Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Tu cum gandesti?
Ii tai fata cu tupeu!tre sa opreasca fraierul! 87 18.63%
Il las sa treaca pe "grabit".Viata mea are prioritate! 380 81.37%
Voters: 467. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-02-12, 18:02   #151
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Gata, va-ntalnirati?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	18_chucknorris_lgl_2.jpg
Views:	48
Size:	37.2 KB
ID:	2331732   Click image for larger version

Name:	M0000122.jpg
Views:	52
Size:	26.2 KB
ID:	2331734  
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 18-02-12, 22:07   #152
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Gata, va-ntalnirati?
Adica ce vrei sa spui?.....nu am inteles rostul intrebarii
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 19-02-12, 16:12   #153
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Quote:
Originally Posted by aXeL.ZeY View Post
Sincer cand am vazut topicu asta m-a bufnit rasul, dar dupa ce am citit mi-am dat seama ca nu e de gluma, si sa stiti ca poate o sa ziceti ca sunt nu stiu cum dar cand iti taie unu fata periculos cel mai bine este sa ii dai dupa el, nu neeaparat sa il iei la bataie sau stiu eu, dar macar sa il sperii putin, sa vedeti ca a 2a oara nu se mai baga bineinteles asta daca ai si posibilitatea (4 cel putin in masina ) parerea mea...
asa zic si eu il las ca de> tin la masina mea.
iar apoi in fata lui 2 frane brusc sa i tremure madularu si apoi mers incet. daca vrea sa opreasca sa "discutam"ok, daca nu, asta este. drum bun
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 26-06-12, 20:08   #154
adytza1980

Stage 1
 
adytza1980's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 12
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Il lasi sa treaca si iti continui drumul, incercand sa anticipezi eventualele pericole, de care te lovesti la tot pasul in Bucuresti, orice iti poate sari in fata...
adytza1980 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-12, 09:22   #155
Eddy_e39

Stage 4
 
Eddy_e39's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 201
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

il las sa treaca... daca ii tai calea eu sunt vinovatul ..
Eddy_e39 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-12, 16:28   #156
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

noroc ca am frane bune. insa uneori mi-as dori sa pilotez un tanc sa vad atunci daca se mai baga toti berbecii inconstienti cu asa tupeu jegos.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 12:04   #157
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Quote:
Originally Posted by aXeL.ZeY

cel mai bine este sa ii dai dupa el, nu neeaparat sa il iei la bataie sau stiu eu, dar macar sa il sperii putin, sa vedeti ca a 2a oara nu se mai baga bineinteles asta daca ai si posibilitatea (4 cel putin in masina ) parerea mea...
Eu pe treaba asta nu m-as baza, ca am 4 in masina, realitatea mi-a aratat ca nici nu stii cu , cine ai de aface si pe cine poti intalni in calea ta: gen membri din clanuri mafiote, baieti cu pistoale, cutite, sportivi chiar daca la prima vedere nu dai 2 bani pe el/ei. Plus de asta cei mai multi oameni sunt doar tari in gura, la o adica nu stiu cati s-ar risca la o bataie adevarata daca iti flutura ala o sabie sau un cutit.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 12:39   #158
pejo_cez

Stage 5
 
pejo_cez's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 423
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Nu inteleg de cand a aparut regula asta de circulatie ca daca ai nu stiu ce audi Q spe sau mai stiu eu ce masina de sute de mii de euro care ai cumparat-o din vanzarea de cocaina sau femei la produs, sau in cel mai fericit caz din pamantul bunicii ai prioritate pe orice drum si in fata oricui.
Sincer cand ii vad pe astia ca ies de pe stradute laterale cu toata masina in bulevardul principal sa mai faca si stanga calcand linia dubla continua prefer sa trec la limita pe langa ei si sa nu le dau prioritate apoi ma rog ca primul stalp sa fie al lor. Eventual dupa cateva sute de metrii sa aiba ceva viteza.
__________________
http://www.BagStore.ro
pejo_cez is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 15:06   #159
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Quote:
Originally Posted by pejo_cez View Post
Nu inteleg de cand a aparut regula asta de circulatie ca daca ai nu stiu ce audi Q spe sau mai stiu eu ce masina de sute de mii de euro care ai cumparat-o din vanzarea de cocaina sau femei la produs, sau in cel mai fericit caz din pamantul bunicii ai prioritate pe orice drum si in fata oricui.
Sincer cand ii vad pe astia ca ies de pe stradute laterale cu toata masina in bulevardul principal sa mai faca si stanga calcand linia dubla continua prefer sa trec la limita pe langa ei si sa nu le dau prioritate apoi ma rog ca primul stalp sa fie al lor. Eventual dupa cateva sute de metrii sa aiba ceva viteza.
de aia iti trebuie masina cu abs, ebd, ebc si toate consoanele si vocalele din alfabet, plus 15 airbaguri, ca politia nu vede mai nou decat daca ai 12 km in plus, in rest liniste si pace, iar mortul mereu e de vina.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 22:39   #160
cannonball
Virtual Tuner

Stage 5
 
cannonball's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 578
Member of:
[Virtual Tuning]
Angry Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Astazi una bucata idiot in Pathfinder care mai vorbea si la telefon vine spre mine pe banda pe care eu trebuia sa fac stanga( mai exact el venea pe contrasens) oprim bot in bot deschid geamul si-i spun : "Sefu' asta e banda de stanga" la care el raspunde zambind si pe un ton cu subinteles : " Treaba ta". Adica treaba mea daca vrea sa se urce pe mine nu? Imi pare teribil de rau ca nu conduceam vechea masina cu care inca pot circula dar care in scurt timp va ajunge la remat , ca ii aratam eu treaba mea.
__________________
cannonball is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 22:48   #161
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Pentru specimene de astea e nevoie de politie sau in lipsa politiei, o sabie in masina.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 09:44   #162
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Cunoaste cineva un sofer sinucigas (scapat pe drumuri publice )
cu un BMW argintiu dupa 2000, numere straine, facut turbo(de el) prin zona Onesti-BC?
Vineri seara omul depasea tot ce prindea, nu conta ca erau camioane iar de pe contrasens la 15m veneau alte masini. Oricum masina ruprea asfaltul.
Ca sa fiu sincer, poate ca si eu as face asa, bine nu chiar stilul kamikaze, turbo asta e ca Redbull
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 25-07-12, 13:48   #163
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Quote:
Originally Posted by cannonball View Post
Astazi una bucata idiot in Pathfinder care mai vorbea si la telefon vine spre mine pe banda pe care eu trebuia sa fac stanga( mai exact el venea pe contrasens) oprim bot in bot deschid geamul si-i spun : "Sefu' asta e banda de stanga" la care el raspunde zambind si pe un ton cu subinteles : " Treaba ta". Adica treaba mea daca vrea sa se urce pe mine nu? Imi pare teribil de rau ca nu conduceam vechea masina cu care inca pot circula dar care in scurt timp va ajunge la remat , ca ii aratam eu treaba mea.
asa am patit si eu ieri cu un imbecil cu un bmw care venea sa intre in intersectie pe contrasens, pisandu-se pe lege si siguranta rutiera, probabil ca nu stia ce 'vrea' sa zica indicatoarele de pe strada, dar si daca il avertizai el nu se sinchisea, semn ca era idiot de mic nu doar acum recent asa spre maturitate.
din pacate acum politia se streseaza pe drum doar cu radarele alea mcv de 70k si nu mai au treaba cu codul rutier.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 25-07-12, 15:06   #164
s e r g i u

Stage 2
 
s e r g i u's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 69
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

cea mai buna solutie e sa ai un pistol de paintball cu tine mereu in masina.. si daca intalnesti vreun "binevoitor" ii colorezi putin masina si unul din numere ca sa il ia putin si politia
__________________
Viitor Sofer De Dacia
Click It=> https://forum.4tuning.ro/554-amplific...ml#post5099333
s e r g i u is offline   Reply With Quote
Old 24-04-13, 16:31   #165
damy71
Banned

Stage 2
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 33
Default Re: Prioritatea de dreapta vs. priotitatea de smecher

Si soferia e o meserie...Cum ca in toate meseriile sunt meseriasi mai buni si meseriasi mai nepregatiti....concluzia e una singura...Da prioritate celui ce nu stie ca trebuie sa-ti dea prioritate, altfel...mori nevinovat!
damy71 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -