Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-10, 13:40   #121
Bergabradler

Stage 1
 
Bergabradler's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 20
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Hy @all

este amuzant sa vad atat tematica pe curse de accelerare cu masini negandite pentru asa ceva

Pot sa va spun asta pentru ca una la mana am un GT-R si doua la mana am participat si eu din curiozitate la Tulcea sa vad cum este la "LINIUTE"

Mda.. a fost foarte distractiv si mi am luato de 4 ori din 5 si nici la aia una nu sunt sigur daca a am fost in fata, dar nu asta e important

Bun...parerea mea este dupa jumate de an de R35 zilnic este ca aceasta masina nu este construita in nici un caz pentru liniute si poti sa ii faci ce vrei si tot nu va fii. Numai daca faci alta din ea dar atunci numai este R35 ci numai forma

Cu tot respectul pentru participanti care mi-au dat clasa la Tulcea cu masini care nici alea nu sunt construite pentru Drag-Race dar preparate cu 650-900 PS sau cat a avut acel "GODZILA" lu Igor

Dar una este clar un R35 trebui preparat poate mai putin cu putere pana la maxim ci mai mult in suspensii, anvelope, aerodinamica, geometrie, etc. cu alte cuvinte mai mult pentru circuit ca pentru asta este gandita si construita.

Si vis a vis de pret in comparatie cu altele........90.000,- € si primesti 550 PS 4x4, cu exhaustare modificata, suspensii reglabile, stabilizatoare setabile, distantiere, etc.. , asta cred ca e mult mai putin bani sub concurenta cu aceleasi caracteristice.

As fi curios cum ar iesi aceste curse de Drag-Race cu un Muscle-Car cu un motor MOPAR Big-Block de 8,4 L cu compresor si preparat pentru asa ceva
dar ala nu prinde peste 300 km/h la ora nu le putem avea pe toate

Concluzia este ca comparam mere cu pere, asta e parerea mea si trebui sa spun ca e mare pacat ca in Romania nu exista un circuit pentru masini
ca totusi acolo se arata ce poate masina in totalitate si soferul

Sper ca nu mi-o luati in nume de rau ca am scris punctul meu de vedere
Bergabradler is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 16:25   #122
deadlysin

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 7
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Bravooo, poate cu ocazia lui copy-paste inveti si tucaracteristicile.

1. Si Porsche turbo tot aceeasi capacitate cilindrica are.
2. Turbinele nu se pot infunda )), aste este o ineptie, invata si tu functionarea turbinei.
3. Atat japoneze turbo cat si eurpene turbo sunt tunate de 20 de ani fara probleme.
4. Cum adica electronica costisitoare ??? Unde este greseala folosirii electornicii ??? Ce electronica are in plus ???
5.Care japoneze te-au dezamagit ???

Ar fi frumos din partea sa raspunzi punctual, ca tot te-ai bagat in discutie sau abtine-te alta data la comentarii daca esti pe langa subiect.

ba tu nici nu sti ce-i ala turbo si pun pariu ca habar n-ai sa schimbi o siguranta
deadlysin is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 16:36   #123
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by deadlysin View Post
ba tu nici nu sti ce-i ala turbo si pun pariu ca habar n-ai sa schimbi o siguranta
Decat sa dai o replica complet idioata mai bine ai incerca sa postezi la obiect folosind argumente si nu remarci subliminale de cacat! Spre deosebire de GTR, tu nu ai reusit sa postezi ceva concret pana acuma!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 16:48   #124
deadlysin

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 7
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Decat sa dai o replica complet idioata mai bine ai incerca sa postezi la obiect folosind argumente si nu remarci subliminale de cacat! Spre deosebire de GTR, tu nu ai reusit sa postezi ceva concret pana acuma!


https://www.youtube.com/watch?v=OZlGM...eature=channel
a ramas ultimul? a ramas
sa nu va mai aud .numa vise aveti in cap
deadlysin is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 17:59   #125
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by deadlysin View Post
https://www.youtube.com/watch?v=OZlGM...eature=channel
a ramas ultimul? a ramas
sa nu va mai aud .numa vise aveti in cap
Daca ai fi citit acest topic de la inceput, ai fi observat ca filmuletul a fost postat de ceva timp! Ceva nou ai de spus ?
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 18:31   #126
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by deadlysin View Post
https://www.youtube.com/watch?v=OZlGM...eature=channel
a ramas ultimul? a ramas
sa nu va mai aud .numa vise aveti in cap
1. Esti un anonim care nu raspunzi la intrebari si m-as mira sa 18 ani, sa ai carnet si covrig motorizat.

2. Filmul ala a mai fost postat si probabil ca tu nu stii ce inseamna "raport", iti recomand DEX.
S-a vorbit de raport pret/performanta, in filmuletul prezentat de tine vb de un GT-R, un ZR1 cu 50% mai scump si un GT2 si un 599 care costa dublu.

3. Legat de raspunsurile tale stupide, nu am ce sa zic, probabil iti doresti un "ban".
GTR is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 19:54   #127
deadlysin

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 7
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
1. Esti un anonim care nu raspunzi la intrebari si m-as mira sa 18 ani, sa ai carnet si covrig motorizat.

2. Filmul ala a mai fost postat si probabil ca tu nu stii ce inseamna "raport", iti recomand DEX.
S-a vorbit de raport pret/performanta, in filmuletul prezentat de tine vb de un GT-R, un ZR1 cu 50% mai scump si un GT2 si un 599 care costa dublu.

3. Legat de raspunsurile tale stupide, nu am ce sa zic, probabil iti doresti un "ban".
uite la el ma ce ofticat esti.eu n-am vorbit cu voi de stupiditati ,in general nu ma uit daca se merita pe ce dai banii,nu zic ca e scump dar si la banii aia eu zic ca trebuie sa fi atent daca merita,daca nu-ti convine zi-mi si parasesc topicu si n-ai decat sa ramai cu visele tale,
si apropo,mai bn un anonim decat un mare prost ca tine
deadlysin is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 20:32   #128
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by deadlysin View Post
uite la el ma ce ofticat esti.eu n-am vorbit cu voi de stupiditati ,in general nu ma uit daca se merita pe ce dai banii,nu zic ca e scump dar si la banii aia eu zic ca trebuie sa fi atent daca merita,daca nu-ti convine zi-mi si parasesc topicu si n-ai decat sa ramai cu visele tale,
si apropo,mai bn un anonim decat un mare prost ca tine
1. Raspuns stupid nu este jignire.

DEX:
Stupid = (adverbial) Lipsit de sens, de conținut; absurd

ca tu nu cunosti bine limba romana nu este vina mea.

2. Nu am de ce sa ma oftic, nu sunt actionar la Nissan si nici fan Nissan nu sunt, sunt doar obiectiv.

3. Pentru mine nu e un vis, poate pentru tine.

4. Limbajul te caracterizeaza, pana la urma nu ai fost in stare sa vi cu niste raspunsuri si ce sa-i faci!?.... ai bagat niste injurii. Atat poti, atat faci!

Seara buna!
GTR is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 02:49   #129
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by deadlysin View Post
uite la el ma ce ofticat esti.eu n-am vorbit cu voi de stupiditati ,in general nu ma uit daca se merita pe ce dai banii,nu zic ca e scump dar si la banii aia eu zic ca trebuie sa fi atent daca merita,daca nu-ti convine zi-mi si parasesc topicu si n-ai decat sa ramai cu visele tale,
si apropo,mai bn un anonim decat un mare prost ca tine
Ce atitudine are pustiu asta...Reanalizeazati atitudinea si limbajul,si vino cu argumente concrete..Nu ca pe mahala..
du0n is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 02:56   #130
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Quote:
Originally Posted by deadlysin View Post
uite la el ma ce ofticat esti.eu n-am vorbit cu voi de stupiditati ,in general nu ma uit daca se merita pe ce dai banii,nu zic ca e scump dar si la banii aia eu zic ca trebuie sa fi atent daca merita,daca nu-ti convine zi-mi si parasesc topicu si n-ai decat sa ramai cu visele tale,
si apropo,mai bn un anonim decat un mare prost ca tine
Sper ca în săptămâna de pauză cu care te-ai ales să înţelegi că scopul unui forum e altul decât datul cu bâta şi că anumite secţiuni sunt doar pentru oameni care ştiu despre ce vorbesc, sau măcar încearcă să afle lucruri noi, fără a se scufunda în penibil.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-06-10, 11:06   #131
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

520whp GTR vs stock F430 6 spd manual (multiple pulls)


https://www.youtube.com/watch?v=CMpWH...layer_embedded
GTR is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 16:21   #132
golf3diesel

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 309
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

GTR modificat...cea mai buna masina la banii pe care ii dai pe ea....
golf3diesel is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 21:09   #133
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

.
https://www.youtube.com/watch?v=Gpf-Y...layer_embedded
.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 21:18   #134
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

Nu stiu de ce dar tipii aia 2 nu mi-au lasat impresia de prea mult profesionalism.

Gallardo SL e superb, foarte agresiv dar m-as mira sa bata Italia pe circuit. Plus ca la cursa aia R8 vs Gallardo, startul a fost de toata jena, nu au plecat din acelasi timp si nu parea ca au scos totul din masini.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 21-08-10, 16:49   #135
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Nissan GT-R 35 vs Restul

porsche killer-ul si-a gasit nasu

https://www.youtube.com/watch?v=A5R-oi91bd4
roli is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -