Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Focus ST vs Golf GTI
Ford Focus ST 335 54.12%
VW Golf GTI 284 45.88%
Voters: 619. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-08, 17:40   #826
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

..cu placere..indiferent de ce ar avea facut...desi as fi curios de eventuale modificari, daca exista...
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 13:30   #827
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

au fost acum liniute la braila....kiar nu s au gasit un st sa se dea cu un gti????
st-u l am vazut pe acolo prin poze(ca nu am fost prezent),dar nu s a dat el cu niciun gti????
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 09:43   #828
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by gigi galagie View Post
au fost acum liniute la braila....kiar nu s au gasit un st sa se dea cu un gti????
st-u l am vazut pe acolo prin poze(ca nu am fost prezent),dar nu s a dat el cu niciun gti????
...ba da, erau GTI-uri care sa se dea cu mine, dar erau la alta...clasa

DE...asta e pana la urma desi clasa E incepea de la 200 pana la 250CP se pare ca nu a vrut nimeni sa participe...Pe mine m-a batut Cata cu A4-ul lui...
Sper sa o fac rpd ca sa-mi iau revansa..
__________________
I'LL MAKE YOU AN OFFER YOU CAN NOT REFUSE !!!

GodfatherN
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 02:16   #829
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Un facelift pe care VW nu a avut bunul simt sa il faca si ne strica ochii cu formele anoste ale golfului V (GTI-ul e singul OK la aspect dar se poate si mai bine)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	123
Size:	69.9 KB
ID:	522793   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	77
Size:	66.6 KB
ID:	522794   Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	124
Size:	79.2 KB
ID:	522795  

Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	68
Size:	74.3 KB
ID:	522796   Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	116
Size:	64.2 KB
ID:	522797   Click image for larger version

Name:	6.jpg
Views:	69
Size:	77.4 KB
ID:	522798  

Click image for larger version

Name:	7.jpg
Views:	60
Size:	68.5 KB
ID:	522799   Click image for larger version

Name:	8.jpg
Views:	86
Size:	68.8 KB
ID:	522800   Click image for larger version

Name:	9.jpg
Views:	116
Size:	71.9 KB
ID:	522801  

UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 07:58   #830
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

si asta nu seamana cu un C4 ?
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...en_c4_face.jpg
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 09:24   #831
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post

Tizul meu...:P toate ca toate , dar nu prea cred ca seamana...C4 are intr-adevar aceleasi linii care urmaresc linia caroseriei ( aripi frontale spre grila fata), dar chiar nu seamana deloc
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 08:29   #832
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by GodfatherN View Post
LOL !!!
aSTtea sunt motive ?

Aseara m-am dat cu un GTI...iar...
e drept ca sunt diferente intre motoare dar daca el a vrut-o...imediat dupa am oprit si am vorbit cu el...era triST...l-am imbarbatat si totusi a pufnit in plans...
eSTe pacat ca unii compara totusi aceste masini...
fii dragut si spune-mi...erai cu numere rosii si cu un prieten de-al tau pe cheiul dambovitei intr-o seara si ai vrut sa te dai cu o octavia albastra rs ?! pt ca daca esti tu triST ar trebui sa fii tu....

p.s.mentinez ca era vb de septembrie 2007 chiar in noaptea sau a doua nopate dupa ce a murit MIcutzu. (RIP)
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 08:36   #833
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by zetemte View Post
1. Este penibil sa pui curse ilegale pe internet fara sa intrebi, cei care au concurat acolo. Astept sa le stergi. Ce prostie! RUSINE!

2. Masina din film era STOCK, a lui cu modificari si DSG (asta ai uitat sa mentionezi)

3. Cursa de pe autovit nu este cursa, autovit era in constructie acolo si din cauza asta ne-am mutat in alt loc. Este si mai penibil sa pui filmul gen asta si sa zici ca m-ai facut. RUSINE!

4. Filmul al doila este cursa adevarata, dar la sfersit eu deja numai accelerez si pun frana. Din filmul nu poti sa zici clar cine a castigat.

Te astept domnule, vb pe PM.
o mica intrebare...ce ai facut tu cu leonul lui Andrei ?! (Djorkaeff)
o sa-mi spui ca erai stock . ..in fine !nu uita ca el avea un tfsi de 185 cp cu soft!
nu inteleg de ce va agitati atata cu st?!pana la urma este f asemanator cu gti-ul iar cand o sa vad pe dyno la Florin cei 300 cp ai unui st castigati din soft, admisie, evacuare o sa-ti dau dreptate si fac cinste cu un jack!
bafta!
yoda is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 09:26   #834
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
fii dragut si spune-mi...erai cu numere rosii si cu un prieten de-al tau pe cheiul dambovitei intr-o seara si ai vrut sa te dai cu o octavia albastra rs ?! pt ca daca esti tu triST ar trebui sa fii tu....

p.s.mentinez ca era vb de septembrie 2007 chiar in noaptea sau a doua nopate dupa ce a murit MIcutzu. (RIP)

Dragul meu Yoda...
Imi aduc aminte de acea seara cu placere desi imi pare rau ca te-a oprit gaborul ala...(asta ca sa vezi ca nu eu uit :P) Masina mea avea mai putin de o saptamana si era...stock Chestie care nu m-a ajutat deloc sa fac fata Skodei tale "umflate" care tragea grav de tot. Acum chiar as fi curios sa vad cum m-as descurca cu tine...Mai ales ca ai mentionat de Master Tunning si de Florin care face treaba excelenta acolo ( vezi WPP , CZR si multi altii )


Pentru iubitorii de VW tin sa va anunt ca m-a facut un Edition 30 la Baia Mare.
avea in jur de 320CP (dupa spusele proprietarului) si spre multumirea lui a castigat si grupa. . Asta a propos de ce mentionam eu...Comparatia intre masini ar trebui sa plece nu de la GTI ci de la Edition 30.

Felicitari tipului din Hunedoara

Last edited by GodfatherN; 13-05-08 at 09:30.
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 15:55   #835
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by GodfatherN View Post
Dragul meu Yoda...
Imi aduc aminte de acea seara cu placere desi imi pare rau ca te-a oprit gaborul ala...(asta ca sa vezi ca nu eu uit :P) Masina mea avea mai putin de o saptamana si era...stock Chestie care nu m-a ajutat deloc sa fac fata Skodei tale "umflate" care tragea grav de tot. Acum chiar as fi curios sa vad cum m-as descurca cu tine...Mai ales ca ai mentionat de Master Tunning si de Florin care face treaba excelenta acolo ( vezi WPP , CZR si multi altii )
dragul meu "nas"(sper nu si la o liniuta ) in seara respectiva am scapat ieftin.m-au inregistrat cu 72 km/h si am primit doar avertisment iar drept rasplata le-am oferit cateva exemplare de caras si crap prinse de mine.
iti multumesc pentru aprecieri.si eu sunt curios de diferenta de acum...doar ai modificat ceva
ref la master tuner si dimsport ...chiar fac treaba buna!
bafta!
yoda is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 16:08   #836
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
dragul meu "nas"(sper nu si la o liniuta ) in seara respectiva am scapat ieftin.m-au inregistrat cu 72 km/h si am primit doar avertisment iar drept rasplata le-am oferit cateva exemplare de caras si crap prinse de mine.
iti multumesc pentru aprecieri.si eu sunt curios de diferenta de acum...doar ai modificat ceva
ref la master tuner si dimsport ...chiar fac treaba buna!
bafta!
Pai...ai timp zilele astea sa vedem ce si cum ?
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 18:22   #837
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by GodfatherN View Post
Pai...ai timp zilele astea sa vedem ce si cum ?
Poate si un mic filmuletz, de ce sa nu facem topicul mai interesant?
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 08:36   #838
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Thumbs down Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
o mica intrebare...ce ai facut tu cu leonul lui Andrei ?! (Djorkaeff)
o sa-mi spui ca erai stock . ..in fine !nu uita ca el avea un tfsi de 185 cp cu soft!
nu inteleg de ce va agitati atata cu st?!pana la urma este f asemanator cu gti-ul iar cand o sa vad pe dyno la Florin cei 300 cp ai unui st castigati din soft, admisie, evacuare o sa-ti dau dreptate si fac cinste cu un jack!
bafta!
«Race...not talk. Impossible is nothing!»

Domnule Yoda, te faci de ras ... stii engleza? Ca pui niste texte in semnatura si dupa faci exact altfel. Faci curse pe forum cu masina, care nici nu este a ta LOL ... nu am ce sa zic despre acesta cursa, ca tu stii mai bine, decit mine, nu?

Unde am zis eu ca GTI este mai slab decit ST? CITESTE INAINTE CE AM SCRIS SI DUPA FACI QUOTE SI AFIRMATI LA MINE.

Si informaza te bine ... Nici un ST nu va face NICIODATA 300 de cp cu evacuare, chip si admisie.

Eu am terminat cu topicul aici ... vam dat cu pararea acum multe pagini ... si despre curse domnilor ... ele se fac pe strada, nu pe forum, nu pe dyno si nici pe youtube.
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 16:23   #839
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Quote:
Originally Posted by zetemte View Post
Faci curse pe forum cu masina, care nici nu este a ta LOL ... nu am ce sa zic despre acesta cursa, ca tu stii mai bine, decit mine, nu?
da..nu mai am ce sa zic !...la atata desfasurare de idei , deci:
pt cultura ta generala eu fac cursele pe strada nu pe forum iar masina "nu e a mea" ?! esti tare....de fapt am imprumutat-o de la un prieten si incerc sa ma dau mare...ia zi te tine? si btw nu mai acoli raspunsul...te-a facut varza acel leon si am si filmuletul asa ca daca vrei pot sa-l postez sa vedem atunci ce mai zici!in rest multa bafta cu portocala...dar nu uita ca nu e sezonul lor!

p.s.vai m-am facut de ras cu engleza ....chiar nasol...pacat ca tu te faci de ras cu "vestita" ta portocala!
yoda is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 17:22   #840
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ford Focus ST Vs. VW Golf GTI

Vad ca nici romana nu intelegi ...

Referind la curse nu ca masina ta, ma referam ca faci cursa intre masina mea si vreo Leon ... ce treaba ai cu mine sau acest Leon? Poveste de cursele TALE, nu altora. Tot sustin ca cursele faci pe FORUM si cu masina mea, nu a ta. Citeste postul tau bine, ca nu vad in cursa, despre care povestesti tu, masina ta. Vezi pe mine ca stau si povestesc cu cine ai castigat sau ai pierdut? NU, pentru ca aici e difrenta in CULTURA GENERALA intre mine si tine.

Undeva am zis ca nu ma facut, da ma facut si? Masina era noua, era cred ca prima data cind am am accelerat un pic mai tare cu ea. Dupa, masina find stock, mam dat cu mai multe masini, care am batut. Cine trebuie sa stie, a fost acolo si mie ajunge asta. Am si filme

Ia povesteste de cursele tale sa auzim cat de tare e Skoda a ta ... e defapt un GTI wannabe made in Czech Republic, deci e ontopic
zetemte is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -