Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-08, 07:31   #376
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 09:12   #377
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

https://youtube.com/watch?v=OVNLV_WkO68
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 15:52   #378
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

cea mai buna si perfecta masina din lume si tot ce inseamna 4 roti pe sosea este s classe...raport pret/calitate/siguranta/confort etc....nu exista nici o logica de ce sa dai 500.000 de euro pe un bentley sau roll royce atata timp cat este s classe de 150.000 de euro !!! a8 si seria 7 sunt masini bune dar nu se pot pune cu o masina care are un trecut asa de stralucit si un viitor si mai stralucit . NU imi plac mercedesurile absolut deloc ...C class e depasit...E class e depasit...da S class parerea mea e singura ce depaseste cu mult competitia si tine firma in spate .
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 03:20   #379
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

A8 arata asa de mult ca un A4, e dezgustator... si bmw-ul o avea masini similare, dar de la seria 7 la seria 3 e drum lung, si la mercedes, de la c la s-class cat de la pamant la luna.... slab de tot audi, cat de bine o merge masina, faptul ca arata ca un A4 mai balonat ma lasa dezamagit
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 03:22   #380
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by Alexik View Post
din 2006...
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 19:46   #381
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

derby-ul se da intotdeauna intre adevaratele valori, de traditie, iar unele "pretendente" sunt doar de moment, un fel de steaua-dinamo!

1) mercedes>+luxul
2) bmw>+sportivitatea, daca nu bagam in ecuatie amg-ul, sa nu zic de brabus
3) audi>se vrea peste ele, dar este o corcitura, nu are nici pedigri.

topul asta il vad mereu/ il voi vedea mereu EVER, poate cu schimbari de pozitii intre cele 2 locuri.
__________________
bmw 530 & cali turbo+++
law53 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 21:50   #382
Duruselu
Audi Driver

Stage 5
 
Duruselu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 416
Member of:
[AUDI]
[4Rally]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

3) audi>se vrea peste ele, dar este o corcitura, nu are nici pedigri.
) ai condus vreodata un audi ? ...ca totusi dupa cum vorbesti pari cunoscator al marcii...eu zic sa taci..si sa faci...nu sa dai cu presupusu cum faci tu aici...
Duruselu is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 16:46   #383
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

pedigree, nu pedigri eu am mers (nu o distanta mare recunosc, dar erau cativa km cu un s8/ 2006) si tot ma cuprinde o nostalgie cand vb de serie 7.fiecare cu preferintele lui.sau pedigri
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 01:20   #384
DaThuG
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 62
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

ce comparatie e asta...
desi sunt fan BMW`u... S Klasse le da clasa in toate privintzele... sa fim sinceri
DaThuG is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 12:24   #385
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by law53 View Post
derby-ul se da intotdeauna intre adevaratele valori, de traditie, iar unele "pretendente" sunt doar de moment, un fel de steaua-dinamo!

1) mercedes>+luxul
2) bmw>+sportivitatea, daca nu bagam in ecuatie amg-ul, sa nu zic de brabus
3) audi>se vrea peste ele, dar este o corcitura, nu are nici pedigri.

topul asta il vad mereu/ il voi vedea mereu EVER, poate cu schimbari de pozitii intre cele 2 locuri.
corcitura , necorcitura ...cand vezi un a8 cu jante cat casa scoti ochii din orbita...dar nu as putea sa zic acelasi lucru despre un s classe care e o masina foarte populara si nu te surprinde cu nimic (doar daca e brabus ) sau un seria 7 care nu e asa agreat nici de fanii bmw . Ce mai stiu e ca motorul w12 care se mai afla pe vw phaeton si bentley continental parca , a fost conceput sa mearga toata ziua cu o viteza constanta de 180 mph fara sa se uzeze .
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 12:35   #386
BAMBAKE

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 251
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
corcitura , necorcitura ...cand vezi un a8 cu jante cat casa scoti ochii din orbita...dar nu as putea sa zic acelasi lucru despre un s classe care e o masina foarte populara si nu te surprinde cu nimic (doar daca e brabus ) sau un seria 7 care nu e asa agreat nici de fanii bmw . Ce mai stiu e ca motorul w12 care se mai afla pe vw phaeton si bentley continental parca , a fost conceput sa mearga toata ziua cu o viteza constanta de 180 mph fara sa se uzeze .
cine/unde spune asta cu 180 mph/h? sau ai auzit tu?
sincer ~288 km/h constant mi se pare exorbitant pt un motor, indiferent de brand, mai ales fara sa se uzeze
fiecare cal/kw in plus la un motor scade fiabilitatea...sincer mi se pare foarte mult 180 mph/h, care inseamna in cel mai bun caz viteza maxima atinsa de phaeton&bentley, iar un motor care merge/solicitat la max nu il vad eu cu prea multi km... !
__________________
cuplul castiga curse, iar caii putere vand masini
BAMBAKE is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 14:36   #387
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
corcitura , necorcitura ...cand vezi un a8 cu jante cat casa scoti ochii din orbita...dar nu as putea sa zic acelasi lucru despre un s classe care e o masina foarte populara si nu te surprinde cu nimic (doar daca e brabus ) sau un seria 7 care nu e asa agreat nici de fanii bmw . Ce mai stiu e ca motorul w12 care se mai afla pe vw phaeton si bentley continental parca , a fost conceput sa mearga toata ziua cu o viteza constanta de 180 mph fara sa se uzeze .
si zici ca nu te surpinde nici macar un S65 AMG a? interesant atunci..
si nu mai face comparatii intre motorul de pe continental si cel de pe phaeton sau a8.. in primul rand, cel de pe Bentley e TWIN TURBO si dezvolta cu 110 cai (150 in cazul lui conti gt speed) mai mult..
iar faza aia cu 180 mph e criminala pai nici macar nu are atat pe bord un A8 W12
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 14:51   #388
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
iar faza aia cu 180 mph e criminala pai nici macar nu are atat pe bord un A8 W12
Inseamna ca daca nu se atinge viteza aia, motorul tine forever !
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 22:08   #389
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

MOTORUL a fost conceput sa mearga constant cu 180 mph da acuma nu stiu daca pe masinile astea sau nu .... si continental o fi el twin turbo da tot w12 are de pe audi si vw .... motoarele duble au fost concepute pt. a fi mai rezistente ca astea normale ca doar de aia au fost facute !....si apropo..sa imi ziceti detaliat cand ati auzit auzit de un motor w12 stricat in graba . si inca ceva ..la top gear cand au testat vw phaeton au zis ca au reusit sa mearga cu peste 200 de mile la ora foarte lejer si fara sa fie forjat motorul !! si uite dovada cat de cat plauzibila ! https://video.google.com/videoplay?do...arch&plindex=0

P.S. nu stiu de ce nu au pus si VW phaeton pe aici...in fine...cineva mai tre sa se documenteze .
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 09:10   #390
BAMBAKE

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 251
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
MOTORUL a fost conceput sa mearga constant cu 180 mph da acuma nu stiu daca pe masinile astea sau nu .... si continental o fi el twin turbo da tot w12 are de pe audi si vw .... motoarele duble au fost concepute pt. a fi mai rezistente ca astea normale ca doar de aia au fost facute !....si apropo..sa imi ziceti detaliat cand ati auzit auzit de un motor w12 stricat in graba . si inca ceva ..la top gear cand au testat vw phaeton au zis ca au reusit sa mearga cu peste 200 de mile la ora foarte lejer si fara sa fie forjat motorul !! si uite dovada cat de cat plauzibila ! https://video.google.com/videoplay?do...arch&plindex=0

P.S. nu stiu de ce nu au pus si VW phaeton pe aici...in fine...cineva mai tre sa se documenteze .
daca tu crezi tot ce se spune in top gear...inseamna ca mai crezi in mos craciun!
acum am inceput sa vb de mizeria aia de passat mai mare(phaeton)?
alt bastard care se vrea cu pretentii, dar...) este un esec total
BAMBAKE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -