Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-10, 11:56   #331
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Herbas View Post
Numai creiere pe aici, ce sa mai zici, inca unu ce n-are ce cauta pe drumuri....



copilu eu zic sa te abtii...nu cred ca in momentul de fata putem sa ne comparam in materie de sofat.cand conduceam masini de 400-500 cai cred ca nu terminasei liceul.....am avut destule incidente in trafic si masini noi lovite de fel de fel de MESERIASI AI SOSELELOR...pt.informatia ta am peste 600-700.000 km parcursi atat in tara cat si in strainatate fara nici un accident din vina mea.sunt curios tu ce i-ai fi facut nesimtitului ala????i-ai fi aratat obrazul,plecai,dupa care venea dupa tine deranjat de gestul tau si poate te arunca intr-un sant.....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 20:03   #332
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Simt ca piesa asta se potriveste pentru foarte multi din Romania si implicit acest thread!

Bizonul de Romania
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 15:05   #333
dildododo

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 38
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

tazman esti din Husi?
dildododo is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 15:38   #334
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
copilu eu zic sa te abtii...nu cred ca in momentul de fata putem sa ne comparam in materie de sofat.cand conduceam masini de 400-500 cai cred ca nu terminasei liceul.....am avut destule incidente in trafic si masini noi lovite de fel de fel de MESERIASI AI SOSELELOR...pt.informatia ta am peste 600-700.000 km parcursi atat in tara cat si in strainatate fara nici un accident din vina mea.sunt curios tu ce i-ai fi facut nesimtitului ala????i-ai fi aratat obrazul,plecai,dupa care venea dupa tine deranjat de gestul tau si poate te arunca intr-un sant.....
Pai desi n-am inaintata varsta de 26 de ani si atatea sute de mii de milioane de km, au incercat deja destui sa ma scoata de pe drum, si am invatat ca atunci cand dau figuri sa franez si sa raman in spatele lor ca e mai bine acolo, da fierb in mine si injur in gand un minut doua.. si apoi imi vad linistit de drum si gata.
Mai bine povestesti tu cum ii dai mama aia de bataie? Risti viata ta si a altora sa-l depasesti? Dai in frane sa-l tragi pe dreapta? Risti sa intre in tine, sau in altu ca sa-l bati tu? si apoi se pune problema, va fi vorba doar de o bataie cand majoritatea romanilor au semi-arsenal in masina?
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 15:44   #335
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
bataie frate dar rau sa vezi ca nu mai face dupa aia!garantat!
nu e bine! trebuia sa se puna in paralel cu aia si sa traga brusc de volan in ei...sai rastoarne, io asa zic
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 16:10   #336
realmode

Stage 4
 
realmode's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 274
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

"Luati pietre (bolovani) la voi si aruncati in ei"
Cel mai sanatos
realmode is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 17:47   #337
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Si eu am patit multe dastea...ultima care mi-a ramas in minte ...mergeam linistit spre buzau...eram in zona mizil...cu un 206..nu ca e important asta...mergeam 100-110 constant...vine din spate un tip...impreuna cu inca un tip si 2 fete ..deci 4 intr-o dacie 1310 alba..nu contaeza nr sa il dau aici..oricum era de BZ si avea un atipild pe ea..in fine...vine il vad ca merge pe semnal stanga de vreo 3 min trag dreapta de volan ...mentinand viteza de 100 la h...da sa se bage...trece cam in paralel cu mine si vede ca venea din fata mai sa ma scoata pe mine dupa asfalt..am inceput sa franez si el la fel..pana la urma s-a bagat in spatele meu...si am continuat drumul la 110 cam asa vine din spate cu flashuri..se baga puternic de m-am speriat si eu.ca si eu am dacie dar nici chiar asa...nu intelegeti ca avea viteza ..pur si simplu a iesit si chiar venea din fata un tir...am franat puternic am lasat sa treaca...m-am gandit la celelate suflete din masina nu la el...ma depaseste si incetineste undeva la 60-70 la h....deja ne depaseau masinile...dau sa ma bag in depasire..si cand eram pe contrasens in depasire a tras stanga mai sa ma bage in sant...am claxonat si am renuntat la depasire am stat in spatele lui...a accelerat cam la 90 asa...si eram in spatele lui mergeam linisit si a inceput sa franeze intentionat ...nu am inteles de ce..frana brusc...pana la urma am incetinit si am oprit in prima parcare sa ma recuperez ...si sa ii las sa se duca sa nu se intample cine stie ce nenorocire...asta am patit..
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.

Last edited by Alex4u; 26-10-10 at 17:50.
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 18:07   #338
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

sa va spun eu una patita ieri
ma intorceam de la buftea,pe campul dintre corbeanca si buftea era tras pe dreapta un golf 4 cu o blondina in el,trec eu linistit(mergeam cu 80,cam asta e viteza mea de croaziera) si merg eu ce merg si la un moment dat vad golful in spatele meu la vreo 20m cu semnal stanga sa ma depaseasca,si intra in depasire,cu ceva acceleratie ca m-a ajuns repede dar cand a ajuns in dreptul meu a inceput duduia doar sa mearga in paralel(desi initial accelera ) si ma uit in fata si vad ca vin masini,franez eu putin,ma gandeam ca doar doar o accelera si ea sa se bage;nimic,duduia a incetinit si ea am calcat frana blana pentru ca masinile din fata erau destul de aproape si s-a bagat duduia in fata mea repede,a ridicat mana sus ca isi cere scuze dar pana mea numai ea stie ce-a fost in capul ei,nu aveam chef de scandal asa ca mi-am continuat croaziera si am lasat nebuna sa se duca....
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 20:14   #339
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

julaikos ... vroia sa te agate si de aia a mers in paralel cu tine
Spark is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 20:41   #340
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Herbas View Post
Pai desi n-am inaintata varsta de 26 de ani si atatea sute de mii de milioane de km, au incercat deja destui sa ma scoata de pe drum, si am invatat ca atunci cand dau figuri sa franez si sa raman in spatele lor ca e mai bine acolo, da fierb in mine si injur in gand un minut doua.. si apoi imi vad linistit de drum si gata.
Mai bine povestesti tu cum ii dai mama aia de bataie? Risti viata ta si a altora sa-l depasesti? Dai in frane sa-l tragi pe dreapta? Risti sa intre in tine, sau in altu ca sa-l bati tu? si apoi se pune problema, va fi vorba doar de o bataie cand majoritatea romanilor au semi-arsenal in masina?


fiecare dupa cum stie sau dupa cum poate.....daca poti sa il depasesti,il depasesti,nu a spus nimeni ca trebuie sa risti viata cuiva.....iar daca stii ce ai de facut poate sa aibe si pistol in masina...am intalnit si din astia...daca nu iei masuri asa o sa faca si cu altii pana omoara pe cineva,dar am mai spus si o repet...fiecare dupa cum stie sau dupa cum poate....si fiecare cu gandirea lui.iar daca i se pune pata pe tine ca atat il duce pe el capul te asteapta si merge cu o viteza incat sa te oblige sa incerci sa il depasesti si iti face din nou aceeasi faza........
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 08:49   #341
dks_

Stage 1
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 12
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Se pare ca GTA-ul nu mai e la moda ... acum apasam CTRL sa depasim cu NoS si cand ne mai supara cate unu apasam SHIFT , bagam un fel de bullet-mode 'a la max paine' - dam cu nefericitu' de pamant si continuam calatoria in vederea obtinerii unei sume intergalactice de km , evident la viteze stelare si cu sute de cai sub capota.

Partea mai misto e cu indivizii care "merg cu 200 bauti in localitate (poate si cu tenesii in portbagaj sa aiba aderenta mai buna la RWD'ul cu puteri miraculoase)" sau "139 maxim pe tempomat pe autostrada , ca de viteza ucide , iar eu respect legea" ... si se autoproclama 'soferi' , un fel de brelocuri ale condusului sportiv.

Continuati sa descretiti fruntile oamenilor ... ca o faceti bine
A se continua cu RHCP!

/URA!
dks_ is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 10:51   #342
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by dks_ View Post
Partea mai misto e cu indivizii care "merg 139 maxim pe tempomat pe autostrada , ca de viteza ucide , iar eu respect legea" ... si se autoproclama 'soferi' , un fel de brelocuri ale condusului sportiv.

Continuati sa descretiti fruntile oamenilor ... ca o faceti bine
A se continua cu RHCP!

/URA!
Eu meg pe tempomat cu 129 pe autostradă, că nu mă ajută staţia să aflu unde e miliţianul şi ţin la permisul şi la banii mei, care e problemata cu asta şi de ce mă face pe mine mai puţin şofer decāt tine treba asta? Crezi că dacă mergi cu 200 pe autostradă (woow, cred că e foarte complicat să faci asta, probabil faci nişte cursuri speciale..) eşti mai priceput īn ale condusului decāt restul?
Spune drept, autostrada are prima bandă ca să meargă camioanele pe ea, este?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 11:37   #343
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Eu meg pe tempomat cu 129 pe autostradă, că nu mă ajută staţia să aflu unde e miliţianul şi ţin la permisul şi la banii mei, care e problemata cu asta şi de ce mă face pe mine mai puţin şofer decāt tine treba asta? Crezi că dacă mergi cu 200 pe autostradă (woow, cred că e foarte complicat să faci asta, probabil faci nişte cursuri speciale..) eşti mai priceput īn ale condusului decāt restul?

Spune drept, autostrada are prima bandă ca să meargă camioanele pe ea, este?
Poti sa mergi linistit cu 140.....nu prea se iau de tine mai nou la +10-20kmph nici in oras, faza patita de mine....eram convins ca m-au luat cu 75 in oras, ca-mi arata acul putin peste 80 si era radar d-ala nou de pe MCV...

Ai mai Aleks, nu stiai ca banda 1 la autostrazile noastre e pt biciclisti si carutze??!!!!!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 12:48   #344
golf3diesel

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 309
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Poti sa mergi linistit cu 140.....nu prea se iau de tine mai nou la +10-20kmph nici in oras, faza patita de mine....eram convins ca m-au luat cu 75 in oras, ca-mi arata acul putin peste 80 si era radar d-ala nou de pe MCV...

Ai mai Aleks, nu stiai ca banda 1 la autostrazile noastre e pt biciclisti si carutze??!!!!!
am un prieten care mergea cu 55-60 kmh pe bord(Golf4) si l-a luat radaru cu 72 kmh...nu a putut sa isi explice cum....dar amenda e amenda...si mie mi-e frica de noile MCVuri cu radarele alea...Oricum pe autostrada cand ai 140 pe bord defapt viteza reala a masinii e undeva la 130-132 sa zicem.
EDIT:si eu am patit destule faze cum ati scris voi mai sus.
De exemplu mergeam cu 50 kmh ,in fata aveam un Logan 1.6 mpi.Dau semnal sa depasesc si observ ca soferul de Logan baga piciorul in acceleratie cand eram in dreptul lui.Noroc ca am venit lansat si am reusit sa fac depasirea in siguranta........ca din sens opus venea un tir.
Dar cea mai tare faza a fost cand eram pe banda 2 in oras si dau sa depasesc un autobuz si observ ca nenea trage de volan in stanga.M-am urcat pe bordura de la tramvai ca sa nu dea peste mine..

Last edited by golf3diesel; 27-10-10 at 12:55.
golf3diesel is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 12:54   #345
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by golf3diesel View Post
am un prieten care mergea cu 55-60 kmh pe bord(Golf4) si l-a luat radaru cu 72 kmh...nu a putut sa isi explice cum....dar amenda e amenda...si mie mi-e frica de noile MCVuri cu radarele alea...Oricum pe autostrada cand ai 140 pe bord defapt viteza reala a masinii e undeva la 130-132 sa zicem.
La golful ala era decalibrat ceva.....ce roti are? Sunt alea originale. Radarele astea cica asa-s setate, incat pe langa cei 10kmph dati de lege, iti mai lasa inca o toleranta de inca 4kmph.....cel putin asa am auzit.
Gixer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -