Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 01-10-10, 16:12   #106
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by babau88 View Post
Acum ca ai demonstrat cat de destept esti, poti sa numai faci offtopic?
Am sa notez pe lista dorintelor pt. sarbatorile de craciun si īi trimit lui mos gerila sa te faca fericit.

ON TOPIC:

Voi va agitati din cauza tīratorilor de stīnga dar DIN FERICIRE nu aveti parte de o armata de ZOMBIE pe soselele romānesti, bosorogi de peste 80 de ani care nu numai ca merg īn stīnga permanent dar mai merg si īn zig-zag, depasesc fara sa semnalizeze, intra deandoaselea pe contrasens, pe autostrada si nu numai ca sīnt prea prosti sa schimbe vitezele dar sīnt atīt de dementi ca inverseaza la automata "D" cu "R" bagīnd inutil īn spital grupuri īntregi de copii unde īn loc sa puna īn "D" pune boul īn "R", calca acceleratia la blana si da peste grup de copii de clasa a 2-a ce vin de la scoala.
8 copii bagati īn spital cu mīini si picioare rupte dintr-un foc.

Si mai frumos, ca inverseaza frīna cu acceleratia si la semafor e distractie cum a fost si īn cazul lui fiu-meu de care am scris anul trecut unde o baba de peste 70 de ani i-a facut zob masina noua cu nici 3000 km rulati.

Da-i flashuri si clacsoane la un ZOMBIE din asta pe autostrada, ca-ti face dracului infarct la volan cu 180 km/h sau īti calca frīna la blana īn fata nasului cum a patit-o un amic de-al meu din Frankfurt de a ajuns 6 luni la reanimare (terapie intensiva), cu masina ZOB si copilul de 6 ani MORT.

Last edited by CyberCSX; 01-10-10 at 16:14.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 18:15   #107
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Tot pe sistemul asta: De ce totzi complexatii cu Audi 1.9tedei cum se afla in paralel la stop cu un BMW repede se cred la drag-racing si cum se pune verde se infunda in acceleratie si fluiera din roti....cred ca isi zic ca BMW-ul e maxim 525tds, daaaaar, al meu e 525i, deci tzeapa, ca daca e loc si de ciuda nu-i las si cum trece 2.5-u de 3500 de ture cam le spun papa :P
pai si tu intri in categoria ''complexatilor'' de indata ce preferi sa te dai cu ei la semafor si nu-i ignori, sau de unde stim ca nu tu incepi ..
johhny is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 19:06   #108
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Tot pe sistemul asta: De ce totzi complexatii cu Audi 1.9tedei cum se afla in paralel la stop cu un BMW repede se cred la drag-racing
Nu cumva e invers?
Tare ma tem ca toti care circula cu imitatii de coaie de bavarez pe radiator se cred HING OF THE ROAD, sīnt cei tari, cei mai cool si cei mai smecheri pt. ca vezi doamne ce super coaja de nuca MADE IN GERMANY au iei, uitīnd ca soselele mai au si o banda de circulatie īn dreapta.

Nu mai zic ca īi mai si "dezmiarda" cu denumiri precum....ursuleti, pisicute si mai stie naiba ce animale salbatice sau de casa

Īmi aduc aminte, prin 2003 cīnd am fost ultima data īn tara "pe cale motorizata", mergeam si eu lejer ca tot omul, oboosit dupa un drum de 1500 km non-stop prin europa, īntr-e Lugoj si Caransebes, la un moment dat vad un frustrat din asta cu un bavarez cu numere de TM īn spate ca vrea "volomusai" sa se bage la mine īn teava de esapament.

Ghinionul a facut, ca am putina alergie la polen si m-a apucat stranutatul.
Īn momentul asta cīnd am stranutat, mi-a alunecat al naibi piciorul pe acceleratie ceva mai tare.
Cīnd m-am uitat ulterior īn oglinda am vazut cum imitatiile alea doua simetrice de coaie de bavarez de pe masca radiatorului se fac toooot mai mici transformīndu-se īntr-un punt negru īn spate ce se facea tooot mai mic de parca ar fi fost un....... microb.

Hm............ ce-i si cu posesorii astia frustrati de bavarezi.......

Last edited by CyberCSX; 01-10-10 at 19:10.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 20:30   #109
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Nu cumva e invers?
Tare ma tem ca toti care circula cu imitatii de coaie de bavarez pe radiator se cred HING OF THE ROAD, sīnt cei tari, cei mai cool si cei mai smecheri pt. ca vezi doamne ce super coaja de nuca MADE IN GERMANY au iei, uitīnd ca soselele mai au si o banda de circulatie īn dreapta.

Nu mai zic ca īi mai si "dezmiarda" cu denumiri precum....ursuleti, pisicute si mai stie naiba ce animale salbatice sau de casa

Īmi aduc aminte, prin 2003 cīnd am fost ultima data īn tara "pe cale motorizata", mergeam si eu lejer ca tot omul, oboosit dupa un drum de 1500 km non-stop prin europa, īntr-e Lugoj si Caransebes, la un moment dat vad un frustrat din asta cu un bavarez cu numere de TM īn spate ca vrea "volomusai" sa se bage la mine īn teava de esapament.

Ghinionul a facut, ca am putina alergie la polen si m-a apucat stranutatul.
Īn momentul asta cīnd am stranutat, mi-a alunecat al naibi piciorul pe acceleratie ceva mai tare.
Cīnd m-am uitat ulterior īn oglinda am vazut cum imitatiile alea doua simetrice de coaie de bavarez de pe masca radiatorului se fac toooot mai mici transformīndu-se īntr-un punt negru īn spate ce se facea tooot mai mic de parca ar fi fost un....... microb.

Hm............ ce-i si cu posesorii astia frustrati de bavarezi.......
Pai aici am vazut ca si tu ai fi tot din tagma frustratilor.....

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
pai si tu intri in categoria ''complexatilor'' de indata ce preferi sa te dai cu ei la semafor si nu-i ignori, sau de unde stim ca nu tu incepi ..
Cum adica sa-i las sa creada ca ei is miezu??!!!!! Povestile ca tractoru lor consuma 4-5 le mai suport, da si ca trage ca un benzinar de 2.5 indiferent de marca din aceeasi generatie deja e prea mult.....
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 21:18   #110
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Pai aici am vazut ca si tu ai fi tot din tagma frustratilor......
De ce sa fiu frustrat ? Nu ma īncadrez īn nici o categorie. am timp, rabdare, sīnt īntotdeauna bine dispus, nu-mi fac stres si īn cele din urma, cazanu meu american cu motor de masina de cusut ileana care ascunde aprox. 475 de iepe putere (ca armasarii īs īn concediu) nu vad de ce sa fiu frustrat.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 23:00   #111
C63 AMG

Stage 5
 
C63 AMG's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 803
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Mai e un punct de vedere. Disperatii care dau flashuri si vin cu super viteza ca n-ai nici timp sa te dai pe banda a 1-a ca iti stau in cur. Poate de la flashurile insistente, omul care poate conduce si un Lada 1200, isi zice - ia uite-l si pe taranu asta cu masina tare, un disperat care da flashuri, sa fie sanatos, nu ma dau din fata lui. In Germania nu s-a auzit de conceptul de flashuit. Mergi cu 120 in depasire pe ultima banda, cand treci de un tir, iti vine in spate un 911 Turbi care a franat probabil de la peste 200 km/h si asteapta in spatele tau cuminte. Clasic noua - flashuri si claxoane, ca doar trece coloana oficiala, sa se dea toata lumea din calea mea!!!

Evident, daca spui ca prima banda era goala, este obligatoriu ca masina Polo sa fi mers pe acea banda. In plus, cine sta in trafic sa faca pe reisarul... e clar ce mare fel de sofer este el!
Daca aia care dau flashuri sunt tarani, atunci aia care merg ca melcul pe banda a 2-a cand banda 1 e libera cum sunt ?! Nu ti se pare normal sa le dai flashuri unor asemenea dobitoci ? Indiferent cu ce viteza vii, sau ce masina ai, ideea e simpla: daca nu te grabesti, mergi pe banda 1 !

Last edited by C63 AMG; 01-10-10 at 23:06.
C63 AMG is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 13:02   #112
Giully4u

Stage 5
 
Giully4u's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 577
Member of:
[SEAT]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

De obicei banda 1 e cea mai stramba/denivelata/plina de gropi.
Giully4u is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 13:25   #113
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Din categoria bolnavii cateva intamplarii:


-stau cu ursu la semafor ursu grohaia in tihna linistit fara chef de joaca , cand de o data in dreptul meu un golf 4 cu o toba sport cica acelera de nebun dadea se plece , sa facut verde acelerez la 4000 ture golful deaja era 3 metri in fata cu demaraj eu am plecat linistit lam ajuns la al 2-lea semafor el aceiasi paractica cred ca a mai trecut o victorie pe foaie

-cel mai mult imi place cand ma asez linistit la semafor si vine unu cu gagicasa se opreste lasa geamu ce motor are frate asta? 2500 12 valve la care bogatu cu un ranjet pe buze eu am 3000 diesel pe motorina,ce an?1985a mea e 2006 hai ne dam arunc un zambet turez si 1a,2a,3a ma uit in oglinda un fum de nu mai vedea opresc la urmatorul semafor opreste si el frate da ce an e asta ce motor are ca nu are cum sa aiba 2500 sarcau bogat sa injosit in fata iubitei el avea HAUDI A6 2,7 TDI

-ma duceam la mare pe vremea cand legatura intre motor si toba finala sport era facuta doar de o teava de inox 4mm diametru ,sii ii dadeam eu la urs aveam vreo 200 si ceva in fata cateva tiruri fac frana de motor huruia ca dracu cateva rateurii se dau aia cu tirurile dar unu cu un logan merge cu 80 si imi arata ranjind semnul pacii si sa schimb eu banda ,apoi cand am incerca sal depasesc nu ma lasa
__________________

Last edited by optimus; 02-10-10 at 13:28.
optimus is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 13:35   #114
Giully4u

Stage 5
 
Giully4u's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 577
Member of:
[SEAT]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Da` de unde tot rivalitatea asta Audi vs Bmw? Am un prieten cu bmw care cand vede audi in spate sau in fata intra pe "racing mode".
Giully4u is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 13:37   #115
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Giully4u View Post
Da` de unde tot rivalitatea asta Audi vs Bmw? Am un prieten cu bmw care cand vede audi in spate sau in fata intra pe "racing mode".
pai nush CRED CA RESPECTIVU VROIA SA SE DEA MARE IN FATA IUBITEI
optimus is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 16:02   #116
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by optimus View Post
[...]arunc un zambet turez si 1a,[....]
Pai........... pīne el arunca zīmbetu, tureaza si baga antīia, eu deja stau de mult lejer la Mc'Donalds si-mi beau cafeaua
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 16:31   #117
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Giully4u View Post
De obicei banda 1 e cea mai stramba/denivelata/plina de gropi.
"De obicei" toti nesimtitii care merg pe banda 2 cind au loc pe 1 baga scuza asta la interval.

@cybercsx asta din poza e masina ta cu 475 de iepe?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	w_030113_033.jpg
Views:	93
Size:	43.4 KB
ID:	1680219  
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 16:38   #118
Giully4u

Stage 5
 
Giully4u's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 577
Member of:
[SEAT]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Adica eu sunt nesimtit pt ca am spus un lucru real?

Nu`ti face tu griji, eu nu merg pe banda a 2-a doar ca sa ma aflu in treaba
Nesimtitul esti tu daca intr`adevar a fost o jignire la adresa mea. Daca nu, imi cer scuze, am inteles gresit.
Giully4u is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 16:55   #119
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by Giully4u View Post
Adica eu sunt nesimtit pt ca am spus un lucru real?

Nu`ti face tu griji, eu nu merg pe banda a 2-a doar ca sa ma aflu in treaba
Nesimtitul esti tu daca intr`adevar a fost o jignire la adresa mea. Daca nu, imi cer scuze, am inteles gresit.

nu, m-am exprimat, gresit (daca nu o arzi pe banda 2 ) ..

recunosc ca nu am mai avut neplacerea sa conduc pe cararile patriei de aproape 2 ani dar totusi nu cred ca e vorba despre locurile unde banda 1 este plina de gropi aici.
beck is offline   Reply With Quote
Old 02-10-10, 17:31   #120
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by beck View Post
recunosc ca nu am mai avut neplacerea sa conduc pe cararile patriei de aproape 2 ani dar totusi nu cred ca e vorba despre locurile unde banda 1 este plina de gropi aici.
Pana mai acum 2-3luni o mare parte din banda 1 a autostrazii A1 arata exact ca drumurile forestiere: 2 santuri lasate de rotile TIR-urilor. Cand mergeai pe ea ziceai ca mergi cu trenul, masina vira singura dupa santuri. Preferam sa merg pe banda 2 si sa fiu atent in permanenta in oglinzi decat sa stau pe nenorocirea aia.
Acum e reparata, e ok, dar tot sunt destui care merg cu 90km/h pe banda 2 si care nu-ti fac loc decat dupa ce franezi de la 130km/h si astepti in fundul lor. Flash-urile sunt degeaba, sa-i depasesc prin dreapta e riscant pentru ca am patit de mai multe ori cand depaseam pe dreapta sa se bage peste mine pentru ca habar n-au sa se uite in oglinda.
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -