Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-11, 14:57   #511
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

oricum mai ramane vr-6 le
roli is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 15:11   #512
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
DE ULTIMA ORA

BASU a abandonat cursa din seara asta in concluzie k20 castiga cu 3-0.Si uite cum s-a mai rezolvat o problema pe 4tuning intr-un mod elegant.O sambata placuta fara curse
lasa ca ma dau eu iar cu basu si ma bate IAR si o sa zica ca a batut un k20 si se vor scrie iar 20 de pagini pe 4t. eu am scris ca nu se da )
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 18:10   #513
alinWRC


Stage 5
 
alinWRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 481
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Basu e pe la Buzau ,sa isi ia slikurile de la mine asa ca nu va mai certati si aruncati aiurea ca are tel inchise ca una ca alta poate nu avea omul baterie sau semnal.

Ma tot uit la topicul asta si asa ma amuz zilnic ,cu tot respectul pentu cine a inceput topicul dar este total aiurea sa compari cilindrei diferite si generatii diferite de motoare asta ca un prim aspect iar apoi oricare dintre reprezentatii fiecarui motor ,nu mai este de mult stock,si nu se poate spune clar ala e mai bun ca motor.eu cred ca cel mai bine comparam masini iesite din fabrica in aceeasi perioada cu aceeasi cilindree,si daca se poate si aceleasi kilograme,pentru ca un k20 pe un civic 2010 ia bataie de la un kadett sfi .

Sunt sigur ca o sa imi sarit in cap fiecare aparandu-va marca ,dar faceti un pas inapoi si mai evaluati putin treaba ,e totul pana la urma o pasiune pe care o avem toti pentru masini modificate si curse ,unii din voi de multe ori uitati asta .

Cu stima ,Alin WRC
__________________
Astra Gsi C20LET'93 / 6 speed manual /black
Omega Combi x20xev GPL
Golf MK5 GTI '08/ DSG /red - SOLD
X5 4.6IS V8 /2003/estorie blue
e46 Touring 320 d 150cp/2002/M pack/emolared 2
Vw MK6 R APR stage 2 + 2.0 TFSI 4 motion/ DSG/Silver
alinWRC is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 19:11   #514
Toyboy

Stage 5
 
Toyboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 368
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by alinWRC View Post
Basu e pe la Buzau ,sa isi ia slikurile de la mine asa ca nu va mai certati si aruncati aiurea ca are tel inchise ca una ca alta poate nu avea omul baterie sau semnal.

Ma tot uit la topicul asta si asa ma amuz zilnic ,cu tot respectul pentu cine a inceput topicul dar este total aiurea sa compari cilindrei diferite si generatii diferite de motoare asta ca un prim aspect iar apoi oricare dintre reprezentatii fiecarui motor ,nu mai este de mult stock,si nu se poate spune clar ala e mai bun ca motor.eu cred ca cel mai bine comparam masini iesite din fabrica in aceeasi perioada cu aceeasi cilindree,si daca se poate si aceleasi kilograme,pentru ca un k20 pe un civic 2010 ia bataie de la un kadett sfi .

Sunt sigur ca o sa imi sarit in cap fiecare aparandu-va marca ,dar faceti un pas inapoi si mai evaluati putin treaba ,e totul pana la urma o pasiune pe care o avem toti pentru masini modificate si curse ,unii din voi de multe ori uitati asta .

Cu stima ,Alin WRC
da prientene ai perfecta dreptate, dar in alta ordinde de idei un kadett sfi sta in spatele unui CRX/Civic VT b16 asta ca sa comparam motoare din aceasi generatie .
__________________
Toyboy is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 20:16   #515
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by alinWRC View Post
Basu e pe la Buzau ,sa isi ia slikurile de la mine asa ca nu va mai certati si aruncati aiurea ca are tel inchise ca una ca alta poate nu avea omul baterie sau semnal.

Ma tot uit la topicul asta si asa ma amuz zilnic ,cu tot respectul pentu cine a inceput topicul dar este total aiurea sa compari cilindrei diferite si generatii diferite de motoare asta ca un prim aspect iar apoi oricare dintre reprezentatii fiecarui motor ,nu mai este de mult stock,si nu se poate spune clar ala e mai bun ca motor.eu cred ca cel mai bine comparam masini iesite din fabrica in aceeasi perioada cu aceeasi cilindree,si daca se poate si aceleasi kilograme,pentru ca un k20 pe un civic 2010 ia bataie de la un kadett sfi .

Sunt sigur ca o sa imi sarit in cap fiecare aparandu-va marca ,dar faceti un pas inapoi si mai evaluati putin treaba ,e totul pana la urma o pasiune pe care o avem toti pentru masini modificate si curse ,unii din voi de multe ori uitati asta .

Cu stima ,Alin WRC
nu aberam nimic dar daca citim cateva pagini mai incolo a zis ca se da cu k20 azi si a ramas sa ne vedem la ploiesti gasca mare ne dam mergem la un suc mai radem etc dar nu cu telefoane inchise si dupaia sa ne mai certam 5 pagini cine ce cum asa ca eu nu am cuvinte!
__________________
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 20:36   #516
alinWRC


Stage 5
 
alinWRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 481
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Prieteni eu zic ca topicul asta nu se va incheia niciodata ,se va lasa doar cu jigniri si cu nimic clar si sigur mereu vor exista discutii din diverse cauze......

toyboy - nu stiu si nu are rost sa te contrazic referitor la kadett sfi vs CRX/Civic VT b16 ,banuiesc ca vorbesti de 1,6 vti de 160 cp,pus si pe delsol dar pot vorbi din ce am experimentat eu pe strada vs crx 160 cp la buzau masina tipla care nu mai exista fiind rasturnata ....pe care o bateam cu astra gsi cu sfi care are 1175 kg.....cred ca un kadett sigur ar trebui sa mearga mai bine decat a mea ,doar din diferenta de greutate,apoi m-am dat si cu delsol 160 cp si el mai mergea si cu slikuri si a luat macar 2 masini ,de prelude si civic k20 nu vorbesc dar si acolo au fost 2 masini....

Anaconda -ai dreptate sa ajuns prea departe si nu este nici pe departe de a se termina.

450 YFZ - nu ma refer la tine la partea cu aberatiile se stiu si se vad clar cei ce vorbesc din mandria marcii ,si nu din experienta de pe strada .


Eu sper sa fim in primul rand toti prieteni chiar daca conducem marci diverse .

Cu stima ,Alin WRC

Last edited by alinWRC; 09-07-11 at 20:39.
alinWRC is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 23:55   #517
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Hai sa mai scriu si eu pe aici...cu toate ca ma distrez mai mult doar citind...

1: Basu trebuia sa se dea cu mine azi...dar a avut alte probleme personale...am amanat-o pe data viitoare...
2: Citroienul l-am batut prima data...iar a doua oara m-a dat el...dupa care a plecat...daca striga pe forum ca a batut asta nu inseamna ca si la 400 a ajuns primul de fiecare data...
3: Aseara am luat la rand Bertone turbo cu admisie Dbilas, intercooler imens si turbina + galerie de z20leh+soft...G3 VR6...E30 2.8 24v...cel mai bine s-a tinut bertonele...era cu botul la fundul masinii mele...restul...de la 3 masini in sus intre noi... Mi-am luat-o de la 335d e92...masina care a scos 13.3...distanta intre noi era de o masina intre botul meu si fundul lui...Sfi-urile din pacate nu au fost prezente...stateau parcate prin benzinarii...
4:Nu mai vorbiti prostii pe aici si sa va dati cu parerea aiurea...eu va astept la start...pierd sau castig imi e tot una...pentru unii dintre noi conteaza distractia...nu cupa...
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 02:19   #518
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Hai sa mai scriu si eu pe aici...cu toate ca ma distrez mai mult doar citind...

1: Basu trebuia sa se dea cu mine azi...dar a avut alte probleme personale...am amanat-o pe data viitoare...
2: Citroienul l-am batut prima data...iar a doua oara m-a dat el...dupa care a plecat...daca striga pe forum ca a batut asta nu inseamna ca si la 400 a ajuns primul de fiecare data...
3: Aseara am luat la rand Bertone turbo cu admisie Dbilas, intercooler imens si turbina + galerie de z20leh+soft...G3 VR6...E30 2.8 24v...cel mai bine s-a tinut bertonele...era cu botul la fundul masinii mele...restul...de la 3 masini in sus intre noi... Mi-am luat-o de la 335d e92...masina care a scos 13.3...distanta intre noi era de o masina intre botul meu si fundul lui...Sfi-urile din pacate nu au fost prezente...stateau parcate prin benzinarii...
4:Nu mai vorbiti prostii pe aici si sa va dati cu parerea aiurea...eu va astept la start...pierd sau castig imi e tot una...pentru unii dintre noi conteaza distractia...nu cupa...
si cu asta basta,bravo man
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 03:05   #519
Toyboy

Stage 5
 
Toyboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 368
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by alinWRC View Post
Prieteni eu zic ca topicul asta nu se va incheia niciodata ,se va lasa doar cu jigniri si cu nimic clar si sigur mereu vor exista discutii din diverse cauze......

toyboy - nu stiu si nu are rost sa te contrazic referitor la kadett sfi vs CRX/Civic VT b16 ,banuiesc ca vorbesti de 1,6 vti de 160 cp,pus si pe delsol dar pot vorbi din ce am experimentat eu pe strada vs crx 160 cp la buzau masina tipla care nu mai exista fiind rasturnata ....pe care o bateam cu astra gsi cu sfi care are 1175 kg.....cred ca un kadett sigur ar trebui sa mearga mai bine decat a mea ,doar din diferenta de greutate,apoi m-am dat si cu delsol 160 cp si el mai mergea si cu slikuri si a luat macar 2 masini ,de prelude si civic k20 nu vorbesc dar si acolo au fost 2 masini....

Anaconda -ai dreptate sa ajuns prea departe si nu este nici pe departe de a se termina.

450 YFZ - nu ma refer la tine la partea cu aberatiile se stiu si se vad clar cei ce vorbesc din mandria marcii ,si nu din experienta de pe strada .


Eu sper sa fim in primul rand toti prieteni chiar daca conducem marci diverse .

Cu stima ,Alin WRC
ori nu stii, ori banuesti.....
eu cred ca am fost destul de clar CRX /Civic VT (b16 cu 150 cp)
ambele in jur de 950-1000kg.....
si da, tu vorbesti din ce ai experimentat tu pe strada....eu vorbesc din bancuri spuse si la mare si la munte si la vale si la deal, noaptea, dimineata, fumati, beti ....
Toyboy is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 14:15   #520
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Bafta Amadeus pentru ce le-ai facut acolo la baietii aia din Ploiesti cu masinile alea mai tunate ca la Craiova ca asa se batea cu pumnii in piept TAZ ca te va bate si vr6 cabrio dar se pare ca este cam greu mai are de recuperat vro 3 masini ) .Si despre BASU nu mai am cuvinte sa morcovit ca te-ai dat cu o seara inainte si a aflat care ii este soarta si a renuntat asta este o sa vina si o data viitoare si o sa ii arati cum sta treaba nu are scuze si stim cu totii asta se vorbise de ceva zile in urma si te-a sunat ca vine si dintr'o data nu a mai ajuns asta este bafta inca o data HONDA CEA MAI TARE ))))))))))))) !!!
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 19:54   #521
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

In sfarsit, a aparut o Honda mai pusa la punct si s-a facut liniste.....

Felicitari amadeus_and!
GTR is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 20:22   #522
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Bafta Amadeus pentru ce le-ai facut acolo la baietii aia din Ploiesti cu masinile alea mai tunate ca la Craiova ca asa se batea cu pumnii in piept TAZ ca te va bate si vr6 cabrio dar se pare ca este cam greu mai are de recuperat vro 3 masini ) .Si despre BASU nu mai am cuvinte sa morcovit ca te-ai dat cu o seara inainte si a aflat care ii este soarta si a renuntat asta este o sa vina si o data viitoare si o sa ii arati cum sta treaba nu are scuze si stim cu totii asta se vorbise de ceva zile in urma si te-a sunat ca vine si dintr'o data nu a mai ajuns asta este bafta inca o data HONDA CEA MAI TARE ))))))))))))) !!!

bravo lui,dar asta nu inseamna ca e cea mai tare sau ca nu il bate nici un SFI....exista SFI-uri si in bucuresti,poate chiar mai tari ca alea din ploiesti....pana o sa se intalneasca cu astea din bucuresti...nu pot sa ii transmit decat....FELICITARI!!!!
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-11, 21:55   #523
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

ce timp are k20-ul? si ce loc a luat
roli is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 01:00   #524
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by roli View Post
ce timp are k20-ul? si ce loc a luat
nu a fost.
am fost eu in schimb .. si am batut cam tot ce mi-a iesit in cale.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 01:33   #525
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Amadeus , maine duc masina la locul de odihna , ca sa te lamuresc ne putem vedea inainte asa moarta cum e ea . Daca tu inca crezi ca primu rezultat este valid tu ar trebui sa stii foarte bine diferentele intre masinile comune intre care ne`am dat indica al doilea rezultat cel corect asta ramane la aprecierea ta , mai ai de lucru la ea ! sus nu trage masina in mintile ei iar asta o stii bine. Sunt sigur ca o sa te intalnesti cu basu si se va vedea treaba , prea multe discutii aiurea

shadowro - felicitari , a mers f bine masina

ca idee ... cumva hondele au fost batute de o dacie la s1? deci hai sa fim seriosi din orice maisna se scoate performanta cu investitie !
__________________
Citroen BX T D12
mihaistan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -