Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-11, 01:39   #526
Toyboy

Stage 5
 
Toyboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 368
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
nu a fost.
am fost eu in schimb .. si am batut cam tot ce mi-a iesit in cale.
bravo man
in rest.... mult latrat si fum cat cuprinde
Toyboy is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 02:07   #527
Cata_UNU

Stage 5
 
Join Date: May 2011
Posts: 513
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Ce motor avea dacia?
Nimeni nu zice nimic de ea...
Cata_UNU is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 03:23   #528
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

1.4 de renault, cu chiulasa portata si 4 carburatoare...
Il felicit si aici...am facut-o personal si acum o ora...
Best ET 16.9...best 60ft 2.4
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 08:03   #529
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
Amadeus , maine duc masina la locul de odihna , ca sa te lamuresc ne putem vedea inainte asa moarta cum e ea . Daca tu inca crezi ca primu rezultat este valid tu ar trebui sa stii foarte bine diferentele intre masinile comune intre care ne`am dat indica al doilea rezultat cel corect asta ramane la aprecierea ta , mai ai de lucru la ea ! sus nu trage masina in mintile ei iar asta o stii bine. Sunt sigur ca o sa te intalnesti cu basu si se va vedea treaba , prea multe discutii aiurea

shadowro - felicitari , a mers f bine masina

ca idee ... cumva hondele au fost batute de o dacie la s1? deci hai sa fim seriosi din orice maisna se scoate performanta cu investitie !

fratele meu perseverent cu BX-ul , te salut.
Cinste tie. Si soferul platformei noastre ti-a remarcat perseverenta,
Iar despre hondele batute de Dacia ... da frate .. jenibil... asta e
E vina lor ca vin cu masina de piata la curse.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 17:39   #530
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Bafta Amadeus pentru ce le-ai facut acolo la baietii aia din Ploiesti cu masinile alea mai tunate ca la Craiova ca asa se batea cu pumnii in piept TAZ ca te va bate si vr6 cabrio dar se pare ca este cam greu mai are de recuperat vro 3 masini ) .Si despre BASU nu mai am cuvinte sa morcovit ca te-ai dat cu o seara inainte si a aflat care ii este soarta si a renuntat asta este o sa vina si o data viitoare si o sa ii arati cum sta treaba nu are scuze si stim cu totii asta se vorbise de ceva zile in urma si te-a sunat ca vine si dintr'o data nu a mai ajuns asta este bafta inca o data HONDA CEA MAI TARE ))))))))))))) !!!
din masinile pe care le-am pus in lista nu s-a dat decat cu vr6-le cabrio pe care l-a batut.
ursii din campina,corsa lui basu,czt-ul,bx-ul si vr6 le meu nu au fost prezente.
ai demonstrat ca ai batut un vr6,felicitari...
o sa te punem la curent cu urmatoarele infrangeri[pardon,curse] a;le fostei tale masini
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 18:07   #531
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

https://www.youtube.com/watch?v=Mk_4M...el_video_title

pana la urma ..is doar curios de o chestie ..Marutu de ce ai dat masina ??
ruller is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 18:22   #532
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
din masinile pe care le-am pus in lista nu s-a dat decat cu vr6-le cabrio pe care l-a batut.
ursii din campina,corsa lui basu,czt-ul,bx-ul si vr6 le meu nu au fost prezente.
ai demonstrat ca ai batut un vr6,felicitari...
o sa te punem la curent cu urmatoarele infrangeri[pardon,curse] a;le fostei tale masini
de spirit de competie a-ti auzit? lipseste cu desavarsire..
multe pagini cu aberatii idioate, va bateti in tastaturi ca niste tzatze....da' cand e vorba sa va dati , nu stiti ce scuze sa bagati sa fugiti!
vorbesc toti posesorii de 1.4 75cai pe aici, vorbesc de motoarele astea de parca le conduc zilnic,
asteptati fratilor ....va dati .... vedeti rezultatele..si dupa galgara pe forum ,,, ca asa suntem plini pana peste cap de "cursele "voastre....din tastatura ! eu te fac...ba eu te fac.. vr6-le meu e mai tare..ba nu! sfi-u meu e mai tare.. aaa da ,era sa uit..invatati sa mai si pierdeti!
bafta la toti , la curse, nu la tastat viteza
__________________
office@freaktuning.ro
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 19:42   #533
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by myky99 View Post
de spirit de competie a-ti auzit? lipseste cu desavarsire..
multe pagini cu aberatii idioate, va bateti in tastaturi ca niste tzatze....da' cand e vorba sa va dati , nu stiti ce scuze sa bagati sa fugiti!
vorbesc toti posesorii de 1.4 75cai pe aici, vorbesc de motoarele astea de parca le conduc zilnic,
asteptati fratilor ....va dati .... vedeti rezultatele..si dupa galgara pe forum ,,, ca asa suntem plini pana peste cap de "cursele "voastre....din tastatura ! eu te fac...ba eu te fac.. vr6-le meu e mai tare..ba nu! sfi-u meu e mai tare.. aaa da ,era sa uit..invatati sa mai si pierdeti!
bafta la toti , la curse, nu la tastat viteza
asta e prezenta la toate motoarele, fiecare zice ca a lui e mai tare si mai smechera si mai si mai si mai.............. nu numai la sfi si vr6.
ps: ai buzele rosii
__________________

dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 19:49   #534
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by dRR-XWX View Post
asta e prezenta la toate motoarele, fiecare zice ca a lui e mai tare si mai smechera si mai si mai si mai.............. nu numai la sfi si vr6.
ps: ai buzele rosii
alea 2 motoare imi venira in minte atunci, e vorba de toate.. tuto
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 21:43   #535
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by myky99 View Post
de spirit de competie a-ti auzit? lipseste cu desavarsire..
multe pagini cu aberatii idioate, va bateti in tastaturi ca niste tzatze....da' cand e vorba sa va dati , nu stiti ce scuze sa bagati sa fugiti!
vorbesc toti posesorii de 1.4 75cai pe aici, vorbesc de motoarele astea de parca le conduc zilnic,
asteptati fratilor ....va dati .... vedeti rezultatele..si dupa galgara pe forum ,,, ca asa suntem plini pana peste cap de "cursele "voastre....din tastatura ! eu te fac...ba eu te fac.. vr6-le meu e mai tare..ba nu! sfi-u meu e mai tare.. aaa da ,era sa uit..invatati sa mai si pierdeti!
bafta la toti , la curse, nu la tastat viteza
amice nu mai intra pe forum....
uite trebuia sa lasam deoparte organizarea celei dea 4 editii a campionatului de drag de la tulcea ca sa il astept pe marutzu sa ma dau cu el.
deja de la penibili atzi trecut la ''jenibili''....
eu inca nu am pierdut si nici nu am castigat cu masina mea.pana nu e pregatita suta la suta nu iesie pe strada.cand e gata nu refuz nici o provocare indiferent ce ar fi.
pana atunci,amice bagator de seama,hai sa ne vedem fiecare de treaba lui.
toata lista de masini care am pus-o eu erau in ultimele pregatiri ptr tulcea si se va dovedi cat de curand ca toate vor fi prezente in fata hondei lui amadeus.
rezultatele se vor face publice ptr deliciul tau in primul rand.
hai pa
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 21:54   #536
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
amice nu mai intra pe forum....
uite trebuia sa lasam deoparte organizarea celei dea 4 editii a campionatului de drag de la tulcea ca sa il astept pe marutzu sa ma dau cu el.
deja de la penibili atzi trecut la ''jenibili''....
eu inca nu am pierdut si nici nu am castigat cu masina mea.pana nu e pregatita suta la suta nu iesie pe strada.cand e gata nu refuz nici o provocare indiferent ce ar fi.
pana atunci,amice bagator de seama,hai sa ne vedem fiecare de treaba lui.
toata lista de masini care am pus-o eu erau in ultimele pregatiri ptr tulcea si se va dovedi cat de curand ca toate vor fi prezente in fata hondei lui amadeus.
rezultatele se vor face publice ptr deliciul tau in primul rand.
hai pa
eu vorbeam in calitate de user de pe acest forum care urmareste acest thread! nu in calitate de prieten al nimanui!
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 23:30   #537
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
nu aberam nimic dar daca citim cateva pagini mai incolo a zis ca se da cu k20 azi si a ramas sa ne vedem la ploiesti gasca mare ne dam mergem la un suc mai radem etc dar nu cu telefoane inchise si dupaia sa ne mai certam 5 pagini cine ce cum asa ca eu nu am cuvinte!
pana azi nu am mai avut dreptul sa scriu aici...
sambata nu am putut ajunge cu corsa de 2.0 la ploiesti din motove strict personale.nu am de ce sa ma discupl in fatza voastra dar vad k se abereaza mult aici ca nu am ajuns sa ma dau cu amadeus.cu el am vb , ba chiar mam dat cu masina lui si avem toata vara la discpozitie sa ne testam masinile
unii scriu k mia fost frica altii k mi-am inchis telefoanele....cred k iar va uitati pre amult la filme!
__________________
Daca te dai, hai , daca nu da-te la o parte

DEZMEMBREZ KADETT GSi https://forum.4tuning.ro/500-anunturi...ml#post5039628
Corsa A GSi 2000 16v under construction https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...0-16v-bas.html
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 17-07-11, 20:03   #538
manta_xe

Stage 3
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Scuze dar mi se pare prea tare faza ) :

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
pai ce nu e tocmai stock la mine ? am un cacat de soft..care nici nu cred ca ma ajuta cine stie ce...si o fulie mai usoara care ma ajuta sa ma turez putin mai bine ..... nu am mai mult de 180 de cai !
si ma repet..in configuratia actuala..180 cai ...masina lui marutu eg k20 ma bate bine..daca stie sa mearga cu ea !...si am mai zis ...daca reusesc sa fac cate ceva la masina ..promit ca ii pun probleme..

in rest astept sa ma dau cu oricine ! dc cacat sa ne certam din chestii deastea ?
lkswagen Golf 3 2.8 VR6
2792 ccm
Hubraum:


Benzin
Motor:

Serie
optimiert
Differenz
128 kW (174 PS)
Leistung
140 kW (190 PS)
12 kW (16 PS)
235 Nm
Drehmoment
257 Nm
22 Nm
224 Km/h
Höchstgeschwindigkeit
231 Km/h

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
recomand....Luati cu incredere de la baiat...este un om de incredere..si vinde chestii de calitate...
mi-am luat chip ptr vr6...si sunt foarte multumit...masina s-a schimbat extrem de mult....trage mult mai tare...e mai brutala..urca mai repede in ture..etc !! ..
luati cu incredere !!!

Bafta la vanzari omu !
manta_xe is offline   Reply With Quote
Old 17-07-11, 20:52   #539
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
pana azi nu am mai avut dreptul sa scriu aici...
sambata nu am putut ajunge cu corsa de 2.0 la ploiesti din motove strict personale.nu am de ce sa ma discupl in fatza voastra dar vad k se abereaza mult aici ca nu am ajuns sa ma dau cu amadeus.cu el am vb , ba chiar mam dat cu masina lui si avem toata vara la discpozitie sa ne testam masinile
unii scriu k mia fost frica altii k mi-am inchis telefoanele....cred k iar va uitati pre amult la filme!
ai dat clar in retragere
action stage left ...
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 18-07-11, 01:58   #540
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by manta_xe View Post
Scuze dar mi se pare prea tare faza ) :



lkswagen Golf 3 2.8 VR6
2792 ccm
Hubraum:


Benzin
Motor:

Serie
optimiert
Differenz
128 kW (174 PS)
Leistung
140 kW (190 PS)
12 kW (16 PS)
235 Nm
Drehmoment
257 Nm
22 Nm
224 Km/h
Höchstgeschwindigkeit
231 Km/h
te-ai bagat rapid in seama.....ca doar asa e romanu trebuie sa zica ceva...
si ca sa-ti explic rapid...si sper sa intelegi : am simtit ceva in plus de cand am pus chip.....am fost incantat, dar uite aici un clip
https://www.youtube.com/watch?v=GNA0L...el_video_title

golfu meu vs alt golf 2 vr6...l-am batut cu chip..la diferenta de 2 masini..
si pe urma l-am batut fara chip la diferenta de 1 masina jumate..aproape la 2 ..
ruller is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -