Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Instalari diverse

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-11, 19:06   #1
Soundstream

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 13
Default un mic ajutor va rog :D

salutare tuturor sunt nou pe forum asa ca am sa va rog sa ma luati usor daca gresesc cu ceva.
am si eu o problema:
am un fiat stilo din 2002 motor 1.8 16 v etc...
ok toate bune si frumoase pana am montat sistemul audio care era compus din:
2 difuzoare magnat xtc 380, amplificator hifonics zxi 6404 (cate un difuzor montat pe cate 2 canale bridge) cabluri dietz 25 mm, player sony gt 630ui si restul alplificator stock al masinii + 4 difuzoare stoc.
am mers asa ceva vreme vreo 2 luni sa zic dupa care intro dupaamiaza imi apare alternator failure in bord. am inteles nu aveam condensator nimik decat bateria stock care e de 74 ah si atat.
as vrea ca pt noul sistem sa instalez un alternator mai mare sau unul aditional pe langa cel existent sa fie alimentarea audio separata + baterie deepcycle + condensator minim 10 farazi.
vreau recomandarile si parerile voastre ce ar trebui sa fac unde sa gasesc un alternator mai mare si de cati amperi sa se potriveasca la mine sau cum sa mai montez inca unul.
as vrea sa-mi mai explice cineva cum sa monteaz inca o baterie deepcycle in afara de cea normala de la motor cum se conecteaza cu aceasta etc...
mentionez ca am in plan 4 sisteme woofer + tweeter pt medii inalte 3 in fata in usi si 1 in spate, 2 difuzoare 18" spl dynamics ( sau altceva daca pot aduce ascendant audio din state ) sau 4 gzrw15spl in functie de buget. amplificator spl dynamics ice 3500d unul sau 2 bucati + ampliful hifonics pt medii inalte
Soundstream is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:02   #2
Soundstream

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 13
Default Re: un mic ajutor va rog :D

nimeni nimic?
Soundstream is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -