Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-10, 12:50   #271
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Da, nemtii produc gunoaie, cu toate astea concurenta nu prea reuseste sa le ia fata. Ciudat, nu ?

Last edited by _anaconda_; 11-02-10 at 13:07.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 13:28   #272
91SIN

Stage 2
 
91SIN's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 28
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Daca ar fi sa aleg o masina italiana,as alege orice in afara de fiat.De ce?Pentru ca multe cunostinte din Italia mi s-au plans ca Fiat nu mai este ce a fost.Cunostinte adica italieni.Deci daca ei se plang de ele...merg pe mana lor.Pana la urma probabil tot o nemtoaica as alege.
91SIN is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 13:31   #273
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Quote:
Originally Posted by aXelstorm View Post
Ca inginer AR o spun - ca si conceptie, materiale urilizate, performante - italienii au avut foarte multe varfuri, neegalate tehnologic pana acum. Din pacate politica lor bolnava de vanzare masini - a dus la mitul popular ca masinile italiene sunt slabe, rezultat direct al caracterului inovator al ingineriei italiene pusa alaturi de un buget restrans, iar aici au gresit.

Nemtii sunt conservatori - au adoptat una sau mai multe solutii testate in medii extreme, si au imbinat fiabilitatea cu veleitatile sportive, pana la un moment dat. In ziua de azi insa, produc gunoaie si traiesc din faima purtata, care la noi in tara s-a infiripat bine in creierele celor ce NU ar fi trebuit nici azi sa aiba buletin de Bucuresti, dar taranul sarac cu duhul, mananca tot ce zboara in universul lui limitat.

Masinile bune incep de la 50.000E in sus, sunt exclusiviste, si in plus, chiar la banii aiai au niste carente constructive determinate de factori strict economici.
inginer AR = inginer aberator roman

Poate vi si cu exemple clare sa-ti argumentezi aberatiile de "inginer", nu de alta dar eu ca print al Bruneiului nu te cred.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 15:58   #274
BMWPower

Stage 3
 
BMWPower's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 136
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Deci s-a cazut de acord: VAG (si-)a cumparat Lamborghini. I rest my case
BMWPower is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 18:08   #275
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Quote:
Originally Posted by BMWPower View Post
Deci s-a cazut de acord: VAG (si-)a cumparat Lamborghini. I rest my case
Daca ai fi citit posturile alea ai fi vazut ca Audi AG a cumparat Lambo doar ca nu are sens sa ii dai apa la moara lui dolb cand el nu intelegea asa ca mai trebuie si ignorat cateodata . Chestia aia cu "banii VW" e doar o gaselnita de a lui dolb, Audi este un producator mare care vinde multe masini pe BANI nu pe acadele deci puteau foarte bine sa cumpere Lambo cu proprii bani nu cu cei ai concernului, probabil asta depaseste pe dolb. In orice caz, ori ca e Audi AG ori ca e VAG nu e mare diferenta, important este ca se afla in "custodia" lor.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 18:26   #276
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

se vede si ce fan audi esti.esti exact ca "super" suporterii aia de la steaua.daca ii intrebi ceva despre steaua stiu sa-ti zica doar ca a luat champions league ( care oricum de fapt era cupa campionilor europeni),asa faci si tu cu audi mai uita-te la procentele actiunilor si numele oamenilor de la conducerea concernului si separat ale fiecarei marci in parte.
da` nu stiu de ce imi mai bat capu` ca tu tot pe a ta o ti.audi rullz maaaan.
Peace!


Numai bine!
__________________
Stop trying to catch me and catch me!
Vand mazda 323f cu faruri escamotabile ! ! !
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 18:30   #277
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Quote:
Originally Posted by TurkishCarFan View Post
da` nu stiu de ce imi mai bat capu` ca tu tot pe a ta o ti
Numai bine!
Pai daca nu stii atunci de ce mai postezi ? Daca te-ai abtine cred ca ai face un serviciu pentru toata lumea, daca nu ai observat iti aplic un tratament preferential - nu te bag in seama, cainii latra, caravana trece. Intelegi ?

PS - MB RULZZZZZ conform posturilor tale asa ca esti fix in aceeasi oala.

Last edited by _anaconda_; 11-02-10 at 18:32.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 12:44   #278
BMWPower

Stage 3
 
BMWPower's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 136
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Daca ai fi citit posturile alea ai fi vazut ca Audi AG a cumparat Lambo doar ca nu are sens sa ii dai apa la moara lui dolb cand el nu intelegea asa ca mai trebuie si ignorat cateodata . Chestia aia cu "banii VW" e doar o gaselnita de a lui dolb, Audi este un producator mare care vinde multe masini pe BANI nu pe acadele deci puteau foarte bine sa cumpere Lambo cu proprii bani nu cu cei ai concernului, probabil asta depaseste pe dolb. In orice caz, ori ca e Audi AG ori ca e VAG nu e mare diferenta, important este ca se afla in "custodia" lor.
) nu asta era ideea, VAG, Audi AG, whatever...ideea era ca un neamtz si-a cumparat o italianca, si nu orice neamtz de rand. Deci fiecare tanjim dupa putin exotism.
__________________
They wanna fingerprint me and give me some years, they'll only get one finger while i'm shifting gears.
Ex Sierra V12, BMW 850i
Actual Maserati Ghibli Primatist
BMWPower is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 20:57   #279
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Quote:
Originally Posted by BMWPower View Post
) nu asta era ideea, VAG, Audi AG, whatever...ideea era ca un neamtz si-a cumparat o italianca, si nu orice neamtz de rand. Deci fiecare tanjim dupa putin exotism.
gresit.
a cumparat niste falimentari care nu au habar de motoare si i-au ridicat.
precum se stie, tarfele sunt ieftine si se perimeaza repede.
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 21:45   #280
snopy's brother

Stage 5
 
snopy's brother's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 434
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

vag in sus, vag in jos.Numai Vag-u produce motoare germane? restul?mercedes, bmw?
snopy's brother is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 10:10   #281
aXelstorm
Ford Driver

Stage 5
 
aXelstorm's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 336
Member of:
[FORD]
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Nu ar trebui sa dau un post jignitor -insa am s-o fac: atat cat va sugruma ignoranta, pe voi 90% din posesorii de masini germane - discutia nu face sens - performanta e una - marketingul e altceva. Inutil sa mentionez ca in topicuri de provocari, masini ca 1.8 aspirat Fiat si standard - erau refuzate de masini nemtesti 1.8T - pe motive gen - ai soft frate, d-aia fuge asa...

E aberanta si prosteasca credinta voastra in nimic.
__________________
Ford SIERRA MK1 XR4i 2.8i K-Jet -ex 2.0i//imperial red//Ghia bodytrim//15" OZ wheels
aXelstorm is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 10:38   #282
Stage1

Stage 5
 
Stage1's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 551
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Credinta si cunostintele noastre de incepatori sunt impartasite si de cei mai princeputi oameni de pe glob, istoria te va lamuri de ce.
Stage1 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 12:47   #283
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Quote:
Originally Posted by aXelstorm View Post
Nu ar trebui sa dau un post jignitor -insa am s-o fac: atat cat va sugruma ignoranta, pe voi 90% din posesorii de masini germane - discutia nu face sens - performanta e una - marketingul e altceva. Inutil sa mentionez ca in topicuri de provocari, masini ca 1.8 aspirat Fiat si standard - erau refuzate de masini nemtesti 1.8T - pe motive gen - ai soft frate, d-aia fuge asa...

E aberanta si prosteasca credinta voastra in nimic.
Dupa aberatiile din postul tau anterior ma bufneste rasul cand vad postul asta , ai uitat sa argumentezi cele spuse, oare de ce?
GTR is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 12:55   #284
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

ii rog pe fanii infocati al motoarelor italiene sa imi dea niste exemple de motoare etraordinare..in afara de Lamborgini si Ferrari se stie ca motoarele de pe Maserati si alfa 8C sunt tot de origine Ferrari
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 13:00   #285
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Motoarele germane vs. motoarele italiene

Ii rog pe fanii infocati ai motoarelor germane sa imi dea niste exemple de motoare extraordinare.. in afara de M, AMG, RS si motorul de pe Veyron.

) Doamne, iarta-ma!
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -