Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-11-04, 21:30   #1
MMihai

Stage 5
 
MMihai's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,796
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[FullSpeed Racing]
Default Lamborghini Murcielago VS Ferarri 360

Vara asta am fost in grecia si utati ce masini au parcat in fata hotelului... Lamborghiniul avea 360km/h pr bord iar Ferarri vreo 340.. ambele aveau nr de Dubai si se strangea lumea ca la urs pe langa ele. am facut si un film cu cele 2 dar e format .3gp si nu il suporta.. cum fac sa il pun ca daca ii sau rename .avi sau .mpeg nu merge
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	lambor.jpg
Views:	344
Size:	49.1 KB
ID:	11782   Click image for larger version

Name:	la.jpg
Views:	330
Size:	56.0 KB
ID:	11783   Click image for larger version

Name:	ff.jpg
Views:	322
Size:	56.2 KB
ID:	11784  

Click image for larger version

Name:	ferarri.jpg
Views:	324
Size:	44.0 KB
ID:	11785   Click image for larger version

Name:	fer.jpg
Views:	325
Size:	56.4 KB
ID:	11786   Click image for larger version

Name:	f_247.jpg
Views:	322
Size:	51.4 KB
ID:	11787  

Click image for larger version

Name:	imag032.jpg
Views:	326
Size:	62.5 KB
ID:	11788  
MMihai is offline  
Old 01-11-04, 21:55   #2
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Frumos... O fi venit vreun Maharajah la cumapraturi cu nevasta...
Hondarul is offline  
Old 02-11-04, 08:16   #3
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

si alea erau masinile badigarzilor :P :P :P
acum vrei sa faci comparatie intre aceste doua masini sau vrei sa le preziti ca le-ai vazut?
ca daca vrei comparatie nu stiu daca e chiar corect sa compari un model de ferrari mai slab cu varful de gama al lui lambo.
hai sa facem murcielago vs. enzo. sau macar f50.
COObra is offline  
Old 02-11-04, 08:21   #4
MMihai

Stage 5
 
MMihai's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,796
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[FullSpeed Racing]
Default

vreau sa vi le prezint.. sa spuneti ce parere aveti despre ele. am facut si un filmulet in detaliu cu cele 2 masini dar este format .3gp si nu este suportat. Pt admini sa imi zica cum sa-l optimzez. Sau mai bine ii schimb extensia in .avi sa pot sa-l pun pe forum dar nu cred ca o sa mearga insa il pot optimiza administratorii sau cine se pricepe
Attached Files
File Type: avi keepdreaming.avi (280.9 KB, 99 views)
MMihai is offline  
Old 02-11-04, 12:58   #5
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Am downladat si pur si simplu am schimbat extensia din avi in 3gp la loc si merge...eu am Nokia multimedia player si le vad cu el...
 
Old 03-11-04, 09:20   #6
Murarashu

Stage 3
 
Murarashu's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 138
Default

Pt niste maharajahi au gusturi la masini, dar nu si la culori; sunt cele mai nasoale paintjob`uri pt asemenea masini. In rest, insa... partieeeee !
Murarashu is offline  
Old 27-11-04, 07:35   #7
carlo_RS_GTI

Stage 3
 
carlo_RS_GTI's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 124
Default

eu sunt pentru Murcielago!!!
carlo_RS_GTI is offline  
Old 27-11-04, 12:09   #8
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

murcielago...clar..dk bagai un 575maranello schimbam situatia
LEXUS is offline  
Old 28-01-05, 15:22   #9
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

parerea mea e ca desi modelul este mai putin bun ( ca slab nu poti sa spui ca e nici unul ) ferrari bate, fiindca ei sunt un pic mai agili in cercetare, imbunatatesc modelul mai des si au grija sa-si faca suficienta reclama incat sa stea tot timpul in atentia publica, deci au imagine de marca mai actuala
aleks is offline  
Old 28-01-05, 15:27   #10
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

masinile erau una langa alta, dar ca performante nu au nici o legatura una cu alta. Modena este inferioara cu mult.
Hondarul is offline  
Old 28-01-05, 15:30   #11
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ferrari si-o ia grav, oricum o comparatie reala tb facuta cu Gallardo, dar si in cazul ala are sanse slabe...
 
Old 11-07-05, 03:55   #12
ckr_gl

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 25
Default

sunt din clase diferite asa ca e aiurea sa faci o comparatie valabila.daca era gallardo vs modena mai ziceam.oricum aleg ferrari-ul chiar si asa.nu e mai rapid insa ...ferrari ce mai e de zis?
ckr_gl is offline  
Old 11-07-05, 16:35   #13
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default

Super tari masinile! :P
Comparatia nu are rost,dar ce beton m-as simti sa am si io o masina de aia si sa fiu cu un tovaras....
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 11-07-05, 23:04   #14
bluedevil

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 61
Default

Daca vrei sa faci o comparatie corecta atunci eventual 360 vs gallardo
chiar si in cazul asta ar castiga la performante lambo dar ferrari are mai multa personalitate. Spun asta pentru ca am vazut un test drive ( emisiunea TOP GEAR ---cea mai buna in domeniu) cu o comparatie intre cele 2 masini. Prezentatorul ar fi ales ferrari chiar daca gallardo s-a dovedit mai rapida pe circuit.
PS:
Ma enerveaza la culmea cand vad tot felul de habarnisti ca pun ei diagnosticuri fara sa aiba habar si fara sa fie documentati deloc. Habar nu au dar isi dau cu parearea....urasc.....
bluedevil is offline  
Old 14-07-05, 13:42   #15
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default

Quote:
Ma enerveaza la culmea cand vad tot felul de habarnisti ca pun ei diagnosticuri fara sa aiba habar si fara sa fie documentati deloc. Habar nu au dar isi dau cu parearea....urasc.....
Asa e !
Numai cei care se uita la emisiuni \"bune\" la TV sunt experimentati
SHOGUN-A8 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -