Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-10, 12:47   #586
Oxide

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,173
Member of:
[Moderators]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by ELODIA GHINESCU View Post
repet:
mercedesul clasa C este jalnic la calitatea interiorului.
nu mai asemuiti mercedesul clasa C cu echivalentul de la audi pt ca este o jignire pt cei din urma.
1.C Class nu e echivalentul lui A5 Sportback.
2.Ma refeream in special la E Class care m-a lasat placut impresionat.
3.C Class e departe de a fi jalnic la interior , bati campii aiurea.
4.Get a life.
__________________


Oxide is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 12:56   #587
ELODIA GHINESCU
Banned

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 252
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

a5, a4, a5 sportback sunt aceeasi masina.
mercedesul clasa C este jalnic la interior comparativ cu ceea ce-si propune sa fie ca masina.


uitasem de displayul ala central(standard) cu o rezolutie de televizor cu lampi. asa e de penibil incat si pe chevrolet cruze e mai de calitate displayul central.
uitasem un lucru important: acum ceva vreme in urma, la un showroom mercedes din arad, dupa ce un om de vanzari a pierdut ceva vreme cu un a4, imi spunea clar ca din punct de vedere al calitatii interiorului nu trebuie sa ma uit la mercedesul C , ci doar la mercedesul E. ca sa vezi cat era de inconstient si ce defavor isi facea. intr-adevar era vorba de o femeie.

clasa E o fi ea cum o fi. nu prea am interactionat, in comparatie cu clasa C.

Last edited by ELODIA GHINESCU; 22-06-10 at 13:08.
ELODIA GHINESCU is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 13:41   #588
Alexc2vtr

Stage 5
 
Alexc2vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 431
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Prietene du-te si te culca. Vorbesti niste prostii de ne bufneste rasul pe toti. Probabil ai o rapciuga de masina de servici care nici pe aia nu ti-o permiti si vi aici si faci talente de mare cunoscator in Audi si desi in viata ta nu ai detinut asa ceva sau poate vreo ruptura de A4 vai de el.

Last edited by Alexc2vtr; 22-06-10 at 13:44.
Alexc2vtr is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 13:54   #589
ELODIA GHINESCU
Banned

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 252
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

dragul meu, cea mai amarata masina ce am avut-o in ultimii 5 ani valoreaza cel putin dublu fata de aia pe care te chinui tu sa o vinzi pe forum.

LATER EDIT

eu chiar vorbesc despre cea mai ieftina, ca cea mai scumpa face cat 5 din alea de ale tale.
adica, 5 harburi ca ale tale cu 300.000 km face cat una din aia de care vorbesti tu.

Last edited by ELODIA GHINESCU; 22-06-10 at 14:08.
ELODIA GHINESCU is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 13:56   #590
Alexc2vtr

Stage 5
 
Alexc2vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 431
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Prietene cand eu achiztionam masina aia tu nu stiai ce e aia masina. Mai verifica si data vanzarii dragul meu.
Plus ca aia nu a fost masina ta, a fost masina de servici tu fiind un amarat de sofer al vreunui director de la o firma asa ca jet(stiu mai multe decat iti poti imagina ).
Alexc2vtr is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 13:57   #591
ELODIA GHINESCU
Banned

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 252
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

ce este ala "jet", copile?
ELODIA GHINESCU is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 14:00   #592
Alexc2vtr

Stage 5
 
Alexc2vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 431
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Vezi ca nu ne tragm de sireturi ca nu ne cunoastem si nici nu cred ca ar fi cazul, "copile" era sa-ti spun eu cui sa te adresezi. Hai fugi la lopatica si nisip mai Mariusica mai.
Alexc2vtr is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 14:04   #593
ELODIA GHINESCU
Banned

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 252
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

pai chiar vineri plec la nisip, dar nu la lopatica.
tu sa stai cuminte pe baricade.
ELODIA GHINESCU is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 14:04   #594
Alexc2vtr

Stage 5
 
Alexc2vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 431
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

La vama cu cortu? ) Abuzezi de tichetele pensionarilor.
Alexc2vtr is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 14:07   #595
ELODIA GHINESCU
Banned

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 252
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

da, acolo undei vei putea ajunge si tu pt cateva zile daca faci rost de bani vanzand dricul.


LATER EDIT
Eu chiar ma retrag din cloaca.

Last edited by ELODIA GHINESCU; 22-06-10 at 14:11.
ELODIA GHINESCU is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 14:09   #596
Alexc2vtr

Stage 5
 
Alexc2vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 431
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Cand eu conduceam dricul ala mama ta te invata ce inseamna sa tii drept volanul de Dacie 1310( i-ai pus sigla audi si un A8 pe spate si ai avut A8 ) Dar ai avansat, ai devenit un mini boc care pupai si lustruiai pe sefu in fund sa iti dea un weekend o masina mai de Doamne ajuta si sa faci pe marele cunoscator. Si... ghinion tot te-a dat afara pana la urma )))
Vezi sa nu abuzezi de carnetul de student al vreunuia pentru reducere la tichetele de CFR.
Cred ca trebuie sa faci o vizita la spitalul Alexandru Obregia.

Last edited by Alexc2vtr; 22-06-10 at 14:13.
Alexc2vtr is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 15:21   #597
MoldamiN

Stage 4
 
MoldamiN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 176
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

Quote:
Originally Posted by ELODIA GHINESCU View Post
repet:
mercedesul clasa C este jalnic la calitatea interiorului.
nu mai asemuiti mercedesul clasa C cu echivalentul de la audi pt ca este o jignire pt cei din urma. aici vorbesc doar de ultimile generatii, epavele nefacand obiectul comentariului meu.
plastic de cea mai slaba calitate in comparatia cu felul in care-si pozitioneaza mercedesul masinile in piata.
ca sa nu mai zic de faptul ca "mufele" mama in care vin infipte centurile spate, stau atarnand din bancheta spate si sunt lungi de aproximativ 10 cm fiecare si te asezi cu fundul pe ele, nefiind frumos integrate in bancheta spate astfel incat sa nu te deranjeze la sezut.
apoi, tapiseria din piele bej vine cu centuri de culoare neagra care stau rastignite peste pielea deschisa la culoare. o tiganie de nedescris. manetele din dosul volanului sunt facute din niste sarme ce par a fi din electrozi si nu sunt asezate fin in spatele volanului ci iti sar inestetic in raza vizuala. astea sunt doar cateva.
tocmai cei ce acuza ca altii vorbesc despre x sau y masina fara sa le fi vazut, tocmai aia in viata lor nu au avut contact cu astfel de masini si sunt frustratii internetului, oameni care nu fac altceva decat sa insire acelerasi poezii nesfarsite. sau poate au strans si ei 10.000 euro la viata lor si si-au cumparat niste vechituri si vin sa-i invete pe altii despre mercedes, audi sau bmw(nu ca eu as sti prea multe).
Domnule, esti sigur ca nu ai urcat intr-un Mercedes-Benz ce a suferit un incendiu, daca ne spui asa ceva. Inteleg, ai la suflet marca AUDI, in opinia mea un concurent direct cu BMW sau Mercedes-Benz, insa sa spui asemenea lucruri despre interiorul C Klasse, e probabil putin deplasat de adevar. Iar cand spui despre BMW, ca au interioare desenate urat...poi daca tie nu-ti place inseamna ca urat?
__________________
“Arhitectura este sculptură locuită” Constantin Brancusi
MoldamiN is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 15:36   #598
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

La interior W204 in ciuda pretului are intradevar materiale de slaba calitate.Asta a fost primu lucru care mi a atras atentia cand m am urcat in aceasta masina acum vreo 2 ani , ma asteptam la mai mult .Comparatia cu Loganu este una exagerata(in cazu lui W204) , dar de ex W202 are termen perfect de comparatie cu Loganu , am 2 la munca si au bord, fete de usi din plastic ieftin . W203 este singuru care sta mai bine la capitolu interior .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 16:29   #599
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

In principiu Audi are cam cele mai bune finisaje la interior. Ii urmeaza Mercedes si BMW (au inceput sa faca si ei progreze). Ce nu imi place la interioarele Audi sunt lipsa de emotie pe care ti-o dau, sombrietatea excesiva si faptul ca au f. multe butoane. In plus mai exista din cand in cand si probleme de asamblare:

"Audi, divizia de lux a grupului auto german Volkswagen, recheama aproximativ 40.000 de SUV-uri model Q5 din toata lumea, pentru a repara un panou interior care s-ar putea desprinde in momentul activarii airbagurilor laterale. Programul de rechemare ar putea implica aproximativ 8.000 de SUV-uri vandute in Germania. In timp ce in SUA sunt vizate 6.054 de unitati, potrivit Autoritatii americane pentru Siguranta Traficului pe Autostrazile Nationale.

Decizia Audi afecteaza modelele produse in perioada decembrie 2008-mai 2009 si implica inlocuirea unor sisteme de prindere defecte pentru anumite panouri interioare astfel incat sa reduca riscul ca acestea sa se desprinda si sa raneasca pasagerii, a spus un purtator de cuvant al uzinei Audi din Ingolstadt, Germania."
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 20:27   #600
Alexc2vtr

Stage 5
 
Alexc2vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 431
Default Re: Mercedes vs. BMW vs. Audi

offtopic: Acum am observat despre ce masina facea referire dragul nostru breaz coleg mai sus. Compara un Focus chior 1.6 tdci de 90 cp (luat evident in credit pe 20 de ani) cu un E klasse.... Doamne Dumnezeule ce oameni cu minti luminate de o bricheta avem pe langa noi.

Last edited by Alexc2vtr; 22-06-10 at 20:41.
Alexc2vtr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -