Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 10-07-13, 02:15   #1066
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by roli View Post
Corsa de bulgaria...

In loc sa ne mandrim cu ceva facut de unu de al nostru mai bine suntem romani pana la capat si intindem c+*^-ul pana il accepta lumea.
stai ma frate ca nu ne certam....ce conteaza cine a facut-o,cursa s-a tinut la noi in romania,in acest versus este si c20xe si k20.....
corsa c20 let daca a facut softul si au reglat-o bulgarii,asta ce inseamna????iti spun eu ca romanii nu au fot in stare.....acum daca bate o masina mai puternica nu se pune ca i-au facut-o bulgarii masina sa traga asa......
__________________
OPEL ASTRA GTC 1.9 CDTI OPC LINE 2-2008----SOLD!!!
OPEL VECTRA C 3.0 CDTI-2007--SOLD!!
OPEL ASTRA J 1.7 CDTI-2011--SOLD!!!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 07:06   #1067
alyn88

Stage 5
 
alyn88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,186
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

ca fost posesor de c20xe si actual posesor de kr prefer c20xe pentru forta bruta.
am avut opel calibra c20xe + f16 si era bolid. singurul ei defect era rezistenta motorului, nu rezista prea mult la forja.
__________________
old vw's dont leak oil! they just mark their spot!
alyn88 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 10:51   #1068
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by roli View Post
Corsa de bulgaria...

In loc sa ne mandrim cu ceva facut de unu de al nostru mai bine suntem romani pana la capat si intindem c+*^-ul pana il accepta lumea.
nu-i ia nimeni meritele lu marutzu, si clar este cea mai rapida honda n/a din tara, si clar este mai rapida ca orice c20xe din tara, dar asta este exemplul cel mai bun ca, daca ai bani, poti face performanta.
__________________

dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 11:33   #1069
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
este c20xe,ce mai conteaza....
si aici suntem in romania nu in state...si corsa asta nu este cel mai puternic c20xe....
deci se poate....
eu cred ca nu iti dai seama ce inseamna sa scoti sub 13 secunde cu o masina de strada folosita zi de zi, bravo celui cu corsa pt ce a facut si ce a realizat,prin alte tari sunt motoare de honda care au la baza 90 de cai. d15b2 SOHC, non vtec si cu foarte multi bani bagati pe caroseria potrivita scot 12 secunde,totul se rezuma la bani....

https://www.youtube.com/watch?v=BGD9RcVDWGY

Last edited by ionut_50; 10-07-13 at 11:54.
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 13:49   #1070
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

O luati ca copii mici daca va bate cineva chemati pe tati sa va apere)) respect celor din bulgaria cu corsele care ma bat fara drept de apel dar nu uitati ca eu ma plimb cu masina am fost la curse si am venit si acasa si nu sa farimat ca niciuna din cele 2 masini cea rosie de ma batut la finis a pleznit asa ca timp bun dar fiabilitate 0 cit despre voi astia de vorbiti mult si prost va rog sa veniti cu masinile voastre sa concurati cu mine eu nu vin cu tati ca voi)) la anu poate fac si eu masina special de drag si altcumva sta treaba pina atunci ma batut c20xe dar nu o masina facuta de voi astia de tipati pe aici vorbiti de masinile altora ca si cu ar fi ale voastre eu am prieteni de le merg masinile 10 sec cu k20 si nu am pus sau pun niciodata filmulete cu ei ca mas face de ris voi puneti cu masinile altora sinteti multi dintre voi copii nu uitati ca c20xe in ROMINIA are 13.6 sau 7 best asa ca este departe cit despre masina lui ANDU bi moto 2 x c20xe a mers 12.8 deci este nevoie de 2 c20xe facute la noi in ro sa ma bata.
__________________
Honda build by marutzu :ek swap k20 timpi pe 402 vechiu motor 13.2 in 2012 si in 2013 noul motor 12.7.... Dezmembrez orice model HONDA , din '88 pana azi! TEL 0764 463 693
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 13:54   #1071
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

si sa il citez putin pe GIGI BECALII aduceti masini de afara sa ma pregatesc))))) si acum sa taca si baiatu ala de scria mai sus ca mergea mai bn motoru facut la timisoara cica decit al meu )
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 14:41   #1072
manta_xe

Stage 3
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by roli View Post
Daca tot suntem in romania, marutzu are record la 2l aspirat, adica nu are concurent....
Cred ca te inseli, recordul la 2.0 aspirat in Ro il are Clio SOZ, 12.7.


Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
O luati ca copii mici daca va bate cineva chemati pe tati sa va apere)) respect celor din bulgaria cu corsele care ma bat fara drept de apel dar nu uitati ca eu ma plimb cu masina am fost la curse si am venit si acasa si nu sa farimat ca niciuna din cele 2 masini cea rosie de ma batut la finis a pleznit asa ca timp bun dar fiabilitate 0 cit despre voi astia de vorbiti mult si prost va rog sa veniti cu masinile voastre sa concurati cu mine eu nu vin cu tati ca voi)) la anu poate fac si eu masina special de drag si altcumva sta treaba pina atunci ma batut c20xe dar nu o masina facuta de voi astia de tipati pe aici vorbiti de masinile altora ca si cu ar fi ale voastre eu am prieteni de le merg masinile 10 sec cu k20 si nu am pus sau pun niciodata filmulete cu ei ca mas face de ris voi puneti cu masinile altora sinteti multi dintre voi copii nu uitati ca c20xe in ROMINIA are 13.6 sau 7 best asa ca este departe cit despre masina lui ANDU bi moto 2 x c20xe a mers 12.8 deci este nevoie de 2 c20xe facute la noi in ro sa ma bata.
Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
si sa il citez putin pe GIGI BECALII aduceti masini de afara sa ma pregatesc))))) si acum sa taca si baiatu ala de scria mai sus ca mergea mai bn motoru facut la timisoara cica decit al meu )
Tu suferi de mania persecutie, nu tipa nimeni aici si nici nu a chemat nimeni pe "tati". Eu personal te-am felicitat pentru timpul obtinut. Nu sunt eu de vina ca nu poti avea o discutie calma si amicala in contradictoriu.

Daca tot ai redeschis discutia, tu erai mare si tare si spuneai ca te dai cu orice masina pana in 350 de cai, tractiune fata, pe bani. Acum o dai la intors, ca sa fie numai din Ro, maine cine stie cu ce conditii mai vi Te-au batut masini de la tine din grupa nu OZN-uri . Si pe langa corsele bulgarilor te-a batut si un urs aspirat din RO, tot "de strada" si esti sub recordul tot romanesc al Renalt-ului Clio SOZ. La corsa rosie s-a rupt o planetara, nu-i nici o rusine sa rupi planetarele, chiar iti trebuie putere mare sa rupi planetare pe tractiune fata, cea neagra a castigat grupa la Tulcea si mai la inca 2 sau 3 concursuri anul acesta deci mie mi se pare ca ii foarte fiabila.
Acum te rog sa ne scuzi pe cei care ne spunem parerea pe acest topic fara sa avem masini performante, nu stiam ca nu ii voie sa postezi.
De tacut o sa tac cand consider eu necesar nu atunci cand vrei tu. Ai inteles gresit oricum, nu am spus niciodata ca masina la fostul proprietar a mers mai bine ca si la tine, am spus doar ca ai reusit sa scazi doar foarte putin din recordul lor. Si mai bine nu deschideai subiectul asta : ai scos 13.2 cu motorul facut de TM anul trecut si anul acesta ai scos best 12.9 in conditiile in care:
-ai golit masina
-ai pus blocant
-slick-uri
-ai pus axe mai grave
-stand alone Hondata
-galerie admisie mai performanta
-RAM/cold air intake
-serpi, evacuare
-ai pus banda adeziva pe spatiile libere dintre capota si aripi, faruri
-arcuri etc. etc
Sincer ma asteptam la mai mult in urma modificarilor si cred ca si tu. Acum cateva luni ziceai ca o sa scoti la urmatoarea cursa 12.2. Dupa cum vezi nu ii asa simplu cum credeai. Ai bagat mii de euro in masina si ai scazut 0.5 secunde sub recordul obtinut de fostul proprietar si asta nu cred ca ii un motiv de lauda pentru tine.
Mult succes in continuare.

Last edited by manta_xe; 10-07-13 at 14:53.
manta_xe is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 14:56   #1073
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

HA HA HA ursu de ma batut nu era de strada aia era o masina goala pusca dar nu asta conteaza,si ma batut ca mia sarit din viteza masina la 1 cd sa plec ,ma batut a fost mai bun dar asta a fost motivul pentru care ma batut pina la uramtoarea cursa este mai bun,masina mea nu este gata softul am spus asta din nainte sa ma duc la cursa dar asta nu este o scuza asta este pentru mine asa sa stii,hondata aveam si inainte nu doar acum,masina daca stii ce inseamna golita mai sus spuneai ca dai maxim 30 de kg jos din ea acum am dat cumva vro 200? vezi ca te contrazici si la corsa nu sa rupt planetara cd sa dat cu mine sa spart cutia de tot la prima cursa sa rupt planetara si daca eu am zis 12,2 poate am ziso la gluma masina cu modurile mele ar trebui sa mearga la 12,5 12.6 dar asta cu gume de drag ca sa stii si ai sa vezi ca eu demonstrez nu ca tine vb din auzite si vad ca nu stii ce inseamna sa scoti 12 sec spui iar de clio tu ai vazut acel clio? eu nu am un geam de plastic la clio cu mai exista nk pe el este taiat tot eu am o masina de street ca am vrut sa ma dau la profi a fost alegerea mea poate zic poate nu este nk sigur poate daca nu sarea din viteza si cistigam cursa cu ursu eram pe 2 la profi ceea ce este ceva in RO asa ca . nu mai scriu nk pina o sa mai bag citeva mii in ciuda voastra sa ajung la un timp mai bun si eu ma plimb cu o masina de 12 sec pina atunci prin oras si voi va uitati la ele pe youtube.
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 15:11   #1074
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Vezi ca e caz fericit cand se plimba lumea cu masina de zi cu zi si se da cu ea si la curse, multi urla dar de fapt se plimba cu masina de firma ca aia e moca.
__________________
roli is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 17:16   #1075
manta_xe

Stage 3
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
HA HA HA ursu de ma batut nu era de strada aia era o masina goala pusca dar nu asta conteaza,si ma batut ca mia sarit din viteza masina la 1 cd sa plec ,ma batut a fost mai bun dar asta a fost motivul pentru care ma batut pina la uramtoarea cursa este mai bun,masina mea nu este gata softul am spus asta din nainte sa ma duc la cursa dar asta nu este o scuza asta este pentru mine asa sa stii,hondata aveam si inainte nu doar acum,masina daca stii ce inseamna golita mai sus spuneai ca dai maxim 30 de kg jos din ea acum am dat cumva vro 200? vezi ca te contrazici si la corsa nu sa rupt planetara cd sa dat cu mine sa spart cutia de tot la prima cursa sa rupt planetara si daca eu am zis 12,2 poate am ziso la gluma masina cu modurile mele ar trebui sa mearga la 12,5 12.6 dar asta cu gume de drag ca sa stii si ai sa vezi ca eu demonstrez nu ca tine vb din auzite si vad ca nu stii ce inseamna sa scoti 12 sec spui iar de clio tu ai vazut acel clio? eu nu am un geam de plastic la clio cu mai exista nk pe el este taiat tot eu am o masina de street ca am vrut sa ma dau la profi a fost alegerea mea poate zic poate nu este nk sigur poate daca nu sarea din viteza si cistigam cursa cu ursu eram pe 2 la profi ceea ce este ceva in RO asa ca . nu mai scriu nk pina o sa mai bag citeva mii in ciuda voastra sa ajung la un timp mai bun si eu ma plimb cu o masina de 12 sec pina atunci prin oras si voi va uitati la ele pe youtube.
) De ce spui ca ursul nu ii masina de strada ? Era "gol pusca" cum spui tu dar la fel erai si tu. Si eu m-am referit ca te-a batut ca timp, a avut best 12.8, in cursa directa se putea intampla orice.
Am spus ca nu poti castiga foarte multe kg din interior la masina ta si imi mentin parerea, am spus 50 de kg acum cateva zile. Dar alea 50 de kg reprezinta doar o mica parte din lista de imbunatatiri cel putin teoretice pe care le-ai adus masinii.
Cand mai glumesti sa ne anunti si pe noi sa stim cand sa te luam in serios si cand sa radem. Si l-ai citat pe Becali, cand o comite si el spune ca a glumit
Pai spune asa, Clio ala are geamuri de plastic. Ce nesimtit ! Ii posibil asa ceva ?! RUSINE Clio SOZ ! Imi cer scuze, atunci tu esti cel mai rapid 2.0 n/a din tara CU GEMURI DE STICLA ! A, si ursuletul ala avea capota de fibra ! Foarte urat din partea lui. Adevarul ii ca asa ceva nu se face, cum sa vii la curse la pro cu masina usurata, cat tupeu au unii.
Acum vorbind serios, nu ii corect sa invoci greutatea adversarilor doar atunci cand sunt mai rapizi ca tine. Si tu ai batut multe masini cu motoare mai puternice ca tine dar mult mai grele si nu te-am auzit atunci sa te preocupe problema.
Honda Civic sunt printre cele mai usoare masini folosite la drag, Renault-ul Clio si e30-ul fiind mai grele cu cu aprox 200 de kg in variata stock decat Civic-ul tau, si usurate nu cred ca sunt mai usoare decat tine. Pe langa asta puterea lor stock este sub puterea ta. Si nici asa nu esti multumit.
manta_xe is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 17:44   #1076
onucku

Stage 5
 
onucku's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 405
Member of:
[PEUGEOT]
[SKODA]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
HA HA HA ursu de ma batut nu era de strada aia era o masina goala pusca dar nu asta conteaza,si ma batut ca mia sarit din viteza masina la 1 cd sa plec ,ma batut a fost mai bun dar asta a fost motivul pentru care ma batut pina la uramtoarea cursa este mai bun,masina mea nu este gata softul am spus asta din nainte sa ma duc la cursa dar asta nu este o scuza asta este pentru mine asa sa stii,hondata aveam si inainte nu doar acum,masina daca stii ce inseamna golita mai sus spuneai ca dai maxim 30 de kg jos din ea acum am dat cumva vro 200? vezi ca te contrazici si la corsa nu sa rupt planetara cd sa dat cu mine sa spart cutia de tot la prima cursa sa rupt planetara si daca eu am zis 12,2 poate am ziso la gluma masina cu modurile mele ar trebui sa mearga la 12,5 12.6 dar asta cu gume de drag ca sa stii si ai sa vezi ca eu demonstrez nu ca tine vb din auzite si vad ca nu stii ce inseamna sa scoti 12 sec spui iar de clio tu ai vazut acel clio? eu nu am un geam de plastic la clio cu mai exista nk pe el este taiat tot eu am o masina de street ca am vrut sa ma dau la profi a fost alegerea mea poate zic poate nu este nk sigur poate daca nu sarea din viteza si cistigam cursa cu ursu eram pe 2 la profi ceea ce este ceva in RO asa ca . nu mai scriu nk pina o sa mai bag citeva mii in ciuda voastra sa ajung la un timp mai bun si eu ma plimb cu o masina de 12 sec pina atunci prin oras si voi va uitati la ele pe youtube.
Te felicit pentru pasiune,timp si bani investiti,rezultate...dar sa-ti citesc postarile e o adevarata aventura.Stii tu,exista semne de punctuatie....
onucku is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 18:59   #1077
plopyyy

Stage 5
 
plopyyy's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 857
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Intreabare pentru marutzu

care este cel mai bun timp la street cu ea echipata?
care este cel mai bun timp la profi de duminica de la Tulcea?

Corsa Zender
Corsa UPG

Ambele de Bulgaria, la ambele le gasiti pe facebook adresele cu cei care le-au facut,,,inclusiv pozele cu scheletele caroseriei...



Cateva poze...


ps. stati linistiti ca un motor de pe una din corse daca il pui pe o corsa de strada sau pe un cielo de strada scoate timp bun; dar cum a zis si andu daca ai bani multi faci performanta si timp si din c20xe...


https://www.facebook.com/pages/Zende...747521?fref=ts

https://www.facebook.com/UrbanPerformanceGarage?fref=ts
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN3840.JPG
Views:	41
Size:	1.39 MB
ID:	2814992   Click image for larger version

Name:	DSCN3843.JPG
Views:	25
Size:	1.35 MB
ID:	2814993   Click image for larger version

Name:	DSCN3926.JPG
Views:	39
Size:	1.39 MB
ID:	2814994  

Click image for larger version

Name:	DSCN3794.JPG
Views:	27
Size:	1.33 MB
ID:	2814995   Click image for larger version

Name:	DSCN3795.JPG
Views:	29
Size:	1.33 MB
ID:	2814996   Click image for larger version

Name:	DSCN3931.JPG
Views:	28
Size:	1.35 MB
ID:	2814997  

Click image for larger version

Name:	DSCN3934.JPG
Views:	36
Size:	1.38 MB
ID:	2814998  
__________________
Piese Opel C20XE, SFI; fara logare cu posibilitate de vizualizare poze :
https://www.facebook.com/pages/Piese-...13263365383224

Last edited by plopyyy; 10-07-13 at 19:10.
plopyyy is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:10   #1078
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by plopyyy View Post
Intreabare pentru marutzu

care este cel mai bun timp la street cu ea echipata?
care este cel mai bun timp la profi de duminica de la Tulcea?

Corsa Zender
Corsa UPG

Ambele de Bulgaria, la ambele le gasiti pe facebook adresele cu cei care le-au facut,,,inclusiv pozele cu scheletele caroseriei...



Cateva poze...
nimeni nu contesta corsele astea ca sunt facute cum trebuie si nu e vorba de un motor pus la intamplare,sunt masini de drag foarte bine construite,dar nu inteleg ce vrei sa ne arati ca nu se pot compara masinile astea cu a lu marutzu.

si pentru toti fanii opel sa ia notite de la bulgari si sa-si faca masini,ca din taste bateti degeaba,mi-as dorii si un posesor de c20xe sa ne arate masina so prezinte si sa ne spuna un timp scos anu asta.

ca pana acum nu cred ca are vreunu din voi c20xe pe masina. va certati degeaba mai rau ca iphone vs samsung
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:19   #1079
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

de ex. manta_xe are sfi pe masina si chiar trage bine.. (unul dintre cele mai tari sfi din tara) nu mai stiu exact cat a scos la Oradea 13,... poate el sa ne zica..si mai sunt p'aici.
__________________

,,Pe strazi zboara masini tunate-n fiecare noapte,
De pe fiecare strada poti sa cumperi moarte.
Si curve bete-n discoteci pe mese
D-aia strainii spun c-avem cele mai frumoase fete
''
by Si$u
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-13, 19:22   #1080
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Honda Civic sunt printre cele mai usoare masini folosite la drag, Renault-ul Clio si e30-ul fiind mai grele cu cu aprox 200 de kg in variata stock decat Civic-ul tau, si usurate nu cred ca sunt mai usoare decat tine. Pe langa asta puterea lor stock este sub puterea ta. Si nici asa nu esti multumit.[/QUOTE]


renault clio rs are 1110 kg
civic ej9 motor 1,4 1040 kg cu k20 cu siguranta e mai grea,ce zici?
ionut_50 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -