Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Usa. vs. Europa vs. Asia...
Usa 18 15.13%
Europa 66 55.46%
Asia 42 35.29%
Multiple Choice Poll. Voters: 119. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-09, 21:50   #91
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

Quote:
Originally Posted by ZAUBER View Post
adevarul este ca orezarii astea au invatat mecanica adevarata si fina de la europeni si baga la greu electronica in masini, dar parca tot nu ma impresioneaza galbejitii astea. au cateva masini f bune, dar parca NFS-ul asta a facut ravagii printre voi fratii mei albi !?!

ps: are un prieten un rx8, cu care am facut multi km cu el, dar nu m-a impresionat deloc masina asta, simti puterea de la cel putin ~5000 rmp, haleste ulei de inebuneste, de benzina parca isi bate joc in hal barbar, pt ca la consumul ala urias nu se misca pe masura!
erau nemtii prosti sa alandoneze mot rot, daca era de viitor!?

de masinile americane nu am ce sa vorbesc, din pct meu de vedere sunt o barat!
1. care e mecanica aia fina invatata?
2. care este electronica aia in plus fata de europene?
3. ti-a zis cineva ca RX-8 este vre-o supermasina sau aia este sigura masina japoneza cu care te-ai plimbat?
__________________
Mazda MX5 ND 2.0 Revolution

BMW 535d(E60)- 2005

Nissan Pathfinder 2.5 dci - 2006 (Sold)
GTR is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 21:57   #92
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

cand japonezii dadeau gauri la injectoare cu ultrasunete noi toti ceilalti ne bateam cu putele in nisip

japonezii fac masini bune, dar nemtii le fac practice si confortabile iar americanii se plimba cu sufrageria dupa ei...
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 21:58   #93
dragsteraudioart

Stage 2
 
dragsteraudioart's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 53
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

Nu te supara cati zic dar primadata invata sa scrii corect si apoi zii de japonezi ce vrei.
Din ce stiu io deocamdata sunt lideri mondiali la vanzare a masinilor.... vorbesc de TOYOTA
dragsteraudioart is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 12:44   #94
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

Quote:
Originally Posted by dragsteraudioart View Post
Nu te supara cati zic dar primadata invata sa scrii corect si apoi zii de japonezi ce vrei.
Din ce stiu io deocamdata sunt lideri mondiali la vanzare a masinilor.... vorbesc de TOYOTA
si daca sunt lideri mondiali la vanzare inseamna ca sunt cei mai buni? nici pe departe.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 13:24   #95
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

Ba au fost si probabil sunt cei mai buni in ceva si anume fiabilitate si hibrid. Nu ca in general sunt cele mai bune masini pt. ca nimeni nu face masina perfecta. Toti au avantaje si dezavantaje, dar nu ne plac oamenii "obtuzi" care vin si spun "orezarii" copiaza, masinile sunt bune pt. ca sunt pline de electronica etc., daca ar avea ceva cunostinte auto ar sti ca nu este asa si ca fiecare producator, indiferent pe ce continent se afla, are si avantaje si dezavantaje.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 14:10   #96
ursuletz_cabrio

Stage 5
 
ursuletz_cabrio's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 583
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

europenii faceau masini mai demult , la fel si americanii ,mai intai americanii le-au transformat in hamburgari,dupa anii 90 si europenii s-au prostituat.parerea mea
ursuletz_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 12:34   #97
unchiulNOS
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 230
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

japonezii au invatat f multe de la europeni si pe alocuri sunt cei mai avansati, dar cred ca per total se situeaza pe locul 2!

sunt cateva masini japoneze, pe care le-as adora sa le am(fara cele cu iz de nfs, cum ar fii cateva modele de la lexus!

de ex 600 hl il consider peste s600 si 760, la orice capitol(mai putin cel de confort), ca manevrabilitate, feelingul condusului...etc, se aseamana ca conduita de drum cu seria 7, s-classe se adreseaza catre oamenii care vor sa pluteasca*, care nu pun asa mare pret pe placerea condusului, ci vor o calatorie lina de la pct a-b!
unchiulNOS is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 08:33   #98
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

Zauber :
Amice...sunt convins ca n-ai condus vreun V8 de 5,6 sau 7 litri cu cel putin 400 caluti ca sa iti poti permite parerea ce ai avut-o in legatura cu americanele...e drept ca sunt cei mai "spartani" in ceea ce priveste interiorul, dar cand vine vorba de motoare...
Toti fac masini bune si la fiecare gasesti plusuri si minusuri, dar ar trebui sa ai ceva motive concrete pentru a-ti forma o parere...Din carti nu prea inveti chiar tot

Succesuri in continuare !!!
__________________
I'LL MAKE YOU AN OFFER YOU CAN NOT REFUSE !!!

GodfatherN
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 00:57   #99
razvann_r1

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 23
Default Re: Usa. vs. Europa. vs. Asia...

Quote:
Originally Posted by lilfreshill View Post
Pai... https://www.youtube.com/watch?v=OXU8S...7EA82&index=58

sau ceva mai urat sa te sperii :
https://www.youtube.com/watch?v=HrBtJfcKxHY

Sunt masini in Jp ce indoaie un hayabusa sunt sigur pentru ca am vazut in Uk
si f1/GTR nu cred ca au cifrele astea sigurrr

si daca se poate .. nu mai votati o persoana aiurea la toate cele 3 optiuni.. bitte!Danke!
frate scuzama dar daca acele masini puse de tine sunt stock, atunci eu las deopoarte europa si america si vin in japonia)
razvann_r1 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-09, 22:07   #100
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

Quote:
Originally Posted by unchiulNOS View Post
de ex 600 hl il consider peste s600 si 760, la orice capitol(mai putin cel de confort)
Daca tu consideri ca LS600 nu ofera indeajuns confort....inseamna ca nu ai urcat intr-unul. Eu zic ca, e chiar peste S600 la ce ofera, mai ales pt confortul celor din spate.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3d_lexus_ls_interior.jpg
Views:	55
Size:	332.6 KB
ID:	1026225   Click image for larger version

Name:	2008LexusLS600HybridInterior.jpg
Views:	60
Size:	131.7 KB
ID:	1026226   Click image for larger version

Name:	lexus-ls460-interior-2_141.jpg
Views:	55
Size:	16.3 KB
ID:	1026227  

Click image for larger version

Name:	2009-s600-interior.jpg
Views:	54
Size:	90.0 KB
ID:	1026228   Click image for larger version

Name:	MB-07-s600G-2.jpg
Views:	47
Size:	89.3 KB
ID:	1026229  
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 00:03   #101
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

adevarul ca lh 600 este o masina care arata foarte bine, cu influente europene(ca sa aiba succes in europa) zic eu, cu un consum ridicol de mic, fiabilitate mare, puterea este enorma, ca sa poata face fata S-ului si seriei 7, pt ca A8 zic ca a cazut pe 4(in cel mai fericit caz)!

per total(lund in calcul toate clasele de masini) cred ca europenii sunt pe locul 1, secondati la cateva miimi de sec de niponi

psoate intr-o zi(cu soare*) o sa imi i-au un gtr!?!?!?
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 13:19   #102
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Default Re: USA. vs. Europa. vs. Asia

si eu cred ca 600 lh se bate, cel putin, la design&confort cu s600, dar parca S-ul este mai putin pompos, putin mai clasic, care va putea fii "la moda" si dupa 20 de ani!

acum japonezii se uita la europeni si invers(ma refer la constructia de masini), este o competitie acerba.
oricum toata lauda pt orezarii astea, care fac mai detoate pt toti si un singur popor a ajuns sa se "bata" cu o europa intreaga(nemti, italieni, francezi, pt ca restul in constructia de masini nu exista)!

eu zic ca europenii sunt mai buni in constructia de motoare, iar japonezii pun mult mai multaa electronica pe masini de le fac asa bune!

am mers cu un mustang de vreo 380 cp si 5.7(parca) cand am fost in state, da iti da o senzatie unica, ce o gasesti parca numai la americani, dar parca nu sunt fermecat rau de aceste masini!
__________________
S 600 tunat cu toporul= S 400,4 matic
maybach S62 tunat cu toporul=S 600
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -