Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-05-13, 14:56   #136
Spot

Stage 5
 
Spot's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,114
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
Numa lacheti inteligenti pe forumu asta,toti fosti posesori de dacia 1310.
Jumatatea din populatia Romaniei ar trebui executata sau pusa sa lucreze fortat in agricultura si constructii.
Asta e nivelul tarii,dovada topicul asta si sustinatorii lui.
Pe zi ce trece imi dau seama ca nu mai am de ce sa ma intorc in Romania.
Peste tot dai de oameni prosti,inculti,incapabili si cu un caracter jegos.
Nici acum nu e prea tarziu pentru reintroducerea vizei,macar sa nu mai iese romanii afara sa ne facem de cacat.
Sper sa se ajunga la un haos si mai mare,n avem nevoie de legi,avem nevoie sa moara cat mai multi prosti,selectia naturala trebuie sa si faca treaba.
Sper sa va vad la stirile de la ora 5.
N-am nimic cu tine sau cu ce anume ai postat in topic,dar prin cuvintele folosite in textul tau si prin atitudinea folosita + amenintarea de la sfarsit ,nu dai dovada de un roman mai inteligent sau cel putin mai cizelat,asa cum poate consideri ca sunt cei din Munchen .

just pointing the obvious...
Spot is offline  
Old 10-05-13, 15:10   #137
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Pentru ca nu esti in stare sa accepti realitatea.
Suntem un popor care peste tot unde am mers ne am facut de cacat.
Pana pe la la 1900 am fost ok,dupaia incet incet,dar sigur ,ne am stricat.
100 de ani au fost de ajunse sa distrugem o istorie intreaga,deaia ne si meritam soarta.
Cred ca am atins punctu maxim de imoralitate si imbecilitate ca natie si sper sa nu ma insel,ca atunci viitoru e sumbru.
Nu e nicio diferenta intre Romania si o tara din lumea a treia.
Pacat ca romanii sunt oameni frumosi,deschisi,spontani si creativi,insa spiritul romanesc a murit in tara asta.
Tot ce ni se intampla si faptul cum suntem tratati in strainatate ne am facut o pe barba noastra.
Suntem o natie de hoti si de curve si istoria ne va pedepsi aspru.
zpzpzpo is offline  
Old 10-05-13, 20:06   #138
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

@Spot 10-05-13, 09:08 ...imi cer scuze ca nu ti am raspuns la reply insa probabil ai postat in timp ce eu scriam un raspuns pentru run_forest.
...imi mai cer scuze ca nu am rabdarea sa raspund tuturor cu aceleasi cuvinte ce pentru uni sunt greu de inteles.

@Morghen 10-05-13, 09:43 ...Asa e...am spus de 2 ori ca daca se scoate legea o sa vedem selectie naturala in masa....intre cine e capabil sa o poarte din proprie initiativa....si intre cine o poarta doar pentru ca este obligat. Aici ai dreptate.
PS: te rog sa imi explici si mie cap coada conceptul tau de siguranta.

@kidu2006 10-05-13, 09:56 ...esti prastie la capitolul bune maniere si atat timp cat nu esti capabil sa respecti alti useri nici eu nu ma vad obligat sa iti raspund tie la toate marlaniile....desi pana acum am incercat din rasputeri.

@run_forest 10-05-13, 11:02 ...o sa iti raspund in 3 parti separate:
1. Daca o sa citesti cu atentie posturile mele o sa descoperi cu stupoare ca am afirmat faptul ca : Desi nu sunt de acord cu aceasta lege, o respect pentru simplul fapt vreau sa ma aflu mereu in siguranta, nu pentru ca legea o impune.
2. Cu alte cuvinte vrei sa iesi basma curata in cazul in care tu ai fost de vina.....sa inteleg ca vrei sa "pacalesti" legea chiar daca tu esti de vina ca ai nenorocit niste oameni.
3. Tu ca si sofer ai "puterea" de a impune pasagerilor tai sa poarte centura, in caz contrar, ii poti da jos din masina.
Daca forta impactului la accident este atat de mare incat cel din cealata masina este proiectat in masina ta.....cel care te poate lovi este cea mai mica problema a ta in acel moment....

@zpzpzpo 10-05-13, 13:45 Trecand cu vederea dovada ta clara de nesimtire ,proasta crestere si lipsa acuta de maniere....Citez "El sta pe banii parintilor sau lucreaza pe 8 milioane si vine aici sa ne spuna cate taxe si impozite plateste el".....prietene poate lucrez nu pe 8...ci pe 2 milioane...sau poate muncesc cu ziua sa imi pot permite o paine.....sau poate sunt atat de bogat incat te pot face sa imi dansezi pe sarma 6 ore pe zi......toate astea nu au nici o legatura cu topicul asa ca nu mai fi paralel cu acesta.

@GTR 10-05-13, 14:58 In mare...tot ce ati explicat pana acum a fost faptul ca "legea obliga la purtarea centurii doar pentru a te impiedica sa te omori ca un retardat ce esti" corect?

@Tzzantaru 10-05-13, 15:31 Citez din postul tau incare le explici celor 2 maimute ca: "In schimb unu care merge legal , calm si preventiv da nu poarta centura nu e un pericol decat pt el." cum de baiatu asta a inteles ideea si restul nu?...

@zpzpzpo 10-05-13, 15:47 ...Tu ai devenit o nulitate pentru acest forum in momentul in care ai afirmat cu subinteles ca posesorii de Dacia 1310 si cei care au un salariu de 8 milioane reprezinta o adunatura de retardati prosti ce nu au nici o treba cu societatea.
Tot ce sustine acest forum tu ai calcat in picioare cu aceste afirmatii....probabil in viziunea ta...cine are dacia 1310 sau un salariu de 8 milioane nu are ce cauta pe acest site.
Eu tind sa cred ca nu romanii stabiliti in tara lor natala au defaimat imaginea statului...ci cei care sunt peste hotare...cu un caracter infect si lipsit de maniere la fel ca si al tau.

Sper ca de data asta am raspuns tuturor...scuze de intarziere.
Si da...am unele greseli de ortografie...nu am fost un elev chiar de nota 10.
JDV is offline  
Old 10-05-13, 20:24   #139
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

te salut
https://www.youtube.com/watch?v=7j2xTbV3XLk
zpzpzpo is offline  
Old 10-05-13, 20:45   #140
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
Tocmai pe Parazitii ii asculti tu?...o trupa ce sunt impotriva gandirii in masa?
Nu te simti prost cand ii asculti?...tu reprezinti tot ce ei urasc...daca asta nu ai inteles....ce pretentii sa mai am de la tine sa intelegi ceva din acest topic...



O vorba desteapta: Daca schimbi modul in care te uiti la lucruri...acele lucruri la care te uiti se schimba.
JDV is offline  
Old 10-05-13, 20:51   #141
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

ba,dar tu chiar insisti sa iei premiu pentru prostul forumului.
Ce mai face maica-ta ?
zpzpzpo is offline  
Old 10-05-13, 21:48   #142
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

romania e in halu in care este acum din cauza celor ca JDV
tot timpu trebuie sa fie un gica contra
cand o sa ai macar 20 de ani.....ca mentalitate ,atunci sa vb de centuri si alte chesii legate de masinii
centura este pusa acolo cu un rost

toate paginile astea au inceput de la un sinucigas.....
drum bun prietenas

mihai88 is offline  
Old 10-05-13, 22:01   #143
onucku

Stage 5
 
onucku's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 405
Member of:
[PEUGEOT]
[SKODA]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

JDV,ce fumezi / prizezi ? E halucinant cu cata obstinatie sustii idei cretine. Domnilor,un sfat : ignorati-l pe individul asta ! Nu-mi vine sa cred ca discutati de 10 pagini un subiect de genul asta...
onucku is offline  
Old 10-05-13, 22:06   #144
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Citat
Quote:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost. - Jean de La Fontaine
julaikos is offline  
Old 10-05-13, 22:47   #145
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Dragi prieteni oripilati care va tot aratati pe aici , daca tot ne tinem cu dintii sa nu intelegem o idee si latram in sus si in jos cu fel de fel de legi care , evident , trebuie respectate la sange am urmatoare rugaminte :

De azi inainte nu mai modificam absolut nimic la masini , nu folie fara autorizatie , nu stopuri fumurii , nu xenon.Sa pastrati roti cu dimensiunile din talon , fara swap-uri de motor , fara turbine , fara tobe galagioase , fara orice alte improvizatii care nu-s acceptate legal. Ok?

Ca o tot dam dintr-o ipocrizie in alta.Auzi si la ala "topic inceput de-un sinucigas".Da ce ba , a amenintat ca se suie cu tine in autobuz si se detoneaza sau de unde pana unde caracterizari de genu??

Ati luat-o la vale rau de tot.In loc sa ne uitam stramb la aia care merg cu 200 si se infig cate 4 cu masina in copac , ne tinem atarnati de-un *** de centura.
In schimb e amuzant sa-i sustinem pe aia care se dau cu masinile ca-n nfs cu pretextu "ce bah , daca-l tine masina , bravo lui"
Inainte sa deschideti "tastatura" ganditi-va cam cate legi ati incalcat voi si de cate ori si abia dupa aia sa sustineti sus si tare ca defapt sunteti niste ingerasi.

Si cu asta inchei orice discutie cu oricine , ca imediat vine nenea aleks si se lasa cu sange pe pereti...
Tzzantaru is offline  
Old 11-05-13, 00:00   #146
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Topic din ciclul : un "somebody" arunca o piatra in balta, si altii nu o pot scoate.
Nemilosu is offline  
Old 11-05-13, 00:39   #147
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
@GTR 10-05-13, 14:58 In mare...tot ce ati explicat pana acum a fost faptul ca "legea obliga la purtarea centurii doar pentru a te impiedica sa te omori ca un retardat ce esti" corect?
Pai ai omis sa raspunzi sau sa comentezi la urmatoarle afirmatii:

1.Ce este rau la o lege care ne protejeaza atunci cand suntem teribilisti, ignoranti, neatenti, etc.?

2. De ce sa nu se legalizeze si heroina, extasy, etc.., ca este cam acelasi lucru?

Nu am vazut vreun raspuns.

Dealtefel a mai pus foarte bine problema si un coleg de forum, in clipa in care ramai handicapat din cauza unui accident pentru ca nu ai avut centura pusa, pentru stat devi o cheltuiala permanenta, atat prin tratament, operatie, cat si pentru ajutorul de handicap, subventionarea medicamentelor, etc.., deci in loc de producator devi consumator.

Nici contraargument pentru asta nu am vazut din partea ta.

Ce-mi plac mie astia cu ochelari de cal si Gica contra care au o ipoteza cretina si ignora toate argumentele care nu le convin.

Nu cumva asa arata un comportament de frustrat!?

Eu zic sa schimbi delerul!
.
__________________
Mazda MX5 ND 2.0 Revolution

BMW 535d(E60)- 2005

Nissan Pathfinder 2.5 dci - 2006 (Sold)
GTR is offline  
Old 11-05-13, 10:02   #148
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

@GTR
1.Pai daca esti "teribilist, ignorant, neatent" nu ai ce cauta pe sosea in primul rand...asa ca cu cat dispar mai repede cu atat mai bine.
2.Pentru ca aceste substante halucinogene aduc mai multi bani(baietilor destepti din spatele legilor...cei care ii protejeaza pe traficanti) daca sunt ilegale decat daca ar fi legale.
3.Aici vorbim doar de cazul in care ai rama handicapat in timp ce nu purtai centura....asa ca intrebarea nu se incadreaza in topicul meu......insa daca nu purta centura si a ramas handicapat in urma unui accident....iar sustine ideea mea...cine nu poarta centura isi risca viata.
Daca Basescu spune in microfon ca nu mai avem bani de pensii/medicamente/ajutoare sociale/etc. asta nu inseamna ca este tocmai asa....Adevarat, in cazut in care ramai handicapat in urma unui accident poate ai norocul sa iei cateva medicamente compensate....repet, daca ai norocul.....insa daca totusi le iei....statul pierde cu tine prea putin spre deloc...deoarece tu toata viata ai platit la stat niste dari ce acum acesta ti le returneaza sub forma de medicamente....in cel mai rau caz statul ramane de la tine cu 0 lei....dar niciodata pe minus.
JDV is offline  
Old 11-05-13, 10:42   #149
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

JDV si toti oagarii care`i sustin ideile de ***, v-as sustine in pumni pe toti! Nici nu stiti sa mergeti ca lumea in picioare si visati sa schimbati legi cu mentalitatea voastra de carnati!
Luati-va de mana unu cu altul si sariti in Dunare si ramaneti acolo pana va scoatem noi!
JDV esti JENIBIL !!!!

Si pt kkciosul ala care il fote grija de permisul meu _|_ x 2 !
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 11-05-13, 11:33   #150
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Aleks ai intrat in concediu de lasi toate mizeriile astea pe forum?
JDV is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -