Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care tema este mai buna si usor de folosit?
Tema Veche 60 88.24%
Tema Noua 8 11.76%
Voters: 68. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-07-13, 22:55   #16
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Ai dreptate, dar totusi ce e prea mult e prea mult.
Noua prezentare este foarte impopotonata si imi e mila de cel ce nu stie a folosi un addon pentru a bloca reclamele si lucrurile nedorite.
Sincer din tema originala eu rulez acum decat jumatate din ea, restul de reclame si campuri inutile le am sters...chiar si asa tot e greu de lucrat cu ea.
Ce e mai simplu e mai bun.
JDV is offline  
Old 05-07-13, 08:43   #17
ViorelP

Stage 4
 
ViorelP's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 195
Member of:
[Nissan]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Deci eu de o saptamana, stirile nu le mai urmaresc deloc. Nu sunt structurate frumos, sa vezi ce a aparut nou si ce nu. Era mult mai ok inainte. Rulai pagina si iti afisa in ordine cronologica stirile. Acum trebuie sa stau sa intru in fiecare categorie sa vad daca a aparut ceva nou.
Era mult mai ok cea veche. De ce trebuia schimbata?
ViorelP is offline  
Old 14-07-13, 13:54   #18
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Pentru ca in noul format reclamele ocupa o mare parte din pagina, sunt mult mai vizibile si sar in ochi, e mai important profitul adus de acestea, decat ceea ce dorim noi.
Nu intereseaza pe nimeni daca se pierd cateva zeci de utilizatori, se compenseaza inzecit pe cealalta parte.

Din acelasi motiv, unele evenimente ce NU tin de 4tuning, care au loc la aceeasi data cu cele ce sunt legate de site, nu sunt promovate absolut deloc.

4tuning cred ca e cea mai mare comunitate de pasionati auto, daca dai search pe google la o piesa sh de exemplu, bazarul de aici e printre primele pagini. Si asta datorita noua.
4tuning se vinde bine.
Reclamele promovate aici, nu au un pret de neglijat.

Un anumit forum mono-marca, de maxim 150 de membri, a exclus din start posibilitatea aparitiei reclamelor. Dar acolo gasesc informatii de 10 ori mai relevante si in primul rand, concrete.


Dar la urma urmei, care-i problema ?
phaeton is offline  
Old 14-07-13, 14:10   #19
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

La urma urmei problema este ca atunci cand ai o pozitie trebuie sa te gandesti sa o si pastrezi. Si foamea asta de bani trebuie sa ti-o satisfaci inteligent.

De unde intram zilnic pe stiri de cateva ori, acum am intrat de maxim 4 ori de cand au schimbat forma, ultima oara jucandu-ma peste 1 ora si mai greata mi-a fost de el. Si in cazul de fata nu este vorba de obisnuinta, este infect si cu ce este infect nu vreau si nu pot sa ma obisnuiesc.

Din pacate este o involutie, nu o evolutie, este neplacut privirii, incomod, obositor. Cand isi vor da seama ca intra din ce in ce mai putini utilizatori poate o sa fe prea tarziu.

Rau este cand pierzi utilizatori, foarte greu de recastigat iar unele site-uri concurete castiga din ce in ce mai multa piata.

Cand ai o pozitie buna de cam culci pe o ureche si ignori opiniile celor care-ti aduc de fapt banii.

Asat este, business-ul lor.
__________________
Mazda MX5 ND 2.0 Revolution

BMW 535d(E60)- 2005

Nissan Pathfinder 2.5 dci - 2006 (Sold)
GTR is offline  
Old 15-07-13, 13:29   #20
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Minunatului 4tuning i se canta prohodul din 2003 incoace in fiecare an, nu crapa insa niciodata, doar evolueaza in feluri neasteptate.
Si sigur sigur nu in bine mereu, dar prefer sa nu comentez prea mult asta...
aleks is offline  
Old 15-07-13, 14:22   #21
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Minunatului 4tuning i se canta prohodul din 2003 incoace in fiecare an, nu crapa insa niciodata, doar evolueaza in feluri neasteptate.
Si sigur sigur nu in bine mereu, dar prefer sa nu comentez prea mult asta...
De cazut este si foarte greu sa cada si nici nu ne dorim asta. Forumul inca isi face bine treaba si la fel si bazarul.

Vorbind serios si logic, ce s-a intamplat cu pagna de stiri nu are nicio logica, ati amestecat totul in loc sa structurati mai usor si mai logic.

Acum serios, sa spuna cineva daca intelege ceva de pe pagina de stiri.

Eu nu mai stiu oridinea, daca si care sunt noi, daca sunt toate si mai sunt si altele pe care le-am omis, se amesteca cu reclamele, cu anunturile cu fata zilei, etc. si toate haotic si cu acelasi design/aspect (asta e cea mai mare tampenie), una mare, alta mica, cu casete goale, etc..

Pagina anterioara era foarte ok si logica, intram si citeam stirile noi, cancan-urile si reclamele aveau alt aspect si nu puteau fi confundate cu stirile, etc..

Daca nu te superi Alex care este logica in pagina unde toate sunt amestecate!?

Spune-mi te rog unde vad stirile (articolele) in ordine cronologica?

Practic voi ati luat tot (stiri, reclame, etc..) si ati pus pe o singura pagina in ordine (dezordine) aleatorie. Unde este logica!?

Este ca si cum te duci intr-un magazin si vezi toate produsele, toate marimile, toate genurile, amestecate pe un singur raft mare.

TARE evolutie!
GTR is offline  
Old 15-07-13, 21:21   #22
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Pagina cu stiri e o tiganie totala nu are nici o logica
IULY-CLA is offline  
Old 15-07-13, 23:09   #23
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
De cazut este si foarte greu sa cada si nici nu ne dorim asta. Forumul inca isi face bine treaba si la fel si bazarul.

Vorbind serios si logic, ce s-a intamplat cu pagna de stiri nu are nicio logica, ati amestecat totul in loc sa structurati mai usor si mai logic.

Acum serios, sa spuna cineva daca intelege ceva de pe pagina de stiri.

Eu nu mai stiu oridinea, daca si care sunt noi, daca sunt toate si mai sunt si altele pe care le-am omis, se amesteca cu reclamele, cu anunturile cu fata zilei, etc. si toate haotic si cu acelasi design/aspect (asta e cea mai mare tampenie), una mare, alta mica, cu casete goale, etc..

Pagina anterioara era foarte ok si logica, intram si citeam stirile noi, cancan-urile si reclamele aveau alt aspect si nu puteau fi confundate cu stirile, etc..

Daca nu te superi Alex care este logica in pagina unde toate sunt amestecate!?

Spune-mi te rog unde vad stirile (articolele) in ordine cronologica?

Practic voi ati luat tot (stiri, reclame, etc..) si ati pus pe o singura pagina in ordine (dezordine) aleatorie. Unde este logica!?

Este ca si cum te duci intr-un magazin si vezi toate produsele, toate marimile, toate genurile, amestecate pe un singur raft mare.

TARE evolutie!
O singura observatie la tot ce ai scris: eu unul n-am avut si nici nu cred ca o sa am vreodata de-a face cu site-ul, eu ma ocup doar de copilul meu, forumul, si atat
Dealtfel eu am renuntat sa mai citesc demult articolele si stirile, din cauza comentariilor de sub ele, nu ma pot abtine, daca citesc ceva pe site, sa nu citesc si comentariile. Atat de multi retardati la un loc e greu de inchipuit ca pot exista in mediul online, imi creste tensiunea instantaneu si mai bine nu
Totusi, de admirat e faptul ca dintre comentatori intotdeauna o sa-i recunosti pe userii activi de pe forum, sunt ca magarul intre oi, singurii oameni logici si normali de-acolo
aleks is offline  
Old 15-07-13, 23:16   #24
onucku

Stage 5
 
onucku's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 405
Member of:
[PEUGEOT]
[SKODA]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
O singura observatie la tot ce ai scris: eu unul n-am avut si nici nu cred ca o sa am vreodata de-a face cu site-ul, eu ma ocup doar de copilul meu, forumul, si atat
Dealtfel eu am renuntat sa mai citesc demult articolele si stirile, din cauza comentariilor de sub ele, nu ma pot abtine, daca citesc ceva pe site, sa nu citesc si comentariile. Atat de multi retardati la un loc e greu de inchipuit ca pot exista in mediul online, imi creste tensiunea instantaneu si mai bine nu
Totusi, de admirat e faptul ca dintre comentatori intotdeauna o sa-i recunosti pe userii activi de pe forum, sunt ca magarul intre oi, singurii oameni logici si normali de-acolo
Subscriu la una dintre ideile tale....multi retardati pe site-ul asta.Atatia agramati la un loc nu mi-a fost dat sa vad pe nici un forum. De aia pretuiesc putinii useri cu discurs mereu la subiect,obiectiv si bine argumentat.
onucku is offline  
Old 16-07-13, 01:17   #25
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Forumul mai e cum mai e...adminii isi fac treaba super ok....insa pe sectiunea stiri....vaiii de capu` meu...mi a placut maxim stirea despre "sfaturi pentru o vanzare rapida a masinii"...sfaturile alea mi le da si mama....
Pagina de stiri pe scurt: Clipuri cu rusi, stiri scrise din auzite, "sfaturi" doar ca sa umple pagina, stiri despre un supercar....odata la 2 luni o stire cu adevarat folositoare...poate
Ce ar putea sa puna pe prima pagina....subiecte de dezbatere, gen clipuri de la trafictube, Schite si informatii despre mecanica masinii, intretinere si detailing, un topic saptamanal cu "old school cars", Date interesante si utile, mentenanta, consumabile, producatori de piese, istorie auto, explicarea sistemelor de pe o masina, legislatie pentru incepatori, etc.
Dar nuuu...ei in schimb pun reclame pe jumatate de pagina...si pe cealalta jumatate porcarii de care nu e interesat nici dra`cu...
JDV is offline  
Old 16-07-13, 02:36   #26
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
O singura observatie la tot ce ai scris: eu unul n-am avut si nici nu cred ca o sa am vreodata de-a face cu site-ul, eu ma ocup doar de copilul meu, forumul, si atat
Dealtfel eu am renuntat sa mai citesc demult articolele si stirile, din cauza comentariilor de sub ele, nu ma pot abtine, daca citesc ceva pe site, sa nu citesc si comentariile. Atat de multi retardati la un loc e greu de inchipuit ca pot exista in mediul online, imi creste tensiunea instantaneu si mai bine nu
Totusi, de admirat e faptul ca dintre comentatori intotdeauna o sa-i recunosti pe userii activi de pe forum, sunt ca magarul intre oi, singurii oameni logici si normali de-acolo
Si eu subscriu.

Multe din stiri erau interesante, iar referitor la comantariul articolelor, deja intrau la categoria umor.
GTR is offline  
Old 16-07-13, 11:13   #27
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Forumul mai e cum mai e...adminii isi fac treaba super ok....insa pe sectiunea stiri....vaiii de capu` meu...mi a placut maxim stirea despre "sfaturi pentru o vanzare rapida a masinii"...sfaturile alea mi le da si mama....
Pagina de stiri pe scurt: Clipuri cu rusi, stiri scrise din auzite, "sfaturi" doar ca sa umple pagina, stiri despre un supercar....odata la 2 luni o stire cu adevarat folositoare...poate
Ce ar putea sa puna pe prima pagina....subiecte de dezbatere, gen clipuri de la trafictube, Schite si informatii despre mecanica masinii, intretinere si detailing, un topic saptamanal cu "old school cars", Date interesante si utile, mentenanta, consumabile, producatori de piese, istorie auto, explicarea sistemelor de pe o masina, legislatie pentru incepatori, etc.
Dar nuuu...ei in schimb pun reclame pe jumatate de pagina...si pe cealalta jumatate porcarii de care nu e interesat nici dra`cu...
Stii cum e? Stirile si sfaturile sunt pe masura cititorilor.
Nu poti avea o pagina populara, cu 1 milion juma'te de oameni care intra sa citeasca si sa te astepti sa fie si exclusivista.
E simplu: ei tin site-ul pe locul 1 in Romania, lor trebuie sa le dai ce-i intereseaza. Uite: http://www.trafic.ro/vizitatori/top-...auto-moto/luna
Ca noi stim deja 90% din ce se povesteste pe site, ca ne intereseaza lucruri specifice, concrete, e evident, dar pentru noi exista forumul.
Turma are site-ul. Demarcarea eu unul o vad foarte clara...
aleks is offline  
Old 16-07-13, 14:22   #28
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Forumul mai e cum mai e...adminii isi fac treaba super ok...
Eu zic sa te uiti mai atent.
Iti fac o lista de cel putin 20 de utilizatori care ataca absolut orice post in care nu este sustinuta parerea lui. Si asta nu intr un mod decent.
De jigniri, nu mai zic nimic...

In afara de o atentionare a lui Aleks pentru cineva, nu am vazut nimic.
phaeton is offline  
Old 16-07-13, 16:16   #29
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
Eu zic sa te uiti mai atent.
Iti fac o lista de cel putin 20 de utilizatori care ataca absolut orice post in care nu este sustinuta parerea lui. Si asta nu intr un mod decent.
De jigniri, nu mai zic nimic...

In afara de o atentionare a lui Aleks pentru cineva, nu am vazut nimic.
Ia povesteste-mi mie pe p.m., daca vrei, mai in detaliu
aleks is offline  
Old 16-07-13, 20:56   #30
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Tema noua vs. Tema veche

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Ia povesteste-mi mie pe p.m., daca vrei, mai in detaliu
zpzpzpo si kidu2006 sunt niste exemple de astfel de specimene....IQ mic dar gura cat sa compenseze.
Mai avem si useri gen franz34sm ...care sunt oarecum pasnici...dar parca mereu fumati.
JDV is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -