Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-10-04, 22:59   #31
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"200SX\"
asa si o dacie s-ar putea sa aibe 0-100 in mai putin de 5 secunde
Niciodata cu motorul original de Dacie...
 
Old 06-10-04, 00:27   #32
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
Quote:
Originally Posted by \"200SX\"
asa si o dacie s-ar putea sa aibe 0-100 in mai putin de 5 secunde
Niciodata cu motorul original de Dacie...
Scuze trebuia sa specific e vorba de Dacia Sport

da tu cat crezi ca mai sunt din piesele originale pe dragsterul ala, din cate am vazut eu doar blocul motor, daca aia au scos 1100 cai si 1.2 secunde din motorul de 2.8L, cred ca or reusii sa scoata 4.9 seunde dintr-o dacie chit ca tre' sa tina cu dintii de blocul motor sa nu crape.

eu doar vroiam sa atrag atentia ca una e o masina stock si alta una modificata, si dadeam exemplu de masina modificata la extrem
200SX is offline  
Old 06-10-04, 10:51   #33
Murarashu

Stage 3
 
Murarashu's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 138
Default

Ca masini de serie P-Turbo e taticul. Dar WRX STi fiind de vreo 3 ori mai ieftin decat un factory Turbo, daca bagi diferenta de bani in dopaj pt Subaru, Porsche`ul o ia in cioc original.
Murarashu is offline  
Old 06-10-04, 11:26   #34
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Good point, Murarashu!
 
Old 06-10-04, 15:57   #35
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

hmmmm.... vad k Sebastian a facut topicu` shi atata!!!
Noi vb. aici singuri shi el nu a mai zis nimik...
CT-87-ADY is offline  
Old 06-10-04, 16:24   #36
vcosmin

Stage 2
 
Join Date: May 2003
Posts: 40
Default

lol, a aruncat \"pastila\" si astepata (scria unde va pe forum ca e plecat din tara), oricum eu cred ca un vorb de un Subaru \"EVO II\" sau cam asa ceva
O sa fie mirare mare cand apara un 80 quatro , care le bate pe amandoua
vcosmin is offline  
Old 06-10-04, 18:43   #37
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Murarashu\"
Ca masini de serie P-Turbo e taticul. Dar WRX STi fiind de vreo 3 ori mai ieftin decat un factory Turbo, daca bagi diferenta de bani in dopaj pt Subaru, Porsche`ul o ia in cioc original.
sunt masini mai rapide decat 911 Turbo, chiar din fabrica
pimp_lex is offline  
Old 18-11-04, 18:36   #38
SpyDer_ThE

Stage 3
 
SpyDer_ThE's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 157
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Porsche

Voi nu va auziti ce spuneti ce draq cum sa faca un Subaru un Porsche , pai un Subaru costa cat un Passat 1,9 Tdi full iar Porsche nu are rost sa vb ... Si senzatia oferita de Porsche nu se comapara cu nimik , intra-ti si voi pe dc++ si luati Top Gear Best of 2002 sa vedeti cam ce face Subaru nou in fata lui Evo vechi !!
__________________
Bmw E60 525D Amethyst Gray Metallic
SpyDer_ThE is offline  
Old 25-11-04, 00:24   #39
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

deci..:P:P:P
eu unul nu am vazut filmuletul...si nu stiu despre ce subaru este vb...
totusi porsche nu e masina fenomenala...lasati-o dreq de treaba..
por este o masina sportiva si luxoasa..un fel de S600 mai pentru pustani..
de ce nu comparati pors.cu laraki,pagani,TVR,??k nu are nici o sansa..
am mai spus-o si in alt topic ..dar pana cand nu o sa am dovada nu expun ca proba:P..am vazut pe net subaru de 1.8 secunde pana in 60mph..posibil cu nos..nu contrazic..
am vazut subaru tunate la 600-700cp...si pors la fel...dar totusi ...performante de accelerare la subaru mai tari
totusi...cine compara un pors cu wrx nu prea stie ce compara..(masina per ansamblu)...
si cine a zis k japonezii n-au tehnica)))japonezii au cea mai avansata tehnica la ora actuala...
putin OFFTOPIC...k tot e vb de tehnica..
EVO8 editie limitata de 400cp stock..cu acceleratia mai rapdia ca enzo si ca multe masini cu pretentii
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline  
Old 25-11-04, 01:08   #40
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"LEXUS\"
deci..:P:P:P
eu unul nu am vazut filmuletul...si nu stiu despre ce subaru este vb...
totusi porsche nu e masina fenomenala...lasati-o dreq de treaba..
por este o masina sportiva si luxoasa..un fel de S600 mai pentru pustani..
de ce nu comparati pors.cu laraki,pagani,TVR,??k nu are nici o sansa..
am mai spus-o si in alt topic ..dar pana cand nu o sa am dovada nu expun ca proba:P..am vazut pe net subaru de 1.8 secunde pana in 60mph..posibil cu nos..nu contrazic..
am vazut subaru tunate la 600-700cp...si pors la fel...dar totusi ...performante de accelerare la subaru mai tari
totusi...cine compara un pors cu wrx nu prea stie ce compara..(masina per ansamblu)...
si cine a zis k japonezii n-au tehnica)))japonezii au cea mai avansata tehnica la ora actuala...
putin OFFTOPIC...k tot e vb de tehnica..
EVO8 editie limitata de 400cp stock..cu acceleratia mai rapdia ca enzo si ca multe masini cu pretentii
hai sa te contrazic aici putin pt mine porschele este o masina superba mult mai tare...poate nu mai faina..dar mie imi plac emai mult decat..ferarri si co la ora actuala cele mai tari masini pe pista in germania..sunt masini porsche... ce se poate scoate din motoarele de 6 cil..boxter..de la porsche...nu scoti dintru subaru niciodata!!! si cand zici porsche ...inseamna in acelasi cuvant calitate!!!!! credema ca am mers cu cateva modele de porsche...si stiu ce vorbesc...feelingul nu se compara cu nimica.. eu daca imi iau o masina si o tunez vreau sa si tina...tot tuningul pe care il fac....hai sa nu o mai dau in detali dupa mine nici nu as compara...subaru cu porsche o fi tare si subaru dar pana la porsche mai are mult si bine..nu sunt fan la masinile japoneze..dar imi plac si cateva japoneze..cum ar fi skyline .supra nsx..evo7..astea ..mai merg..
__________________
catalin rs4 is offline  
Old 25-11-04, 14:39   #41
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

da normal k nu compari..mie unul nu mi-a placut porsche prea mult niciodata...doar 911turbo..si turbo2..atat..pentru ca-s 4x4 sunt luxoase..etc..
nici ferrari la ora actuala..nu-mi place deloc..tot ce-au facut pana acum mi-a placut. incepand de la 512TR...si pana la maranello..in special 512TR si 456GT sa nu zic de f50..k..de)
ai dreptate a compara subaru cu porsche e ca si cum ai compara maseratti cu evo
nu zic..sunt masini tari....dar pana acum n-am vazut pe piata firme care sa se bage atat de mult la porsche,ferrari si alte..decat la japoneze...care binenteles sunt mai ieftine

-------------------------------------------
am mutat posturilei referitoare la cel mai bun timp 0-100km/h intr-un topic nou la Masini Tari... mai exact aici: https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=4160 - RoSonic
LEXUS is offline  
Old 02-12-04, 19:48   #42
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

eu zic ca e ceva cam anormal dar depinde si de shofer daca e unu dinala care nu baga picioru in ea....in orice caz i'm
orlando is offline  
Old 04-12-04, 00:46   #43
d_dragomir01

Stage 1
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Default

AM VAZUT CURSA LA CURSELE DE PE AEROPORT!
DE RETINUT:
1 ERA O CARRERA 4s SI NU renumitul 911 TURBO
2 SOFERUL DE LA CARRERA NU AVEA HABAR DE CURSELE DE MASINI, PLECA CU MARI INTARZIERI DE LA START SI FOOOAAARTE PROST SI ATUNCI! INCA DE LA PLECARE SUBARU PLECA CU 20 DE METRI IN FATA
3 DUPA 2-3 SUTE DE METRI PORSCHE-UL MANGA JAR
4 DACA CURSA AR FI FOST PE 600-1000 DE METRI SUBARU ERA MUCI!
5 DACA ERA UN BUN SOFER PE CARERA ASA CUM SA RECUNOASTEM ESTE SEBASTIAN LUCRURILE ERAU INVERS!

asta este porsche-ul cu pricina! uitati-va la sofer..... va spune ceva?
RESPECT PENTRU MEMBRI CLUBURILOR CE PROMOVEAZA CURSELE DE MASINI!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc04932.jpg
Views:	213
Size:	195.1 KB
ID:	13983  
d_dragomir01 is offline  
Old 04-12-04, 01:02   #44
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"d_dragomir01\"
4 DACA CURSA AR FI FOST PE 600-1000 DE METRI SUBARU ERA MUCI!
5 DACA ERA UN BUN SOFER PE CARERA ASA CUM SA RECUNOASTEM ESTE SEBASTIAN LUCRURILE ERAU INVERS!
Cam exagerat, nu crezi? Nu stau chiar asa lucrurile, dar fiecare cu parerea lui...
 
Old 14-12-04, 16:57   #45
cojo

Stage 1
 
cojo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 21
Default

am vazut shi eu cursa si porshe-ul sa facut de ris in fata spectatorilor nu stiu de ce a venit dar oricum.......
cojo is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -