Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Castigatoarea ?
BMW M3 Sedan 415 55.85%
Lexus IS-F 328 44.15%
Voters: 743. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-04-10, 14:48   #646
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 26-04-10, 09:20   #647
mytza_toxic

Stage 5
 
mytza_toxic's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 335
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Ba da de unde ati ajuns la mercedes pe ultima pagina?
M-am uitat la prima si am vrut sa las si io o parere si cand dau la urma...dic mercedes..Stuttgart,...ce naiba indrugati.?
On toppic:
Am placerea sa vad in fiecare zi un IS-F alb prin cj si chiar arata...
ca toate laudele.
Sunt in schimb posesor de bmw si atunci deja la comparatia asta incep sa fiu subiectiv.
A mai spus cineva ca varianta asta de m3 ii displace si il aprob..
e92 SEDAN ii mult prea cuminte.
Daca vorbeam de coupe era alta mancare de peste dar asa...IS-F'ul
incepe sa se ingreuneze in balanta dintre cele doua.
__________________
Begin to create a Legacy....
mytza_toxic is offline   Reply With Quote
Old 26-04-10, 12:15   #648
Oxide

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,173
Member of:
[Moderators]
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by mytza_toxic View Post
...e92 SEDAN ii mult prea cuminte...
E90 - Sedan
E91 - Touring
E92 - Coupe
E93 - Cabrio
Oxide is offline   Reply With Quote
Old 27-04-10, 22:09   #649
mytza_toxic

Stage 5
 
mytza_toxic's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 335
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Ma scuzati...
Acuma iti poti da seama ca nu is pasionat de seria noua de 3..
mytza_toxic is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 08:03   #650
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Excelent, asa trebuie facute comparatiile intre masini, nu cum fac labele alea de europeni la top gear. Foarte fair play japonezii, MULT diferiti de colegii lor eurotrash. GG, am fost impresionat.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 15:31   #651
Acem

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 27
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Am votat BMW.
Lexusul este o masina luxurianta pt Romania..este frumoasa atat la exterior cat si la interior,puternica,are tot ce ii trebuie,dar parca prea exagerata pt strazile noastre.Mai mai sa-ti fie mila sa dai cu ea in vreo groapa.
BMW`ul e o masina "tzapana",desi si aceasta f scumpa, face fata cu brio craterelor de pe strazi si nu iese atat de mult in evidenta precum Lexus-ul.Un m3 sedan poate trece neobservat pe strada,pe cand cealalta...poate atrage atentia pana si a hotilor (de x5/6 mai ales) care "nu au mai vazut niciodata o asa masina".
Acem is offline   Reply With Quote
Old 17-05-10, 08:44   #652
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Deci Bmw e mai rezistent la gropi si nu atrage privirile. Doua argumente solide ce sa zic. Sunt doua sedan-uri premium cu valente sport deci ceva argumente in acest sens si nu legate de balarii personale fara nici o treaba cu masinile in sine?..
Japonezii sunt de departe cei mai obiectivi in comparatii fata de europeni care mi se par partinitori. Bmw totusi are pedigree si o traditie ( ma refer in sensul ca e deja consacrat brand-ul m si pentru pasionati conteaza chestia asta),pe cand Lexus e oarecum la inceput. De aici si pareri de tipul celei de mai sus tocmai pentru ca Bmw gadila urechea unora mai putin tehnici si pot fi usor subiectivi.

Last edited by cavaliere; 17-05-10 at 08:47.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 17-05-10, 19:32   #653
Acem

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 27
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Deci Bmw e mai rezistent la gropi si nu atrage privirile. Doua argumente solide ce sa zic. Sunt doua sedan-uri premium cu valente sport deci ceva argumente in acest sens si nu legate de balarii personale fara nici o treaba cu masinile in sine?..
Japonezii sunt de departe cei mai obiectivi in comparatii fata de europeni care mi se par partinitori. Bmw totusi are pedigree si o traditie ( ma refer in sensul ca e deja consacrat brand-ul m si pentru pasionati conteaza chestia asta),pe cand Lexus e oarecum la inceput. De aici si pareri de tipul celei de mai sus tocmai pentru ca Bmw gadila urechea unora mai putin tehnici si pot fi usor subiectivi.

Prietene,pe desteptu`nu e greu sa faci...e greu sa fii...
Aceea a fost parerea mea pe scurt,nu esti tu domnul judecator sa hotarasti care cum ce de ce are o parere care nu-ti suna tie bine.
Poll-ul nu era deloc pt care masina e mai puternica,sa ma cataloghezi pe mine ca fiind "mai putin tehnic".Este vorba de un vs. din orice pct de vedere,incluzand chiar subiectivitatea.Totul in lume este subiectiv,obiectivitatea e o chestie relativa,iar cei care sustin sus si tare ca sunt obiectivi sunt doar niste ignoranti.

PS:Nu mai ataca atunci cand nu esti atacat ca nu e frumos.Sau macar fi mai politicos,nu te considera superior ca risti sa cazi in penibil.O seara buna.
Acem is offline   Reply With Quote
Old 17-05-10, 21:29   #654
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Eu cad in penibil ca ti-am sugerat sa vii cu argumente nu cu inflorituri puerile? Deci tu ai 80k euro si iti alegi masina in functie de care e mai rezistenta la gropi..Sa fim seriosi Si doi la mana nu m-am referit la putere "prietene". Puterea nu e totul.Si nu vreau sa continui pe tema asta cu tine ca e clar din raspunsul tau ce fel de mentalitate ai si cum te-ai aprins ca un foc de paie. Ai postat niste aberatii, era clar ca ai sa primesti replici acide . E si subiectivismul luat in calcul dar nu cand se face abuz de el mai ales pe un forum unde se presupune ca mai exista si cunoscatori nu numai copii care scrie de dragul de a face niste post-uri. Salut
Le:si zi si noua cum face fata un m3 la craterele mioritice? Fii mai explicit daca tot e vorba ca ai argumente fie si subiective. Ca sa nu mai zic ca masina luxurianta imi suna a neologism poate ne explici si asta ce vrea sa insemne .Merci anticipat
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 01:10   #655
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by Acem View Post
Prietene,pe desteptu`nu e greu sa faci...e greu sa fii...
Aceea a fost parerea mea pe scurt,nu esti tu domnul judecator sa hotarasti care cum ce de ce are o parere care nu-ti suna tie bine.
Poll-ul nu era deloc pt care masina e mai puternica,sa ma cataloghezi pe mine ca fiind "mai putin tehnic".Este vorba de un vs. din orice pct de vedere,incluzand chiar subiectivitatea.Totul in lume este subiectiv,obiectivitatea e o chestie relativa,iar cei care sustin sus si tare ca sunt obiectivi sunt doar niste ignoranti.

PS:Nu mai ataca atunci cand nu esti atacat ca nu e frumos.Sau macar fi mai politicos,nu te considera superior ca risti sa cazi in penibil.O seara buna.
Fara suparare, dar partea de penibil, ti-ai cam atribuit-o singur. Trebuia sa o lasi cum a cazut, nu era nevoie sa aduci clarificari, nu aveai la ce.
Cu toate ca nu vreau sa dau nastere la povesti nemuritoare fara sens, dar pe bune ca sunt curios asupra modului in care ai dedus calitatea de "tzapan" a m3-ului in fata la IS-F.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 00:43   #656
Acem

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 27
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

@Cavaliere Las explicatiile deoparte pt ca oricum ai pus intrebarea pt a avea un nou motiv de discutii contradictorii.Daca nu ai auzit de exprimarea aceea,nu-i nimic,auzi acum.
Aveti si voi dreptatea voastra.Asta nu inseamna ca eu am vorbit in necunostinta de cauza sau doar asa,de dragul relationarii sau socializarii virtuale...dupa cum vedeti nu ma intereseaza numarul de posturi,avand inca sub 20 si nefiind activ prea des pe forum.
Acem is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 01:50   #657
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by Acem View Post
@Cavaliere Las explicatiile deoparte pt ca oricum ai pus intrebarea pt a avea un nou motiv de discutii contradictorii.Daca nu ai auzit de exprimarea aceea,nu-i nimic,auzi acum.
Aveti si voi dreptatea voastra.Asta nu inseamna ca eu am vorbit in necunostinta de cauza sau doar asa,de dragul relationarii sau socializarii virtuale...dupa cum vedeti nu ma intereseaza numarul de posturi,avand inca sub 20 si nefiind activ prea des pe forum.
Pai daca ai vorbit in cunostinta de cauza de ce zici ca BMW este masina tapana si de ce Lexus nu este tapana, cam asa se intelege din ce spui tu.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 21:24   #658
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Chiar sunt curios daca imi gasiti un IS-F sa fac o paralela cu M3-ul.
Ambele masini sunt fantastice, sportive doar ca japoneza cade mai spre lux in timp ce BMW alerga spre performanta dinamica.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-06-10, 15:43   #659
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Da, ar fi interesant.
M-as baga si eu la o paralela d-asta cu un IS-F.
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 10:39   #660
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: BMW M3 Sedan vs. Lexus IS-F?

Quote:
Originally Posted by piele_bps View Post
Da, ar fi interesant.
M-as baga si eu la o paralela d-asta cu un IS-F.
Ce sa faci tu cu 335i-ul ?
The_Mask is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -