Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Instalari diverse

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-03, 19:40   #1
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default Sistemul de pe masina voastra

ce sistem aveti pe masina ?
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 10-09-03, 20:08   #2
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Naspa , asa ca ma abtin
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 11-09-03, 09:04   #3
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Naspa , asa ca ma abtin
lol....c'mon....ce naiba, nu conteaza daca-i bun sau rau.......nu e competie de care are sistem mai bun.......
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 12-09-03, 22:40   #4
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Mi-am pus si eu muzica pe masina ... da stiti cum e vb niciodata nu te saturi cu ce ai .Fe fata am doua boxe alpine de 130W,pe spate infinity tot cam aceeasi putere cu alea de pe fata si o statie kenwood si un tub kenwood tornado de 500.Dar normal ca vreau mai mult adica:sa-mi amplific toate boxele si sa-mi iau un tub mai mare.Sa speram ca o fac si pe asta.Cred ca o sa ajung sa coste mai mult muzica decat masina da asta e am si eu o boala ,masina e supernova.Daca va intereseaza statia si cu tubul pe care le am acum dati-mi un mail la aboldus@yahoo.com.

Si aveti grija cu muzica ca se fura rau ,eu pana acuma am scapat si sper sa scap in continuare
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 13-09-03, 00:41   #5
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Quote:
Originally Posted by \"AndreiB\"
Mi-am pus si eu muzica pe masina ... da stiti cum e vb niciodata nu te saturi cu ce ai .Fe fata am doua boxe alpine de 130W,pe spate infinity tot cam aceeasi putere cu alea de pe fata si o statie kenwood si un tub kenwood tornado de 500.Dar normal ca vreau mai mult adica:sa-mi amplific toate boxele si sa-mi iau un tub mai mare.Sa speram ca o fac si pe asta.Cred ca o sa ajung sa coste mai mult muzica decat masina da asta e am si eu o boala ,masina e supernova.Daca va intereseaza statia si cu tubul pe care le am acum dati-mi un mail la aboldus@yahoo.com.

Si aveti grija cu muzica ca se fura rau ,eu pana acuma am scapat si sper sa scap in continuare
suna destul de bine sistemul....
ce model sunt Alpine-urile(typeS,typeR,typeX?) si Infinity-urile si pe ce marimi.......
ai schimbat si casetofonul/cd-playerul?
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 15-09-03, 23:13   #6
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default Pai sa vedem.....

Boxele Alpine sunt csr-uri si alea de pe spate Infinity sunt de 160 cu 230 mm . Si da am schimbat si casetofonu cu un cd player sony.Dar acuma am alte ganduri.... vreau sa-mi iau o statie Infinity RA5004 care are 4 iesiri si sa-mi pun si boxele de pe spate prin statie si sa-mi schimb si tubu.Sper sa fac rost de bani mai repede si sa o fac si pe asta .Asta e boala mea ... daca masina cine stie ce nu am macar muzica sa fie nu??
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 16-09-03, 05:19   #7
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default Re: Pai sa vedem.....

Quote:
Originally Posted by \"AndreiB\"
Boxele Alpine sunt csr-uri si alea de pe spate Infinity sunt de 160 cu 230 mm . Si da am schimbat si casetofonu cu un cd player sony.Dar acuma am alte ganduri.... vreau sa-mi iau o statie Infinity RA5004 care are 4 iesiri si sa-mi pun si boxele de pe spate prin statie si sa-mi schimb si tubu.Sper sa fac rost de bani mai repede si sa o fac si pe asta .Asta e boala mea ... daca masina cine stie ce nu am macar muzica sa fie nu??
nu am auzit de Alpine CSR........eu personal ce te-as sfatui e sa-ti schimbi CD-pplayerul, de la Sony, si sa stai departe de Sony la capitolul audio de masina, daca poti sa strangi bani, ia Alpine, sunt excelente chiar daca n-au tot felul de luminite si filmulete si tot felul de briz-brizuri d'astea nefolistoare.......
can zici tub, ce inseamna exact? Subwoofer?
oricum....succes cu proiectul taude sunet si oricum, Supernova nu e deloc masina rea (pt romania ma refer) si tata are si am ramas impresionat de masina...si el a schimat boxele ca alea din fabrica erau de tot rahatul....a pus Panasonic pe fatza si JVC pe spate dar lui ii place casetofonul ala Blaukpunct asa ca l-a pastrat (il mai conving io sa-l schimbe )
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 18-09-03, 16:33   #8
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default Re: Pai sa vedem.....

Quote:
Originally Posted by \"AndreiB\"
Boxele Alpine sunt csr-uri si alea de pe spate Infinity sunt de 160 cu 230 mm . Si da am schimbat si casetofonu cu un cd player sony.Dar acuma am alte ganduri.... vreau sa-mi iau o statie Infinity RA5004 care are 4 iesiri si sa-mi pun si boxele de pe spate prin statie si sa-mi schimb si tubu.Sper sa fac rost de bani mai repede si sa o fac si pe asta .Asta e boala mea ... daca masina cine stie ce nu am macar muzica sa fie nu??
Andrei, daca vrei Ra5004 sigilata+garantie la un pret mai mic decat in magazin, scrie-mi pe catalinn@zappmobile.ro
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 22-09-03, 13:07   #9
TYE

Stage 4
 
TYE's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 297
Default

Acum am CD-u din fabrica ... cu doua SONY XPLOD de 30W pe fata ... am avut 2 SONY XPLOD pe sapte de 50W pe care mi le-au furat ...
.... se aude ca o tigae .... acum doar cu alea pe fata. Inainte se auzea un pic mai bine ....

DAR ... GATA . imi schimb totul...
O sa cumpar JBL GTO 606ce pentru fata (70W) un tub JBL CTX 3000 si un amplif JBL GTO 4000
Vreau sa fie ca la carte ... cu insonorizare usi, portbagaj .... etc .

Sper sa se schimbe ceva ....
TYE is offline   Reply With Quote
Old 23-09-03, 00:10   #10
Geo

Stage 5
 
Geo's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 412
Default

Da... sa se schimbe ceva... sa nu mai fure astia ca dracii... nu-ti doresc, dar ai grija sa nu ti le fure si p-astea...
Geo is offline   Reply With Quote
Old 23-09-03, 08:48   #11
TYE

Stage 4
 
TYE's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 297
Default

ce dreaq grija sa am ... ii pun alarma si gata ...
poate vorbesc cu primaria sa-mi faca un drum pana la etajul 5 ... CA SA POT LUA MASINA IN CASA !!

... si cand ma gandesc ca in fiecare seara politia trece pe strada de vreo doua-trei ori ... ba chiar intr-o seara ma si legitimat: \"Auzi bai, ce-i cu tine p-aci la ora asta?\" ...era 12:00 si asteptam pe cineva ...

cre' ca hotii e mana in mana cu pulitia !!
TYE is offline   Reply With Quote
Old 23-09-03, 11:32   #12
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default

Pesemne ca era programat ceva si au vrut sa se asigure ca pleci de acolo sa poata sa isi faca treaba in liniste
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 23-09-03, 18:12   #13
TYE

Stage 4
 
TYE's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 297
Default

mersi ... ma simt mult mai bine acush !
TYE is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 06:25   #14
Paul--

Stage 1
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17
Default ceva mai tare ca boeingul :)

Salutare.Am vazut ca toti va laudati cu sistemele voastre audio si am zis ca acuma e si ransul meu sa ma laud.Mai mult a sigur ca multi dintre voi nu au auzit de multe dintre marcile sculelor pe care eu le am pe masina,da voi scrie pretu langa numele si modelul sculelor ca sa va dati seama ca sunt niste scule de inalta fideliate si putere.Asa ca hai sa va spun ce am eu:
-head unit Pioneer MEH9000r +magazie de 13 cd-uri =1200 euro
-boxe medii-inalte pe 2 cai Radical Audio 150watt RMS =400 euro
-amplificator Helix HXA400 4x70watt RMS =400 euro
-amplificator Hifonics Colossus Gen X 2x800wat RMS la 2 ohmi =2500 euro
-subwoofer Cerwin Vega Stroker 18D2 (pe 2 ohmi) 1600watt RMS=1000euro
-2 condensatoare Brax de 1Farad =400 euro
-cabluri,mufe etc =250 euro
Cu toate astea la concurs de SPL am scos 146,5 db,dar acuma am facut o cutie mai buna la woofer si cred ca depasesc 150db .Deci la mine in masina muzica suna de 2 ori si ceva mai tare decat un avion la decolare .
Vorbeati voi ca ati auzi pe nu mai stiu cine de la etajul 11,eu va spun ca pe mine ma auziti de la aporape 2 km.E atat de tare incat vibreaza termopanele.
Daca vreti sa vedti cam despre ce ca vorbesc vizitati www.vwclub.ro si uitativa la Golful lui Paul....Zilele astea am sa mai pun ceva poze cu noul aranjament al sculelor in masina.
Na,cam atat despre sculele mele......
Daca cumva stiti de un concurs de SPL in tara va rog sa ma anuntati ca as vrea sa particip.
Paul-- is offline   Reply With Quote
Old 29-09-03, 07:55   #15
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: ceva mai tare ca boeingul :)

Quote:
Originally Posted by \"Paul\"
Salutare.Am vazut ca toti va laudati cu sistemele voastre audio si am zis ca acuma e si ransul meu sa ma laud.Mai mult a sigur ca multi dintre voi nu au auzit de multe dintre marcile sculelor pe care eu le am pe masina,da voi scrie pretu langa numele si modelul sculelor ca sa va dati seama ca sunt niste scule de inalta fideliate si putere.Asa ca hai sa va spun ce am eu:
-head unit Pioneer MEH9000r +magazie de 13 cd-uri =1200 euro
-boxe medii-inalte pe 2 cai Radical Audio 150watt RMS =400 euro
-amplificator Helix HXA400 4x70watt RMS =400 euro
-amplificator Hifonics Colossus Gen X 2x800wat RMS la 2 ohmi =2500 euro
-subwoofer Cerwin Vega Stroker 18D2 (pe 2 ohmi) 1600watt RMS=1000euro
-2 condensatoare Brax de 1Farad =400 euro
-cabluri,mufe etc =250 euro
Cu toate astea la concurs de SPL am scos 146,5 db,dar acuma am facut o cutie mai buna la woofer si cred ca depasesc 150db .Deci la mine in masina muzica suna de 2 ori si ceva mai tare decat un avion la decolare .
Vorbeati voi ca ati auzi pe nu mai stiu cine de la etajul 11,eu va spun ca pe mine ma auziti de la aporape 2 km.E atat de tare incat vibreaza termopanele.
Daca vreti sa vedti cam despre ce ca vorbesc vizitati www.vwclub.ro si uitativa la Golful lui Paul....Zilele astea am sa mai pun ceva poze cu noul aranjament al sculelor in masina.
Na,cam atat despre sculele mele......
Daca cumva stiti de un concurs de SPL in tara va rog sa ma anuntati ca as vrea sa particip.
da, tare.....probabil ca nu sunt prea multi in ro cu asa sistem
intradevar de Radical Audio, Helix si Hifonics n-am auzit, probabil sunt niste marci europene

cate boxe pe 2 cai ai? sunt components, sau normale? si cam pe ce marime?
pimp_lex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -