Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-01-06, 20:40   #121
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"freeman_f4\"
sa recunoastem ca a plecat extrem de prost dar pana la final a recuperat excelent...
am si eu o intrebare : detii cumva o masina care poata sa bata 911 la start cu tot startul lui \"extrem de prost\", o masina chiar si de jucarie ?????
pt caeu am , chiar si de jucarie !!!!!!!!!

sfat : iesi de sub incidenta nulitatii
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline  
Old 26-01-06, 21:52   #122
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Super tare masina lu' Andrei, oricum astept de la el sa se dea din nou cu Ono.

Am si eu o curiozitate sub forma de intrebare, Andrei s-a dat vreodata cu Sebastian, ma refer Subaru vs Subaru???

Am fost la curse cand Andrei a facut Porsche-ul de doua ori si nu trebuie sa mai va indoiti de asta, e real. Cel din Porsche probabil a invatat sa conduca in cada sau sub dus, dar asta nu inseamna ca Andrei si masina sa nu au meritele de partea lor.
__________________
Cool
sandumrs is offline  
Old 27-01-06, 09:57   #123
XtremeClubEmotion

Stage 4
 
XtremeClubEmotion's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 174
Default

Se vorbeste usor...\"Cel din Porsche probabil a invatat sa conduca in cada sau sub dus\"....
Cati dintre astia cu comantarii de astea au condus porsche si cati au o masina apropiata de valoarea ei?

Andrei are o masina \"tare\" construita \"corect\" si este un sofer \"incercat\" si NOS foloseste pt ca are (poate sa-si puna toata lumea daca poate sau daca are pe ce).... asa ne putem lua si de cei care au remapare etc.... ce sa facem sa participam la curse cu masina \"stock\"?... nu are nici un farmec....

Oricum cursele dintre ONO si ANDREI au facut spectacol... si au aratat ce inseamna fayr-play... nu ar fi frumos acum sa stricam imaginea asta....
__________________
... si ... la capat ... e lumina ???
XtremeClubEmotion is offline  
Old 27-01-06, 10:21   #124
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Intr-adevar cursele ONO versus Andrei sunt spectaculoase, il astept si pe Sebastian in ecuatia asta.

Pe de alta parte, mie mi se pare ca in momentul in care vii la niste legale cu o masina ca Porsche 911Turbo si te dai cu cel mai rapid Subaru, deja treaba cu plecarea de pe loc nu mi se mai pare corect s-o tratezi ca o gluma. Stiu ca e usor sa vorbesti de pe margine, dar daca as avea o asemenea masina si m-ar bate gandul sa ma dau cu un Subaru de 500Cp cred ca as pierde foarte mult timp sa invat sa plec perfect.

Si ca sa inchei 911TURBO e o masina senzationala, mult peste un Subaru Impreza, problema e cum o conduci.
sandumrs is offline  
Old 27-01-06, 17:43   #125
AndreiP

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 18
Default

Masina despre care vorbesti tu nu era un 911 turbo.
AndreiP is offline  
Old 27-01-06, 17:52   #126
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Dar ce era man???

Mie asa mi s-a parut, de fapt sunt aproape sigur de asta.
sandumrs is offline  
Old 27-01-06, 17:53   #127
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Masinile de care vorbim noi stim f bine ce erau erau 996 adica carera 911 turbo si unele cu kit sport de porshe factory .
E f tare porsche dar nu a reusit sa invinga Subaru, e simplu iar unul din piloti a facut scoli de pilotaj externe.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 27-01-06, 18:02   #128
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Sebastiane din cate imi amintesc a fost la curse doar acel Porsche 911Turbo verde, v-ati mai dat cu el si cu alte ocazii??? Au mai fost ai alte Turbo-uri?

Am inteles eu bine sau ca o explicatie, acel Porsche 911Turbo avea cutie automata???

Repet asta nu stirbeste deloc meritele lui Andrei, inca nici in vis nu-mi permit sa compar o Impreza cu un 911Turbo si sunt convins ca nici tu Sebastiane.
sandumrs is offline  
Old 27-01-06, 18:14   #129
AndreiP

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 18
Default

Scuze , greseala mea....am confundat masina ..oricum am fost si eu la cursa respectiva exact la start.
AndreiP is offline  
Old 27-01-06, 18:17   #130
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sandumrs\"
Sebastiane din cate imi amintesc a fost la curse doar acel Porsche 911Turbo verde, v-ati mai dat cu el si cu alte ocazii??? Au mai fost ai alte Turbo-uri?

Am inteles eu bine sau ca o explicatie, acel Porsche 911Turbo avea cutie automata???

Repet asta nu stirbeste deloc meritele lui Andrei, inca nici in vis nu-mi permit sa compar o Impreza cu un 911Turbo si sunt convins ca nici tu Sebastiane.
Eu am avut alte ocazii si Andrei a mai avut si el doua ambele castigate clar.
SEBASTIAN is offline  
Old 28-01-06, 00:28   #131
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Te cred pe cuvant man. Totusi cred ca avantajul vostru a fost doar la 400m.

Stiu ca Turbo are un timp foarte bun pe 400m adica ceva in jurul a 12.2sec deci voi inseamna ca coborati sub 12???

Si Gallardo are tot pe la 12.4 sec sau ceva in jurul acestui timp.

Orium cred ca tu stii foarte bine ce inseamna un 911Turbo si cam ce poate, sunt ferm convins de asta.

Am si eu o intrebare, a fost candva la liniute un 911Turbo gri modelul precedent acestuia, se mai stie ceva de el, v-ati dat vreodata cu ala?

In final te respect enorm pe tine si pe masina ta Sebastiane dar uneori trebuie sa recunosti ca o masina nu se rezuma numai la 400m sau la 0-100km/h iar 911Turbo e intr-o liga a ei. Parerea mea.

Ar fi interesant sa mai vedem asemenea masini pe la start, alaturi de voi si de Gallardo.
sandumrs is offline  
Old 28-01-06, 08:33   #132
AndreiP

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 18
Default

Sandumrs ,cand am spus la start nu am vrut sa spun la linia de start ci la locul de unde plecau masinile .Cat despre gallardo intr-un topic imi aduc aminte ca se vorbea ca scoate sub 12 s.
AndreiP is offline  
Old 28-01-06, 08:47   #133
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sandumrs\"
Te cred pe cuvant man. Totusi cred ca avantajul vostru a fost doar la 400m.

Stiu ca Turbo are un timp foarte bun pe 400m adica ceva in jurul a 12.2sec deci voi inseamna ca coborati sub 12???

Si Gallardo are tot pe la 12.4 sec sau ceva in jurul acestui timp.

Orium cred ca tu stii foarte bine ce inseamna un 911Turbo si cam ce poate, sunt ferm convins de asta.

Am si eu o intrebare, a fost candva la liniute un 911Turbo gri modelul precedent acestuia, se mai stie ceva de el, v-ati dat vreodata cu ala?

In final te respect enorm pe tine si pe masina ta Sebastiane dar uneori trebuie sa recunosti ca o masina nu se rezuma numai la 400m sau la 0-100km/h iar 911Turbo e intr-o liga a ei. Parerea mea.

Ar fi interesant sa mai vedem asemenea masini pe la start, alaturi de voi si de Gallardo.
Aducetile si ne vom da cu ele.
galardo are sub 11,5 pe 400.
Eu nu am probleme nici pe 1000 insa nu vreau sa ma dau decat pe 400.
La legale si pe 400 restul ma lasa rece.
SEBASTIAN is offline  
Old 28-01-06, 09:54   #134
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Ma indoiesc ca e 11.5sec dar nu te contrazic, ideea e sa si stii sa scoti timpul asta cu ea.

Oricum Gallardo si 911Turbo au fost niste bomboane pentru liniutele din ro, si sunt niste masini care sunt intr-o liga a lor. To respectul pentru aceste Subaru dar nu se compara.
sandumrs is offline  
Old 28-01-06, 11:55   #135
XtremeClubEmotion

Stage 4
 
XtremeClubEmotion's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 174
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sandumrs\"
Ma indoiesc ca e 11.5sec dar nu te contrazic, ideea e sa si stii sa scoti timpul asta cu ea.

Oricum Gallardo si 911Turbo au fost niste bomboane pentru liniutele din ro, si sunt niste masini care sunt intr-o liga a lor. To respectul pentru aceste Subaru dar nu se compara.
Ai dreptate \"nu se compara\" si nici nu o sa se compare vreodata o masina stock cu o masina \"lucrata\" si \"lucrata corect\" care da tot ce are ea mai bun.... preferi masinile stock.....exista care sa bata si Subaru si?????..... pana la urma asta este scopul sa ne luam cu toti masini stock cu cati mai multi cai???? ...sau esti pasionat si vrei sa ai \"masina ta\" care sa fie pe sufletul tau...in care sa investesti nu numai bani ci si sentimente????....pentru mine asta inseamna...nu masini stok de 1000 de cai.... dar stii cum e fiecare cu parerea lui
XtremeClubEmotion is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -