Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Tu cum gandesti?
Ii tai fata cu tupeu!tre sa opreasca fraierul! 87 18.63%
Il las sa treaca pe "grabit".Viata mea are prioritate! 380 81.37%
Voters: 467. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-08, 19:50   #76
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
@Maskatu: super tare, asa ii trebuie ! Sa puna frana, da-l in !! Stiu cum e sa mergi de tancul de scorpio, tremura toti pe langa tine =)). Clar, regulamentul inainte de toate...te grabesti, mergi cu salvarea sau politia.
Eheee.... sa stii ca si "marimea" masinii are importanta... ai alta prestanta intr-o masina mare fata de una mica.... si ca tot venii vorba de masini "mari"... eu cu a mea cand plec din fata blocului sunt pe drum secundar si trebuie sa trec pe asta principal si normal am cedeaza, dar nimeni nu te lasa si ce sa fac? trebuie sa ma bag...... asa ca o iau usor in fata in fata pana ma lasa dar nu intelegeti gresit,.. nu tai calea cu nesimtire ( adik ala sa puna frana sa iasa cu capu pe geam) ) dar daca tot vad ca nu ma lasa ma bag ca deh... daca stau pe loc consum benzina si nu e de bine ) )
__________________
Soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu...
Dacia SuperNova,1.4i clima,73cp ...ce holograma?? noi aici lucram pe incredere !!
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 21:02   #77
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

maskatule, multi dintre noi facem asa. fie ca avem tanc, fie ca avem trotineta) scoti botul centimetru cu centimetru pana se gaseste unul sa cedeze. niciodata prea mult pentru ca mai vine cate un prost care nu vede si s-ar putea sa te lase fara bot, nciiodata prea putin pentru ca asa nu mai iesi in vecii vecilor.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 21:20   #78
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
maskatule, multi dintre noi facem asa. fie ca avem tanc, fie ca avem trotineta) scoti botul centimetru cu centimetru pana se gaseste unul sa cedeze. niciodata prea mult pentru ca mai vine cate un prost care nu vede si s-ar putea sa te lase fara bot, nciiodata prea putin pentru ca asa nu mai iesi in vecii vecilor.
poi multi nici nu se uita in dreapta (lor) te ignora cu toate ca trec la 1-2 cm de masina ta.... nu ii putem invinovati, poate si noi facem asa DAR sa tai calea cuiva asa cu nesimtire tre sa ai sange rece... nu de alta dar daca nu iti iese "cascadoria" s-ar putea sa lovesti masina si.... alti bani alta distractie !
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 08:53   #79
tuner

Stage 5
 
tuner's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Nissan]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

mai nou am inceput si eu sa fortez intrarile problema cea mai mare a mea sunt oglinzile laterale nu pot aprecia cu exactitate cat am fata de cel din spate tot timpul am impresia ca intru prea la fix

inca nu am primit nici un claxon inca deci cred ca ma bag regulamentar
__________________
Am un RENO si asta imi ocupa tot timpul!!!
Auzi?? fa ca guma de sters si sterge-o...
Totul despre iluminarea auto
tuner is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 13:40   #80
tuner

Stage 5
 
tuner's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Nissan]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

dupa ce am postat, am iesit in oras si zic sa stau si eu ca omu in coloana si in fata mea o tipa cu un matiz a iesit frumos din coloana si s-a dussssss...
tuner is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 14:57   #81
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Unde s-a dus ? la loc de unde a iesit ? ( din mamicutza ei )
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 15:19   #82
tuner

Stage 5
 
tuner's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Nissan]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

nu stiu prietene ca nu m-am mai uitat sa nu ma ia dracii
tuner is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 18:49   #83
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Am vazut si eu azi un x5 a iesit din coloana si s-a dussssssss......... doamne cel mai fericit sunt sa le ia la astia permisele... nu de alta dar cei dupa contrasens merg normal si poc.. se trezesc cu unu gen asta cu x5 si tre sa ii faci loc ca el e smeker deh... sau poti sa astepti sa dea el cu spatele sa treci tu
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 19:29   #84
aXeL.ZeY
BMW Driver

Stage 5
 
aXeL.ZeY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 379
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Sincer cand am vazut topicu asta m-a bufnit rasul, dar dupa ce am citit mi-am dat seama ca nu e de gluma, si sa stiti ca poate o sa ziceti ca sunt nu stiu cum dar cand iti taie unu fata periculos cel mai bine este sa ii dai dupa el, nu neeaparat sa il iei la bataie sau stiu eu, dar macar sa il sperii putin, sa vedeti ca a 2a oara nu se mai baga bineinteles asta daca ai si posibilitatea (4 cel putin in masina ) parerea mea...
aXeL.ZeY is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 20:10   #85
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Asa eram eu odata in masina si am vrut sa ma bag in fata lu unu si nu m-a lasat... si se intorsese cu fata spre masina mea si vroia s ama injure da masina era full... eram 5 oameni in masina si cand a vazut nu a mai zis nimic ) doamne cat am ras atuncea... )
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 18:56   #86
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

fain topicul ..las smehcerul sa treaca ..imi iubesc masina:X
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 21:55   #87
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

Adevaru ca e mijto sa sa iti taie calea unu , mai ales daca ai o masina mai veke... in felul asta mai skimbi bara, faru, stopu... o aripa, o usa ... ) dar mai bine nu ca e nasoala birocratia..
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 22:04   #88
chitzi
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
chitzi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 165
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

are prioritate de smecher doar daca ii permiti...
daca depaseste coloana pe stanga si vrea sa se bage in fatza mea nu ii las ) sau daca vrea sa se bage cu japca....mai scapa cate unu ) da nu prea au sanse k nu las destul loc in fatza sa se bage
__________________
totul se iarta.....nimic nu se uita!
chitzi is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 02:35   #89
xbrother

Stock
 
xbrother's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 9
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

frumos topic.. acest topic m-a determinat sa-mi fac un user .. ptr a-i da un sfat braileanului care l-a deschis. Nu am reusit sa citesc toate cel 6 pagini dar o sa incerc sa-i raspund lui.

Prioritatea de smecher o are oricine.. in Bucuresti.. Constanta.. ori, oricare alt oras. Eu de exemplu sunt constantean si conduc de 1 an jumate in Bucuresti. Am 3 accidente la activ cu un Citroen C1. Momentan conduc linistit.. dar cand apare un smecher.. bucurestean sau nu care se da mare.. trebuie sa-i tai fata cel putin de 3 ori doar ca sa ma simt eu bine. Asa ca dak tii la masina si viata mai mult decat la orgoliu.. pune frana si lasa-l sa treaca. Daca e invers.. ai 2 alternative.. a) pui frana, il lasi sa treaca, iar dupa ii faci viata un chin.. aratandu-i blondei de pe locul din dreapta lui ca e doar un papa-lapte, nu un smecher. b) accelerezi si sperand ca porti centura tot timpu te rogi sa ti se deschida airbagu si sa nu patesti prea multe !

Ce zici? merge?
xbrother is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 08:50   #90
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Prioritatea de dreapta VS Priotitatea de smecher

si mai exista varianta sa fii din alt judet si sa conduci in buc. atunci chiar ca nu ai nici o prioritate, esti considerat sofer prost doar ca nu esti obijnuit cu traficul din buc.
vacaroz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -