Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care tema este mai buna si usor de folosit?
Tema Veche 60 88.24%
Tema Noua 8 11.76%
Voters: 68. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-12-13, 20:39   #46
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Asa foame sa va fie ?
phaeton is offline  
Old 03-12-13, 21:57   #47
ryoraul

Stage 4
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 285
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Ce site-uri ar mai fi ca alternativa la 4tuning asta ca de atatea reclame ti se acreste.
ryoraul is offline  
Old 04-12-13, 17:46   #48
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
========
Quote:
Originally Posted by Spark View Post
========
Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
========
Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
========
Quote:
Originally Posted by jemis90 View Post
========
Quote:
Originally Posted by Eriksson View Post
========
Quote:
Originally Posted by ryoraul View Post
========
Degeaba va spuneti oful aici, doar administratorii forumului intra sa citeasca, iar eu sau ceilalti colegi ai mei n-avem ce face, formatul e standardizat, noi doar ne plimbam printre postarile voastre.
S-a purtat discutia asta pe toate zonele de reclamatii, s-a dezbatut pe toate partile, va pot da link-ul catre celelalte discutii daca va ajuta cu ceva
aleks is offline  
Old 11-12-13, 18:56   #49
VDAN

Stage 5
 
VDAN's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 405
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

@aleks e problema lor,dar multa lume o sa inceapa sa dispara dupa 4tuning din cauza reclamelor astea enervante
pacat ca e probabil cel mai vizitat forum auto din tara
__________________

VDAN is offline  
Old 11-12-13, 19:23   #50
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Scuzati de offtopic,nu stiu in ultima vreme,dar inainte,in perioada sarbatoriilor aveam o tema asa mai de Christmas cu fulgi de nea. Ar fi nice sa avem ceva de genul si acum.
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline  
Old 13-12-13, 13:56   #51
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by VDAN View Post
@aleks e problema lor,dar multa lume o sa inceapa sa dispara dupa 4tuning din cauza reclamelor astea enervante
pacat ca e probabil cel mai vizitat forum auto din tara
poate ca da, poate ca nu, nu stiu si nici nu-mi incarc mintea cu asta, sincer sa fiu...
Quote:
Originally Posted by peter View Post
Scuzati de offtopic,nu stiu in ultima vreme,dar inainte,in perioada sarbatoriilor aveam o tema asa mai de Christmas cu fulgi de nea. Ar fi nice sa avem ceva de genul si acum.
Da' parca era acu' vreo saptamana, ia sa stric o intrebare
aleks is offline  
Old 13-12-13, 14:09   #52
ryoraul

Stage 4
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 285
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

[QUOTE=aleks;5630527]poate ca da, poate ca nu, nu stiu si nici nu-mi incarc mintea cu asta, sincer sa fiu...

Poate ca daca vom disparea de pe site nu o sa mai trebuiasca sa iti bati capul cu 4 tuning ca v-a disparea si atunci o sa va intrebati de ce dar v-a fi prea tarziu.Oricum sunt forumuri dedicate fiecarei marci si oamenii se pot uita acolo nu trebuie sa mai intre si aici sa va vada publicitatea.
ryoraul is offline  
Old 13-12-13, 19:29   #53
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

[QUOTE=ryoraul;5630531]
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
poate ca da, poate ca nu, nu stiu si nici nu-mi incarc mintea cu asta, sincer sa fiu...

Poate ca daca vom disparea de pe site nu o sa mai trebuiasca sa iti bati capul cu 4 tuning ca v-a disparea si atunci o sa va intrebati de ce dar v-a fi prea tarziu.Oricum sunt forumuri dedicate fiecarei marci si oamenii se pot uita acolo nu trebuie sa mai intre si aici sa va vada publicitatea.
Ai mare dreptate
IULY-CLA is offline  
Old 13-12-13, 21:32   #54
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Mai bine ati face varianta de mobil! Dar n-ar mai intra atata reclama probabil...
Oricum, doar flocii de zapada mai lipsesc acum, nu destul se strepezesc pupilele de cate dracii apar in fata ochilor!
john17 is offline  
Old 14-12-13, 22:48   #55
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by ryoraul View Post
Poate ca daca vom disparea de pe site nu o sa mai trebuiasca sa iti bati capul cu 4 tuning ca v-a disparea si atunci o sa va intrebati de ce dar v-a fi prea tarziu.Oricum sunt forumuri dedicate fiecarei marci si oamenii se pot uita acolo nu trebuie sa mai intre si aici sa va vada publicitatea.
Sunt peste 10 ani de cand din timp in timp vin unii si ne canta prohodul, si vad in globul de cristal cum dispare 4tuning. Din pacate pentru iubitorii de stiri şoc!şoc!şoc! nu numai ca nu se intampla asta, dar enervantul 4tuning dar tot pe locul 1 sta, oricum o sucesti.
Vrei sa pleci? Esti liber, deconecteaza-te si gata, asa ai rezolvat problema, sigur 4tuning va disparea dupa pasul tau curajos.
Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
Ai mare dreptate
Da da, e un fel de Mama Omida a fluctuatiilor de audienta.
Quote:
Originally Posted by john17 View Post
Mai bine ati face varianta de mobil! Dar n-ar mai intra atata reclama probabil...
Oricum, doar flocii de zapada mai lipsesc acum, nu destul se strepezesc pupilele de cate dracii apar in fata ochilor!
Am mai intrebat, nu-i tocmai pe lista de prioritati.

Last edited by aleks; 14-12-13 at 22:56.
aleks is offline  
Old 15-12-13, 08:57   #56
ryoraul

Stage 4
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 285
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Care publicitate ca multi nici nu au auzit de 4tuning.
ryoraul is offline  
Old 15-12-13, 10:50   #57
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
enervantul 4tuning dar tot pe locul 1 sta, oricum o sucesti.
A mai fost unul care voia sa transforme cantitatea intr-o noua calitate, l-au impuscat de Craciun acum 24 ani... Va dorim la multi useri!
john17 is offline  
Old 15-12-13, 18:10   #58
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by ryoraul View Post
Care publicitate ca multi nici nu au auzit de 4tuning.
Oamenii care au ca interes masinile si/sau modificarile, au acces la internet si nu au crescut in copac in satul lor si nu cunosc 4tuningul in Romania nu exista.
Atentie, nu sa-l iubeasca sau sa-l placa pe enervantul 4tuning, ci sa-l cunoasca, pentru ca despre asta povestesti tu, nu exista.
Quote:
Originally Posted by john17 View Post
A mai fost unul care voia sa transforme cantitatea intr-o noua calitate, l-au impuscat de Craciun acum 24 ani... Va dorim la multi useri!
Bati cu multa si delicata graţie campii, vorbindu-mi mie despre cantitate in locul calitatii.
Eu sunt primul care rog cu mare placere orice user care simte ca nu-l reprezinta FORUMUL 4tuning sa nu se logheze aici.
Din 2003 am fost primul care am rugat sau "ajutat" userii sa NU intre pe forum daca simt ca locul lor e pe can-can.ro, libertatea.ro, antena3.ro, wowbiz.ro sau alte mizerii de mahala cu pretentii de media in Romania.
Vrei sa vezi rezultatul?
E atat de simplu! Intra pe site-ul 4tuning, citeste comentariile de la articole, apoi intra pe forum si citeste discutiile.
Ai sa intelegi atunci de ce scursurile cantitative nu isi au locul pe forum, si de ce nu mie trebuie sa-mi amintesti de compromisuri in numele audientei.
aleks is offline  
Old 15-12-13, 20:06   #59
ryoraul

Stage 4
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 285
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Nu e buna ideea ca daca nu il cunosti pe x sau y atunci nu existi.
Si nici gandirea ca daca un om nu cunoaste un brand sau un nume acel brand nu exista.

Last edited by ryoraul; 15-12-13 at 20:13.
ryoraul is offline  
Old 16-12-13, 11:03   #60
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by ryoraul View Post
Nu e buna ideea ca daca nu il cunosti pe x sau y atunci nu existi.
Si nici gandirea ca daca un om nu cunoaste un brand sau un nume acel brand nu exista.
Ai interpretat putin incorect ce-am scris: ziceam asa: nu este om cu pasiunea, placerea, interesul asta (al modificarilor masinilor) care sa nu fi auzit de 4tuning. Poate il uraste, poate scuipa dupa el cand aude, sau poate ii poarta stickerul pe luneta, nu conteaza asta, dar de cunoscut il cunoaste.
Am mai spus-o si o repet: acum toti sunt trend-setteri, toti sunt mari tuneri, toti sunt avangardisti si creatori de tuning auto, dar acum cativa ani toti eram useri aici, si gaşca mica de atunci e nucleul din care s-au desprins toti cei care conteaza acum in ecuatie.
Eu sunt convins ca pentru un om care a descoperit de putin timp forumul asta pare incredibil, dar sa stii ca oamenii care se urasc si se scuipa acum pe unde se intalnesc la show-uri auto, sau care se duc la baute impreuna de ani de zile la aceleasi showuri, la un moment dat in viata lor au fost mai cunoscuti dupa userul de 4tuning decat dupa numele din buletin.
E greu de explicat unui outsider, dar majoritatea inteleg ce povestesc eu
Acum, ca sa concluzionez postarea asta lunga: asta e defapt singurul, sau cel mai important motiv pentru care Gabi de exemplu, alti oameni care posteaza sau citesc pe forum uneori, eu, altii, mai suntem pe aici.
Nu pentru bani, ca nu luam niciunul nimic, nu pentru cacaturile de "ranguri" de sub nume, nu pentru "placerea" de a fi injurat de toti prostii si analfabetii odata la 2 zile, nu pentru a vedea cum se dau mari tuneri si experti toti copiii cu o suspensie sport montata in 6 ore tot de unul din aia "vechii de pe 4t" pe masina lui de fiţe, nu, ci doar pentru ca tot ce-a insemnat (si mai inseamna pentru unii din noi 4tuning) e suficient pentru a intra din nou, si din nou, si din nou de la capat.
Asta-i tot...
aleks is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -