Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 01-08-11, 21:05   #736
Klubbed

Stage 3
 
Klubbed's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 151
Member of:
[Nissan]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Bravo Marutule , daca ai invins corsa cu tot cu slickuri eu zic ca te-ai dovedit nu mai are rost sa te consumi.

No mai sugeti cu 150 de cai la Corsa lu Bassu. Din cate vad din filmari masina urca peste 7500rpm plus ca are sub 850kg. Eu zic ca are pe la 175-180 de cai pe caroserie usoara
Klubbed is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 21:15   #737
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Klubbed View Post
Bravo Marutule , daca ai invins corsa cu tot cu slickuri eu zic ca te-ai dovedit nu mai are rost sa te consumi.

No mai sugeti cu 150 de cai la Corsa lu Bassu. Din cate vad din filmari masina urca peste 7500rpm plus ca are sub 850kg. Eu zic ca are pe la 175-180 de cai pe caroserie usoara
Dar tu o sugi cu cei 200 de pe honda? Mai intreaba in stanga si in dreapta si apoi fa afirmatii.
Ps: daca pun un filmulet cu o masina poti sa imi aproximezi ce cuplu are?
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 21:17   #738
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Klubbed View Post

No mai sugeti cu 150 de cai la Corsa lu Bassu. Din cate vad din filmari masina urca peste 7500rpm plus ca are sub 850kg. Eu zic ca are pe la 175-180 de cai pe caroserie usoara
esti cel mai tare expert in masini daca ai cantarit masina dintr-o filmare si ti-ai mai dat si seama cu exactitate la ce turatie merge. felicitari
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 21:39   #739
Klubbed

Stage 3
 
Klubbed's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 151
Member of:
[Nissan]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
esti cel mai tare expert in masini daca ai cantarit masina dintr-o filmare si ti-ai mai dat si seama cu exactitate la ce turatie merge. felicitari
prietene era postat mai in spate un link cu o corsa A de 650 kg si din cate am inteles basu a refuzat sa-si cantareasca masina de fata cu altii deci fa si tu legaturile

am avut si eu c20xe mult timp si stiu cum se aude unul in ture maxime (soft stock) , daca voi nu va dati seama ca ala e sunet de pesteeee 7000 ture e grav.

de honda nu am zis ca nu are mai mult de 200 de cai.

Numa certuri de fanboys pe aici.... eu chiar sunt impartial.

Last edited by Klubbed; 01-08-11 at 21:45.
Klubbed is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 22:04   #740
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

felicitari concurentzilor,basu,marutzu si amadeus...
ps.marutzu,ma chinui 15 minute pana inteleg ce vrei sa scrii,pune si tu te rog punct si virgula la urmatoarele posturi.merci
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 22:11   #741
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
o sa imi cumpar eu camere cu ventuza pt masina!
sa o orientezi spre fata sa se vada Honda
!41! is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 00:38   #742
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Klubbed View Post
Bravo Marutule , daca ai invins corsa cu tot cu slickuri eu zic ca te-ai dovedit nu mai are rost sa te consumi.

No mai sugeti cu 150 de cai la Corsa lu Bassu. Din cate vad din filmari masina urca peste 7500rpm plus ca are sub 850kg. Eu zic ca are pe la 175-180 de cai pe caroserie usoara
dyno online. asta e noua moda, daca pun o poza cu masina , imi spui si mie ceva date?
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 00:43   #743
Klubbed

Stage 3
 
Klubbed's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 151
Member of:
[Nissan]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Vj_AlecS View Post
dyno online. asta e noua moda, daca pun o poza cu masina , imi spui si mie ceva date?
dap, motoru stock are 150, din cate stiu bassu are soft, axe, evacuare, cold, are undeva pe la 180+ si un 245nm

pe tine cu ce te pot ajuta?

Last edited by Klubbed; 02-08-11 at 00:53.
Klubbed is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 00:45   #744
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by Klubbed View Post
dap, din cate stiu bassu are soft, axe, evacuare, cold, are undeva pe la 180+ si un 245nm

pe tine cu ce te pot ajuta?
=)) pai nu stii tot.
are stand alone, si nos de nos, masina maxim 600kg, plus altele care e hot si nu vrea sa le spuna
dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 00:46   #745
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

poti sa ghicesti si presiunea in anvelope ?
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 00:55   #746
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

secretul lui bass-ul este ca nu mai are casetofon care sa ii sara din bord cand ii da a 2-a...asa patea la kkdet...

acum a fost insipirat si nu si-a mai pus...deci nu ii ma creaza probleme..

felicitari lui marutzu ca a venit pina aici sa onoreze provocarea...
si lui amadeus care o arde pe manele live...asta imi place la el...)
si lui bass-ul care a continuat sa se dea chiar daca spune ca masina i-a facut probleme...

legat de filmari...slabutze...
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 01:20   #747
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Deabia acum am ajuns si eu la calculator...vad ca sunt o multime de discutii...
Sa va impartasesc si punctul meu de vedere:

1: Felicitari Marutzu...in sfarsit s-a transat telenovela...Marutzu vs Bas-u si corsa minune...masina cea mai grea fabricata vreodata si cu motorul cel mai stock...scor final 2-0 pentru Craiova
2: Pentru prima data in viata mi-a fost rusine ca sunt ploiestean...atmosfera de la start a fost de cea mai joasa spetza...asta fiind unul din motivele pentru care am pierdut primele doua dati cu bas-u...nu farul lui magic care ii sufoca caii...
Masina imi era ciocanita, impinsa...balansata...unu se descheia la pantaloni la geamul meu...altul imi deschidea usa...asta in timp ce eram aliniat la start si numaratoarea incepuse...rezultatul fiind o plecare proasta supraturata si limitare pe toate treptele...
Dupa ce am potolit spiritele si mai ales pe mine L-AM BATUT PE BAS-U a treia oara...eu limitez a 4-a fix la 1 metru dupa 400...deci plecare...bot in fata...400...limitare a 4-a...reducere...bas-u trece in fata ca sa apara pe camera...deabia acum studiind filmarile am inteles de ce eu o lasam dupa 400 si bas-u ii dadea in continuare...
Asta se vede si pe camera...(mare atentie...camera NU era la 400 la ultima filmare...400 s-au terminat la secunda 28, frame-ul 847...dupa care am lasat-o in frana de motor)
M-am aliniat pentru a 4-a cursa, dar bas-u a abandonat...din motive tehnice...probabil a cedat abtzipildu care rigidiza borcanul de apa sau chiulasa...una dintre ele...
M-am dat apoi cu citroienul BX care a umplut forumul ca m-a batut...cand a vazut ce diferenta mare e intre noi a abandonat si el cursa la jumatea pistei...explicatie: Nu mai pot sa tin boostul sub control...
Cine il cunoaste pe Mihai stie ca daca il bate cineva nu i-a mers masina...i-a dat in nas...nu stiu ce compensator era cu pluta...etc...daca faci o mica greseala si te-a batut spune ca i-a mers perfect... Data trecuta l-am batut prima data...dar nu i-a tras domne masina...ca intrerupea soricelul care invartea turbina...a doua oara eram cu admisia incinsa la rosu si mi-a luat o masina...dupa care a fugit...
Acum am lamurit-o...l-am batut categoric...
Bertone-le nu a fost in forma aseara din pacate...iar balanta a inclinat din nou in favoarea Hondei(cred ca s-a intamplat ceva...saptamana trecuta pana la a treia eram in fata dupa care ma recupera si ma batea...aseara nu mai reusea sa recupereze deloc...ba dimpotriva...o mai gadilam noi sa o aducem iar in forma maxima...eu dau vina pe distanta la bujii si "slick-urile" marca Marcel Pavel cu care era incaltat...)

3: Ma bucur ca i-am primit in vizita pe baietii de la Brasov...dupa cum spunea si Flavian...poate data viitoare o sa fim oaspeti, nu gazde...

4: Asta a fost ultima provocare pe care o mai onorez...masina isi reia serviciul de daily drive...si va reveni pe pista doar contra unei sume consistente...nu mai ma dau sa bucur toti frustratii...
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 01:29   #748
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Va asteptam si la Brasov
Salutari de la munte
Paul is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 01:43   #749
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Marutzu sau cum il cheama se da cu un gti 5?
law53 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 01:53   #750
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

[QUOTE=ionut_50;4501519][QUOTE=

d

dupa ce am dat farul jos m-am dat cu amadeus, bine k noi vorbisem k ne dam 2 din 3 , trebuia s aimi acorzi si a treia cursa
) PT CE A 3 A CURSA CAND TU SPUI 2 DIN 3....BRAVO MARUTZULE,AMADEUS MAI ARE DE INVATAT.
CELALALTE CURSE NU PREA CONTEAZA...SA NU SPUI NICIODATA CA AI BATUT UN K20,DOAR CA L-AI BATUT PE AMADEUS(FARA SLICURI)[/QUOTE]

Team razbunat Ionut data viitoare o sa fie la legale unde va fi si el si o sa ma pun linga el sal vada o tara intreaga sa vedem ce mai zice , bafta la toti si gata cu jignirile ca nusi au rostu daca sintem barbati acceptam realitatea daca nu ne dam cu femeile
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -