Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Competition Teams

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-10, 13:50   #91
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

am ajuns acasa de la KOE 2 ,inca nu sau anuntat oficial rezultatele dar eu cred ca nu ne am facut de ras cu MNC,daca am calculat bine avem media echipei de peste 150 db...si rezultatele mai tarziu cand va aduna Basic cupele
V.Roberto is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 16:09   #92
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Thumbs up Re: M'N'C SPL TEAM

Felicitari!
Putini dar buni!!!
IM is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 00:03   #93
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: M'N'C SPL TEAM

ceva poze cu noul sistem nu pui sa furam si noi patentul
ugod is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 12:13   #94
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: M'N'C SPL TEAM

felicitari MNC team !!!!
Shokaliptiku is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 21:54   #95
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

MNC SPL TEAM s-a intors de la Cluj cu urmatoarele rezultate:
SZASZ ADRIAN-PEUGEOT 307 SW-LOC 1- SUPER 15NW-153.7db EVENT RECORD-NOU RECORD NATIONAL
VANYOVSZKI ROBERT–OPEL ASTRA–LOC 1- MAXI 5000-149.8db-NOU RECORD NATIONAL
MIHUTA MIRCEA -SKODA OCTAVIA-LOC 1- MINI 2000 -147.6db-NOU RECORD NATIONAL

LA BASS RACE AM PARTICIPAT DOAR EU SI AM OBTINUT 148.6db dar nu am folosit toata puterea ci doar 1 bucata -MNC S3000- 3KW.

Media echipei asa cum a zis si Roby este 150+ db iar la cluj concurenta,cel putin pt Roby si Mircea a fost una foarte acerba si numeroasa ceea ce nu se poate spune despre mine ).
Roby a facut chiar o chestie nostima accelerand in timpul probei fara sa isi dea seama avand castile de protectie pe urechi insa dupa prima citire a rezultatului 149.84 si neluata in considerare a reusit sa dea acelasi rezultat in conditii normale.Stiu ca si-a dorit sa treaca de pragul de 150 insa a fost foarte aproape si la el chiar mai sunt multe lucruri de facut.
Mircea a fost si el la inaltime,pentru prima oara in CNCA a obtinut un loc 1 si un scor foarte bun pt clasa mini 2000 pe o masina care are o gramada de potential ea nefiind "lucrata" chiar deloc.
Despre mine pot spune ca trecerea de pragul de 153 nu ma poate decat bucura,am reusit din nou o etapa cu record personal si cel mai important EVENT RECORD pt a 2 oara.

@ugod Nu stiu la ce te referi ,sistemul este acelasi .Sunt poze mai sus cu sistemul .Imi e greu sa raspund legat de "furtul patentului".Tu care ai termlab stii foarte bine atunci cand faci ceva la sistem dupa care ai o crestere sau o scadere.
Din nou spun ca inca mai intrevad in timp cateva zecimi de decibel crestere pt ca stiu unele lucruri care mai sunt de facut in masina si care mai pot aduce (zecimi de) decibeli asta in conditiile in care toate variabilele de la rezultatul asta se pastreaza ceea ce e foarte greu.

VIDEO:
- 153.7 DB BASIC -> https://www.youtube.com/watch?v=ID_Ht...eature=channel
- 149.8 DB ROBY -> https://www.youtube.com/watch?v=UCL9-...eature=channel
-BASS RACE PEUGEOT -> https://www.youtube.com/watch?v=zyZF3VwrxSw&NR=1

Cateva poze cu rezultatele si cu mine ridicand cupele in numele echipei(s-au adunat ceva cupe... ) :
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CNCA CLUJ 027.jpg
Views:	80
Size:	1.39 MB
ID:	1478971   Click image for larger version

Name:	CNCA CLUJ 024.jpg
Views:	67
Size:	1.48 MB
ID:	1478972   Click image for larger version

Name:	CNCA CLUJ 029.jpg
Views:	66
Size:	1.36 MB
ID:	1478973  

Click image for larger version

Name:	Picture 051.jpg
Views:	74
Size:	1.41 MB
ID:	1478974   Click image for larger version

Name:	Picture 074.jpg
Views:	88
Size:	1.53 MB
ID:	1478975   Click image for larger version

Name:	Picture 076.jpg
Views:	83
Size:	1.44 MB
ID:	1478976  

__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB
basic is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 22:18   #96
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

"iar la cluj concurenta,cel putin pt Roby si Mircea a fost una foarte acerba si numeroasa ceea ce nu se poate spune despre mine "
adrian,acum noi ne stim de ceva vreme....roby probabil a avut concurenta(chiar nu am urmarit categoria)dar daca te referi la masina mea sau la golful 3 de salaj care a dat cu 4db sub scorul lui mircea(sau chiar mai mult nu stiu sigur)poate cealalta masina care a participat care din pacate mai are destul de lucru la curent si cutie(sunt convins ca baubau va face niste pregatiri pe timtuning), e putin exagerat ca si concurenta acerba,dar dupa gestul lui mircea eu in limita disponibilitatii mele voi face tot posibilul sa ii ofer concurenta,nu cu amplif clasa ab,nu cu cutie facuta pt sq si cu doua porturi si in nici un caz fara sa mai povestesc cu el ca intre prieteni,atunci poate ca va avea concurenta.....
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 22:32   #97
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Posibil sa fi exagerat ..insa nu cu intentie.Nu credeam sa imi fie analizate chiar asa de tare cuvintele.Reformulez:
Media echipei asa cum a zis si Roby este 150+ db iar la Cluj Roby si Mircea au avut concurenta ,ceea ce nu se poate spune despre mine concurenta mea la clasa fiind de o buna perioada de timp propiile mele rezultate.
Legat de rezultatele lor Roby e la 0.5 db sub recordul obtinut in maxi 5000 anul trecut de Raidaru daca nu ma insel iar Mircea e la peste 2db peste recordul de anul trecut si cu siguranta anul acesta datorita faptului ca nu cred ca va mai avea ocazia sa participe la multe etape vor fi toate sansele ca recordul lui sa pice insa ca si rezultat la Cluj a fost unul bun.
Prin postul meu nu am vrut sa neglijez sau sa minimalizez concurenta lor care evident ca a fost dar nici nu am stat sa analizez sistemele concurente in parte pentru ca sincer pe mine ma interesa scorul meu.Sper ca reformularea sa fie una corecta.Mai stiu doar ca la Roby la Maxi5000 au fost foarte multe masini ,la asta m-am referit in mod special.cred ca au fost minim 10 masini la MAXI 5000 ceea ce mi se pare cu adevarat o concurenta.
Nu am vrut sa se inteleaga gresit si nu m-am referit nici la tine nici la cineva anume din cei care au participat la mini 2000 sau maxi 5000.
Felicitari pt scorul tau care in conditiile pe care le-ai enumerat mai sus ai depasit tot ceea ce a fost anul trecut la mini 2000, anul asta la prima etapa( vreo 17 participanti) si probabil facand ceea ce ai zis il vei depasi si pe Mircea pana la sfarsitul anului.
Multumesc la toti cei care ne-au felicitat.

Last edited by basic; 19-05-10 at 23:02.
basic is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 00:28   #98
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

............felicitari.......le meriti din plin!la cat mai multe rezultate notabile!sper sa te vedem si la brasov si sa faci din nou o figura frumoasa!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 07:54   #99
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: M'N'C SPL TEAM

brasov
felicitari maschime team ului !!!
Shokaliptiku is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 09:14   #100
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: M'N'C SPL TEAM

In imaginea 074, se vede clar cat este de grea cupa.... a tras tot cadrul in jos!
IM is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 15:09   #101
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
"iar la cluj concurenta,cel putin pt Roby si Mircea a fost una foarte acerba si numeroasa ceea ce nu se poate spune despre mine "
adrian,acum noi ne stim de ceva vreme....roby probabil a avut concurenta(chiar nu am urmarit categoria)dar daca te referi la masina mea sau la golful 3 de salaj care a dat cu 4db sub scorul lui mircea(sau chiar mai mult nu stiu sigur)poate cealalta masina care a participat care din pacate mai are destul de lucru la curent si cutie(sunt convins ca baubau va face niste pregatiri pe timtuning), e putin exagerat ca si concurenta acerba,dar dupa gestul lui mircea eu in limita disponibilitatii mele voi face tot posibilul sa ii ofer concurenta,nu cu amplif clasa ab,nu cu cutie facuta pt sq si cu doua porturi si in nici un caz fara sa mai povestesc cu el ca intre prieteni,atunci poate ca va avea concurenta.....
Msi pt toti!!!,Ovi eu nu asa te am cunoscut ...sa nu crezi ca Mircea s-a dus in mini 2000 special sa "te bata" nu...idea nu a fost a lui si nu a fost nici planuita treaba ,el a trecut pe la mine vineri seara ca stia ca Adi(basic)e la mine si vroia sa il cunoasca,si cand a vazut Adi nr lui de inmatriculare MNC le a oferit cele doau difuzoare pe care le are rezerve sa participe cu ele la CJ ca si membru de onoare MNC team,eu aveam inca un amplif ca si a lui S 1000 le am legat si am avut cutia care nu dadea bine la mine si asa s-a format sistemul lui
, repet toate vineri seara deja se intunecase repede am facut trei patru masuratori pozitionari a cutiei am gasit frecventa si a plecat,deci nu cred ca are rost sa te superi pe Mircea care stii bine ca are un dif de 12" si un amp de 1000,deci nici in viitor nu veti fii concurenti,iar la competitii stii regula principala...cel mai bun castiga,iar daca e sa te superi trebuia sa te superi pe mine si pe Adi ca le am facut toate astea si ca am venit cu idea asta
V.Roberto is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 21:05   #102
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

roby daca tu crezi ca eu m-am suparat pe mircea ca m-a batut la cluj inseamna ca intr-adevar nu ma cunosti,credeam ca ti-am demonstrat ca daca consider ca cineva imi merita prietenia pot sa o dau neconditionata de un scor intr-o competitie,ce am eu cu mircea este personal si nu va fi dezbatut pe un forum public sub nici o forma,iar ca fapt divers cred ca am fost primul care te-a felicitat pentru scorul lui.....chiar nu vad rostul sa ii iei apararea,nu am nimic nici cu tine nici cu adrian,ma stiu si cu el de multi ani si ne-am respectat totdeauna,sa aveti bafta cu sistemele voastre si cat mai multe reusite.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 21:59   #103
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Acum ca evenimentul de la Cluj e istorie, eu si Roby vrem sa participam duminca viitoare in 30.05 la un concurs audio din Ungaria ,mai exact la Debrecen.

DEVILTUNING=>https://www.youtube.com/watch?v=sHWR5...layer_embedded

Eu voi fi in clasa open, deci cea mai grea teoretic,Roby inca nu se stie exact,trebuie de fapt sa studiem amandoi atent regulamentul pt incadrare.Se anunta se pare si ceva concurenti din Slovacia ,acum ramane de vazut ce va fi.Ce e cert este ca va fi o experienta interesanta.
As vrea cu ocazia acestui concurs sistemul sa fie putin diferit ,acum ramane de vazut cat va fi de diferit si in ce fel ma va ajuta asta in concurs.Acelasi lucru valabil si pt Roby.
Sper ca acolo sa facem o impresie cat mai buna,mai ales ca participam cu marca "lor" ,pentru cei care nu stiu M'N'C este o marca "ungureasca" produsele bineinteles fabricandu-se acolo unde se fabrica mai toate ,sau majoritatea.

Last edited by basic; 23-05-10 at 22:03.
basic is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 08:24   #104
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: M'N'C SPL TEAM

eu din pacate cum ii spuneam si lui roby nu pot ajunge,desi mi-as dori pentru ca am mai participat la acest show si a fost foarte ok totdeauna,dar asta e mai avem si familiibafta si distractie placuta acolo.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 09:13   #105
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Default Re: M'N'C SPL TEAM

Quote:
Originally Posted by basic View Post
........
Sper ca acolo sa facem o impresie cat mai buna,mai ales ca participam cu marca "lor" ,pentru cei care nu stiu M'N'C este o marca "ungureasca" produsele bineinteles fabricandu-se acolo unde se fabrica mai toate ,sau majoritatea.
Va doresc succes!
....si cine stie, poate intr-un viitor nu prea indepartat sa participam acolo cu marca "noastra" si nu cu marca "lor"...
IM is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -