Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegeti?
Benzina 1,359 68.98%
Motorina 611 31.02%
Voters: 1970. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-12, 16:41   #4036
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Bea apa si te culca nu e nimic interesant pt tine p-aci....daca inca nu ai vazut ca fac misto de tine la greu: smile, ure on candid camera! =))))
Cred ca faci singur misto la ce ineptii debitezi. Pt restul punctelor, chiar nu am nici un raspuns...esti prea inapoiat sa intelegi.

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Gixer, la masini am vazut ca nu ai treaba, ai niste idei pe care daca nu te-as cunoaste as zice ca le scrii la misto. Esti un adevarat fenomen dar am renuntat in a-ti demonstra ca aiurezi fiindca tu nu constientizezi dar vad ca nici la calculatoare nu ai habar. Multe inexactitati in ultimul post dar ce mi-a atras atentia a fost laptop-ul ala dual core de 4.4 GHz. Da-mi si mie te rog un link cu el sau un model number ca e bomba. Sau tu aduni frecventa de la nuclee si ti-a dat 4.4 ? =)) In cazul asta, esti la fel de bun ca la masini.
Nu ai cu cine. Punct )) Nu citisem si alte tampenii debitate de el in paginile precedente si nu stiam cat de ''cunoscator'' e. Acum vad ca e pierdere de timp cu el.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 16:53   #4037
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Gixer, la masini am vazut ca nu ai treaba, ai niste idei pe care daca nu te-as cunoaste as zice ca le scrii la misto. Esti un adevarat fenomen dar am renuntat in a-ti demonstra ca aiurezi fiindca tu nu constientizezi dar vad ca nici la calculatoare nu ai habar. Multe inexactitati in ultimul post dar ce mi-a atras atentia a fost laptop-ul ala dual core de 4.4 GHz. Da-mi si mie te rog un link cu el sau un model number ca e bomba. Sau tu aduni frecventa de la nuclee si ti-a dat 4.4 ? =)) In cazul asta, esti la fel de bun ca la masini.
Tu nu ai ce sa ma judeci pe mine ca venerezi gunoiu de audi care e defapt VW mai scump, care si el defapt e hopal mai scump.....cu asta am zis tot, esti un habarnist de nu-i voie, mai ales ca nici nu ai argumente fiind bota :P
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 16:59   #4038
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Tu nu ai ce sa ma judeci pe mine ca venerezi gunoiu de audi care e defapt VW mai scump, care si el defapt e hopal mai scump.....cu asta am zis tot, esti un habarnist de nu-i voie, mai ales ca nici nu ai argumente fiind bota :P
vw ? opel mai scump? de unde vii tu ? doamne ce porcarii debitezi !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:06   #4039
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
vw ? opel mai scump? de unde vii tu ? doamne ce porcarii debitezi !
Oare nu ar fii trebuit introdus pe acest forum si un test de inteligenta? Si admisi oamenii normali, nu si cei ce au iq-ul putin sau echivalent cu al unei gaini la 12 ziua?
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:27   #4040
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
Oare nu ar fii trebuit introdus pe acest forum si un test de inteligenta? Si admisi oamenii normali, nu si cei ce au iq-ul putin sau echivalent cu al unei gaini la 12 ziua?
Atunci as fi numai eu pe forum ))))
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:30   #4041
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Atunci as fi numai eu pe forum ))))
Normal, cei inteligenti renunta ))

Last edited by 300zxtt; 03-03-12 at 17:43.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:31   #4042
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
la laptop nu prea e posibil , pt ca bios-ul nu iti da voie sa faci OC.
De ce ?
Ce racire ai la desktop si ce racire ai la laptop ?
asta incercam si eu sa spun ideea era ca se poate ajunge in 4.4 lejer, dar nu la laptop.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:33   #4043
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
vw ? opel mai scump? de unde vii tu ? doamne ce porcarii debitezi !
Ti-i ciuda ca ai gonoi de fopel scump, care si asta e defapt un sitroien mai scump, care defapt e un trabant mai scump.....furaciuni domle :P
Oricum voi p-aci nu le aveti cu performantele la motoare, dizelu bate benzina si alte prostii, vi se pare ca un motor ce tine 100mii km fara nici o interventie e fiabil ....hipnotizati de excrocii ce fac reclame la junghiurile noi ce va vand cu zeci de mii de E un rahat, si astfel deveniti viitorii sclavi ca nu vi-l permiteti nici unu cu banu jos!!!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:33   #4044
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Atunci as fi numai eu pe forum ))))
chiar asa destept te vezi? tu daca zici ca audi e vw mai scump , vw e opel mai scump, inseamna ca si rabla ta de bamveu e opel mai scump ! Doamne ... Doamneeeeeeeeeee
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:35   #4045
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
asta incercam si eu sa spun ideea era ca se poate ajunge in 4.4 lejer, dar nu la laptop.
Spre informarea ta exista si quad-core pe laptop deja....atata ca nu vrei sa stii cat costa, acolo e tehnologia adevarata.
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:37   #4046
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
chiar asa destept te vezi? tu daca zici ca audi e vw mai scump , vw e opel mai scump, inseamna ca si rabla ta de bamveu e opel mai scump ! Doamne ... Doamneeeeeeeeeee
Ba, doar BMW si Mercedes sunt masini, de alea n-ai tu ce zice ca nu stii cu ce se mananca da? ....oricum doar acestia fac masini cat de cat defapt!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 17:47   #4047
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Ba, doar BMW si Mercedes sunt masini, de alea n-ai tu ce zice ca nu stii cu ce se mananca da? ....oricum doar acestia fac masini cat de cat defapt!
pai da ma debilule dar nici opel nu are nici o legatura cu vw ( decat ca's nemtoaice ) cum si bmw si merc sunt nemtoaice! Esti. .. . incredibil !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 18:54   #4048
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
la un desktop, cu o racire corespunzatoare, recomandat freon, se poate face overclocking. deci e posibil. la laptop, mai greu.
La laptop foarte greu cu overclock-ul si sanse 0 sa il duci in 4.4 GHz (si sa fie inca in carcasa lui nu insirat pe masa). La desktop e floare la ureche, am dus eu C2D in 4.6 GHz cu racire pe aer, ba mai mult, fanless (!) cu CM Z600. Am si rulat SPi stabil la frecventa aia iar la 4.5 am rulat 3DMV de mai multe ori. Racirea adevarata e cu azot lichid :>.

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Tu nu ai ce sa ma judeci pe mine ca venerezi gunoiu de audi care e defapt VW mai scump, care si el defapt e hopal mai scump.....cu asta am zis tot, esti un habarnist de nu-i voie, mai ales ca nici nu ai argumente fiind bota :P
Ca orice habarnist o bagi pe aia ca Audi e VW mai scump cand nu e nici pe departe asa dar nu ma asteptam sa stii tu asta si nici nu intru in detalii sa iti demonstrez ca esti 0 in domeniu. Auzi, doar MB si BMW sunt masini si Audi le da peste nas la ordinea zilei dar bineinteles ca nu esti constient de asta, in pestera nu ai acces la informatii.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 19:17   #4049
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
pai da ma debilule dar nici opel nu are nici o legatura cu vw ( decat ca's nemtoaice ) cum si bmw si merc sunt nemtoaice! Esti. .. . incredibil !
Te dai invatat si cica esti si moderator, da incerci sa jignesti, vezi sa nu aflii cat e debil pot fi :P .....e vb ca-s tractie fatza, motor pus stramb, plastice, fire, senzori, deci gunoaie toate
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 03-03-12, 19:24   #4050
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Ca orice habarnist o bagi pe aia ca Audi e VW mai scump cand nu e nici pe departe asa dar nu ma asteptam sa stii tu asta si nici nu intru in detalii sa iti demonstrez ca esti 0 in domeniu. Auzi, doar MB si BMW sunt masini si Audi le da peste nas la ordinea zilei dar bineinteles ca nu esti constient de asta, in pestera nu ai acces la informatii.
Ca orice posesor de junghi dasta numai din auzite stii, eu macar iti dau ex, si anume majoritatea audiurilor sunt FWD, plus motoru stramb pus peste axa fatza, distributie pe curea, da nu sunteti voi cu d-astea va depasesc cu mult...si la integrala X3 bate de nu are aere pe Q5, ca sa nu mai vb de subiectul topicului, ca mult mai bine sta la ambele tipuri de combustibil motorizarea BMW si MBz decat VAG!
Du-te la sapat santuri desi cred ca si acolo ti-e prea mult intelectual =)))))

PS: Hai ca m-am distrat cu voi, si va rog sa va mentineti parerile, ca macar asa masinile bune nu o sa fie la preturi chiar foarte inaccesibile!

Last edited by Gixer; 03-03-12 at 19:33.
Gixer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -