Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-14, 20:55   #31
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Vreau un pick-up. :D

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Scoala de condus diesel ai facut???
Asa este bine ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0310.jpg
Views:	166
Size:	1.44 MB
ID:	2932729  
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 27-02-14, 21:34   #32
smartapp

Stock
 
smartapp's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 3
Default Re: Vreau un pick-up. :D

Am condus timp de 6 ani toate tipurile de pick-up-uri care exista, si pot sa spun ca fiecare din ele se pricepe de minune la ceva. Navara o recomand in special pentru cei care prefera drumurile asfaltate, datorita puterii mai mari si confortului pt locurile din fata mai pronuntat.

Daca cauti sa ai loc in spate, neaparat L200, deoarece sta cel mai bine la acest capitol. Atentie, vorbesc de modelul de dupa 2007.

Daca cauti o masina de care sa nu iti fie mila daca mergi pe oriunde in afara de asfalt, alege intre L200 si Hilux. Reductorul, diferentialele autoblocabile central (L200) si spate (Hilux si L200) te ajuta perfect in offroad, daca stii sa le folosesti. Daca dai de noroi NU te ajuta nimic, de multe ori nici cauciucurile. L200 sta mai bine la unghiurile de atac, degajare si median.

Daca vrei confort, NU iti alege totusi un pickup, toate scutura si pe asflat de pista de formula1. Spune-mi doar in ce conditii vrei sa exploatezi masina, si atunci iti pot explica atuurile sau dezavantajele fiecarui model (L200, Navara, Hilux, Mazda, Amaroq, etc)
smartapp is offline   Reply With Quote
Old 02-03-14, 08:51   #33
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Vreau un pick-up. :D

Vreau pt ca sa fac toate cele doar cu o masina, si munca la service si plecari pe colo colo etc
Abilitatile offroad nu ma intereseaza, deoarece nu imi inspira nimic mersul cu 3kmh pe panta.
__________________
Iadul era plin, asa ca .....................m-am intors , and is no replacement for displacement.
Go go go go
Audi =
Espero =
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 09-03-14, 23:00   #34
smartapp

Stock
 
smartapp's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 3
Default Re: Vreau un pick-up. :D

In acest caz iti recomand Navarra, sau daca preferi ceva mai muscle car, vezi de vreun Ford adus din State.
smartapp is offline   Reply With Quote
Old 12-03-14, 09:45   #35
RUXANDRA

Stage 3
 
Join Date: May 2007
Posts: 100
Default Re: Vreau un pick-up. :D

Quote:
Originally Posted by smartapp View Post
Daca vrei confort, NU iti alege totusi un pickup, toate scutura si pe asflat de pista de formula1. Spune-mi doar in ce conditii vrei sa exploatezi masina, si atunci iti pot explica atuurile sau dezavantajele fiecarui model (L200, Navara, Hilux, Mazda, Amaroq, etc)
mazda bt50 ce avantaje/dezavantaje are?
RUXANDRA is offline   Reply With Quote
Old 12-03-14, 21:39   #36
smartapp

Stock
 
smartapp's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 3
Default Re: Vreau un pick-up. :D

Avantaje/dezavantaje fata de cine?
smartapp is offline   Reply With Quote
Old 15-03-14, 19:19   #37
Noroc24

Stage 4
 
Noroc24's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 233
Default Re: Vreau un pick-up. :D

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
Vreau pt ca sa fac toate cele doar cu o masina, si munca la service si plecari pe colo colo etc
Abilitatile offroad nu ma intereseaza, deoarece nu imi inspira nimic mersul cu 3kmh pe panta.
Daca e destul de abrupta panta si 3 km/h o sa ti se para mult .. glumesc. Eu as recomanda L200 ca fiind cel mai bun raport pret/calitate.
Cum a spus si colegul mai sus poti beneficia de un blocant spate care te va ajuta la timpul lui chiar daca nu faci iesiri offroad. In plus la L200 ai cutia Super Select 2 , bineinteles ca nu au toate dar ar fi bine sa cauti cu , pentru ca permite circularea in 4x4 pe suprafete cu aderenta crescuta.
Plus de toate piesele sunt un pic mai accesibile ca si pret din ce am vazut eu.
Noroc24 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-14, 09:00   #38
RUXANDRA

Stage 3
 
Join Date: May 2007
Posts: 100
Default Re: Vreau un pick-up. :D

Quote:
Originally Posted by smartapp View Post
Avantaje/dezavantaje fata de cine?
la o masina poti sa spui ca iti place x,y,z si iti place a,b,c. intr-o revista cand se vb de o masina la sfarsit scrie ce iti place la o masina si ce nu!
__________________
condu tare ...dar in siguranta!

vectra 2.0t 175 cp
RUXANDRA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -