Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 10-07-13, 19:24   #1081
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Flow_Flexatu View Post
de ex. manta_xe are sfi pe masina si chiar trage bine.. (unul dintre cele mai tari sfi din tara) nu mai stiu exact cat a scos la Oradea 13,... poate el sa ne zica..si mai sunt p'aici.
ok ,bravo lui,are timp bun ,,si altii???
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:28   #1082
Toyboy

Stage 5
 
Toyboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 368
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by manta_xe View Post
) De ce spui ca ursul nu ii masina de strada ? Era "gol pusca" cum spui tu dar la fel erai si tu. Si eu m-am referit ca te-a batut ca timp, a avut best 12.8, in cursa directa se putea intampla orice.
Am spus ca nu poti castiga foarte multe kg din interior la masina ta si imi mentin parerea, am spus 50 de kg acum cateva zile. Dar alea 50 de kg reprezinta doar o mica parte din lista de imbunatatiri cel putin teoretice pe care le-ai adus masinii.
Cand mai glumesti sa ne anunti si pe noi sa stim cand sa te luam in serios si cand sa radem. Si l-ai citat pe Becali, cand o comite si el spune ca a glumit
Pai spune asa, Clio ala are geamuri de plastic. Ce nesimtit ! Ii posibil asa ceva ?! RUSINE Clio SOZ ! Imi cer scuze, atunci tu esti cel mai rapid 2.0 n/a din tara CU GEMURI DE STICLA ! A, si ursuletul ala avea capota de fibra ! Foarte urat din partea lui. Adevarul ii ca asa ceva nu se face, cum sa vii la curse la pro cu masina usurata, cat tupeu au unii.
Acum vorbind serios, nu ii corect sa invoci greutatea adversarilor doar atunci cand sunt mai rapizi ca tine. Si tu ai batut multe masini cu motoare mai puternice ca tine dar mult mai grele si nu te-am auzit atunci sa te preocupe problema.
Honda Civic sunt printre cele mai usoare masini folosite la drag, Renault-ul Clio si e30-ul fiind mai grele cu cu aprox 200 de kg in variata stock decat Civic-ul tau, si usurate nu cred ca sunt mai usoare decat tine. Pe langa asta puterea lor stock este sub puterea ta. Si nici asa nu esti multumit.

colegu´, scuza-ma... se vede ca vorbesti din tastatura.

hai sa ne referim la masini de aceiasi grupa, ce e la PRO e alta mancare de peste, acolo se alearga pishat, cacat, lihnit de foame, cu un capac de WC in loc de scaun...etc.

Marutu a venit la drag, a aratat ce a putut la grupa lui, deocamdata e pe podium, imi doresc ca pe viitor mai multi posesori ai motoarelor din acest topic sa participe la astfel de evenimente, in aceiasi grupa, nu unu´ PRO altu´ STREET.
__________________
Toyboy is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:31   #1083
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

restu au puse sfi'uri pe caroserii mai grele 1250 kg...calibra,cielo,espero..la un timp de 14,8-15( si astea cu modificari mult mai mici..un soft,o evacuare si aia e)..mai era corsa lui Bas'u tot de 13 si... stiu ca nu este un motor in ro 'pe masura celor din bulgaria.
__________________

,,Pe strazi zboara masini tunate-n fiecare noapte,
De pe fiecare strada poti sa cumperi moarte.
Si curve bete-n discoteci pe mese
D-aia strainii spun c-avem cele mai frumoase fete
''
by Si$u
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:32   #1084
plopyyy

Stage 5
 
plopyyy's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 857
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

E prima data cand postez aici, nu vreau sa ma cert cu nimeni; t-i se pare tie ca eu ma cert cu cineva, doar am intrebat, si pur si simplu nu erai tu acela care trebuia sa raspunzi, iar pozele le-am pus pentru cei interesati de c20xe, si acele linkuri, pentru informatii importante...

corsa zender are 290CP reali; si zic ca de la 150CP sa ajungi la aprape dublu este ceva.

ps. pe mine oricum nu ma intereseaza, nici un motor din acest topic...
__________________
Piese Opel C20XE, SFI; fara logare cu posibilitate de vizualizare poze :
https://www.facebook.com/pages/Piese-...13263365383224

Last edited by plopyyy; 10-07-13 at 19:35.
plopyyy is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:41   #1085
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
O luati ca copii mici daca va bate cineva chemati pe tati sa va apere)) respect celor din bulgaria cu corsele care ma bat fara drept de apel dar nu uitati ca eu ma plimb cu masina am fost la curse si am venit si acasa si nu sa farimat ca niciuna din cele 2 masini cea rosie de ma batut la finis a pleznit asa ca timp bun dar fiabilitate 0 cit despre voi astia de vorbiti mult si prost va rog sa veniti cu masinile voastre sa concurati cu mine eu nu vin cu tati ca voi)) la anu poate fac si eu masina special de drag si altcumva sta treaba pina atunci ma batut c20xe dar nu o masina facuta de voi astia de tipati pe aici vorbiti de masinile altora ca si cu ar fi ale voastre eu am prieteni de le merg masinile 10 sec cu k20 si nu am pus sau pun niciodata filmulete cu ei ca mas face de ris voi puneti cu masinile altora sinteti multi dintre voi copii nu uitati ca c20xe in ROMINIA are 13.6 sau 7 best asa ca este departe cit despre masina lui ANDU bi moto 2 x c20xe a mers 12.8 deci este nevoie de 2 c20xe facute la noi in ro sa ma bata.
marutzu ai putea sa fi fairplay daca stii ce inseamna nu sa te ataci la fiecare discutie,nu a contestat nimeni faptul ca maina ta trage foarte bine,ca ai cel mai bun timp,etc....pur si simplu a aparut in aceasta cursa un c20xe care te-a batut si tu ai recunoscut-o....pe jumatate,oricum este de apreciat,dar trebuie sa vada si aplaudacii tai lucrul asta....
__________________
OPEL ASTRA GTC 1.9 CDTI OPC LINE 2-2008----SOLD!!!
OPEL VECTRA C 3.0 CDTI-2007--SOLD!!
OPEL ASTRA J 1.7 CDTI-2011--SOLD!!!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:44   #1086
manta_xe

Stage 3
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Toyboy View Post
colegu´, scuza-ma... se vede ca vorbesti din tastatura.

hai sa ne referim la masini de aceiasi grupa, ce e la PRO e alta mancare de peste, acolo se alearga pishat, cacat, lihnit de foame, cu un capac de WC in loc de scaun...etc.

Marutu a venit la drag, a aratat ce a putut la grupa lui, deocamdata e pe podium, imi doresc ca pe viitor mai multi posesori ai motoarelor din acest topic sa participe la astfel de evenimente, in aceiasi grupa, nu unu´ PRO altu´ STREET.
Eu te scuz colegule, dar din pacate tu vorbesti din tastatura si nici macar nu ai citit ce s-a scris aici.
Marutzu anul asta a concurat la pro, anul trecut a fost la street. Lucru pe care eu l-am laudat, a mers cu o masina care nu ii 100% pro la AP1. Mai ii de apreciat faptul ca a concurat chiar daca stia ca sunt sanse sa nu ia vreo cupa, spre deosebire de alte persoane care participa doar daca au sanse la podium.
Numai bine
manta_xe is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:44   #1087
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Arunc prosopu ))) masinile voastre sint cele mai tari si a mea cea mai proasta ok?Bafta tuturor .
Si manta xe ia si ajungema cu tigaia ta taiata si batjocorita si atunci vorbim eu ma dau street cu tine si cu 1 om in ea si tu gol daca vrei si facem si pe ceva bani? asa iti poti arata ca merge masina nu in spatele tastaturii ,tu incerci sa faci ceva dar nu ma poti ajunge niciodata poate decit daca cistigi la loto potu cel mare .
__________________
Honda build by marutzu :ek swap k20 timpi pe 402 vechiu motor 13.2 in 2012 si in 2013 noul motor 12.7.... Dezmembrez orice model HONDA , din '88 pana azi! TEL 0764 463 693

Last edited by marutzu_vti; 10-07-13 at 19:48.
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:48   #1088
plopyyy

Stage 5
 
plopyyy's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 857
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
,dar trebuie sa vada si aplaudacii tai lucrul asta....
Nu vreau sa fiu ironic, nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar din ce se discuta pe aici, am impresia ca cei care detin honde sunt cam aroganti; ca ,,nah,, au facut si japonezii motoare cu CP multi.

E ultimul mesaj pe care il mai scriu, bafta cu masinile voastre.

Dar nu-i nimic jucati-o pasta de pe acest link

8,877@294KM/H - Velopark Summer Series 2013
Adriano Salton - DT-A #31 - Facchinetto - Fueltech - Fofo
GM C20XE - GARRETT GTX45 - INJEÇÃO FUELTECH - SLICK 24.5x8
Sigla DT-A: Dianteira Turbo A


https://www.youtube.com/watch?v=yVnkNuT42IA

Last edited by plopyyy; 10-07-13 at 19:51.
plopyyy is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:53   #1089
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

pai asa oricum nu se ajunge nicaieri SFI C20XE e cel tare motor ever.. lasa'ti hondele intradevar Honda produce motociclete ft bune go,go Marc Marquez & Dani Petrosa tot atata ne contram aiurea aicea...din honde ,sfi'uri ce au fost la Tulcea cel mai bun timp a fost scos de un sfi asa ca gura mica..nu ma intereseaza ca ala a fost la profi si ala la street.. SFI Powaaa

Last edited by Flow_Flexatu; 10-07-13 at 20:01.
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 20:42   #1090
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Hai sa terminam cu risurile si batjocurile ca avem o virsta eu ma distrez in spatele calculatorului unii dintre voi va vad nervosi eu poate doar par dar nu sint ,respect pentru masinile de au timpi buni si cele ce mau invins bravo lor cit despre masinile de afara nu am cuvinte .Este ultimul meu post aici daca o tineti asa in continuare sa fiti sanatosi va salut.
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 21:13   #1091
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

eu am scris cu o pag, doua in urma... ca sunt fan al masinilor japoneze si daca e sa compari unu dintre aceste motoare...sa se ia o honda stock si un kadett stock care vine din fabrica cu sfi pe el si care e mai aproape de greutatea civic'ului /crx'ului si aia e...ca asa intotdeauna unul o sa tuneze mai mult ca altu..cand o sa fie honda sus cand sfi'u...si de aia am dat-o in ironii ca deja thead'u asta merge spre nimic...numai contrarii aiurea.
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 22:19   #1092
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Foarte distractiv topicul asta...
In momentul asta sunt 4 civicuri cu k20 swap in tara, unul la Craiova, doua la Ploiesti si unul la Bucuresti, si 1000 de sfi-uri...
Pentru a rezolva din nou nedumeririle unora va invit la Ploiesti, "k20 vs sfi -reloaded"
Dati un semn si noi cu hondele ne prezentam...sfi-uri sa fie ...
__________________

Last edited by amadeus_and; 10-07-13 at 22:25.
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 23:11   #1093
Toyboy

Stage 5
 
Toyboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 368
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by manta_xe View Post
Eu te scuz colegule, dar din pacate tu vorbesti din tastatura si nici macar nu ai citit ce s-a scris aici.
Marutzu anul asta a concurat la pro, anul trecut a fost la street. Lucru pe care eu l-am laudat, a mers cu o masina care nu ii 100% pro la AP1. Mai ii de apreciat faptul ca a concurat chiar daca stia ca sunt sanse sa nu ia vreo cupa, spre deosebire de alte persoane care participa doar daca au sanse la podium.
Numai bine
da, nu am bagat de seama ca a fost la PRO, dar daca anu trecut nu a avut adevrsar la street ? anu asta ce-oi vrea ? sa stea sa se dea cu ¨aceiasi¨ ? ...e normal ca omu sa se dea cu ai mai rapizi doar asa progreseaza
Toyboy is offline   Reply With Quote
Old 11-07-13, 09:27   #1094
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Flow_Flexatu View Post
restu au puse sfi'uri pe caroserii mai grele 1250 kg...calibra,cielo,espero..la un timp de 14,8-15( si astea cu modificari mult mai mici..un soft,o evacuare si aia e)..mai era corsa lui Bas'u tot de 13 si... stiu ca nu este un motor in ro 'pe masura celor din bulgaria.
Cele 2 Cielo de la s2 de pe podium au mult sub greutatea pomenita de tine.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 11-07-13, 09:49   #1095
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Toyboy View Post
colegu´, scuza-ma... se vede ca vorbesti din tastatura.

hai sa ne referim la masini de aceiasi grupa, ce e la PRO e alta mancare de peste, acolo se alearga pishat, cacat, lihnit de foame, cu un capac de WC in loc de scaun...etc.

Marutu a venit la drag, a aratat ce a putut la grupa lui, deocamdata e pe podium, imi doresc ca pe viitor mai multi posesori ai motoarelor din acest topic sa participe la astfel de evenimente, in aceiasi grupa, nu unu´ PRO altu´ STREET.
Eu am participat numai la street si am scos 13.6 , mai este cielo avd alb care tot 13.6 a scos si maisna aia a avut si configuratii mai tari!

Aici ar trebui sa vorbeasca max 5 pers. care au surubarit la motoarele din topic si care au mai si participat la curse, restul vb de pe youtube.Inclusiv eu , nu am mai postat deoarece nu mai am corsa A!
Corsa ce o aveam nu avea 600kg avea 880 kg , masina era de strada , ma plimbam cu ea, frane mari , caroserie intarita etc! Am mers cu ea si al Tulcea si la Cluj pe roti , plus un consum decent !

Schimbati topicul si scrieti Marutzu vs c20xe.....
Ambele sunt motoare f bune, k 20 are de fabrica 200cp se poate face f rapid si asta a demonstrat Marutzu , care a investit in el si il felicit pt performantele dobandite
C20XE la fel de bun, cu aceste motoare s-a concurat in wtc cu 300cp pe ele, Bul;garii au investit in ele si se vad rezultatele... eu am avut bani de investit numai pt 13.6
AICI DEPINDE DE CATI BANI AI DE INVESTIT IN ELE.....ATAT!

Decat sa va jigniti aici mai bine mergeti la curse , va intalniti si schimbati pareri. Cand sunteti fata in fata , cu siguranta nu o sa va mai certati, aici e de vina tastaura

Asa ca hai la curse, de orice gen ! Bafta la toti!
__________________
Daca te dai, hai , daca nu da-te la o parte

DEZMEMBREZ KADETT GSi https://forum.4tuning.ro/500-anunturi...ml#post5039628
Corsa A GSi 2000 16v under construction https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...0-16v-bas.html
ph88bas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -