Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegi, URSUL sau PISICA?
Urs - BMW E30 731 59.43%
Pisica - BMW E36 499 40.57%
Voters: 1230. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-12, 10:41   #316
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by dooxy View Post
auzi baiatule controleaza-ti limbajul,citeste bine inaine sa comentezi,nu am nici un 1,6 . am avut 2,5 si acum am 1,8 is,si nu are asta legatura tu chiar nu intelegi ca mi-am spus parerea,si poate te esti unul care nu umbli 40-50 km pe zi,eu am facut si 8000 pe saptaman (Timisoara - Paris),dar cand nu ai cu cine mai bine renunti,asta e ultimul post aici pt ca nu are rost sa imi bat capul cu cine nu merita.............
Nu vb de tine, da, era vb de aia care se uda la cwr ca au binveu da le curg balele de prosti si de ciuda ca-i face unu cu golf de 1.8 sau 1.9tdi!!!

Poti sa ai Bmw si 316i fie urs fie pisic si sa fi onorabil, da atunci nu te da ciumet ca ai masina 'reising' si ca pfoaiaiai ce performante ai cu ea mai ales cica la consum mic, pt ca numa te faci de ras!
O masina sport cu motor sub 120cai e cam gluma, chiar si la 150 nu e cestiu ce, iar la un 316 poti sa spui maxim ca are valente sportive, si atat
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 14:41   #317
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
O masina sport cu motor sub 120cai e cam gluma, chiar si la 150 nu e cestiu ce, iar la un 316 poti sa spui maxim ca are valente sportive, si atat
Nici macar valente sportive. E o masina sa iti faci treaba cu ea iar sportivitatea are aceiasi relevanta ca si in cazul loganului, dupa parerea mea.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 08:17   #318
sprite

Stage 5
 
sprite's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 687
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

e36....confort sporit , dotari mai bune si automat o masina mai noua..
sprite is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 21:29   #319
TURBOSS

Stage 5
 
TURBOSS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 589
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

ca e30, nu o sa mai fie nici un bmw.
ca fan bmw, proprietar de bmw...zic ca e30 este modelul reprezentativ dintre toate modelele bmw, desii ar fii mult de discutat.
__________________
audi a4 265 cp= bagaboanta mea>face autostrada- vanduta

bmw 325=amanta mea
TURBOSS is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 21:23   #320
Tibylica

Stage 3
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 78
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

"Caroseriile de ursi se deformeaza de la trafic" - PENALA faza, sincer, ma duc sa-mi schimb chilotii ca FACUI pa mine! =))))))

De unde auziti asemenea aberatii, sincer acuma?
Tibylica is offline   Reply With Quote
Old 30-08-12, 01:25   #321
dani_smarandescu
BMW Driver

Stage 5
 
dani_smarandescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,913
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Old School Cars]
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

sincer ,, primul meu bmw a fost un e36 si mia placut mult acest model si imi place in continuare , am avut multe e36 chiar una la care am muncit f mult si am investit o gramada de bani , se poate vedea la sectiunea masina mea , ulterior am fost nevoit sa o vand din motive personale , mai mult silit pe langa imi placea f mult si e30-ul dar tot timpul mi-a fost frica sa imi cumpar unul din pricina vechimi lor de aproximativ 2 luni sunt proprietar de e30 care si acesta lam restaurat pot spune cam de la 0 dar sincer va zic ca masina asta ma face fericit indiferent de starea pe care o am inainte si inca nu am vazut nimic pot spune mai e mult pana o descopar cu adevarat .
in continuare vreau sa mai cumpar o pisica ca sa fie asa o masina de zi cu zi , ursul sa il tin de duminica cum sar spune dar nici o data nu as schimba ursul pe picica , in concluzie E30 -ul
dani_smarandescu is offline   Reply With Quote
Old 30-08-12, 08:55   #322
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by dani_smarandescu View Post
sincer ,, primul meu bmw a fost un e36 si mia placut mult acest model si imi place in continuare , am avut multe e36 chiar una la care am muncit f mult si am investit o gramada de bani , se poate vedea la sectiunea masina mea , ulterior am fost nevoit sa o vand din motive personale , mai mult silit pe langa imi placea f mult si e30-ul dar tot timpul mi-a fost frica sa imi cumpar unul din pricina vechimi lor de aproximativ 2 luni sunt proprietar de e30 care si acesta lam restaurat pot spune cam de la 0 dar sincer va zic ca masina asta ma face fericit indiferent de starea pe care o am inainte si inca nu am vazut nimic pot spune mai e mult pana o descopar cu adevarat .
in continuare vreau sa mai cumpar o pisica ca sa fie asa o masina de zi cu zi , ursul sa il tin de duminica cum sar spune dar nici o data nu as schimba ursul pe picica , in concluzie E30 -ul
te cred si eu mai dane ca`ti place ursul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0150.JPG
Views:	162
Size:	4.74 MB
ID:	2538452   Click image for larger version

Name:	DSC_0152.JPG
Views:	93
Size:	4.44 MB
ID:	2538453  
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 30-08-12, 15:53   #323
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

E30 frumoasa, E36 eficienta
Caroseriile de ursi nu se deformeaza de la trafic ci numai de la trafic pe drum prost calitatea indoielnica a caroseriei la ursi este problema cunoscuta. Nu ma refer la rugina cat la rigiditatea si rezistenta caroseriei. Mult mai reusite la acest capitol au fost modele anterioare si anume 'rechinii'.
De faine insa is masini faine.
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 15-01-13, 20:08   #324
znap

Stock
 
znap's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Clar E30 am avut si 2 pisici , si nu intra comparatia! si acum de vreo 2 saptamani am luat un E30 2.5 12v , chip, evacuare borla, suspensie sport, bun in acte motor omologat 2.5 senzatie aproape 200 cp, doar ca trebuie sa lucrez la thinichigerie. E30 are mai multa personalitate si rupe ficatii in tine , dar sa fie motor peste 2.5. Tind sa cred ca cei old school ar alege E30 pe cand ce i mai tineri ar alege E36 pe motivul ca E30 e mai demodat si mai vechi lol. Daca va uitati la preturi un E30 in toate mintile lui si cu un motor destul de maricel omologa sau nu, face cate 2-3 pisici la un loc. BAFTA.
znap is offline   Reply With Quote
Old 15-01-13, 23:26   #325
znap

Stock
 
znap's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8
Talking Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by znap View Post
Clar E30 am avut si 2 pisici , si nu intra comparatia! si acum de vreo 2 saptamani am luat un E30 2.5 12v , chip, evacuare borla, suspensie sport, bun in acte motor omologat 2.5 senzatie aproape 200 cp, doar ca trebuie sa lucrez la thinichigerie. E30 are mai multa personalitate si rupe ficatii in tine , dar sa fie motor peste 2.5. Tind sa cred ca cei old school ar alege E30 pe cand ce i mai tineri ar alege E36 pe motivul ca E30 e mai demodat si mai vechi lol. Daca va uitati la preturi un E30 in toate mintile lui si cu un motor destul de maricel omologa sau nu, face cate 2-3 pisici la un loc. BAFTA.
rectific motor peste 2.0 si inclusiv, am gresit eram cu gandul la 2.5 ) .. sorry.
znap is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 23:10   #326
Tibylica

Stage 3
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 78
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Rar mai vezi un E36 intretinut, mai deloc, amprenta cocalarilor este stantata pe majoritatea

Care o fi mai bun? Amandoua modele apartin la fier vechi, is depasite, si ca design si ca tehnologie ca tot ce vrei! Acusica face si celebra pisicuta 20 de ani.
Tibylica is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 23:25   #327
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by Tibylica View Post
Rar mai vezi un E36 intretinut, mai deloc, amprenta cocalarilor este stantata pe majoritatea

Care o fi mai bun? Amandoua modele apartin la fier vechi, is depasite, si ca design si ca tehnologie ca tot ce vrei! Acusica face si celebra pisicuta 20 de ani.
Cred ca te uiti in directia gresita , arunca un ochi pe sectiune vezi cat E36 puse la punct sunt ...
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 23:30   #328
AlexSpeed

Stage 3
 
AlexSpeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 161
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by Tibylica View Post
Rar mai vezi un E36 intretinut, mai deloc, amprenta cocalarilor este stantata pe majoritatea

Care o fi mai bun? Amandoua modele apartin la fier vechi, is depasite, si ca design si ca tehnologie ca tot ce vrei! Acusica face si celebra pisicuta 20 de ani.

Ai logan cu AC si consum instant? (no offence posesorilor de logan)

Cand vorbesti de desing vorbesti de gust... nu cred ca toti putem manca aceiasi ciorba....
AlexSpeed is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 00:11   #329
znap

Stock
 
znap's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 8
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Quote:
Originally Posted by Tibylica View Post
Rar mai vezi un E36 intretinut, mai deloc, amprenta cocalarilor este stantata pe majoritatea

Care o fi mai bun? Amandoua modele apartin la fier vechi, is depasite, si ca design si ca tehnologie ca tot ce vrei! Acusica face si celebra pisicuta 20 de ani.
Corect , te uiti in directia gresita, cum spun userii, sunt bmwuri vechi cum spui tu, depasite ca tehnologie etc, in care se investesc foarte multi bani, daca sunt cocalari cu cazane pe strazi nu trebuie sa aduci o tipologie generala in sensul asta, iar de ex. pe mine nu ma intereseaza tehnologia, ci caii putere, sasiul si masina in sine, daca vreau tehnologie intru pe facebook!
znap is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 12:35   #330
psyzc

Stage 3
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 91
Default Re: BMW E30 vs. BMW E36 - ursul sau pisica?

Bai Tibylica cum vezi ma rar e36 bine intretinut ah? ca la noi in BV sunt o gramda de e36 si e30 intr-o stare buna , si ca look si ca aproape tot...
La ce iti trebuie atata tehnologie ? dak vrei tehnologie ia-ti un x-box 720 apare la vara. La atata tehnologie pe drumurile noastre ti se aprinde tot bordu la un moment dat , stiu din proprie experienta.
psyzc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -