Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Pe care ati prefera-o?
faţă 0 0%
spate 0 0%
integrală 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 29-06-09, 00:23   #346
lilfreshill

Stage 1
 
lilfreshill's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 14
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala


cei cu un Mitsubishi 3000 Vr4 TT 4wd/4ws daca au si upgrade facut... intrebatii ce inseamna 4wd/4ws
Integrala!
lilfreshill is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 08:30   #347
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

4 wheel drive 4 wheel stearing
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 17:22   #348
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

Pt every day use fata. Pt fun spate. Pt piloti integrala. Da depinde si de stilu individual al fiecaruia.
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 19:23   #349
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

pt fun?? vreau sa vad un rwd facand asa ceva:https://www.youtube.com/watch?v=HQ7R_...layer_embedded
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 20:24   #350
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

pentru piloti sunt amandoua....sau de fapt toate 3.Aia din Formula 1 ce sunt?Sau pilotii de pe Alfa Romeo de la Grand Turisme? (apropo de fwd)
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 01:51   #351
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

Am avut o experienta draguta si simt nevoia sa va zic si voua : ma jucam int-o zi cu un amic pe x-box 360 ceva joc cu masini foarte premiat pt. realism bla bla ....amandoi habarnisti si jucand pt. prima data ne punem sa ne alegem masini ...el ia direct mercedesul ala de le-mans ...clarrson ceva de genu cu tractiune spate....si eu avand experienta de la alte jocuri de pe calc...stiam ca 4x4 e mult mai usor de condus..mai ales daca te joci prima data ....eu aleg un audi rs6 2003....diferenta cer pamant....era cu 3 categorii mai jos ca si a lui....si imi zice ca is prost ? ca sa iau macar un slr sau carrera gt ....da m-am multumit cu audi asta...am facut si pariu ...incepe jocu....pleaca ca o sageata si primul parapet e a lui...pana iesea din nisip si ii se redresa masina(si eu ajungeam pe nisip da reveneam rpd pe traseu)..eu deja eram in fatza....ma depasea umpic si iara iesea de pe circuit....pe la jumatea lapului asa sa infuriat ca nu mai putea juca deloc si eu ma radeam de nu mai puteam . Concluzia mea(virtuala si reala) : daca esti habarnist 4x4 e cel mai bun pt. tine la performante..doar daca te-ai nascut cu talentul lui shumi poti sa fi mai bun cu 2wd (cel putin la jocuri sa tineti cont de parerea mea )

Last edited by lrazvani; 05-07-09 at 01:54.
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 04:24   #352
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

Tractiunea fata... e cea mai sanatoasa, oameni buni... parerea mea...
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 10:04   #353
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

quattro... the best, avantaj stbilitate in curbe, plecare rapida,pe zapada,ploaie,nisip,etc...dezavantaj:consum mai ridicat...si daca se strica ceva te costa...
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 13:10   #354
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
Am avut o experienta draguta si simt nevoia sa va zic si voua : ma jucam int-o zi cu un amic pe x-box 360 ceva joc cu masini foarte premiat pt. realism bla bla ....amandoi habarnisti si jucand pt. prima data ne punem sa ne alegem masini ...el ia direct mercedesul ala de le-mans ...clarrson ceva de genu cu tractiune spate....si eu avand experienta de la alte jocuri de pe calc...stiam ca 4x4 e mult mai usor de condus..mai ales daca te joci prima data ....eu aleg un audi rs6 2003....diferenta cer pamant....era cu 3 categorii mai jos ca si a lui....si imi zice ca is prost ? ca sa iau macar un slr sau carrera gt ....da m-am multumit cu audi asta...am facut si pariu ...incepe jocu....pleaca ca o sageata si primul parapet e a lui...pana iesea din nisip si ii se redresa masina(si eu ajungeam pe nisip da reveneam rpd pe traseu)..eu deja eram in fatza....ma depasea umpic si iara iesea de pe circuit....pe la jumatea lapului asa sa infuriat ca nu mai putea juca deloc si eu ma radeam de nu mai puteam . Concluzia mea(virtuala si reala) : daca esti habarnist 4x4 e cel mai bun pt. tine la performante..doar daca te-ai nascut cu talentul lui shumi poti sa fi mai bun cu 2wd (cel putin la jocuri sa tineti cont de parerea mea )

daca tot vrei ceva de apreciat nu "laudat" pentru realism (pentru o oarecare doza de realism ) incearca Richard Burns Rally (pot fi introduse de pe site-ul bhmotorsport si niste rwd-uri ), sau LFS (Live for Speed).Mai merg si GPL sau GTR.Sunt la mile departare de joacele de pe PS sau X-Box si apoi o sa iti poti face o idee cam ce inseamna vreo 25% din realitate.Acuma pe de alta parte nu e dracu asa negru, ca noi sofam pe strada nu pilotam, folosim masinile departe rau de limita aderentei.

Last edited by carutasu; 05-07-09 at 13:16.
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 18:21   #355
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

Quote:
Originally Posted by bulldog_cox View Post
quattro... the best, avantaj stbilitate in curbe, plecare rapida,pe zapada,ploaie,nisip,etc...dezavantaj:consum mai ridicat...si daca se strica ceva te costa...
Si mai are un dezavantaj: exista sisteme mai performante la ora asta...cum ar fi X-drive...
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 20:07   #356
maslina

Stage 1
 
maslina's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 13
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

prefer tractiunea integrala pt manevrabilitate
maslina is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 20:51   #357
luvdog
Toyota Driver


Stage 5
 
luvdog's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 302
Member of:
[4Tuning International]
[Toyota]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

Quote:
Originally Posted by DarkJEDI View Post
pt fun?? vreau sa vad un rwd facand asa ceva:https://www.youtube.com/watch?v=HQ7R_...layer_embedded
as vrea sa-l vad pe mr Ken facand asa ceva cu un rwd .pt ca un rwd e mai sensibil la acceleratie,la un awd nu trebuie sa fi finut cu pedala de gaz
eu as alege un MR dar asta e doar parerea mea.fiecare cu ce stie si ce poate
luvdog is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 19:27   #358
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

tu ma contrazici sau ma aprobi? ca nu am inteles exact.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 20:23   #359
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
4 wheel drive 4 wheel stearing
Am tot auzit de 4 wheel stearing... Nu stiu exact ce inseamna, vireaza toate 4 rotile?
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 20:38   #360
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala

Quote:
Originally Posted by tigermotorsport View Post
Am tot auzit de 4 wheel stearing... Nu stiu exact ce inseamna, vireaza toate 4 rotile?
Da, dar cele din spate cu un unghi foarte mic.
GTR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -