Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Tu ce alegi?
Golf 2 368 43.29%
Golf 3 482 56.71%
Voters: 850. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-10, 17:27   #76
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by D_M_X View Post
Bine ma baiatule. Ma scuzi ca am ranit orgoliul tau de `ursar`. Pana una alta da-ti 2 palme si i-a `goagalu ` in brate inainte sa ma iei pe mine cu `povesti de adormit copii`.
Invata sa vorbesti inainte sa dai sfaturi. Si mai mult ca sigur ca o sa ma faca si varianta `ECO` de 2.5


stoianovmi....ala este mk2 G60 si-l ajuta kompresoru. Din pacate nu era asa fiabil din cate am inteles dar se rez prob cu un kompresor care se i-a dupa mb 200 K
eu nu am vrut sa te jignesc cu nimica dar sa nu neo luam in cap sa respectam un pic marcile nu zic ca vr6 o fii vreo coaja dar sa fim realisti...
__________________
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 18:21   #77
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Golf II vs. Golf 3

vw golf 3 a fost cea mai proasta platforma care au facuto......la fel ca si 5-ul.....cele mai bune platforme 1.2.4.6(care 6 este facut pe platforma la 4)

golf 2 clar .....mult mai frumos
__________________
Dacia Sport B-179-UAP Simple is Enough!
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 19:22   #78
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by tmDNSe30 View Post
eu nu am vrut sa te jignesc cu nimica dar sa nu neo luam in cap sa respectam un pic marcile nu zic ca vr6 o fii vreo coaja dar sa fim realisti...
ursarii cu mai mult de 3 curse cu un 316 stiu foarte bine ca 325'u si-o fura de la vr6, nu rau, dar si-o fura.

am avut din ambele.

cat despre mk2 vs mk3, vad ca e la moda sa va dati toti conesseuri sau, old school , pt mine mk2 nu-i decat un fier batran, locul lui e la remat langa multe exemplare de mk3 .
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 22:05   #79
sipunebunu

Stage 5
 
sipunebunu's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 451
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
Nici nu se poate face comparatie intre golf 2 si golf 3.
Golful 2 ramane deosebit.
Golful 3 ramane la fel ca in melodia lu MAFIA........AI UN PASSAT ,CU TOT CE VREI PE EL,DAR IL MAI AU INCA 5 MILIOANE,in schimb golful 2 il au in majoritate pasionatii.
si de un g3 zicea parca degeaba vi ciuda si va tineti golfurile , ca nu sunteti sibguri care bagati bani in ele si nu sunteti siguri care aveti un golf frumos. In general se poate deosebi u posesor de un pasionat

Last edited by sipunebunu; 25-12-10 at 22:10.
sipunebunu is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 01:15   #80
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by D_M_X View Post
BPR-ule....in melodia aia fix de golf 3 zice albastru perlat cu negru P.S. sa-ti traiasca martoagele alea multe de pe mk2 tau

Myker22...nu a existat mk2 vr6 iesit pe poarta fabricii ca probabil si acum se chinuiau astia de la Bmw sa scoata ceva care sa-l bata

DAca comparam mk2gti cu mk3gti ca performata clar mk2 este peste mk3...numai ca a aparut si vr6 pe mk3 care te face sa uiti de mk2 gti

si daca tot punctati numai + la mk2 gti de ce nu spuneti si pct slabe?
Pai si golful 2 g60 16v de 220 cp de fabrica ,ce ii zice lu domnul vr6 fie el si cel de 190 cp?
Ii spune exact asa ......dute ca te prind din urma.

Cat despre martoagele mele sa dea domnul sa traiasca,exact cum ai spus tu,ca chiar traiesc bine sa sti.
Iar referitor la melodia lu Mafia,m-am referit ca acum chiar se potriveste cu melodia,pt ca sunt cata frunza si iarba,de cand cu bulgari sau inmultit foarte mult.Cand a scos Mafia melodia erau la moda ca era acum 10 ani daca nu ma insel.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 02:06   #81
bodel

Stage 4
 
bodel's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 175
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Desi detin un Golf I intre 2 si 3 prefer 2-ul
bodel is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 02:58   #82
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Golf II vs. Golf 3

golful 3 este mai greu fata de golful 2 datorita ,obtiunilor si ramforsari caroseriei,in general cursanti prefera o caroserie usoara......dar ca performante eu asi modifica un golf 3 cu abs la care mai poti sa dai jos din greutate cu usurinta......
__________________
reconditionari turbosuflante stock si upgrade
injectoare si pompe motorina stock sau upgrade
haplea is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 03:07   #83
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by bodel View Post
Desi detin un Golf I intre 2 si 3 prefer 2-ul
daca ti-ai pune pe golf 2 vreo 200-250 de cai si un cuplu in balari,nu ai mai prefera golf 2, treb sa te mai gandesti si la viata ta ,in primul rand nu rezista caroseria si al doilea rand cate golfuri 2 cu abs ai vazut?..........eu sunt patit......cand o sa vezi la 200km/h ca nu mai ai spatiul de franare....o sa-ti doresti sa fi avut un golf 3 cu abs,barem te duci drep,nu te duci in afara carosabilului.....mai dai si de un sant.......
haplea is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 13:32   #84
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
daca ti-ai pune pe golf 2 vreo 200-250 de cai si un cuplu in balari,nu ai mai prefera golf 2, treb sa te mai gandesti si la viata ta ,in primul rand nu rezista caroseria si al doilea rand cate golfuri 2 cu abs ai vazut?..........eu sunt patit......cand o sa vezi la 200km/h ca nu mai ai spatiul de franare....o sa-ti doresti sa fi avut un golf 3 cu abs,barem te duci drep,nu te duci in afara carosabilului.....mai dai si de un sant.......
Vad ca nu sti,dar si golful 2 are ABS, toate g60 au ABS,asa ca 2 e mai fortza.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 15:55   #85
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
daca ti-ai pune pe golf 2 vreo 200-250 de cai si un cuplu in balari,nu ai mai prefera golf 2, treb sa te mai gandesti si la viata ta ,in primul rand nu rezista caroseria si al doilea rand cate golfuri 2 cu abs ai vazut?..........eu sunt patit......cand o sa vezi la 200km/h ca nu mai ai spatiul de franare....o sa-ti doresti sa fi avut un golf 3 cu abs,barem te duci drep,nu te duci in afara carosabilului.....mai dai si de un sant.......
te-ai grabit in afirmatii fix ca haplea....documenteazate cat de bine poti...si ai sa vezi ca g2-ul este superior g3 din multe puncte de vedere...
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 16:15   #86
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by andreigame View Post
te-ai grabit in afirmatii fix ca haplea....documenteazate cat de bine poti...si ai sa vezi ca g2-ul este superior g3 din multe puncte de vedere...
enumara si tu 2 din punctele alea de vedere, daca poti, si nu, stratul de rugina nu-i un plus.
beck is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 16:58   #87
MM11AJJ
Audi Driver

Stage 5
 
MM11AJJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 733
Member of:
[AUDI]
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by tmDNSe30 View Post
stai ma cuminte ma baiatule nu baga tu ursii in povesti pt adormit copii cu vr6 )...revinoti un 2.5 de urs bate oricand un vr6 iti dau un sfat nu iti pune in cap ursarii de pe forum
pruncu,2.5 modificat a fost batut de vr6 de 3 0ri la rand cu 3 soferi diferiti,vr6 stock
MM11AJJ is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 18:06   #88
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Golf II vs. Golf 3

Quote:
Originally Posted by MM11AJJ View Post
pruncu,2.5 modificat a fost batut de vr6 de 3 0ri la rand cu 3 soferi diferiti,vr6 stock
pai 2.5 modificat bate un vr6 stock....pai si ce combinatie e asta?
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 20:13   #89
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Golf II vs. Golf 3

CLAR G2....am avut g2 dupa care plang...l-am vandut....am si un g3...diferenta dintre ele este ca g2-ul este mult mai rezistent, mult mai bine incheiat si mult mai usor,iar tabla pe el este de o calitate superioara fata de g3 si merge impecabil daca este ingrijit asa cum trebuie....g3 in schimb este mai nou, mai modern si mai bine rotunjit. daca vrei si poti financiar iti poti face un g2 sa fie mult mai modern ca g3. acum pe langa g3 mai si o fabia dar va spun ca g2-ul il voi admira si voi respecta vw pt ca a creat aceasta masina...respect posesorilor de g2
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 10:13   #90
Ady07NAF

Stage 3
 
Ady07NAF's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 99
Default Re: Golf II vs. Golf 3

G3 un vot si de la mine..masina e in toate mintile ei are un aspect mult mai sportiv si un interior mult mai placut deci 1 vot si de la mine pentru g3
Ady07NAF is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -