseli...si si daca ar fi...gandeste-te ca poate ei se pricep mai bine decat ROMANII,deoarece din start ei au avantajul ca sunt in stare sa isi produca motoare,caroserii,pe cand dacia asambleaza o caroserie si adapteaza motoare slabe,ieftine,si cele mai proaste,ramase pe stock la renault, si le monteaza pe masini (cum ar fi motorul DIESEL 1.9d)...sa fim seriosi...daca alea sunt motoare la standarde...
sandrei is offline  
Old 31-01-06, 10:51   #37
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

deci va rog..daca deschideti un topic cu poll...dupa ce votati,argumentati-va alegerea...si nu votati inspre care se modifica mai bine..ca nu asta era scopul topicului...bafta
sandrei is offline  
Old 03-02-06, 00:50   #38
AleXuTz

Stage 5
 
AleXuTz's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 333
Member of:
[2 Roti]
Default

Axll noi vb. sa-ti i-ei o mashina >>NOUA<< asha te duci pan germany shi itzi iei un 530i din 1999-2002 castana cu 9000 .... dar noi vb. de mashini noi
__________________
2TIMPI SI 3 MISCARI
AleXuTz is offline  
Old 15-02-06, 23:12   #39
bicuionutz

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4
Default

domnu' sandrei, imi pare rau ca ai probabil suzuki swift, personal daca ar fi sa aleg intre un logan diesel si 2 stifturi din astea as alege logan (dar cum parerea mea nu conteaza uita-te si tu la cererea pietii europene in legatura cu cele doua modele si iti raspunzi singur)

no ofense
bicuionutz is offline  
Old 15-02-06, 23:22   #40
bicuionutz

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4
Default

1 cielo este mult depasit
2 swift cititi mai sus
2 clio este cel putin cu 2 mii de euro mai scump (aceeasi paine numai ca o cumperi din afara)
3 kallos sedan ajunge de la 10000 de euro cip
bicuionutz is offline  
Old 15-02-06, 23:24   #41
bicuionutz

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"bicuionutz\"
1 cielo este mult depasit
2 swift cititi mai sus
2 clio este cel putin cu 2 mii de euro mai scump (aceeasi paine numai ca o cumperi din afara)
3 kalos sedan ajunge de la 10000 de euro cip (nu poti compara kalos-ul normal cu loganu)
personal as alege un m3 dar de banii astia cu siguranta un logan
bicuionutz is offline  
Old 19-06-06, 18:36   #42
s3bby2000

Stage 4
 
s3bby2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 296
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Kalos vs. Dacia Logan vs. Cielo Executive

In primul rand ca nu mai e "Kalos Sedan" ci Aveo.Am un Aveo platinum care e 9000 euro/CIP.Loganul depaseste Aveo la cilindree si la accesorii after-market, in rest mai are de crescut.Cielo e depasit si costa cam mult pt ce ofera,Suzuki Swift mi se pare o masina mica iar decat Clio mai bine Logan.Clio si Logan au in general aceleasi piese dar Loganul face Clio la volumul portbagajului si la spatiu interior.
Alegerea mea pana la urma:Chevrolet Aveo.
__________________

раскрутка сайтов
s3bby2000 is offline  
Old 19-06-06, 18:41   #43
sandrin

Stage 5
 
sandrin's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,303
Member of:
[SEAT]
Default Re: Chevrolet Kalos vs. Dacia Logan vs. Cielo Executive

pool-ul asta n-ar trebui mutat la sectiunea Versus ?
sandrin is offline  
Old 19-06-06, 18:50   #44
BLinKY

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 564
Default Re: Chevrolet Kalos vs. Dacia Logan vs. Cielo Executive

eu am ales clio, imi palce mai mult ca celelalte si e mai performant
BLinKY is offline  
Old 19-06-06, 19:45   #45
s3bby2000

Stage 4
 
s3bby2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 296
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Kalos vs. Dacia Logan vs. Cielo Executive

La ce e mai performant Clio Symbol?Da niste exemple
s3bby2000 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -