Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-11, 21:58   #211
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by manta_xe View Post
Atata poti tu, mai mult nu poti cere de la un taran. Acum mi-ar fi si mie foarte usor sa te injur dar nu ma cobor la nivelul tau. Nu am pretentia la "dumneavoastra" , spune-mi pe nume sau vorbeste la persoana a 2-a ca tot omul, nu veni cu texte de genul "mai baiatule" sau "prietene" ca nu este cazul. Eu am vorbit fara impresii si am pretentia sa mi se raspunda la fel. De la tine nu cer mai mult ca nu poti.
Si se scrie "vreo somitate" nu "vre-o", dar e bine si asa, ma mir ca reusesti sa deschizi un calculator si sa intrii pe net la cata minte ai.
Cati neuroni trebuie sa ai sa te simti jignit de cuvinte ca "prietene" sau "baiatule"???? dar tu nu ai ipresii.... Apropo, nu ai varsta la status, poate ai VRE-O (ca sunt de mode veche) 60 de ani si nu stim noi.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 22:10   #212
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

s-a ajuns intr-un punct interesant
sper sa vad la tulcea toate masinile astea la start.daca se prezinta ursul de campina[cel rosu]si daca nu mai fura startul si e descalificat,nu vedem nici unul podiumul pe treapta cea mai inalta.
pana una alta chiar ma distrez,ziceam ca nu mai intru,dar e prea frumos.
ps.amadeus ai fost cu honda pe rotzi pana la santa?nu s-a stricat nimic la ea?
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 00:35   #213
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Am fost chiar de doua ori cu ea acolo...si pe partea cu stricatul...e honda, nu opel sau vw...
Ba chiar am facut si un tur de forta...m-am dat acolo...m-am urcat in masina...am mers nonstop aproape 3000 de km...am ajuns cu ea la tulcea...m-am dat...dupa care am adormit in masina...eu eram dauna totala...Honda nu...
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 00:40   #214
manta_xe

Stage 3
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Cati neuroni trebuie sa ai sa te simti jignit de cuvinte ca "prietene" sau "baiatule"???? dar tu nu ai ipresii.... Apropo, nu ai varsta la status, poate ai VRE-O (ca sunt de mode veche) 60 de ani si nu stim noi.
Am suficienti neuroni incat sa inteleg o ironie, lucru pe care nu pot sa-l spun despre tine. Daca pentru tine ii ok sa ti se adreseze persoane pe care nu le cunosti cu "prietene" si "mai baiatule" ii problema ta. La noi in cartier "prietene" se spune la cineva din afara si in traducere libera ar fi un avertisment de genul "fraere calmeaza-te ca te intinzi prea mult". "Mai baiatule", din partea unui necunoscut, este o aroganta si o formula de adresare din pozitie de superioritate. Una ii cand vorbesti asa cu un prieten si cu totul altcumva suna cand le spui unui necunoscut.
"Vre-o" este gresit in orice moda vrei tu.
Nu conteaza varsta mea si nici a ta. Tu esti dovada vie ca imbatranind nu devi mai destept si ca prostia nu are varsta. Cu trecerea timpului acumulezi experienta dar inteligenta din pacate nu. Din contra de la o anumita varsta o iei in jos, ai idei fixe, crezi ca le stii pe toate si nu accepti sa fi contrazis.
Bravo pentru filmulete, asta trebuia sa faci de la inceput, este normal ca fiecare sa sublinieze ce ii place.
manta_xe is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 00:43   #215
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Am fost chiar de doua ori cu ea acolo...si pe partea cu stricatul...e honda, nu opel sau vw...
Ba chiar am facut si un tur de forta...m-am dat acolo...m-am urcat in masina...am mers nonstop aproape 3000 de km...am ajuns cu ea la tulcea...m-am dat...dupa care am adormit in masina...eu eram dauna totala...Honda nu...
bune rau honda astea.....sa vedem daca sunt si rapide
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 01:06   #216
cata.tatuc

Stage 5
 
cata.tatuc's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 559
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
bune rau honda astea.....sa vedem daca sunt si rapide
in ro nu sunt hondele asa de intepate cum sunt vw sau oapelurile voastre dar daca eram in usa sau jap ,cipru ,grecia aveati alta impresie de honda!!!dar daca va iau la o coasta nu stiu care iese primul !o sa apara si la noi honde !!!ex marutzu si mai e ek lui tzo de hunedoara care rupe!!!stati sa invete marutzu h ca o sa mearga cv!!!yo sunt posesor de honda dar am si un golf 2 td si sunt multumit de el,dar tot honda e baza,bine nu pot face o comparatie intrewv td si honda b16 dar e bun si glf(la cosum)
__________________
Pusca si masina Lata!!!!!
cata.tatuc is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 01:15   #217
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by cata.tatuc View Post
in ro nu sunt hondele asa de intepate cum sunt vw sau oapelurile voastre dar daca eram in usa sau jap ,cipru ,grecia aveati alta impresie de honda!!!dar daca va iau la o coasta nu stiu care iese primul !o sa apara si la noi honde !!!ex marutzu si mai e ek lui tzo de hunedoara care rupe!!!stati sa invete marutzu h ca o sa mearga cv!!!yo sunt posesor de honda dar am si un golf 2 td si sunt multumit de el,dar tot honda e baza,bine nu pot face o comparatie intrewv td si honda b16 dar e bun si glf(la cosum)
eu glumeam cu amadeus...
inca odata precizez ca nu neg faptul ca honda facea si face motoare bune
dar nu ma pot abtzine sa nu bag cate o ''injectie''
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 01:19   #218
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Trebuie sa tinem cont ca Taz chiar se pricepe la injectii...mecanice...cand se strica schimba direct motorul...nu o mai repara...
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 01:21   #219
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Trebuie sa tinem cont ca Taz chiar se pricepe la injectii...mecanice...cand se strica schimba direct motorul...nu o mai repara...
aici chiar mi-ai placut.tare remarca!
no comment!
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 01:24   #220
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Trebuie sa tinem cont ca Taz chiar se pricepe la injectii...mecanice...cand se strica schimba direct motorul...nu o mai repara...
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 01:28   #221
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

https://www.youtube.com/watch?v=nrx3gZ-HMmo
uite ce te asteapta...
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 02:12   #222
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by manta_xe View Post
Am suficienti neuroni incat sa inteleg o ironie, lucru pe care nu pot sa-l spun despre tine. Daca pentru tine ii ok sa ti se adreseze persoane pe care nu le cunosti cu "prietene" si "mai baiatule" ii problema ta. La noi in cartier "prietene" se spune la cineva din afara si in traducere libera ar fi un avertisment de genul "fraere calmeaza-te ca te intinzi prea mult". "Mai baiatule", din partea unui necunoscut, este o aroganta si o formula de adresare din pozitie de superioritate. Una ii cand vorbesti asa cu un prieten si cu totul altcumva suna cand le spui unui necunoscut.
"Vre-o" este gresit in orice moda vrei tu.
Nu conteaza varsta mea si nici a ta. Tu esti dovada vie ca imbatranind nu devi mai destept si ca prostia nu are varsta. Cu trecerea timpului acumulezi experienta dar inteligenta din pacate nu. Din contra de la o anumita varsta o iei in jos, ai idei fixe, crezi ca le stii pe toate si nu accepti sa fi contrazis.
Bravo pentru filmulete, asta trebuia sa faci de la inceput, este normal ca fiecare sa sublinieze ce ii place.
Aici nu suntem in cartierul tau, aici suntem pe forumul 4tunig. Faptul ca pentru tine apelativul "prietene" inseamna "fraere (care banuiesc ca l-ai scris intentionat asa) calmeaza-te ca te intinzi prea mult) este dovada ca nu prea ai mai iesit din cartier.
Apelativul "prietene" este folosit de sute de ori pe acest forum, esti prima domnisoara afectata de el. Din cate am observat nu am fost singurul care m-am luat de domnia ta, de unde rezulta ca prblemele de inteligenta idei fixe nu sunt la mine.

Legat de vre-o, vre-un, vreo, vreun este o intreaga polemica, o sa ma conformez si o sa scot liniuta in viitor, nu am idei fixe )
http://polimedia.us/trilema/2010/vreo-vre-o/

Filmuletele alea puteai sa le vezi si tu pe Youtube, sunt cu zecile, dar domnia ta dorea sa i le dau eu "mura in gura". Ma bucur ca v-au fost de folos.

O seara buna!
GTR is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 02:39   #223
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
Daca asa va trage si masina ta nu mai vin ca nam de ce te dau pe mana lui Amadeus SINCER MI SE PARE DE C..........
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 02:43   #224
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Aici nu suntem in cartierul tau, aici suntem pe forumul 4tunig. Faptul ca pentru tine apelativul "prietene" inseamna "fraere (care banuiesc ca l-ai scris intentionat asa) calmeaza-te ca te intinzi prea mult) este dovada ca nu prea ai mai iesit din cartier.
Apelativul "prietene" este folosit de sute de ori pe acest forum, esti prima domnisoara afectata de el. Din cate am observat nu am fost singurul care m-am luat de domnia ta, de unde rezulta ca prblemele de inteligenta idei fixe nu sunt la mine.

Legat de vre-o, vre-un, vreo, vreun este o intreaga polemica, o sa ma conformez si o sa scot liniuta in viitor, nu am idei fixe )
http://polimedia.us/trilema/2010/vreo-vre-o/

Filmuletele alea puteai sa le vezi si tu pe Youtube, sunt cu zecile, dar domnia ta dorea sa i le dau eu "mura in gura". Ma bucur ca v-au fost de folos.

O seara buna!
NUTI mai pune mintea cu oricine ca nu are rost
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 02:55   #225
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

manta, GTR, calm băieţi, calm....
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -