| VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC |
01-11-04, 21:30
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,796
Member of: [Moderators] [Observator 4tuning] [FullSpeed Racing]
|
Lamborghini Murcielago VS Ferarri 360
Vara asta am fost in grecia si utati ce masini au parcat in fata hotelului... Lamborghiniul avea 360km/h pr bord iar Ferarri vreo 340.. ambele aveau nr de Dubai si se strangea lumea ca la urs pe langa ele. am facut si un film cu cele 2 dar e format .3gp si nu il suporta.. cum fac sa il pun ca daca ii sau rename .avi sau .mpeg nu merge
|
|
|
01-11-04, 21:55
|
#2
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
Frumos... O fi venit vreun Maharajah la cumapraturi cu nevasta...
|
|
|
02-11-04, 08:16
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
|
si alea erau masinile badigarzilor :P :P :P
acum vrei sa faci comparatie intre aceste doua masini sau vrei sa le preziti ca le-ai vazut?
ca daca vrei comparatie nu stiu daca e chiar corect sa compari un model de ferrari mai slab cu varful de gama al lui lambo.
hai sa facem murcielago vs. enzo. sau macar f50.
|
|
|
02-11-04, 08:21
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,796
Member of: [Moderators] [Observator 4tuning] [FullSpeed Racing]
|
vreau sa vi le prezint.. sa spuneti ce parere aveti despre ele. am facut si un filmulet in detaliu cu cele 2 masini dar este format .3gp si nu este suportat. Pt admini sa imi zica cum sa-l optimzez. Sau mai bine ii schimb extensia in .avi sa pot sa-l pun pe forum dar nu cred ca o sa mearga insa il pot optimiza administratorii sau cine se pricepe
|
|
|
02-11-04, 12:58
|
#5
|
|
Guest
|
Am downladat si pur si simplu am schimbat extensia din avi in 3gp la loc si merge...eu am Nokia multimedia player si le vad cu el...
|
|
|
|
03-11-04, 09:20
|
#6
|
Stage 3
Join Date: Sep 2004
Posts: 138
|
Pt niste maharajahi au gusturi la masini, dar nu si la culori; sunt cele mai nasoale paintjob`uri pt asemenea masini. In rest, insa... partieeeee !
|
|
|
27-11-04, 07:35
|
#7
|
Stage 3
Join Date: Jul 2004
Posts: 124
|
|
|
|
27-11-04, 12:09
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
|
murcielago...clar..dk bagai un 575maranello schimbam situatia
|
|
|
28-01-05, 15:22
|
#9
|
General Supervisor
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of: [Super Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [MERCEDES] [2 Roti] [ALFA ROMEO]
|
parerea mea e ca desi modelul este mai putin bun ( ca slab nu poti sa spui ca e nici unul ) ferrari bate, fiindca ei sunt un pic mai agili in cercetare, imbunatatesc modelul mai des si au grija sa-si faca suficienta reclama incat sa stea tot timpul in atentia publica, deci au imagine de marca mai actuala
|
|
|
28-01-05, 15:27
|
#10
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
masinile erau una langa alta, dar ca performante nu au nici o legatura una cu alta. Modena este inferioara cu mult.
|
|
|
28-01-05, 15:30
|
#11
|
|
Guest
|
Ferrari si-o ia grav, oricum o comparatie reala tb facuta cu Gallardo, dar si in cazul ala are sanse slabe...
|
|
|
|
11-07-05, 03:55
|
#12
|
Stage 2
Join Date: Jul 2005
Posts: 25
|
sunt din clase diferite asa ca e aiurea sa faci o comparatie valabila.daca era gallardo vs modena mai ziceam.oricum aleg ferrari-ul chiar si asa.nu e mai rapid insa ...ferrari ce mai e de zis?
|
|
|
11-07-05, 16:35
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
|
Super tari masinile! :P
Comparatia nu are rost,dar ce beton m-as simti sa am si io o masina de aia si sa fiu cu un tovaras....
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
|
|
|
11-07-05, 23:04
|
#14
|
Stage 2
Join Date: Jul 2005
Posts: 61
|
Daca vrei sa faci o comparatie corecta atunci eventual 360 vs gallardo
chiar si in cazul asta ar castiga la performante lambo dar ferrari are mai multa personalitate. Spun asta pentru ca am vazut un test drive ( emisiunea TOP GEAR ---cea mai buna in domeniu) cu o comparatie intre cele 2 masini. Prezentatorul ar fi ales ferrari chiar daca gallardo s-a dovedit mai rapida pe circuit.
PS:
Ma enerveaza la culmea cand vad tot felul de habarnisti ca pun ei diagnosticuri fara sa aiba habar si fara sa fie documentati deloc. Habar nu au dar isi dau cu parearea....urasc.....
|
|
|
14-07-05, 13:42
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
|
Quote:
|
Ma enerveaza la culmea cand vad tot felul de habarnisti ca pun ei diagnosticuri fara sa aiba habar si fara sa fie documentati deloc. Habar nu au dar isi dau cu parearea....urasc.....
|
Asa e !
Numai cei care se uita la emisiuni \"bune\" la TV sunt experimentati
|
|
|
|
|