Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-09, 08:01   #61
cox
Peugeot Driver

Stage 5
 
cox's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 440
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Şi eu te rog acelaşi lucru, spune DE CE european şi nu asiatic sau american, cu ce e mai bun modelul european, de ce e mai proastă şcoala americană sau cea din Asia.
Pentru ca atat bling-bling-ul, cat si excesul de stickere mi se par reprezentative pentru populatia momentan minoritara din orasul in care locuiesc, etnie despre care nu comentez absolut nimic, pentru a nu primi un nou avertisment.
__________________
__________________
Vand teren pe malul unui rau de munte
cox is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 18:21   #62
cosminelus

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 58
Cool Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Eu prefer stilul european. Ca restul sunt cu prea mult crom si prea multe chestii desenate sau pictate pe ele.
cosminelus is offline   Reply With Quote
Old 29-03-09, 19:32   #63
JohnnieB

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 36
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

undeva la mijloc...intre european si american...ceva curat...simplu...finut...si cu roti de 17-18 cromate si lambo doors
JohnnieB is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 18:32   #64
L3g1onaruL

Stage 2
 
L3g1onaruL's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 28
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

mi-ar placea o japoneza....e un stil kre sare in ochi.....european style e pt masini mai scumpe zic eu.....iar american style pentru cei obsedati de RAp sau hip-hop .....crom si alte nebunii......parerea mea
L3g1onaruL is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 18:56   #65
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

nu prea pot sa ma decid dar eu zic ca daca ai o japoneza o faci in felul ei (japan style) daca ai o europenca (euro style) iar daca ai o americana veritabila ( american style)
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 22:11   #66
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

a`ti uitat de ala tiganesc, foarte des intalnit in europa de est si romania in special
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 22:33   #67
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

tuning-ul e specific japonezilor, ei au masini pt asa ceva, imi place stilul lor dar cu stickere mai simple
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 23:02   #68
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

frumusetea unei masini e o conceptie proprie, fiecare are o anumita atractie pentru un anumit tip de masina....

personal, imi place euro-style, cu modificari subtile, ce ofera in plus sportivitate si eleganta, cu cat mai multe detalii.... performante la capitolul motor si bine-inteles multa muzica....
http://www.raderwerks.com/images/gal...age/wp0042.jpg

imi plac japonezele, sunt facute pentru performanta, stickere-le nu mi se par de prost gust, ca doar nu sunt cu "nike" ca la noi, sunt pentru ca trebuie sa fie, de la sponsori...
https://img73.imageshack.us/img73/7831/dsc04111mz9.jpg


imi plac low-rider-ele, se pastreaza traditiile, raman masini clasice, cu tot cu toate ornamentele lor cromate...
http://api.ning.com/files/YkgDrmMRzX...a_Lowrider.jpg

imi plac de asemenea si super-car-urile modificate subtil si de efect, ex de tuneri: hamman, AC Schnitzer, abt....
http://www.uploadthis.co.uk/uploads/..._fiorano_1.jpg

urasc insa spanish style: culori aprinse, lustruite, jante enorme si cromate... exagerari... am vazut pe undeva un civic transformat in seria 5 .... nu m-as urca in asa ceva....
punctul lor forte e ca sunt facute calitativ, nu improvizate, dar ideeile in sine sunt kitch-oase....
gen: http://hordeofwolves.free.fr/gal/mag...0ibiza%208.JPG
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 07:11   #69
TFK

Stage 5
 
TFK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,291
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Japoneze şi Euro Style.
TFK is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 12:48   #70
LaiLai

Stage 3
 
LaiLai's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 135
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

prefer 1 europeanul nu k nu am merge si niste croame pe masian nu chiar tiganizme cv subtire dar la noi in romania se practica m-ai mult stilul de tuning in spatele blocului cu accesorii kumparate din piata de la rusi etc )
LaiLai is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 23:33   #71
me_alexey

Stage 2
 
me_alexey's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 25
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Japy style pentru ca imi plac masinile japoneze!
Eu vreau sa imi i-au europeana (ca nu am bani de ce-mi place mie japonez), si tuningul o sa fie stil european, dar tot o sa imi lase apa-n gura o "geisha" asezata bine pe sosea.
me_alexey is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 13:31   #72
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Quote:
asiatic/ japonez cu multe abtibilduri si reclame
Daca asta inseamna pentru tine "stilul japonez".... Pui o poza cu o masina de competitie (care, indiferent pe ce continent, va avea o multime de stickere cu sponsori), fara sa ai habar de filozofia japoneza de viata, care se reflecta si in modificarile aduse masinilor. Dar na, la noi orice vw golf cu o inscriptie kanji pe el (luata de pe o cutie de conserva de ton) este automat calificata ca "tuning in stil japonez"...

Material didactic: The Pursuit of Function
__________________
The name's Dover. Ben Dover
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...812#post819812

Last edited by cryo; 15-04-09 at 13:43.
cryo is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 14:01   #73
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Asiatic style....imi place mai mult deoarece seamana cu adevarat cu o masina de racing.....cum mi-am imaginat-o eu ... plina de vinyluri si foarte rapida!
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 21:26   #74
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

European...o masina modificata subtil...Mie nu-mi plac chestiile care sar in ochi, extravagante si cred ca o masina mai putin modificata si cu bun gust are mai multa prestanta oriunde ai merge cu ea decat una inzorzonata. Eu una nici macar body kit-ul nu mi l-as schimba, dar as prelungi capota, mi-as lua niste jante mai deosebite (sub nici o forma cromate sau in n-spe mii de culori), i-as folie fumurie (nu negru ca nu-mi place sub nici o forma) si faruri xenon. Atat, ar fi putin diferita, originala si non-kitsch.

Lasand subiectivismul la o parte, observ totusi, pe sosea, ca majoritatea prefera un amestec al acestor stiluri si nu unul concret.
Pentru mine bling = cocalar, asa cum noi avem cocalarii nostrii carora le plac lucrurile shiny, asa au si americanii cocalarii lor cu "traditiile" aferente. In ceea ce priveste stilul asiatic, nici asta nu ma tenteaza tot asa, mi se pare un pic cam "flashy".
__________________
My 2 loves:

Seat Ibiza 6L Emocion Red - 1,2L 12V - 2006

Ford Focus 2nd gen Facelift Tango red - 1,6L 16V Duratec - 2011

---===CT-26-YRA & CT-25-YRA===---

Last edited by Blondy26; 16-04-09 at 21:32.
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 08:46   #75
ADvicer

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 48
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

he he...impartirea nu stiu daca e tocmai ideala, insa prefer stilul simplu. Mereu m-au fascinat masinile care arata foarte putin diferit de cele de serie, dar te sparg cand le auzi motorul e un fel de lup imbracat in haine de oaie, deci ai de partea ta elementul surpriza
ADvicer is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -