Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-13, 19:00   #16
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Detectoare de radar ieftine ? VERSUS

Motivat de topicul acesta, mi-am adus aminte ca am si eu un Cobra, probabil cel mai ieftin si banal detector de radar, aruncat prin balcon, uitat intr-o cutie, plin de apa.
L-am sters, l-am pus pe masina si am plecat la drum, aproximativ 300 km, pe DN2, drum plin de radare.

Din aproximativ 5 MCV-uri, de 2 ori le-a depistat.
Ce-i drept, la distanta cam mica, dar suficient cat sa am timp sa reduc 10 km/h, cat sa nu iau amenda.
Chiar am fost foarte surprins.

Nu ma bazez pe el, aveam doar o curiozitate daca vede ceva.
Se va intoarce in cutia din balcon.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 19-07-13, 21:35   #17
Andrei80

Stage 3
 
Andrei80's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 92
Default Re: Detectoare de radar ieftine ? VERSUS

Nu va contrazic...va spun doar ca in continuare NU AM LUAT NICI O AMENDA DE VITEZA cu detectorul de radar. Viteza cu care merg la drum lung deobicei e 120-130 in fara si 90 in localitati. Binenteles, 1. tre' sa fiu foarte atent la reactia celorlalti participanti la trafic, ca sa fiu pe faza cand ma intalnesc cu "baietii", 2. nu pot merge cu viteza mult mai mare decat cea legala, dar nici nu intentionez...3. prefer sa merg in urma unuia care merge tare, preferabil unul cu statie , si il las sa se duca suficient in fata incat sa pot reactiona vazand ce face el. Probabil ca nu e infailibila metoda asta, dar pentru mine functioneaza
__________________
Subaru Forester XT 2007 2.5T
Ex. Forester 2006 XS 2.0 NA MT
Andrei80 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -