Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-13, 11:37   #181
Liviu_DLA

Stage 2
 
Liviu_DLA's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 74
Member of:
[VW]
Default Re: Castrol vs. Mobil 1

salut
eu am trecut dela castrol 5w40 la liqui moly 5w40 si sunt foarte multumit..
cand aveam castrol dimineata mergea de ziceai ca freaca fier pe fier, cand am luat bidonu de castrol si vad MADE IN UE gata m-am prins , pai UE e si la Sadova ....
si am schimbat uleiu imediat cu liqui moly made in germany si motoru sa schimbat radical ,parca e nou asa merge acum si la 4-5 mii rtm se aude frumos,inainte la 4-5 mii rtm ziceam ca intra motoru in habitaclu ,acum e super
am dat eu cu 80 ron mai mult pe Liqui Moly dar sunt foarte multumit ...
(motor 1.6 ALZ)
__________________

Passat 3BG
Liviu_DLA is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 06:59   #182
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Castrol vs. Mobil 1

asa numitul castrol de ue .. are cod de bare cu 9 .. se spune ca ar veni din austria ..( desi personal nu cred )

ala de germania e cu 4 si are o culoare verzuie uleiu ( cel putin 5w30 si 5w40 )

edge td e cel mai contrafacut ; gasesti in comert pt cine are nevoie magnatec 5w40 dpf de germania.
__________________
Peugeot 206
1.4 .. economic pe timp de criza
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 10:38   #183
nanuiuli08

Stage 3
 
nanuiuli08's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 131
Default Re: Castrol vs. Mobil 1

ultimul schimb de ulei l-am facut cu CASTROL FST 10W60 si sant foarte multumit.motorul suna bine atat la rece(-20g) cat si la cald.nu intentionez sa-l tin mai mult de 10k.masina fiind un H Coupe cu 150 000km

ca sa nu fiu off topic trebuie sa spun ca recomand Castrol dar nu sant nici impotriva Mobil 1.

sant impotriva acelui MOBIL care ii pacaleste pe toti care nu sant atenti
nanuiuli08 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -