Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Instalari diverse

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-03, 12:15   #16
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

eu sunt curios pe ce mashina ai pus toate astea?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 12:54   #17
voinea

Stage 3
 
voinea's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 132
Member of:
[Insomnia]
Default

Quote:
Originally Posted by \"ESPinoza\"
eu sunt curios pe ce mashina ai pus toate astea?
a spus. Golful lui paul. E un VW Golf
voinea is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 16:13   #18
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

poi sa puna niste poze cu golfu ala
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 17:10   #19
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Pai Radical Audio si Hifonics sunt chiar niste firme cunoscute pe afara si si pe la noi si nu sunt europene ci americane,iar Helix este o firma europeana si este facuta de Brax in germania care are garantie pe viata la amplifuri.
Am un set de boxe(numai in usile din fata) pe 2 cai Radical Audio de 16,5 cm(2x midwoofer RA160.2M; 2 crossoverRA162.2X ;2 tweeter RA20.2T).
Toate sculele le-am pus intr-un Golf IV TDI 90cp....pacat de masina ca e noua...dar na.....
Daca vreti sa vedeti poze intrati pe www.vwclub.ro si acolo o sa vedeti despre ce e vb....si astazi sau maine o sa fie puse si pozele de la intalnirea vwclub din timisoara care a fost in 27 si cred ca si ceva poze de la concursul legal de masini de pe aeroport.
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 17:18   #20
Paul--

Stage 1
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17
Default

Quote:
Originally Posted by \"Anonymous\"
Pai Radical Audio si Hifonics sunt chiar niste firme cunoscute pe afara si si pe la noi si nu sunt europene ci americane,iar Helix este o firma europeana si este facuta de Brax in germania care are garantie pe viata la amplifuri.
Am un set de boxe(numai in usile din fata) pe 2 cai Radical Audio de 16,5 cm(2x midwoofer RA160.2M; 2 crossoverRA162.2X ;2 tweeter RA20.2T).
Toate sculele le-am pus intr-un Golf IV TDI 90cp....pacat de masina ca e noua...dar na.....
Daca vreti sa vedeti poze intrati pe www.vwclub.ro si acolo o sa vedeti despre ce e vb....si astazi sau maine o sa fie puse si pozele de la intalnirea vwclub din timisoara care a fost in 27 si cred ca si ceva poze de la concursul legal de masini de pe aeroport.
asta eu am scris,dar vad ca nu eram loginat.....
Paul-- is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 17:53   #21
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Anonymous\"
Pai Radical Audio si Hifonics sunt chiar niste firme cunoscute pe afara si si pe la noi si nu sunt europene ci americane,iar Helix este o firma europeana si este facuta de Brax in germania care are garantie pe viata la amplifuri.
Am un set de boxe(numai in usile din fata) pe 2 cai Radical Audio de 16,5 cm(2x midwoofer RA160.2M; 2 crossoverRA162.2X ;2 tweeter RA20.2T).
Toate sculele le-am pus intr-un Golf IV TDI 90cp....pacat de masina ca e noua...dar na.....
Daca vreti sa vedeti poze intrati pe www.vwclub.ro si acolo o sa vedeti despre ce e vb....si astazi sau maine o sa fie puse si pozele de la intalnirea vwclub din timisoara care a fost in 27 si cred ca si ceva poze de la concursul legal de masini de pe aeroport.
ah, ciudat, n-a auzit de ele si nu-mi amintesc sa fii vazut la cineva pe la showuuri si concursuri de SPL/SQ, oricum, sunt convins ca sunt scule de mare calitate dupa pret.....
la un moment dat vazusem pe un site romanesc o reclama la concurs de sunet (si de masini tunate in general).......am cautat dar nu-l mai gasesc....
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 23:43   #22
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

hai ca raspund eu in locu lu paul.
deci boxele de pe fata sunt Radical Audio pe 2 Cai ( compo, nu coax )
Helix este european facut de audiotec fischer, aceas firma care face si Brax una dintre cele mai clare stati ( http://www.audiotec-fischer.de )
pe spate inca nu este nimica dar va veni lafel ca la mine un sistem radical audio coax.
Radical Audio, Hifonics si Cerwin Vega sunt americane ca ei sunt nebunii cu chesitle astea.
si chestia cu vibratu termopanelor si decolarea avionului chiar ii serios si nu gluma.
cine mai doreste informait poate sa scrie la paul sau mie


no bass no fun
dracula is offline   Reply With Quote
Old 30-09-03, 00:46   #23
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

ooops ... cred ca sunt beat .... nam vazut ca mai este si adoa pagina unde a raspuns deja paul
dracula is offline   Reply With Quote
Old 08-10-03, 00:14   #24
TM 84 XXX

Stage 2
 
TM 84 XXX's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 36
Default

eu nu mai zic nimic, am zis la bum bum bum ... oricum pentru mashina mea ajunge ca si asa vibreaza toata si pe afara, si pe dinauntru, mi-e frica sa nu sara vopseaua de pe ea ... salutare
TM 84 XXX is offline   Reply With Quote
Old 08-10-03, 00:21   #25
TM 84 XXX

Stage 2
 
TM 84 XXX's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 36
Default

mah, daca nu ma insel golfu lu paul ala e in timisoara, nu?
daca e el, stiu mashina si intradevar are cea mai tare muzica din oras, sau cel putin e ala care isi foloseste sistemul, or mai fi si altii care asculta la 2% ... oricum dupa el din cate stiu eu, din cat ne cunoastem intre noi prin orash mai e unu cu un ford probe verde pe locul 2 cum s-ar zice si pe 3 urmeaza mashinutza mea ... dupa cum am mai spus, din cei care isi si folosesc sistemele ...
oricum nu mi se pare deloc calumea sa iti fac din golf 4 mashina de 2 locuri pentru muzica aia care nu e cu mult superioara fata de ce am eu in mashina ... e tiganie cu roata de rezerva legata de scaunul din dreapta soferului si tubul ala si statia prinsa pe jos etc ... daca chiar vroia sa faca ceva cu adevarat k-lumea putea sa faca cum vedem tot pe site-ul ala in poza alaturata, adica sa imbrace muzica din portbagaj si din interior cu tapiterie, musama, etc ...

oricum, fiecare cu p**da masii asa ca sa fie sanatos
TM 84 XXX is offline   Reply With Quote
Old 08-10-03, 01:55   #26
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

*lol* nu te supara dar ce este pe golf nu estu cu putin ci cu muuult mai mult decit ai tu pe masina.
bogdan ( ford probe ) ii foarte slabut pe linga el.
si pozele care leai vazut au fost facute chiar cind sa montat instalatia de aia nu prea ii cine stie ce, acuma sa mai schimbat treaba.
si cu putin lucru putem face sa arat cit de cit foarte bine, care ii cam greu la marimea wooferului dar totu este posibil.
nu am facut totusi ca mai incercam ceva lucruri si pina ajungem la o concluzie finala am pus totu provisoriu.
dar cum tiam scris si in celalat thread ... nu are rost sa iti scriu, te invit sa vii sa asculti.
ca daca nu ii de mii de ori mai tare decit jbl ce ai tu atunci ma fac popa
prin oras mai era un timp unu cu un mercedes mare, nu stiu exact paul stie mai bine, si el era foarte tare in muzica, dar nu am avut ocazia sa o ascult.
dar gustu meu sa schimbat, deci eu pot zice ca in probe suna naspa ( sorry, bogdan dar imi cunosti gustu, dar pe linga alte masina pot zice ca suna extraordinar de bine ) in golf suna muuuult prea tare ( iar sorry, dar stii bine paul ca imi iese deja creieru pe nas de la atita bass ) iar la tine TM84XXX nu pot zice ca inca nu am auzit. si nu ma apuc sa vb despre ceva, chiar daca cunosc cam ce ai pe masina. dar conteaza multe multe lucruri, masina cum ii montat etc.
deci mas bucura daca vii sa ne asculti masinile si imi dai si mie ocazia sa ascult ce ai.

si despre chestia cu 2 locuri .... totu a inceput la mine pe un golf 3.
si eu chiar aveam de gind sa imi fac instalatia calumea dar din pacate dupa ce sa cam dus motoru si am luat masina noua nu am mai avut chef de wooferu asta imens si mam luat dupa claritate. acum aveam deja cutia facut si tapizata si am pusso asa pe golf IV altfel puteam face cutia putin altfel sau chiar sa o facem bassreflex atunci puteam cobori cutia la aprox 110 litri.
( acuma are 250l )
dar gata, deja incep sa scriu iara romane si in 5 ore trebe sa ma duc la lucru.
dracula is offline   Reply With Quote
Old 08-10-03, 06:30   #27
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

io am intrebat lumea, dar n-am zis ce am pus eu pe masina LOL.......ma rog, n-am cine stie ce, doar asa cat sa ma simt bine(nimic pt competitii de sunet sau ceva asa, nu vreau sa bag multi bani in \"muzica\")......

- HU Alpine 9813 4 X 60watts (CD/MP3/WMA)
- pe spate Alpine Type-R 6.5\" coax (nu stiu puterea)
- pe fata 3 1/2\" components(2 boxe, 2 tweetere) Pioneer (care de altfel au fost originale pe masina, dar sunt surprinzator de bune pt marimea si vechimea lor, dar de , scrie pe ele Made in Japan, nu ca ce ce gaseste acum pe piata) - nu le-am schimbat pt ca nu intra boxe mai mari si daca pun alte 3 1/2 diferenta de sunet e prea mica (pt mine, nu pt un impatimit de SQ) si costa prea mult deci nu ar merita

- Ecran LCD Innovatek 5.6\"
- DVD/VCD/SVCD/MP3/CD player Innovatek......

la vara viitoare, un sub(sau 2 nu m-am decis inca) si un amplificator si-am terminat cu sistemul de sunet
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 08-10-03, 08:22   #28
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

suna bine. esti din tm ? chiar as fi curios sa aud.
si despre sub cam cit ai de gind sa dai be woofer ? poate iti pot oferi ceva
daca vrei poti sa te uiti la lista de preturi pe www.acr.ch
dracula is offline   Reply With Quote
Old 08-10-03, 08:36   #29
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"dracula\"
suna bine. esti din tm ? chiar as fi curios sa aud.
si despre sub cam cit ai de gind sa dai be woofer ? poate iti pot oferi ceva
daca vrei poti sa te uiti la lista de preturi pe www.acr.ch
hehe, nu nu-s din timisoara, locuiesc in montreal, canada
pe sub+amp nu stiu icna cam o sa dau, vreao sa cheltui intre 400 si 600$ CDN, bani la care as lua 2(pe la 650) sub-uri Alpine TypeR 10\" in cutie gata facuta de Alpine si un amp Alpine
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 08-10-03, 14:28   #30
Paul--

Stage 1
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17
Default

Quote:
Originally Posted by \"TM 84 XXX\"
mah, daca nu ma insel golfu lu paul ala e in timisoara, nu?
daca e el, stiu mashina si intradevar are cea mai tare muzica din oras, sau cel putin e ala care isi foloseste sistemul, or mai fi si altii care asculta la 2% ... oricum dupa el din cate stiu eu, din cat ne cunoastem intre noi prin orash mai e unu cu un ford probe verde pe locul 2 cum s-ar zice si pe 3 urmeaza mashinutza mea ... dupa cum am mai spus, din cei care isi si folosesc sistemele ...
oricum nu mi se pare deloc calumea sa iti fac din golf 4 mashina de 2 locuri pentru muzica aia care nu e cu mult superioara fata de ce am eu in mashina ... e tiganie cu roata de rezerva legata de scaunul din dreapta soferului si tubul ala si statia prinsa pe jos etc ... daca chiar vroia sa faca ceva cu adevarat k-lumea putea sa faca cum vedem tot pe site-ul ala in poza alaturata, adica sa imbrace muzica din portbagaj si din interior cu tapiterie, musama, etc ...

oricum, fiecare cu p**da masii asa ca sa fie sanatos
Salut,
mai nu vreau sa fiu rau,dar daca tie se pare ca la tine se aude aproape la fel de tare inseamna ca ai mari probleme cu urechiiile..nu mai auzi deloc bine...
ce ai tu in masina sunt slabe.mai ales la bas....
eu nu stiu cand ai auzit masina mea cum suna,pentru ca eu tot am schimbat wooferele..poate tu ai auzit altceva decat strokerul care il am acuma.daca vrei sa facem o comparatie sunama si o sa vedem diferntele 0721107916 Paul
tu masina ai luat-o de la Dan?
Paul-- is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -