Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care corrado ati alege?
Corrado alb 1 4 14.81%
Corrado gri 2 23 85.19%
Voters: 27. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-13, 20:42   #1
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Vw corrado vs Vw corrado

Sunt curios care corrado a-ti vota din acestea 2, 2-3 cuvinte despre ele:

Cea alba: Colant alb mat, bara fata originala cu lumini pozitie de pe bara america, motor vr6 2.9, interior carpa, jante pe 16 de golf, trapa de passat si niste stickere si alte maruntisuri.

Cea gri: Vopsea gri mat, bara fata america, bara spate chituita cu caroseria, jante bbs rs 8j cu 9j cu stratch pe amun2, dinstantiere fata 1.5 spate 2.0, masca fata rieger, faruri lupa, xenon 6000k, interior piele crem complet cu scaune Recaro electrice si incalzite, suspensie reglabila pe inaltime reglata la -6.5cm, stopuri spate america, toate geamurile negre, volan 260mm, motor 2.9vr 16.000km, si alte maruntisuri.

Daca ar fi sa alegeti intre ele pe care a-ti alege. Multumesc celor care voteaza.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sondaj.JPG
Views:	211
Size:	965.7 KB
ID:	2801967   Click image for larger version

Name:	sondaj2.JPG
Views:	210
Size:	876.2 KB
ID:	2801968  
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-13, 08:06   #2
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Urmatorul topic cred ca va fi 'Voi o tineti pe stanga sau pe dreapta ?'.
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 21-06-13, 09:53   #3
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by crywolf View Post
Urmatorul topic cred ca va fi 'Voi o tineti pe stanga sau pe dreapta ?'.
Acum depinde daca vin sau daca plec
JDV is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 17:56   #4
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by crywolf View Post
Urmatorul topic cred ca va fi 'Voi o tineti pe stanga sau pe dreapta ?'.
Era o curiozitate fratica... Te deranjeaza!? Nu poti sa dormi din cauza mea!? Nu iti convine nu te mai baga in seama. Sau esti cumva vreun moderator si ti-am dat de munca!?
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 19:05   #5
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Si ce votam? Care-i mai frumoasa? Mai naspa? Mai colorata? Mai lunga? Mai lata? mai kitschoasa? Mai sexy?
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 19:29   #6
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

cred ca cea alba e putin in dezavantaj si din cauza pozei....cea gri imi pare mult mai reusita,jantele vin f ok,culoare o prinde,cam atat.la prima vedere merg pe gri
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 20:35   #7
onucku

Stage 5
 
onucku's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 405
Member of:
[PEUGEOT]
[SKODA]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Cea gri este a ta,sevastian. Asa,si ? Ce vrei sa demonstrezi/ care e rostul comparatiei? Vrei sa-ti laude oamenii masina si pe aici? Pare fara absolut nici un dumnezeu,fara nici un rost threadul deschis de tine.
onucku is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 11:12   #8
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Si ce votam? Care-i mai frumoasa? Mai naspa? Mai colorata? Mai lunga? Mai lata? mai kitschoasa? Mai sexy?
Votezi masina pe care ai alege-o daca ar fi sa o poti cumpara sau sa pur si simplu sa o alegi.
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 11:16   #9
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by onucku View Post
Cea gri este a ta,sevastian. Asa,si ? Ce vrei sa demonstrezi/ care e rostul comparatiei? Vrei sa-ti laude oamenii masina si pe aici? Pare fara absolut nici un dumnezeu,fara nici un rost threadul deschis de tine.
Nu vreau sa demonstrez nimic prietene, stiu ce masina am si cat am muncit cu mainile mele la ea, nu prin service-uri si alte alea. Era pur si simplu pt a vedea care merita mai mult si asta din cauza ca acum 1 sapt am fost la un meeting de corrado in Italia si cred ca din cauza ca au vazut numere de italia au ales acel corrado alb ca cel mai bun vr6 chiar daca si eu eram inscris in categoria vr6, de aici si curiozitatea daca chiar este din cauza numerelor sau poate cea alba este mai ok decat a mea.

Iti ajunge ca motiv?
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 11:20   #10
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
cred ca cea alba e putin in dezavantaj si din cauza pozei....cea gri imi pare mult mai reusita,jantele vin f ok,culoare o prinde,cam atat.la prima vedere merg pe gri
Mersi mult, asta este tipul de raspuns la kre ma astept, indiferent ce alegeti.
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 17:30   #11
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by Sevastian_Vr6 View Post
Nu vreau sa demonstrez nimic prietene, stiu ce masina am si cat am muncit cu mainile mele la ea, nu prin service-uri si alte alea. Era pur si simplu pt a vedea care merita mai mult si asta din cauza ca acum 1 sapt am fost la un meeting de corrado in Italia si cred ca din cauza ca au vazut numere de italia au ales acel corrado alb ca cel mai bun vr6 chiar daca si eu eram inscris in categoria vr6, de aici si curiozitatea daca chiar este din cauza numerelor sau poate cea alba este mai ok decat a mea.

Iti ajunge ca motiv?
Mie chiar imi place mult mai mult a ta, dar ar fi bune mai multe fotografii.

Last edited by GTR; 23-06-13 at 17:36.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 21:34   #12
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Mie chiar imi place mult mai mult a ta, dar ar fi bune mai multe fotografii.
Din pacate fotografii mai multe cu cea alba nu am facut.

Ce ma enerveaza este faptul k daca se face un meeting nu ar trebui sa se tina seama de nationalitatea participantilor, frate daca are masina facuta cum trebuie poate sa fie si din India, problema lui... Asa gandesc eu. Mersi mult.
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-13, 22:00   #13
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by Sevastian_Vr6 View Post
Ce ma enerveaza este faptul k daca se face un meeting nu ar trebui sa se tina seama de nationalitatea participantilor, frate daca are masina facuta cum trebuie poate sa fie si din India, problema lui... Asa gandesc eu. Mersi mult.
In ochii strainilor romanii sau numerele de Romania rezoneaza cu TIGAN sau imigrant ciorditor de portofele si locuri de munca...asa ca sa nu te mire.
O mica parere pe partea estetica...la grila normala "bara" de sus se opreste la faruri..dar tu ai prelungit ca sa le acopere ca un fel de pleoape....nu ar arata mai bine daca ai lasa partea de pe faruri la aceeasi grosime iar partea din grila ai faceo putin mai subtire?..zic si eu
JDV is offline   Reply With Quote
Old 24-06-13, 10:11   #14
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
In ochii strainilor romanii sau numerele de Romania rezoneaza cu TIGAN sau imigrant ciorditor de portofele si locuri de munca...asa ca sa nu te mire.
O mica parere pe partea estetica...la grila normala "bara" de sus se opreste la faruri..dar tu ai prelungit ca sa le acopere ca un fel de pleoape....nu ar arata mai bine daca ai lasa partea de pe faruri la aceeasi grosime iar partea din grila ai faceo putin mai subtire?..zic si eu
Problema este ca nu ma asteptam sa se intample asta la un meeting, pt ca ar trebui ca toata lumea sa se simta bine, banuiesc ca la Worthersee nu se intampla asta pt ca vin oameni din toate tarile.

De aici si ideea cu thread-ul, ma gandeam ca poate find masina mea o vad eu mai ok decat celelalte dar lumea nu si poate chiar sunt mai ok celelalte.

Ce spui tu este alta "bara", asta este alt model si este impreuna cu masca fata, modelul celalalt nu imi place si este fara masca.

Mersi pt sfat.
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-13, 15:18   #15
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Vw corrado vs Vw corrado

Worthersee este la alt nivel
JDV is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -