Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: MERCEDES vs. BMW
MERCEDES 31 51.67%
BMW 29 48.33%
Voters: 60. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-02-04, 12:50   #1
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default Mercedes vs. BMW POLL

Pentru ca mai exista un topic cu un lung sir de replici, aici as vrea doar sa votati, sa vedem si noi cum sta treaba cu mertz vs. beemer.

Precizez sa e vorba de toata gama atat de la bmw cat si de la mertz si vreau sa luati in considerare nu doar modelele noi ci toata gama in general.

Asadar, poftiti la vot pentru 30 de zile. Rezultatele vor vorbi singure si vom afla dupa 30 de zile ce ne place mai mult.
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline  
Old 27-02-04, 13:02   #2
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

BmW --RulZZZ!!!
alex_maxx is offline  
Old 27-02-04, 15:29   #3
bimmer5

Stage 5
 
bimmer5's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 943
Default

me too MAN BMW FAN
bimmer5 is offline  
Old 27-02-04, 16:00   #4
Viddy

Stage 2
 
Viddy's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 19
Default

BMW the best
Viddy is offline  
Old 27-02-04, 20:55   #5
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

rezultatul acetui Poll era stiut dinainte........cred ca si la nivel national daca se face POll-ul, tot BMW iese, romania e plina de fani bmw
pimp_lex is offline  
Old 27-02-04, 21:10   #6
FiReBuRn

Stage 5
 
FiReBuRn's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 829
Member of:
[SEAT]
Default

Da..imi place mai mult BMW..normal.. :P
Attached Images
 
FiReBuRn is offline  
Old 27-02-04, 21:28   #7
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

da pimp, de acord cu tine, dar sa vedem nu se stie, puteti vota si voi ce de afara poate se schimba situatia + ca sunt f multi useri fara nici un post...poate au si ei ceva de spus...

Fireburn: m-ai spart cu poza de mai sus!
B12ZMD is offline  
Old 27-02-04, 21:52   #8
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

S-a discutat mult pe tema asta. Eu aleg Mercedes, pentru stil, lux si traditie. Nu ca BMW n-ar avea aceste calitati, dar e vorba de gusturi.
PS: nu trebuia limitat pollul la 30 zile...
__________________
Everything worth doing is not easy.
Meritam sa cunoastem ceea ce ne dorim cu infinita ardoare....
Amytal is offline  
Old 27-02-04, 22:02   #9
cj82ufo

Stage 5
 
cj82ufo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 344
Default

mercedes forever
cj82ufo is offline  
Old 27-02-04, 23:19   #10
E31

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 133
Default ...

Nu cred ca BMW are mai multi fani aici! Dintre cei pasionati de masini & sport & putere e normal ca BMW sa aiba mai multi adepti, pt. ca tehnic e mult superior mercedesului (in mom. de fata). Da in rest, omu de pe strada a auzit mai mult de mercedes. Cei ce-si cumpara mercedes sunt de obicei oameni cu bani si fara educatie (manelisti, bisnitari, tipu de la FLIP) care cumpara masina numa pt. imaginea de marca si pt. costul mai mare. Sa nu ma intelegeti gresit, e o masina f buna, doar atat ca imaginea ei la noi in tara a fost stricata de oamenii de nimic. Cu parere de rau vad ca si BMW tinde spre asta, dar abia se vede.
__________________
profilul romanului tipic: grandoman si frustrat
E31 is offline  
Old 27-02-04, 23:20   #11
E31

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 133
Default ...

Nu cred ca BMW are mai multi fani aici! Dintre cei pasionati de masini & sport & putere e normal ca BMW sa aiba mai multi adepti, pt. ca tehnic e mult superior mercedesului (in mom. de fata). Da in rest, omu de pe strada a auzit mai mult de mercedes. Cei ce-si cumpara mercedes sunt de obicei oameni cu bani si fara educatie (manelisti, bisnitari, tipu de la FLIP) care cumpara masina numa pt. imaginea de marca si pt. costul mai mare. Sa nu ma intelegeti gresit, e o masina f buna, doar atat ca imaginea ei la noi in tara a fost stricata de oamenii de nimic. Cu parere de rau vad ca si BMW tinde spre asta, dar abia se vede.
E31 is offline  
Old 28-02-04, 00:08   #12
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

din pacate te contrazic..bmw are cei mai multi fain aici pe forum...dar eu zic ca mercedesul este mult mai tare numai cand ma uit la ce masinia au..e 55 amg sl , cl, sa nu uitam slr.. ..etc...deci ..degeaba sunt multi fani ca realitatea arata altcumva..chiar daca uni nu vor sa recunoasca..
__________________
catalin rs4 is offline  
Old 28-02-04, 00:22   #13
Mpower

Stage 3
 
Mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 78
Default

hai sa fim obiectivi:corect merc e mai tare dar doar MOMENTAN
(prin faptul k are in gama modele care nu se regasec la BMW ,dar asta o sa se rezolve +k bmw e un mototrist mai bun- puterea litrica a bmw-ului e (aproape) cat cea de la merc doar k bmw-ul e aspirat asta spune totul ! )
din punctul meu de vedre e o schimbare continua in top intre ele in functie d c mai scot unii sau altii(modele face-lift-uri,etc)
normal k dak m-ai pune sa aleg as lua bimmer-ul PE LOC(de ce ? pai mi se pare k in materie de look oricum si-ar porecli mertzul vreun model ai putea sa definesti bmw-ul concurent prin \"sports+porecla\"!
__________________
Distractia e direct proportionala cu unghiul dintre viteza si axul longitudinal al masinii !!!
Mpower is offline  
Old 28-02-04, 00:35   #14
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

deci eu nu zic ca bmw nare masini bune ..dar numi ofera nimica pe gustul meu....nu inteleg de ce nu fac doar motoare aspirate....asta numi place mie..in rest sunt masini super dar in mometul de fata ii mercedesul cu mult inainte zic eu..
catalin rs4 is offline  
Old 28-02-04, 21:06   #15
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

si eu Cata...
cioli17 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -