Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-02-07, 09:39   #76
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Quote:
Originally Posted by T.rac3Er View Post
wow ce interesant, super senzatii la 1.4...lasand la o parte ca nu exista motor 8v...toate au 16v...
esti sigur ca toate au 16 valve?????
poate omul are varianta veche
13RvR is offline  
Old 13-02-07, 09:43   #77
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Quote:
Originally Posted by mad_oviddiu View Post
POLO putin 'coafat' .... desi nu sunt adeptul masinilor ff mici si puternice de serie..... ganditi-va putin... greutate mica, putere mare, siguranta... praf ... nu zic ca nu au caracter sportiv bun, dar eu nu m-as simti sigur sa ii dau cox zdravan la un polo prin oras..... cu atat mai mul;t la seat ibiza care e si mai buburuza......
din pct meu de vedere, in catgoria asta de masini s-ar putea incadra si un matiz de 200 de cai....... tot pe acolo e =))

deja daca vorbim de golf GTI, leon CUPRA, civic type R, megane RS, e alta mancare de peste........ acolo da! caracter sportiv pe masina mai mica... dar de la golf la polo e ceva distanta..

PAREREA MEA!
Siguranta praf???? adevarul ca sa iei curbe stranse cu 130 si sa nu derapezi e de *** , masina nu prezinta siguranta de nici un fel ... revino-ti Rambo..... A si sa stii ca e diferenta intre Polo GTI si Golf GTI si e destul de maricica Apropo ce masina ai?
__________________

Street Vision Racing Team

Last edited by 13RvR; 13-02-07 at 09:47.
13RvR is offline  
Old 14-02-07, 22:03   #78
Dj Nuca

Stage 2
 
Dj Nuca's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 67
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Nu stiu prea multe despre tuning dar parerea mea ca dintr-o Fiesta St ... (cu niste bani inplus) Pui turbo. Motor benzina de 2.0L mi se pare ca are potentzial... + Sentimentul este altu la Benzina decat la diesel... Motoru suna altfel Este altceva ...Nu stiu, dar eu unu nu inteleg "Masina sport disesel" Suna ciudat... Voi nu suntetzi de aceiasi parere???
Dj Nuca is offline  
Old 14-02-07, 23:08   #79
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Motor cu potential mai mare decat 1.8T nu cred ca este (asta legat de ceea ce vorbim). However, la acest 2.0 aspirat de la Ford e pacat sa ii pui turbo cand cu aceeasi bani (de turbo~ 3-4-5000euro) il lasi aspirat si poti sa il duci in jurul valorii de 200cp, chiar peste...
Zyx is offline  
Old 15-02-07, 06:18   #80
Dj Nuca

Stage 2
 
Dj Nuca's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 67
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

:O Nu stiam acest lucru... credeam ca cea mai mare smecherie e sa ii pui turbo, adica ma gandeam la inca 100Cp. Si ma gandesc la faptul ca deja motoarele de 1,8 - 180Cp sunt umpic fortzate si deasta zic ma gandeam ca la 2.0 normal ar fii 200Cp. Ce ai putea sa fac unui motor sa-l schimbi mai radical decar sa-i pui turbo?... Adica cum ai putea sa castigi mai multa putere???
Dj Nuca is offline  
Old 15-02-07, 07:26   #81
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Daca astea de 1.8T de 180cp ti se par fortate ce parere ai de alea de 300-400cai!
The_Mask is offline  
Old 15-02-07, 08:58   #82
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Quote:
Originally Posted by Zyx View Post
Motor cu potential mai mare decat 1.8T nu cred ca este (asta legat de ceea ce vorbim). ..
cititi ce spune posesorul si cunoscatorul! adevart. sunt mii de 1.8T in state duse ssuuuuss de tot.


oricum, zyx, in era NFS si F&F, unde 1.8T nu apare, nu are lumea de unde sa stie asta...dar presimt ca ne dovedesti tu?
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 15-02-07, 14:40   #83
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
oricum, zyx, in era NFS si F&F, unde 1.8T nu apare, nu are lumea de unde sa stie asta...dar presimt ca ne dovedesti tu?
Stai linistit, nu sunt singurul...
@ nuca - se poate duce si pe la vreo 250 cp... aspirati. atunci e ceva, mai ales pentru circuit...
Zyx is offline  
Old 15-02-07, 21:17   #84
Dj Nuca

Stage 2
 
Dj Nuca's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 67
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Banuiesc ca unu dintre noi astia care ne pierdem vremea cu povesti pe forumuri.. avem nevoie si de durabilitate la motor nu numa de 300 - 400 Cp pe un motor de 1,8l care tine numai cat cursa si porma masina primeste motor nou. Asta pt ca motorul odata adus la performantza maxima rezista un numar scazut de Km. Nu am dreptate?
Dj Nuca is offline  
Old 16-02-07, 00:30   #85
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Mai ai multe de vazut, sincer... Un 1.8T la vreo 300cp tine mult si bine, asta depinzand foarte mult unde faci toate modificarile.
Zyx is offline  
Old 16-02-07, 00:45   #86
tfsi

Stage 5
 
tfsi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 550
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

iar dahlback racing iti duce 1,8T la 550 cp (ma rog aia deja nu mai e configuratie de strada)
tfsi is offline  
Old 16-02-07, 00:54   #87
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Quote:
Originally Posted by tfsi View Post
iar dahlback racing iti duce 1,8T la 550 cp (ma rog aia deja nu mai e configuratie de strada)
Eu ma refeream la ceva asa... "de vara". Kituri pentru 1.8T sunt multe, crede-ma, stiu...
Zyx is offline  
Old 16-02-07, 08:03   #88
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

te credeam da rpoate omu' vrea dovezi.
ia cauta vortex sa vezi americani gramada cu 1.8T de 3-400 de cai cu masini de strada care merg zilnic si in weekend au racetrack day. si la nemti sunt destui. stiu si in RO masini de ~300 d cai scosi din 1.8T. si merg mereu bine.

sau uite aici kituri pt motorul asta. www.atpturbo.com.
bogdan_wrc is offline  
Old 16-02-07, 08:10   #89
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Daca faci cu cap si unde trebuie este la fel de fiabil ca si varianta stock de 150/180cp...Intereseaza`te uite lumea ti`a dat link`uri e bine sa asculti si de altii nu s`o ti pe a ta
__________________
INFINTI G37 S ====>>> https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/97760-infiniti-g37s.html
TRANSPORT CONTAINERIZAT INTERN SI INTERNATIONAL
IMPORT AUTOTURISME USA
The_Mask is offline  
Old 16-02-07, 12:23   #90
Dj Nuca

Stage 2
 
Dj Nuca's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 67
Default Re: ST VS.POLO GTI vs ibiza fr vs fabia rs

Am vazut lincurile.... Nu o tzin pe aea..doar ca nu am stiut de astea...mai am mult de invatzat in materie de tuning...
Dj Nuca is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -