Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-09, 21:29   #16
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

fiecare stil e frumos in felul lui......nu cred ca ii sta bine la un nissan 200sx cu croame, sau un s class cu stickere.......

b_gt si mie imi place stilul asta de tuning, dar se pereteaza numai pe masini scumpe.....masina mea de vis e un s klass modidficat de strut....cu niste croame elegante
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 10:32   #17
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

intre euro si jpn - dar si in functie de masina - oricum se poate adopta si un stil jpn mai "light" mai curat,minimalist - cred ca o cobinatie intre cele doua e cea mai ok - cred - blingul ? hmm - mai bine stilul american muscle from the 60's - mult mai curat
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 00:31   #18
b_gt

Stage 5
 
b_gt's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 603
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
fiecare stil e frumos in felul lui......nu cred ca ii sta bine la un nissan 200sx cu croame, sau un s class cu stickere.......

b_gt si mie imi place stilul asta de tuning, dar se pereteaza numai pe masini scumpe.....masina mea de vis e un s klass modidficat de strut....cu niste croame elegante
da e tare...
b_gt is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 08:44   #19
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Sincer ?!? ...nici una din alea 3 variante.
Imi place stilu' meu ... Masina sa fie nearga sau alba , orice fel de jante , in afara de alea cu spinere sau mai mici de 16" sau mai mari de 20" , geamuri fumurii , triple fumurii , semnalizari fumurii , garda joasa(nu exagerat) , eleron(tip m3) , bodykit modest ,lambo doors(daca e coupe) foarte multi Decibeli si Cai putere ...
Si daca ar fi sa aleg din alea 3 variante ... as alege: Japanese
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 18:23   #20
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Escalade ce stil e te intreb pe tine?
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 20:28   #21
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Escalade ce stil e te intreb pe tine?
daca tu crezi ca acest thread nu e bun poate faci tu unul mai bun sau postezi pe unele mai bune. unii au inteles despre ce e vorba si si-au dat cu parearea. daca tot incerci sa ma critici critica-ma intr-un mod constructiv. si ca sa iti raspund la intrebare escalade si stok e masina de pimp, daca ii mai pui si niste jante uriase tu cam ce stil crezi ca e?
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 20:58   #22
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Sincer mie nu mi se pare pimp. Pentru ca Escalade in sine e o masina foarte mare nu ai cum sa ii pui jante pe 15. Asta o data in al doilea rand mi se pare un tuning foarte clean care se apropie foarte mult de cel european sa zic asa deci nu vad nici un motiv sa o incadrez la stilul american. Orice firma de tuning din europa ar modifica la fel acest escalade.

P.S. Imi pare rau daca tu crezi k te critic doamne fereste nu te cunosc si nu am nici un motiv sa te critic. Dar unele posturi sunt aiurea nu se incadreaza. Da Hummerul ala e clar stil american mai kitch-os asa dar Escaladeul de ex nu il putem incadra la acelas stil. Eu incerc sa iti explic ceva dak tu intelegi k vreau sa te critic sau sa te atac imi pare rau si imi cer scuze sa vezi k nu am nimic cu tine.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 21:03   #23
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

acel escalade de care vorbim nu e tunat, are doar o pereche de jante si pare un pic coborat. poza e luata de pe un site pentru jante la comanda. si nu cred ca vreodata ai sa vezi un escalade tunat de hamman. daca e si imi arati poza promit ca imi dau o palma singur si o sa imi cer scuze.
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 14:50   #24
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Nici unul din ele. A imita precum maimuta stilul altora e o fapta demna de un manelist. Se presupune ca atunci cand ai decis sa modifici o masina sau motocicleta ai propriul tau stil, un plan bine pus la punct si o rezerva financiara

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 16:17   #25
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Sincer mie nu mi se pare pimp. Pentru ca Escalade in sine e o masina foarte mare nu ai cum sa ii pui jante pe 15. Asta o data in al doilea rand mi se pare un tuning foarte clean care se apropie foarte mult de cel european sa zic asa deci nu vad nici un motiv sa o incadrez la stilul american. Orice firma de tuning din europa ar modifica la fel acest escalade.

P.S. Imi pare rau daca tu crezi k te critic doamne fereste nu te cunosc si nu am nici un motiv sa te critic. Dar unele posturi sunt aiurea nu se incadreaza. Da Hummerul ala e clar stil american mai kitch-os asa dar Escaladeul de ex nu il putem incadra la acelas stil. Eu incerc sa iti explic ceva dak tu intelegi k vreau sa te critic sau sa te atac imi pare rau si imi cer scuze sa vezi k nu am nimic cu tine.
Orice CADILLAC American e de PIMPI ... Escalade , Eldorado , Fleetwood , DeVille ...etc. , toate astea sunt de PIMPI , chiar si STOCK ,
Si inca o chestie sa itzi demostrez ca e asa: https://www.youtube.com/watch?v=AYUOmHwoafA (Asta doar daca stii Engleza bine ...)
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 16:35   #26
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Orice CADILLAC American e de PIMPI ... Escalade , Eldorado , Fleetwood , DeVille ...etc. , toate astea sunt de PIMPI , chiar si STOCK ,
Si inca o chestie sa itzi demostrez ca e asa: https://www.youtube.com/watch?v=AYUOmHwoafA (Asta doar daca stii Engleza bine ...)
Eu sunt mai analfabet asa nu prea ma pricep nici la engleza nici la masini da vb si eu aiurea aici pe forum. Prieteni eu vb de modificarile aduse masinii nu de masina in sine ce dracu e asa greu de inteles? Unitati-va la Hamann si la alte firme celebre de tuning mari din Europa cum modifica ei masinile acesea imense uitati-ba cum e modificat Mercedesul GL care e la fel de mare ca Escalade si nu e PIMP tot asa fara cinci mii de spoilere. Doar jante mari si garda cat de cat joasa eu la asta ma refer nu la faptul k Escalade e PIMP sau nu. Iar eu unu chiar sunt prost fiindca nu inteleg sensul exact al cuvantului PIMP iar daca cei ce il cunosc pot sustine k toti posesorii de Escalade sunt "pesti" atunci eu nu mai am nimic de zis. Oricum nu mai deranjez aici k vad k sunt numai cunoscatori iar eu nu stiu nici engleza nici la masini nu ma pricep deci nu am ce cauta aici.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 16:46   #27
Dr3adLorD
Daewoo Driver

Stage 5
 
Dr3adLorD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 807
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

mie personal imi place stilul european pentru ca nu e asa "incarcat" si cu mult crom
Dr3adLorD is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 16:48   #28
sezione91_blue
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 977
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Daca as avea bani de Croame mari si alte blig-blinguri as face-o american style, dar cum nu am bani incerc Europe Style..
sezione91_blue is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 16:50   #29
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Eu sunt mai analfabet asa nu prea ma pricep nici la engleza nici la masini da vb si eu aiurea aici pe forum. Prieteni eu vb de modificarile aduse masinii nu de masina in sine ce dracu e asa greu de inteles? Unitati-va la Hamann si la alte firme celebre de tuning mari din Europa cum modifica ei masinile acesea imense uitati-ba cum e modificat Mercedesul GL care e la fel de mare ca Escalade si nu e PIMP tot asa fara cinci mii de spoilere. Doar jante mari si garda cat de cat joasa eu la asta ma refer nu la faptul k Escalade e PIMP sau nu. Iar eu unu chiar sunt prost fiindca nu inteleg sensul exact al cuvantului PIMP iar daca cei ce il cunosc pot sustine k toti posesorii de Escalade sunt "pesti" atunci eu nu mai am nimic de zis. Oricum nu mai deranjez aici k vad k sunt numai cunoscatori iar eu nu stiu nici engleza nici la masini nu ma pricep deci nu am ce cauta aici.
1. Nu a spus nimeni ca esti analfabet ... a nu stii engleza nu inseamna ca esti analfabet ... ti-am pus in paranteza ca in caz de nu stiai , sa nu mai dai click degeaba , si nu a spus nimeni ca nu te pricepi la masini , pur si simplu sunt momente in care fiecare greseste , si eu am gresit , si tu , si oricine ...si trebuie sa accepti ideea ca ai gresit ptr. ca ai gresit la capitolu' asta.
2.Arata-mi tu mie in Statele Unite sau in Anglia cati dintre oamenii de zi cu zi(Albi) au Cadillac(American) , foarte putini , peste 80% din Cadillacuri sunt detinute de PIMPI , daca Escalade-ul e SUV nu inseamna ca nu e masina de PIMPI , iar cand vorbim "masina de pimp" nu ma refeream ca masina a fost fabricata special pentru pimpi , ci la faptul ca in majoritate sunt detinute de pimpi , si toata lumea le stie asa.
3.Spun toate astea ca am fost si in Los Angeles si in San Francisco si in Boston si in Londra , si am vazut stilurile . Pimpi cu Cadillacurile iar Latinii cu lowriderele...
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 13:24   #30
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ce stil de tuning preferi: european, asiatic sau american?

sa nu va suparati pe mine, dar am sters cele doua posturi cu fotografii atasate direct in postare, deformeaza pagina.
va rog sa dati click pe go advanced si de acolo pe butonul de add atach, nu le urcati direct in post.
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -