Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: 2006 Subaru WRX Sti sau 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR ?
2006 Subaru WRX Sti ! 167 45.01%
2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR ! 204 54.99%
Voters: 371. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-06, 13:51   #256
dan_m3

Stage 5
 
dan_m3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 744
Wink Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

poate interesant faptul ca, in nuerburgring, subaru cistiga peste 1,5 s in fata lui evo, in timp ce pe hockenheim, evo cistiga 0,1 s,...

ma rog, hockenheim este un circuit unde greutatea si directia conteaza mai mult, altfel un lotus cu 200 CP nu ar batea un maserati cu 400 CP, in timp ce pe nuerburgring conteaza aproape totul, mai ales viteza maxima,...

deci se poate spune ca SUBARU este masina mai completa, iar EVO mai specializata, bineinteles la un nivel teoretic foarte ridicat,...

__________________
......... go hard or go home .........
!!! m3e30.com the one & only real M !!!
--- M3E30 CLUB MUNICH 4 REAL ---
............www.m3e30.com............

dan_m3 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-06, 14:19   #257
tfsi

Stage 5
 
tfsi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 550
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

am votat cu incredere wrx sti pt performanta,evo e mai echilibrat
tfsi is offline   Reply With Quote
Old 11-08-06, 10:53   #258
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by MARIO_BMW
Ia sa vedem acum e acum ! 2 colosi in lumea raliurilor isi continua disputa, un nou sezon noi modificari de performante si nu nu mai in ambele tabere...Voi pe ce a-ti paria?
Tati dupa ce am vazut EVO X pe net si dupa ce specificatii are, cred ca cei de la SUBARU ori baga o gramada de bani intr-un nou IMPREZA si uita SUBARU de acum, ori pun lacatu pe usa fabrici si isi scot palaria in fata LANCERULUI!
__________________
P.S. Fiti cu capu pe umeri la volan! Imprudenta, prostia si teribilismu fura mai multe vieti decat viteza!
Gogu02 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 16:55   #259
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by Gogu02
Tati dupa ce am vazut EVO X pe net si dupa ce specificatii are, cred ca cei de la SUBARU ori baga o gramada de bani intr-un nou IMPREZA si uita SUBARU de acum, ori pun lacatu pe usa fabrici si isi scot palaria in fata LANCERULUI!
Mitsubishi lupta cu evo dupa STi pentru o cauza demult pierduta.
Oricum nu ai vazut noua bomba de la Subaru.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 18:30   #260
mihaescubogdan

Stage 2
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 37
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

care e noua bomba de la subaru?
ca nu stiu?
mihaescubogdan is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 19:07   #261
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN
Mitsubishi lupta cu evo dupa STi pentru o cauza demult pierduta.
Oricum nu ai vazut noua bomba de la Subaru.
Stiu afinitatea ta pt IMPREZA! Stiu si masinuta ta de peste 500 HP, am vazut ca noua IMPREZA o sa aiba peste 300 HP, dar inca nu s-a dat nimic oficial. Nici IMPREZA nici EVO X nu au spus nimic inca!
O singura intrebare am: Ai gasit vre-un EVO modificat la fel de mult ca si IMPREZA ta, sa te tragi cu el (conteaza aici si pilotu), si dupa aia sa da-ti una mica pe un circuit???
Gogu02 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 19:20   #262
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by Gogu02
Stiu afinitatea ta pt IMPREZA! Stiu si masinuta ta de peste 500 HP, am vazut ca noua IMPREZA o sa aiba peste 300 HP, dar inca nu s-a dat nimic oficial. Nici IMPREZA nici EVO X nu au spus nimic inca!
O singura intrebare am: Ai gasit vre-un EVO modificat la fel de mult ca si IMPREZA ta, sa te tragi cu el (conteaza aici si pilotu), si dupa aia sa da-ti una mica pe un circuit???
ce legatura are asta cu topicul, moderatorul unde este?
Da eu am studiat mult inante de a cumpara Subaru, mitsubishi era o alternativa dar am considerat ca este inferioara si am renuntat, nu merita atat de modificat si aprpo masinamea are peste 300cp, 500-800... sunt supozitile unora.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 20:33   #263
attila

Stage 3
 
attila's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 165
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN
ce legatura are asta cu topicul, moderatorul unde este?
Da eu am studiat mult inante de a cumpara Subaru, mitsubishi era o alternativa dar am considerat ca este inferioara si am renuntat, nu merita atat de modificat si aprpo masinamea are peste 300cp, 500-800... sunt supozitile unora.
Ce modest esti... de ce nu vrei sa spui macar cu aproximatie cati cai are masina ta? tu spui ca are peste 300 dar asta poate insemna ca are si 1000
attila is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 01:16   #264
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN
ce legatura are asta cu topicul, moderatorul unde este?
Da eu am studiat mult inante de a cumpara Subaru, mitsubishi era o alternativa dar am considerat ca este inferioara si am renuntat, nu merita atat de modificat si aprpo masinamea are peste 300cp, 500-800... sunt supozitile unora.
Scuza-ma daca te-am deranjat!!! Parerea mea este ca LANCERU nu bate IMPREZA la toate, dar sincer mie imi place LANCERU ca forma (e mai agresiv) si mai putin ma intereseaza performantele pt o masina de "STRADA"!!! Imi cer inca odata scuze ca u m-am documentat mai bine in legatura cu masina ta!!!
Gogu02 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 12:18   #265
aKa BandiT

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 5
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

eu sunt mai nou pe acest forum , dar sunt mai vechi pe strazi...
designul e mai interesant la evo...
dar mecanica e mai buna la sti.
sa posed un sti e un vis nerealizat inca , dar eu mai sper.
deci am votat sti.
si eu sunt dintre aceea pe care nu-i impresioneaa ca evo a invins subaru cu 1 sec sau cu juma de masina...
imi place subaru si gata.
si eu cred ca o cursa de genul asta (evo 9 vs sti) trebuie facuta in mai multe etape , cu soferii conducand alternativ masinile.
dar din rivalitatea evo sti se naste progresul.
aKa BandiT is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 21:31   #266
andrei_patraucean

Stage 1
 
andrei_patraucean's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 20
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

interesanta disputa... la design si comportament rutier, consider ca evo e mai buna, la performante si confort,bate sti-ul(in plus, e si mai rigida) deci e o chestiune de gust pe care o alegiin plus, pt oras si plimbat fete iti iei evo, pentru circuit si curse cu amicii, iti iei sti parerea mea
andrei_patraucean is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 22:47   #267
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

nu stiu ce sa zic...pentru mine sunt la fel ca si alba si neagra, ying si yang, ziua si noaptea........nu poate fi una fara cealalta.....
tehnic vorbind, nu stiu care sunt diferentele....dar promit ca o sa ma interesez.....
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 04:02   #268
Ciro_zel

Stage 5
 
Ciro_zel's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Quote:
Originally Posted by andrei_patraucean View Post
interesanta disputa... la design si comportament rutier, consider ca evo e mai buna, la performante si confort,bate sti-ul(in plus, e si mai rigida) deci e o chestiune de gust pe care o alegiin plus, pt oras si plimbat fete iti iei evo, pentru circuit si curse cu amicii, iti iei sti parerea mea
Bai...deci..incepusi bine si o terminasi...pppfff .. Astea nu-s masini de plimbat pisde..astea-s masini in care le lipesti de luneta de la demaraj
Ciro_zel is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 04:48   #269
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

eu merg pe EVO,tot timpul am vist la un EVO,are motorul de 2000 fata de 2500 al STi-ului,aspectul este mai placut,cai au ambele,dar EVO are mai putini decat un STI dar sa ne gandim ca si motorul este cu 500cmc mai mic...nu ma bag in discutii ca altii:...plimbi fete...confort(sti e rigid dar confortabil ) vb din realitate,nu din discutile unor pustani care dezbat subiecte despre performante,modificari din ceea ce vad si aud ei de la vecinul...consider ca cei care au si au testat asa ceva in realitate sunt capabili sa vb despre performante,modificari...fara ceva cert mai bine nu mai vorbiti.........mai ales ca limbajul unora lasa de dorit...el nu stie sa scrie macar aici in "loc public" romana si mai si injura.....totusi nu este privat!..imi cer scuze ca am fost in afara topicului
__________________
S6 C4 avant 2.2 turbo


Vand Xenon-Sibiu -click

bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 14:10   #270
Duruselu
Audi Driver

Stage 5
 
Duruselu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 416
Member of:
[AUDI]
[4Rally]
Default Re: 2006 Subaru WRX Sti VS 2006 Mitsubishi's Lancer Evo MR !!!

Imi place mai mult aspectu EVO-ului .. deci... EVO
Duruselu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -