Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-11, 11:53   #196
manta_xe

Stage 3
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Amadeus tu esti incuiat rau. Daca pentru tine a exprima un punct de vedere cu argumente inseamna a face scandal, te rog sa nu imi mai raspunzi. Am avut o atitudine echilibrata si chiar am spus de nu stiu cate ori ca Honda are motoare bune. Dar sunt cativa atat de fanatici care nu concep ca ar putea exista un rival pentru ele sau ca exista motoare mai bune. Tot voi va turati de mama focului pe aici dar eu is ala ce face scandal.
Topicul se refera la anumite tipuri de motoare, nu la motorul meu sau al tau. Este o discutie generala. Mai citeste o data primul post in caz ca ai uitat despre ce este vorba aici. Si daca nu am pus masina mea pe forum inseamna ca nu simt nevoia sa discut despre asta.
Din fericire, in acest topic au aparut 3 proiecte foarte interesante, Bas, marutu si Taz, care sunt toate de apreciat. Calmati-va si bucurati-va de masini, indiferent de marca lor.

L E @ amadeus :ma bucur ca sunteti amici, asa este si normal. Dar inca o data, am pomenit eu ceva de intepaturile dintre voi ? Este imposibil sa am un dialog cu tine, tragi niste concluzii total aiurea la ce postez eu, iti raspund punctual la ce nu ai inteles apoi tu deschizi alte subiecte fara nici o legatura cu ce ti-am raspuns eu. Referitor la viata reala nu stiu daca esti in masura sa te pronunti asupra mea, in primul rand nu ma cunosti, si nu-i frumos sa vorbesti fara sa stii, asa-i ? Nimic din ce am postat nu facea referire la mine, nu am spus ca am nu stiu ce masina si motor care face si drege, deci persoana mea nu este relevanta in acest topic. Si daca raspunsurile mele au deranjat imi pare rau, oricum au fost mai blande decat flamurile voastre.
Este un forum public, iar atat timp cat am ceva de spus on topic o sa vorbesc, chiar nu ma intereseaza parerea ta. Nici macar nu tu ai deschis topicul asa ca nu stiu in ce calitate decizi tu cine si ce trebuie sa posteze.

Last edited by manta_xe; 10-06-11 at 12:22.
manta_xe is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 12:09   #197
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Marea majoritate a celor care postam pe acest topic ne cunoastem...ne stim masinile intre noi, ne stim performantele si limitele direct de pe pista de curse sau de la cursele de noapte...
Folosim acest topic pe post de amuzament...daca ai fi observat ca intepaturile sunt prietenesti poate te-ai fi prins...
Taz are vr6(under construction), Bas-u SFI, eu cu Toyboy b16a2, Marutzu k20 pe EG, Skama NE turbo...toti stim de la primul la ultimul surub motoarele noastre, atat plusuri cat si minusuri...ca ne incontram aici e doar de fun...in viata reala suntem chiar prieteni...(da, exista viata reala dincolo de tastatura...you should get out more...)
Pe tine nu te cunoastem, nu stim cine esti, ce masina ai si din ce experienta vorbesti, ba ne tratezi si zeflemitor...
Parerea mea e ca ar trebui sa ne lasi...
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 12:38   #198
DoDo Ionut

Stage 2
 
Join Date: May 2009
Posts: 47
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Parerea mea scurt si la obiect,
1. k 20
2. GTI
3. B16
DoDo Ionut is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 12:42   #199
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

mama...ce discuti acilisea frateee...)
jakal is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 13:44   #200
cata.tatuc

Stage 5
 
cata.tatuc's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 559
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by DoDo Ionut View Post
Parerea mea scurt si la obiect,
1. k 20
2. GTI
3. B16
1.k20
2.b16
3.gti
aratami u un gti aspirat care sa bata b16!!!!nu vb de glf 5 gti ca e turbo si e 2,0!yo cu b16 bat glf 4 gti!!!marutzu basu imi da mie vreo 3 masini
si acum mai lucra cv pe la ea si mai imi da vreo 2 sper!!!
__________________
Pusca si masina Lata!!!!!
cata.tatuc is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 14:10   #201
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by cata.tatuc View Post
1.k20
2.b16
3.gti
aratami u un gti aspirat care sa bata b16!!!!nu vb de glf 5 gti ca e turbo si e 2,0!yo cu b16 bat glf 4 gti!!!marutzu basu imi da mie vreo 3 masini
si acum mai lucra cv pe la ea si mai imi da vreo 2 sper!!!
vezi ca diferenta de 3 masini e intre marutzu si b16b
deci ai adversar pe masura ta (daca speri sati dea doar 3 masini)

ar trebui sa se faca o etapa de dragrace doar cu japoneze ar fi ceva frumos
__________________
roli is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 14:21   #202
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by DoDo Ionut View Post
Parerea mea scurt si la obiect,
1. k 20
2. GTI
3. B16
Cum sa pui gti-ul tocmai acolo sus? Pana si eu cu un amarat de ne bat gti-ul de 150 de cai. Nu numai ca il bat...dar am si condus masini echipate cu asa motor si nu m-au impresionat deloc.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 14:24   #203
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Sa nu uitam ca ne-ul tau a batut si subaru aspirat de 150 de cai chiar la el acasa, la vtm...
Boby...nu o sa mai fiu in grupa cu tine, dar vedem la general cum stam...
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 16:06   #204
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

:
Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
si cum ai ajuns la rezultatul asta? ai simtit in urina? nici nu ai mirosit "corsa aia" va dati cu presupusul
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 17:36   #205
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Cemi place cum ne distram unii dintre noi daca ati da 3 masini atunci o sai dau si eu lui 4 asa ca stai linistit CATA il mitraliez tichi taca HONDA
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 17:42   #206
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Cemi place cum ne distram unii dintre noi daca ati da 3 masini atunci o sai dau si eu lui 4 asa ca stai linistit CATA il mitraliez tichi taca HONDA
ce texte ai=)))))tiki-marutzu..noul tau nick))
prieteneste vorbind ,daca "vremea" tine cu marutzu ,,, sincer, nu va vad prea bine )))))
eu zic sa lasati tonul mai jos si insultele si chestii astea de prost gust, e chiar asa de greu sa vorbiti fara insulte, si intepaturi?
marutzule- cand iti trage honda mai bine, sa ma suni sa ne dam , ca pana atunci nu are rost )))
__________________
office@freaktuning.ro
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 17:50   #207
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Sa nu uitam ca ne-ul tau a batut si subaru aspirat de 150 de cai chiar la el acasa, la vtm...
Boby...nu o sa mai fiu in grupa cu tine, dar vedem la general cum stam...
Da....am omis eu ca ne-ul meu nu era stock....dar nici in prima lui tinerete nu era...si nici nu e. Tu esti posesorul hondei rosie type r? Ce lupta...si totusi numai o sutime de secunda
Momentan nu prea mai vin la asfel de evenimente ca am masina bolnava...dar sper sa isi revina cu ceva upgrade-uri.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 18:21   #208
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by manta_xe View Post
@ gtr Asa sa vorbesti cu tovarasii tai de santier. Vezi ca nu "ne permitem" limbaj din asta, ca nu ne-am tras de sireturi cand eram mici si nici n-am baut impreuna.
In rest esti prea fanatic sa intelegi ceva.
1 unde am spus eu ca nu exista civic de 1.6 sa bata opel de 2.0 ? da citat te rog !
2 am spus eu ca nu sunt civic-uri de 8 ?
3 unde am comparat eu honde de 1.6 cu opel de 2.0 ?
4 in topul pus de mine sunt si honde f rapide. in rest chiar nu sunt curios sa postez alte filme cu honde ca nu ma pasioneaza. Dar tu fiind asa mare fan ai putea sa pui cateva link-uri asa cum am pus si eu cu Opel, nu vad care ii problema. Fiecare scoate in evidenta ce ii place. Eu nu am blamat Honda.
5 Daca Anglia nu ii o tara cu traditie in drag atunci nu mai spun nimic. Santa Pod iti spune ceva ?!
5 La nivelul tau inteleg ca ii foarte greu sa intelegi ceva din ce se posteaza aici.
Mai fanfaronule, cand "roli" ti-a spus "prietene", ai venit tu cu comportamenul tau de cocalar basinos si i-ai zis "Fara "prietene" te rog".

Esti vre-o somitate si nu ne-am dat noi seama, doresti sa-ti vorbim cu dumneavoastra???

Stiu despre ce este vorba in topic, stiu ce sustii tu si alti fani GM, dar B16, K20 si F20 au facut istorie, la Opel singurul mai rasarit a fost LET-ul, dar nici ala nu a fost vre-o excelenta.

Tocmai ai mai scris "Dar sunt cativa atat de fanatici care nu concep ca ar putea exista un rival pentru ele sau ca exista motoare mai bune.". Eu as zice ca doar exista si obtuzi care nu recunosc suprematia unor motoare, suprematie demonstrata si recunoscuta in toata lumea, suprematia care a adus renumele HONDEI. Daca nu existau motoarele astea (B16, D16, B18, K20, H22, F20) si renumitul NSX, Honda era un fel de KIA sau Hyundai acum. Opel si cu GSI si cu LET si fara ele, tot Opel este.

Daca vrei si filmulete, ia de aici:

Honda Civic 1.6 Turbo [10.7@220]
https://www.youtube.com/watch?v=xowkADYlGeE

9 second honda civic worlds quickest d16
https://www.youtube.com/watch?v=YccjI...=youtube_gdata

8.97 sec. Civic
https://www.youtube.com/watch?v=aN_ix...eature=related

EG hatch goes 8.507 @ NSCRA Finals
https://www.youtube.com/watch?v=0glQU58Aa2Y

Zi buna!
GTR is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 18:57   #209
manta_xe

Stage 3
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Mai fanfaronule, cand "roli" ti-a spus "prietene", ai venit tu cu comportamenul tau de cocalar basinos si i-ai zis "Fara "prietene" te rog".

Esti vre-o somitate si nu ne-am dat noi seama, doresti sa-ti vorbim cu dumneavoastra???

Stiu despre ce este vorba in topic, stiu ce sustii tu si alti fani GM, dar B16, K20 si F20 au facut istorie, la Opel singurul mai rasarit a fost LET-ul, dar nici ala nu a fost vre-o excelenta.

Tocmai ai mai scris "Dar sunt cativa atat de fanatici care nu concep ca ar putea exista un rival pentru ele sau ca exista motoare mai bune.". Eu as zice ca doar exista si obtuzi care nu recunosc suprematia unor motoare, suprematie demonstrata si recunoscuta in toata lumea, suprematia care a adus renumele HONDEI. Daca nu existau motoarele astea (B16, D16, B18, K20, H22, F20) si renumitul NSX, Honda era un fel de KIA sau Hyundai acum. Opel si cu GSI si cu LET si fara ele, tot Opel este.

Daca vrei si filmulete, ia de aici:

Honda Civic 1.6 Turbo [10.7@220]
https://www.youtube.com/watch?v=xowkADYlGeE

9 second honda civic worlds quickest d16
https://www.youtube.com/watch?v=YccjI...=youtube_gdata

8.97 sec. Civic
https://www.youtube.com/watch?v=aN_ix...eature=related

EG hatch goes 8.507 @ NSCRA Finals
https://www.youtube.com/watch?v=0glQU58Aa2Y

Zi buna!
Atata poti tu, mai mult nu poti cere de la un taran. Acum mi-ar fi si mie foarte usor sa te injur dar nu ma cobor la nivelul tau. Nu am pretentia la "dumneavoastra" , spune-mi pe nume sau vorbeste la persoana a 2-a ca tot omul, nu veni cu texte de genul "mai baiatule" sau "prietene" ca nu este cazul. Eu am vorbit fara impresii si am pretentia sa mi se raspunda la fel. De la tine nu cer mai mult ca nu poti.
Si se scrie "vreo somitate" nu "vre-o", dar e bine si asa, ma mir ca reusesti sa deschizi un calculator si sa intrii pe net la cata minte ai.
manta_xe is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 20:40   #210
cata.tatuc

Stage 5
 
cata.tatuc's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 559
Default re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Mai fanfaronule, cand "roli" ti-a spus "prietene", ai venit tu cu comportamenul tau de cocalar basinos si i-ai zis "Fara "prietene" te rog".

Esti vre-o somitate si nu ne-am dat noi seama, doresti sa-ti vorbim cu dumneavoastra???

Stiu despre ce este vorba in topic, stiu ce sustii tu si alti fani GM, dar B16, K20 si F20 au facut istorie, la Opel singurul mai rasarit a fost LET-ul, dar nici ala nu a fost vre-o excelenta.

Tocmai ai mai scris "Dar sunt cativa atat de fanatici care nu concep ca ar putea exista un rival pentru ele sau ca exista motoare mai bune.". Eu as zice ca doar exista si obtuzi care nu recunosc suprematia unor motoare, suprematie demonstrata si recunoscuta in toata lumea, suprematia care a adus renumele HONDEI. Daca nu existau motoarele astea (B16, D16, B18, K20, H22, F20) si renumitul NSX, Honda era un fel de KIA sau Hyundai acum. Opel si cu GSI si cu LET si fara ele, tot Opel este.

Daca vrei si filmulete, ia de aici:

Honda Civic 1.6 Turbo [10.7@220]
https://www.youtube.com/watch?v=xowkADYlGeE

9 second honda civic worlds quickest d16
https://www.youtube.com/watch?v=YccjI...=youtube_gdata

8.97 sec. Civic
https://www.youtube.com/watch?v=aN_ix...eature=related

EG hatch goes 8.507 @ NSCRA Finals
https://www.youtube.com/watch?v=0glQU58Aa2Y

Zi buna!
ati vrut filmuletze cu honda)))!fara cearta man ca nu trebe sa necertam mai ne contazicem si noi!
cata.tatuc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -