Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Cine are cele mai eficiente masini de politie, americanii sau europenii?
SUA 89 45.41%
Europa 107 54.59%
Voters: 196. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-10, 22:52   #76
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

Americani spre deosebire de europeni au masini ca sa reziste la impact cand fac blocade etc...europeni mai mult au de frumusete...dca se pune daca e vorba care sunt mai rezistenta la inpact votez pe S.U.A..
__________________
BMWGirlsMoney
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:21   #77
74axd

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 37
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

nu e nici un militian sa ne dea un reaspuns competent?
in linie de maxim masinile din europa sunt net superioare masinilor din state dar eficienta politiei care le foloseste nu se bazeaza pe acestea ci pe cu totul alti factori cum ar fi cunoasterea teritoriului, dispunerea fortelor in teren, comunicarea , capacitatea de coordonare si grupare a fortelor in puncte cheie... sau voi credeti ca un ins care fuge la volan nu poate fi prins cu doua dacii in germania pe autoband?! ba da, ca una comunica si alta blocheaza strada cu doua tiruri. si atunci mai fugi daca ai pe unde . cat despre supercarurile europene eu cunosc indeaproape istoria unicului gallardo din dotarea politiei italiene: din surse sigure( un militian de-al lor la care am locuit o vreme) e cadou din partea firmei lamborghini. are ca sediu autostrada Salerno - Regio Calabria dar face turul tuturor posturilor de politie din italia unde cand apare e bataie intre ei cine sa o conduca. am vazut-o personal pe strada dar si la toate show-urile auto din italia ( Bolognia, Rimini) e folosita zi de zi dar nu neaparat ca sa prinda pe careva ci ca imagine. daca se nimereste sa fie solicitata intervine caci nu se pune nimeni cu ea. iar pe adevaratii alergatori ( a se vedea Gumball) ii prind doar cand acestia se lovesc...
despre cum e in america stiu doar din auzite. stiu ca au , fata de europa, foarte multe masini si ca intervin destul de repede. dar , asac cum sustine cu inversunare domnul din germani, mai devreme, sunt niste cazane. au toate solutii constructive vechi dar simple, nu se vor ridica niciodata la nivelul unei alfa 156 sau bmw e 60. cine nu crede nu are decat sa probeze o masina cu punte rigida pe spate si sa ia o curba la viteza ceva mai mare. drumul va carmi., masinba nu se stie.
74axd is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 04:43   #78
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

inchideti topicul!

vorbeste fiecare cum il taie capul !
cati de aici au bagat talpa intr-o americana? nenea din germania ne zice de camaro din 80, daca e si batut si vai de capul lui normal ca in afara de galagie nu face nimic
ca sa faci o comparatie intre MERE si PERE trebuie sa gusti din amandoua. Degeaba bagi MERE pana iti iasa pe ochi si dupaia iti dai cu parerea ca sunt net superioare PERELOR
///V8/// is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 15:00   #79
74axd

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 37
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

domnu' cu v8, anumite lucruri in lumea asta nu trebuiesc demonstrate de fiecare caci sunt axiomatice! deci nu trebuie neaparat sa alergi o masina americana ca sa iti dai seama ca o punte rigida e net inferioara unei suspensii independente. nu contesta nimeni ca o masina de politie americana nu are demaraj dar eu iti garantez ca daca o alergi cu un bmw 320d pe un drum care sa prezinte si viraje, aparte daca masina de politie nu e un zo6, il lasi de caruta! deci lasa pe fiecare sa-si spuna parerea si daca ai ceva impotriva scrie argumentat. domnul din germania a facut un comentariu foarte plauzibil in calitate de om care in afara de a merge cu masini americane, le mai si repara. deci nu e de ajuns sa te dai cu masina intr-o tara care are drumul cu banda de circulatie cat un dn romanesc si apoi sa spui ca e extraordinara. e minunata la dumneavoasatra in nord america dar aici asa ceva e varza. eu am un bmw 318 is din 95 si te invit sa vii cu o americana de politie sa facem un traseu in ro ceva gen pitesti brasov sau pitesti sibiu. stiu ca suna un pic ipotetic caci am incalca foarte mult legea dar garantez ca te astept la destinatie!
74axd is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 16:01   #80
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

intr-o vacanta la roma am vazut si eu un Enzo de politie albastru si un maserati quattroporte,pacat ca nu am poze in america nu cred ca vezi masini de sute de mii de euro la politie
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 09:04   #81
Eugen01m

Stage 1
 
Eugen01m's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 23
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

Poate pentru ca sunt inutile pentru ei ?
Eugen01m is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 07:04   #82
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

Quote:
Originally Posted by Eugen01m View Post
Poate pentru ca sunt inutile pentru ei ? :-s
nu poate... sigur. la cum conduc aia ar costa mai mult reparatiile decat masina.
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 09:00   #83
Eugen01m

Stage 1
 
Eugen01m's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 23
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

Bineinteles , ei au nevoie de ceva practic .
Robust , rezistent si sa se poata tine in cele mai multe cazuri dupa masina urmarita .
Eugen01m is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 22:20   #84
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: SUA vs. Europa: masini de politie

masina de politie europeana in america. impacam si varza si capra.

https://www.220.ro/faze-tari/Noua-Mas...ie/kwMxylaA7M/
sageata is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -